Pohádka o Raškovi

Pohádka o Raškovi https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7815/bmid_pohadka-o-raskovi-wrj-7815.jpg 4 198 44

V knížce o Jiřím Raškovi se prolínají pohádkové motivy se skutečnými událostmi a vytvářejí tak velmi působivý obraz slavného skokana. Autor vypráví o malém Jirkovi, který si vyrobil své první lyže ze sudu od slanečků, i o tvrdé dřině, která předcházela úspěchům na lyžařských můstcích v Holmenkollenu, Grenoblu i jinde. Úsměvnou knížku o velké vůli a vytrvalosti provázejí dokumentární fotografie a humorné Bornovy kresby.... celý text

n.ezn.amy
07.02.2021 4 z 5

Kniha o skvělém skokanovi na lyžích Jiřím Raškovi. Životopis tohoto výborného sportovce zajímavě autorem zasazený do pohádky. Nečekal bych, že jde skloubit realitu a pohádkový příběh, ale Otovi Pavlovi se to povedlo.

Pynka
04.02.2021

Stydím se. Bydlím ve Frenštátě,14 dní zpět jsme knížku četli dětem ve školce v rámci Raškohrátek a mě musela nakopnout Databáze,abych vymyslela jakou knihu k bodu Známá česká osobnost....

maca_t
01.02.2021 4 z 5

Knihu jsem si vybrala v rámci výzvy. Má jen pár stránek, ale určitě je co do hodnoty přínosná. Je v ní stručně, výstižně a hlavně mile popsán příběh pana Rašky.

boxas
01.08.2020 5 z 5

Skvělá povídka o jednom z našich nejlepších sportovců všech dob.

Hani77
30.06.2020 5 z 5

Pohádka o Raškovi je psána krásnou češtinou, která pohladí po duši.

kuruteku
29.06.2020 5 z 5

Já bych to snad ani do literatury neřadil. Sportovní redaktor s velmi zvláštním jazykem pojme život, resp. životní úspěch skokana jako pohádku. To je úplně jiná, zvláštní kategorie. Ale to neznamená, že nejsem nadšen, naopak jsem. Humor, nadsázka, hrdost na rodnou hroudu (ale i nadhled nad papaláši, armádou, atd.). Hlášku "jděte se vycpat" si budu dlouho pamatovat, stejně jako to, proč jsou frgále takové, jaké jsou. Cítím v tom nostalgii a romantiku Zdeňka Šmída (Anička Pravečková), dobrosrdečnou potměšilost Jana Wericha ("Honzíku, tvůj táta. Ejchuchu" - to když trenér jde nosit uhlí a posílá Rašku slavit domů. A možná mnoho dalšího, ale to není proto, že by Ota Pavel opisoval nebo se inspiroval, to je jen podobné vidění světa. Jsem rád, že ho taky sdílím.

Nočnípták
19.03.2020 5 z 5

Pohádka o Raškovi je opravdu pohádkou, krásnou pohádkou. Byla první knihou od Oty Pavla kterou jsem četla. Od té doby trvá mé okouzlení Pavlovými příběhy, ať z rybářského nebo sportovního prostředí. Dýchá z nich klid a radost, také láska k lidem, rodině a řece.

Kuža007
15.03.2020 5 z 5

Na Pohádce o Raškovi jde vidět, že Ota Pavel byl sportovním novinářem. Raškovi vítězství zde krásně popsal ve formě pohádky.

Fontak
04.01.2020 5 z 5

Úžasný životní příběh Jiřího Rašky, vyprávěný formou pohádky.

brabofka
23.10.2019 5 z 5

Pohádkově laděný životopis Jiřího Rašky. O jeho tréninku, píli a vůli na cestě do Grenoblu (OH). Nevím proč, ale byť útlá knížka měla cca 96 stran, těžce jsem se textem prokousávala.

certik003
23.03.2018

Na mě místy asi až moc pohádkové a poetické, ale i tak knížka pohladila na duši.

Hathor89
05.03.2018 5 z 5

Možná je trochu zvláštní psát o takovém sportovním úspěchu formou pohádky, kde mají své místo kouzla … Ale není snad příběh obyčejného kluka, který tvrdě dřel, sám o sobě kouzelný? Ota Pavel hold uměl psát, až mi běhal mráz po zádech, když Raška skočil. Už se těším, až s tímto příběhem seznámím své děti.

dadako
02.01.2018 5 z 5

Pavel píše krásně. Tuto dobu jsem nezažil a nemohu jí pamatovat, ale při čtení jako bych tam byl.

slunicko1958
29.12.2017 5 z 5

Knížka mého mládí. Tehdy ve čtvrtek jsem na ni stála neskutečnou frontu. Pavlovy knihy bylo kdysi to jediné, co se dalo číst. Vlastně - vždyť má co říct v každé době.

Damato
16.10.2017 5 z 5

Moje další kniha z dětství, kterou jsem milovala ( do doby než jsem se vysekala na lyžích a na tyhle prkýnky hořce zanevřela a bojím se jich..., no jako čert kříže). Teď jsem ji objevila a opět se -cestou v autě ( jako spolujezdec)- okamžitě pustila do čtení. Stává se vám taky, že když čtete nějakou knihu z dětství, že se vám při čtení zas vrátí vzpomínky na tu dobu , kdy jste knihu četli? Takové moje déjà vu, ale moc báječné.

Adelajda_4
14.07.2017 5 z 5

Další knížka od skvělého Oty Pavla, trochu jiný styl, než u jeho klasických povídek, ale mně se to moc líbilo, hltám od něho každou knihu.

ArwenAragorn
01.01.2017 4 z 5

Moc pěkná poetická kniha.

woodward
17.08.2015 5 z 5

Raška byl fenomén a Ota Pavel taky. Nádherné spojení.

Sněžková
03.02.2015 5 z 5

Tuto knížku mně a bráchovi četl táta, když jsme byli malí, jako večerní pohádku. Vždycky jednu kapitolu a spát.
Kde je teď kouzelná babička Jiřího Rašky a její čajíčky v buclatých hrnečkách...?
Pro děti fantastický příběh plný "kouzel", pro dospělé neuvěřitelně mile napsaná knížka o v té době nepřekonatelném lyžaři a králi sjezdových můstků :)
Jen je škoda, že se autor nedožil jejího vydání...

maryzka
12.05.2012 3 z 5

poprve jsem se seznámila s Jiřím Raškou.