Mizení

Mizení https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480162/bmid_mizeni-DNN-480162.jpg 4 372 106

Policista Tomáš Volf série

Temný případ od dvojnásobného držitele ceny za nejlepší českou detektivku. Tomáš Volf řeší nejotřesnější případ své kariéry. Na opuštěném statku zemře v den výročí Hitlerova narození několik lidí. Jde o zločin s rasistickým podtextem, nebo o snahu vytvořit falešnou stopu? Na dětské krizové centrum zazvoní uprostřed noci dezorientovaný chlapec. Tvrdí, že mu někdo vyměnil rodinu za cizí lidi. Když se však o situaci začne zajímat soukromá vyšetřovatelka Eva Černá, jeho zdánlivé blouznění se rýsuje v děsivých detailech.... celý text

borupet
19.10.2022 5 z 5

S každým dalším dílem nám autor předkládá originální a precizně promyšlenou zápletku. Mimořádně čtivé, vynikající. Jen mi trochu vadí poměrně velké množství chyb, což bych zrovna od vydavatelství Motto neočekávala.

čuřil
13.10.2022 4 z 5

Také moje první kniha od tohoto autora. A kupodivu to bylo zajímavé a povedené čtení. Jak už uvedlo v komentářích pár čtenářů přede mnou, bylo to někdy takové zmatené, propletení několika linií naráz, ale celkově to bylo dobré. Zase trochu jiná krimi od českého autora. Jistě to ale nebyla má první a poslední od tohoto spisovatele.

konicekbily
24.09.2022 4 z 5

Autor si připravil promyšlenou, vícestupňovou zápletku s více tématy a čtenář se v ní zpočátku nesnadno orientuje: rasismus, nacismus, vydírání, podezření na špatnou výchovu dětí, možné problémy v podivné porodnici - možná i něco více. Děj přeskakuje rychle mezi linkami, chvilku mi trvalo, než jsem se přizpůsobil - autor asi počítá s možností vypracování scénáře pro filmové zpracování. Série je velice zdařilá.

veronika9761
08.09.2022 5 z 5

Paradni knizka, Brezina je knizku od knizky lepsi. Coz se neda rict o korektorovi :)

KačkaNik
17.08.2022 5 z 5

Pan Březina je Pan spisovatel. Každá knížka zážitek, moc se těším na další.

milary
16.08.2022 5 z 5

Úžasná detektivka, objemově nepřešvihnutá, napínavá od začátku až do konce, se skvěle vymyšlenou a vystavěnou zápletkou - a hlavně s přesahem, který postrádám u populárních "kuchacích" thrillerů.

(Můj první Březina. Málokdy čtu série jinak, než od prvního dílu, i kvůli vedlejším linkám; a možná ke své škodě. Protože než se dopracuju k eventuálním pozdějším dobrým hodnocením, často ztratím zájem.
Tady jsem si poměrně jistá, že se vrátím i k předchozím, slaběji hodnoceným dílům s Tomášem Volfem, zorientuju se snadno a přečtu je ráda, byť třeba s drobnými výhradami).

Také v Mizení se dostává ke slovu, vedle sympaticky civilního líčení šetření náročného případu, soukromí zúčastněných osob, které ale rozhodně - ani pokud s případem přímo nesouvisí - nijak neruší a otravně neodvádí pozornost.
Za mě výborné.

viva71
12.08.2022 5 z 5

Ocenění "NEJLEPŠÍ ČESKÁ DETEKTIVKA" by si autor zasloužil za každou svoji knihu!

Kopretinka784
04.08.2022 4 z 5

Náhodou se mi dostala do rukou tato kniha. Po sérii drsných detektivek mi zpočátku děj přišel jako "slabé kafe". Ale po několika kapitolách jsem se začetla. Březina v této knize nenabízí jako někteří autoři drsné vraždy s detailními popisy vraždění, čím víc a čím zvrhlejší metody, tím lépe. Právě proto se mi kniha líbila. Díky krátkým, výstižným kapitolám (a dovolené) byla za 1 den přečtená.
Pět hvězdiček jsem kvůli, podle mě, rozvolněnému závěru nedala.
Taky mě mrzí , že jsem až během čtení zjistila, že se nejedná o první díl série. Ale díky sympatickým postavám Tomášovi a Evě si první i další díly seženu.

broskev28
02.08.2022 5 z 5

Jako bych našla nového Goffu: podobný úsporný styl, zaměření na fakta, zajímavé lidské typy, netypický přístup k vyšetřování, nezbytný hudební podkres. A jako bonus Vanesco a Levatio - Filip se mi sice moc nejeví, ale obě instituce jím založené a vedené ano.
Smůla je, že jsem jako první přečetla až 4.díl série. Naštěstí jde o samostatný příběh, ale někteří aktéři vyšetřování už spolu měli tu čest, jenže já se to zkrátka dozvím až se zpožděním. A že se na další díly rozhodně chystám, to je více než jisté, navzdory těm několika málo přešlapům proti naší mateřštině (např. třetí věta kapitoly 50)!
P.S. Bitcoin mě v této knize velmi překvapil, to jsem fakt netušila.

"Na betonovém plácku před prosklenou kancelářskou budovou posedávali muži v oblecích a ženy v upjatých kostýmcích. Korporátní ráj zdobily zoufalé stromky sevřené v pravoúhlých květináčích. Pod jedním takovým chudákem teď seděl Tomáš Volf s Ivanem Baumrukem. Bývalý terénní pracovník oddělení OSPOD na městské části, kde si dosud šuškali o jeho mizivé pracovní morálce, si zřejmě v nové práci vedl o něco lépe, soudě podle drahého obleku a hodinek."

katasukivasukim
29.07.2022 5 z 5

Ty jo ,paráda.Vše od pana Březiny mám přečteno,tuto teda bylo super.Klobouček.Ani jedna věta tam nebyla navíc.Dokonalé.Moc doporučuji.

hzd
13.06.2022 5 z 5

Moc pěkná a čtivá detektivka. Doporučuji.

petunkav
22.05.2022 5 z 5

Příjemná, svižná detektivka.
Zápletka zajímavá, osudy hrdinů prolínajících se dějem taky vcelku napínavé.
Toto je už druhá detektivka p. Březiny, kterou jsem četla, a podruhé spokojenost.

markej
21.04.2022 5 z 5

Svižná detektivka, která se čte rychle díky krátkým kapitolám i úspornějšímu stylu autora.
Přímo se nabízí Březinu přirovnat jako mužský protějšek k současné královně české detektivky Michaele Klevisové, ta mě ovšem svým "ženským" psaním s propracovanější psychologií postav a rozsáhlejšími popisy prostředí baví o trochu víc. Nicméně po dalších knížkách autora určitě v budoucnu sáhnu. Kdysi jsem četla román Na kopci, ten se mi také líbil. Mizení je třetí knihou s detektivem Tomášem Volfem (předchozí dvě jsem nečetla), ale nemusíte se bát, není nutné číst sérii chronologicky, v pohodě se chytnete i tak a z náznaků si ledacos domyslíte o tom, co se dělo v životě detektiva v minulosti.
Hodnocení: 4,5 ⭐ z 5 ⭐

knihomolka1197
16.04.2022 3 z 5

Kniha se mi tentokrát líbila by o něco méně než ty předchozí. Zápletka na téma rasismu, neonacismu a extremismu mně nebaví. Musím ale uznat, že kniha je čtivá.

Verida
12.04.2022 5 z 5

Moje úplně první setkání s p.Březinou a ačkoliv české detektivky moc nečtu (rozuměj nebaví mě české detektivky),tahle kniha mě neskutečně bavila. Ze začátku mi trochu vadilo prolínání 3 dějových linek, ale vždy končila linka v tom nejzajímavějším, a tak vás to nutilo číst dál a dál a na konci vše dávalo smysl. Příběh je svižnej a čte se téměř sám. Rozhodně p.Březinu zařadím mezi oblíbence.

Arwen777
09.04.2022 4 z 5

Moje první setkání s autorem, i když v hledáčku jsem ho měla už dlouho.
Dobře napsaná detektivka z domácího prostředí, děj hladce plyne a kniha se velice dobře čte. Dvě základní dějové linky, které se na konec spojí, vše uspokojivě vysvětleno a zapadá do sebe. Je to takový "obyčejný" příběh, dokážu si představit filmové zpracování. Oba hlavní hrdinové jsou sympatičtí a práce policie je podaná reálně, větší důraz je kladen na procesní stránku vyšetřování než na psychologické profily. Téma je těžké - rasismus, obchod s dětmi, praktiky podsvětí a korupce.
Rozhodně neuděláte s touto knihou chybu a já se zase někdy budu těšit na další případ z pera Jiřího Březiny.

katka.oo
04.04.2022 5 z 5

Další skvělá česká detektivka, knížky od p.Březiny se mi moc líbí a tahle z nich zatím asi nejvíc, dobré, zajímavé, ale smutné téma, velmi čtivé, chválím a doporučuji.

vladka321
01.04.2022 5 z 5

Skvělá kniha. Nicméně z počátku na mě působila poněkud tendenčně až politicky zaměřená. Také mi zcela nešlo skousnout opravdu časté střídaní vypravěčů. Postupem času a to opravdu rychle mi došlo, že je to prostě geniálně poskládané a přispívá k akčnosti knihy. Kniha se prostě jen těžko odkládá a dlouho, dlouho zůstane v hlavě. Je to opravdu dobré čtení - doporučuji.

hanča34
21.03.2022 3 z 5

Nějak mně to nenadchlo, ten závěr byl nejasný. Tak byl někdo potrestán? Nějak jsem se v tom nevyznala.

4xbabča
20.03.2022 5 z 5

Zvolit si ke čtení knihu od jihočeského autora Jiřího Březiny je vždy sázka na jistotu, že se bude jednat o dobrý detektivní případ. I tentokrát je to zajímavý příběh plný napětí, ale i bolesti a smutku. Doporučuji k přečtení a dávám plný počet hvězdiček.