Mizení

Mizení https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480162/bmid_mizeni-DNN-480162.jpg 4 372 106

Policista Tomáš Volf série

Temný případ od dvojnásobného držitele ceny za nejlepší českou detektivku. Tomáš Volf řeší nejotřesnější případ své kariéry. Na opuštěném statku zemře v den výročí Hitlerova narození několik lidí. Jde o zločin s rasistickým podtextem, nebo o snahu vytvořit falešnou stopu? Na dětské krizové centrum zazvoní uprostřed noci dezorientovaný chlapec. Tvrdí, že mu někdo vyměnil rodinu za cizí lidi. Když se však o situaci začne zajímat soukromá vyšetřovatelka Eva Černá, jeho zdánlivé blouznění se rýsuje v děsivých detailech.... celý text

WaN635
28.10.2023 5 z 5

Již minulý díl mi přišlo, že autor zvedl laťku a to ,,fest,, a čtvrtý díl byl snad ještě lepší.
Jak mi Eva ve dvojce lezla na nervy, tak teď jsem si ji oblíbila a těšila se na setkání s ní.
Tomáš se v životě již taky našel, v práci mu to klape. Tentokrát Tomáš řeší odporné vraždy s rasistickým podtextem, kde nějakou dobu tápe a Eva jako soukromý detektiv řeší problémy klientů a bilancuje vlastní život. Nakonec si vše sedne a dostaneme se k překvapivému závěru.
Mám před sebou díl pátý a doufám, že nebudu zklamána, a autor vydrží a laťku udrží.

Dimas
06.10.2023 4 z 5

Mé první setkání s autorem. Zajímavé téma ve velmi čtivé formě.

IvcaIva
05.10.2023 4 z 5

Dobře se čte, hlavní postavy jsou mi celkem sympatické. Děj mi přišel místy trochu zdlouhavý, ale místy to zas mělo celkem spád. teprve se blížím konci a jsem zvědavá, jak to nakonec dopadne.

Tolki
12.09.2023 5 z 5

Musím říci, že jsem z Nalezení i Mizení nadšen. Velice zajímavé pojetí a také zvláštní vypravěčský styl. Postavy jsem pořád viděl v takové až filmové póze. Hodně konkrétně. Celkově mi přijde celý příběh opravdu chytlavý. Dávám plnou.

Jiparis
09.08.2023 5 z 5

Spletitý příběh, kde se souběžně objevují různé ožehavé otázky. Zaujala mě linka "vyšetřovatelky", která řeší dilema dítě nebo kariéra.

JezinkaJ
25.07.2023 4 z 5

Výborně.
Další díl série za mnou, bohužel už jen jeden přede mnou. Tři navzájem se prolínající příběhy se na konci protnou. Závěr sice vzbudil mírné pochybnosti, ale čert to vzal.
Tomáš Volf je čím dál zajímavější postava, vyvíjí se i jeho vztahy na pracovišti a v soukromí, což mě vždycky baví. Zapojení Evy Černé do děje se mi moc líbilo a těším se, že tahle linka bude pokračovat. Celá série začíná být trochu krimi-románem, který, já osobně, řadím nad prosté krimi.
Tento příběh budiž důkazem, že je vždy dobré hledat více cest a řešení, chceme-li dojít správných konců.

čef
22.07.2023 5 z 5

Opět mohu jen chválit. Detektivka z prostředí zdejšího rybníka plného kapříků, šíbrů, nácků a lichvářů, jak má být uvěřitelné detaily, soustředění se na příběh, žádné dlouhé dialogy, ale vyšetřování a překvapivý konec. Překvapení nespočívalo tentokráte v odhalení těch zlých, ale v motivu jejich jednání. Očekával jsem za tím vším něco jiného a tak to má být.

hannina
21.06.2023 3 z 5

Tomáš Volf - kriminalista a Eva Černá - soukromý detektiv - tak to jsou ústřední postavy. Každý vyšetřuje něco jiného, až se jejich případy prolnou. No tak nečetlo se to špatně, potřebovala jsem trochu odlehčení, což bylo splněno. Autor je prý králem českých detektivek, což jsem já tedy nepoznala, ale fakt je, že jsem přečetla jedním vrzem.

Eicherik
18.06.2023 4 z 5

Zatím nejslabší díl téhle série. Přišlo mi to takové nedopilované a příběh neběžel jako dobře naolejovaný stroj. Někdy musí autor řešit problém, třeba jak vysvětlit, že kladný hrdina má doma předmět, který by u něj jeho věrný čtenář nečekal. Někdy se to podaří lépe a jindy ne. Tady šlo o to, že hrdina typu Mirka Dušína vlastnil část oblečení spíše z šatníku Dlouhého bidla. Zde konkrétně musel autor podšoupnout Tomáši Volfovi do šatníku tričko Burzum. Kriminalista si ho koupil, protože bylo ve slevě. To se zrovna moc nepovedlo, ale alespoň to pobavilo. Na světě je už další díl pojmenovaný Nalezení, ale s přečtením nebudu pospíchat.
Citace: Pak si vzpomněl, že si kdysi v jakémsi záchvatu šetrnosti pořídil ve slevě tričko projektu Burzum, tvořeného, jak si později uvědomil, usvědčeným vrahem a přesvědčeným rasistou.
Nikdy ho na sobě neměl a trochu se za jeho koupi styděl, teď mu ale poslouží dobře. Udělá z něj rasistického metaláka.

Pavouček2
13.06.2023 4 z 5

Poslechnuto jako audiokniha, čte Jakub Saic a moc se mi k tomu hodil. Bavilo mě to a vždy jsem se těšila na další poslouchání. Rozhodně to budu doporučovat dál a vyzkouším další dílka tohoto autora :-)

Fanda74
05.06.2023 5 z 5

Dobrý detektivka, zajímavý námět. Těším se na další

marekB78
31.05.2023 5 z 5

Zajímavá kniha. 2 případy, které spolu původně nesouvisí. Další čtivá kniha od autora. Prostě mě Volf baví. Rád si přečtu i (zatím) poslední knihu od autora.

mikoi
06.05.2023 4 z 5

Moje první setkání s autorem. Asi tak - Klevisová to není, ale i tak je to čtivá detektivka s uvěřitelnými postavami i dialogy. Hodně toho teda bylo zjednodušeno a trochu přitaženo za vlasy (např. práce Policie a únik informací), ale na české poměry fajn. Něco bylo předvídatelné, ale to asi v kontextu mělo být. Tomáš Volf je sympatická a "normální" postava, žádné závislosti ani démoni, což je proti severským detektivům příjemná změna Celkově hodnotím pozitivně a jsem zvědavá na další díly.

Prateri
01.05.2023 5 z 5

Smutné. Případy, které spolu nesouvisí. Vyšetřování se zdá u konce. Ale Tomáš Volf a jeho kamarádka Eva mají pochybnosti o závěrech. Případy se rozplétají a zase splétají. Dobré čtení, jen bych si přála, aby to byla pouze fantazie spisovatele.

hana1039
17.04.2023 5 z 5

Audiokniha:
Asi začnu kupovat i české detektivky:-) Téma, které je, bohužel, pořád reálné po celém světě, nejenom u nás...je to moje první knížka od tohoto autora a věřím, že si najde u mě místo,,v uších,, Jakub Saic,jako vždy skvělý :))

jan37
16.04.2023 3 z 5

Předchozí díl mě bavil víc

genduna
15.04.2023 2 z 5

Mé první setkání s autorem, začátek nuda, poté se příběh docela rozjel. I tak musím říct, že do další knihy od autora se mi už moc nechce..

Lenucha77
02.04.2023 5 z 5

Mé první setkání s autorem a v žádném případě ne poslední. Tomáš Volf, hlavní hrdina - sympaťák na první dobrou, konečně vyšetřovatel z masa a kostí, s city i pochybami, po těch překombinovaných Keplerovkách naprosto výborná detektivka :).

rimar
24.03.2023 5 z 5

Velmi pěkně napsané. Sice málo překvapení hodně se toho dalo odvodit ale opravdu zajímavé téma které se podařilo opravdu dobře využít. Je to díky tomu že příběh je uvěřitelný a odpovídá realitě.

pepa4081
24.03.2023 3 z 5

Neumím říci proč, ale tentokrát nme knížka nechytla úplně naplno. Slušná detektivka, kde jsem vše důležité věděl dlouho před koncem.
Uspokojivé.