Podlý král

Podlý král https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487824/bmid_podly-kral-aiN-487824.jpg 4 1400 231

První lekce zní: zatvrď se. Poté co vyšlo najevo, že Doubek je ve skutečnosti dědicem vílího trůnu, musí Jude svému bratříčkovi zajistit bezpečí. A právě jen kvůli tomu k sobě připoutala podlého prince – teď už krále – Cardana a stala se šedou eminencí tahající za nitky celé říše. I kdyby se Cardan nechal snadno ovládat, bylo by pro ni těžké stále proplouvat bouřlivými vodami proměnlivé politiky a spojenectví vílího království. Král ale navíc dělá všechno, co je v jeho silách, aby ji ponížil a zesměšnil, ačkoli je lidskou dívkou stále fascinovanější. Když začne být jasné, že se Jude někdo v jejím bezprostředním okolí chystá zradit, ohrozit její život a životy všech, které miluje, musí smrtelnice odhalit, kdo jí jde po krku. Dokáže se navíc vyrovnat s komplikovanými city, které chová ke Cardanovi?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

The Wicked King , 2019

Lucík118
31.01.2023 5 z 5

Mám pocit, že tato kniha je ještě napínavější než první. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Jsem nesmírně zvědavá, jak to dopadne.

annes
29.01.2023 5 z 5

Mezi jedničkou a dvojkou jsem měla trochu časový odstup, ale vůbec mi to nevadilo. Děj mě hned vytáhnul a nemohla jsem přestat. Bylo mi jasné, že hned sáhnu na další.

Teea
13.01.2023 4 z 5

Podlý král předčil má očekávání.
Po zklamání z prvního dílu mě Podlý král doslova potěšil.
Stále mi přijde, že z té knihy, respektive z příběhu, šlo vydat víc - prostě tomu něco chybí.
Ale k třetí knize se určitě dostanu a jsem zvědavá, jak celý příběh dopadne!

Knihomolka2009
13.01.2023 5 z 5

(SPOILER) Druhý díl trilogie Krutý princ dosahoval kvalit prvního a moc mě to bavilo. Jude v této knize vyspěla a byla mnohem zodpovědnější. S Cardanem tvořili skvělou dvojici. Ohledně romantiky si myslím, že je opravdu pomalejší, dokonce ani v tomto díle mezi nimi nebylo více než ta touha, ale mají skvělou chemii, která bude v závěru jistě prohloubena. Na konci mi bylo líto Jude, protože když to vezmu z jejího pohledu, asi ji lákala ta představa moci, a že už ji nikdo neublíží, no bohužel byla zrazena tím, kdo si pomalu získával její srdce.

Bětuu
09.01.2023 4 z 5

Knížka je záživná a napínavá, to se musí uznat.
Líbí se mi, jak se postavy během celého děje mění a jak byla složitá a zajímavá zápletka.
Možná jsem měla větší očekávání, protože jsem očekávala více romantiky a už mě to až tolik nevtáhlo do světa Elfhame.
Kniha je skvělá, jen jsem měla vysoké nároky, jak se to líbilo hodně lidem. Lepší je
(podle mě) spíše první díl, ale určitě chci vědět, co se stane v tom závěrečným.

Book_lover469
21.12.2022 4 z 5

Za mě lepší než první díl. Ne že bych sérii přímo milovala ale nemůžu popřít že je dobrá. Dinamika mezi Jude a Cardanem se postupně mění a je to napínavé. Ostatní postavy už tolik ne ale zastíní je děj který se rozvíjí čím dál víc a já byla opravdu zvědavá jak to skončí. A konec? Ten mě mile překvapil a nadchl. O tom že si určitě přečtu třetí díl jsem věděla od půlky knížky, konec mě jen utvdil.

Dean_Sami
14.12.2022 5 z 5

Takhle, abych byla 100% upřímná tak jsem se do této série úplně zamilovala a to si mi opravdu dlouho nestalo. Postavy dokonale popsané, líbí se mi že sledujeme jak se postavy vyvíjí, jak moc usměrňuje jejich pudy a přirozenost tím je myšlená hlavně Jude, ze které se stane bad girl, ale úplně jiného levelu. Líbí se mi i přirozeně popsaná romantická linka mezi Jude a Cardanem, která není uměla a ani zbytečně přehnaná. Tato kniha mě vždy dokáže velmi překvapit, setkáme se se zradou blízkého, ale i s únosem. U této knihy nemusím ani přemýšlet, aby jste dali 5/5.

*Pájuše*
07.12.2022 5 z 5

Tohle prostě nemá chybu. Neskutečně se u toho bavím, zažívám pocity zmaru a naděje, radosti i smutku a všeho dalšího, co od knížky očekávám. Těžko uvěřit, že HB je autorkou Krutého prince a Nejtemnější část lesa, protože obě ty knihy, byť jedna se odehrává ve světě víl a druhá ve světě lidí, jsou od sebe tak diametrálně odlišné, že nedokážu uvěřit, že to napsala jedna a tatáž osoba.
Co k Podlému králi dodat? Více Cardana a Jude! Protože ty dva se k sobě hodí víc, než si oba myslí. Začínám si ale všímat, že autorka některé věci úplně nedotáhla do konce. Jsou tam jisté špeky, které mě nutí se zamyslet, jak to s nimi bylo dál, protože zatím nejsou vysvětleny nebo naopak se k nim teprve v třetím díle dostaneme. Tak snad ten třetí díl...

LenkaPet
29.11.2022 5 z 5

Tak tohle byla jízda. Nemohla jsem to zastavit a ten konec? I když jsem něco podobného čekala ... to spolu jako fakt nebudou? Anotace na třetí díl o tom tak trochu napovídá. No co, jdu na to.

maja8148
20.11.2022 5 z 5

Tento díl byl za mě rozhodně lepší než jednička. Dočkáme se další hromady zvratů, z nichž většina by vás ani nenapadla a neustále se tam něco děje, takže se ani chvilku nenudíte a jste napjatí, co se stane v dalším okamžiku a knihu hltáte stránku po stránce a ani se vám od ní nechce odtrhnout.

Carol1122
01.10.2022 3 z 5

Za mě určitě o kousek lepší než první díl. Ačkoliv jsem váhala, zda se do druhého dílu pustím, nedalo mi to a musím říci, že nelituji. Bylo to daleko více akčnější, děsivější, a zároveň napínavější. Líbilo se mi, že jsme se více seznámili s hlavní hrdinkou, která se mi dokonce začala líbit a fandila jsem jí. Nejvíc ale musím vystihnout pochvalu autorce za konec. Spadla mi brada a přesvědčilo mě to, že se určitě pustím i do posledního dílu. Celkově ale stále dávám pouze 3* z důvodu zmateného vývoje a celkově by děj nemusel být místy tak uspěchaný. Občas mi i přišlo, že kapitoly na sebe skoro vůbec nenavazovaly. Nechám se překvapit, jak poslední díl dopadne...:)

Ivushaak
23.08.2022 3 z 5

Druhý díl se mi četl lépe jako první, ale i tak tomu prostě něco chybělo.

padajicidvere
17.08.2022 4 z 5

(SPOILER) Druhý díl bývá zpravidla slabší než ten první. Nicméně tenhle byl za mě o fous lepší než první. Děj se nijak netáhl, ani nebyl nudný. Akce bylo tak akorát a dost se mi líbí paranoidní a pletichářská Jude.

Chování V. mě dost překvapilo. Že zrovna ona se zastává Madoca před Jude? A když ho tak nesnáší (nebo spíš nesnášela..), jak je pak možné, že se zachová snad ještě hůř, když své lásce vymaže paměť na hroznou událost? On jim zabil rodiče, a pak je odvezl do své země, ale paměť jim nechal. Nijak ji neupravil, sama Jude na to tehdy poukázala. Vzpomínky nás utváří.

Jude se každý večer sjíždí na jedech, ale když jede za sestrou a přepadnou ji, kde jsou ty jedy? Proč se o nich nezmíní, přece sama řekla, že je už na ně její tělo závislé, a pochybuju, že je měla ve svém bývalém pokoji u Madoca.

Tolik nevyřčeného, to by až jeden plakal. Proč u všech všudy neřekla, nikomu u Madoca, že ji přepadli? Proč sestře neřekla, že jí ukradli dárek pro ni? Proč jí neřekla, že to celé zpunktoval její úžasný L.? Co jiného než upřímnost v takových chvílích?

Náboj mezi J. a C. jsem si ale užívala. Tohle bylo to kouzlo a ten smysl, který chyběl někde jinde. Ale ten konec? Proboha, jsem naivnější než jsem si myslela. Ano, jmenuje se to "Podlý král", ale po tom jeho emočním výlevu, jsem jednoduše neočekávala takový zvrat, navíc z jeho strany.

Percabethka
29.07.2022 3 z 5

Knihu jsem dočetla asi před měsícem a musela jsem se teď vážně snažit, abych si vzpoměla, o čem že byla. To o ní podle mě nevypovídá nic dobrého. Vzpomínám si, že jsem vůbec nechápala Judeinu motivaci k tomu, co dělala - podle mě šla ta její situace vyřešit mnohem lépe. Ostatně jsem ale moc nechápala ani chování zvývajících postav a často mi přišlo nelogické. Za mě byl tohle asi nejslabší díl série.

luca321
25.07.2022 5 z 5

Tenhle díl se mi líbil úplně stejně jako díl první. Nejvíce zvratů se událo v posledních dvou kapitolách, ale i tak to byl nářez. Strašně jsem si v tomhle díle oblíbila Cardana, naopak nemám moc ráda Jude. Jsem zvědavá na pokračování a hlavně na vývoj jejich vztahu.

katee21
20.07.2022 4 z 5

Opět slabší začátek (za to dávám hvězdičku dolů) vynahradil konec knihy, kde bylo tolik zvratů a všeho možného… WOW
Cardana jsem si zamilovala ještě víc, než v prvním díle, ale ten konec mě nechává v rozpacích. Na posledních stranách knihy jsem seděla v neustálém šoku, když se děla jedna věc za druhou.
Stále si stojím za tím, že je to zvláštně napsaná kniha, ale něco na tom je. Je to čtivé, i když někdy zbytečně opsané, a hlavně na konci nevíte, čemu věřit, čemu ne a co se stane. Je to dobrá kniha a rozhodně lepší kniha než první díl.
Jsem opravdu ráda, že třetí díl mám doma a nemusím ho nikde shánět, protože co si budem, zítra se na to hned musím vrhnout.

SPOILER:
Čekala jsem, že Cardan a Jude budou už budou už v tomhle dílu tak nějak spolu. A ono ne. Když ji Cardan viděl poprvé od vykoupení z Podmoří, říkala jsem si, jo to je ten moment. Když se pak vzali, říkala jsem si, jo tak to už teď tomu budou čelit společně a bude to fajn. Ale když ji Cardan vykázal ze Země víl... Páni... Nevím jestli věřím tomu, že Jude převezl, jen aby odvolala jeho přísahu a odporostila ho od sebe... Jedna moje část pořád doufá, že to dělá, aby ji ochránil. Jestli ale poleze za Nicasií, tak to asi nerozdýchám.....

zirafinec
08.07.2022 4 z 5

Wow! Tohle jsem si opravdu užila. Děj byl pestrý a knihu jsem nemohla odložit.

Kiuska
23.06.2022 4 z 5

No, tak tohle už bylo něco jiného než první díl, u kterého jsem s hodnocením váhala a nějak si nebyla úplně jistá, jestli se mi to úplně líbí. Čtenáři je tu představována politika celého světa a ta menší zmatenost z prvního dílu je pryč. Akce, zvraty, intriky a vývoj vztahů se posouvají o level výš a je to fakt pecka. Cardan mi začal chováním, tím jak působí a odkrývající se minulostí přirůstat k srdci a konečně začínám chápat, co na něm všichni mají. Jude je odhodlaná a nehodlá se nikomu podřizovat, chce dosáhnout svých cílů. Její odvaha a odhodlanost také stoupá. Jediný problém, který u ní mám, je to, že si neustále myslí, že ví všechno nejlíp, ale ve finále to tak vždy úplně není. Někdy to za mě už přeháněla a občas jsem měla chuť zařvat, ať se probere.

Celý díl ve mně vyvolával poměrně silné emoce, což je zkrátka jeden z hlavních cílů každého příběhu. Opravdu o moc lepší než Krutý princ, jen pár drobností by mi vadilo, ale to už v celkovém měřítku není tak důležité.

Nikkey
20.06.2022 5 z 5

(SPOILER) Krutý princ posunul laťku hodně vysoko a Podlému královi se mu ji povedlo posunout ještě víc. Tato série má v sobě něco komfortního a hrozně ráda se k ní vracím. Z Jude se stala mocná senešalka, které nedělá problém zavraždit kohokoliv, kdo se jí nelíbí. Zato Cardan prochází jako postava skvělým vývojem a je snad ještě ikoničtější než předtím. Z prince alkoholika na krále alkoholika. Progres. V neposlední řadě musím zmínit i srozumitelný popis politických vztahů.

Denni112
31.05.2022 4 z 5

Za mě asi nejlepší díl ze série. Teď když se Jude dostala k moci, je hodně objevována politika celého světa, což mě neskutečně bavilo. Zároveň zde ale nechybí nějaká ta akce i spoustu nepředvídatelných zvratů. Dále autorka více poodhaluje postavu Cardana a vztah mezi ním a Jude. Takže pokud se vám líbil první díl, tohle pokračování si určitě užijete.