Podlý král

Podlý král https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487824/bmid_podly-kral-aiN-487824.jpg 4 1400 231

První lekce zní: zatvrď se. Poté co vyšlo najevo, že Doubek je ve skutečnosti dědicem vílího trůnu, musí Jude svému bratříčkovi zajistit bezpečí. A právě jen kvůli tomu k sobě připoutala podlého prince – teď už krále – Cardana a stala se šedou eminencí tahající za nitky celé říše. I kdyby se Cardan nechal snadno ovládat, bylo by pro ni těžké stále proplouvat bouřlivými vodami proměnlivé politiky a spojenectví vílího království. Král ale navíc dělá všechno, co je v jeho silách, aby ji ponížil a zesměšnil, ačkoli je lidskou dívkou stále fascinovanější. Když začne být jasné, že se Jude někdo v jejím bezprostředním okolí chystá zradit, ohrozit její život a životy všech, které miluje, musí smrtelnice odhalit, kdo jí jde po krku. Dokáže se navíc vyrovnat s komplikovanými city, které chová ke Cardanovi?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

The Wicked King , 2019

Remus Hroozley
19.08.2019 5 z 5

Opět nádhera, za dva večery přečteno - tyhle víly mě prostě baví, taky chci jezdit na obří ropuše!

AloneJane
19.08.2019 5 z 5

Čekání na další díl se určitě vyplatilo. Pořád je zde spousta intrik a podvodů, které se možná dají čekat, ale i takové, které překvapí a to mě na tom rozhodně baví. Král je jako ta sladká třešeň na vrch co celé dílo doplňuje.

Lucuschka
18.08.2019 5 z 5

Do prvního dílu - "prince" - jsem se nějakou dobu nemohla začíst, ale jak mě události v knize postupně vtahovaly do děje, byla jsem víc a víc zvědavá, jak se vše bude vyvíjet... "Králem" jsem hned navázala a od čtení se nemohla odtrhnout dokud jsem, s velkým překvapením v nečekaném vývoji příběhu, nedočetla poslední stránku... Prahnu po tom vědět, jak celý příběh dopadne...

Elize
18.08.2019 4 z 5

V podstatě stejný styl jako první kniha. Velmi dobře psané, napínavé, plné zajímavě a nevšedně vymyšlené politiky a intrik. A přestože mě konec velmi nakrknul a nepřišel mi moc logický, tak oceňuji jeho nepředvídatelnost. Je zde o něco více romantiky, než v předchozím díle a něco mi říká, že se v dalším díle vše otočí vzhůru nohama a nic nebude tak, jak se zdá. Popravdě fakt doufám, že se Jude a Cardan dají (natrvalo) dohromady. Musím uznat, že autorka v nich vytvořila moc zajímavý pár - moc si je nedovedu představit spolu, ale už vůbec si nedovedu představit, že jsou jeden bez druhého.

zuzak82
15.08.2019 5 z 5

Druhý díl se mi líbil víc než první. Jude se snaží prosazovat své zájmy skrz Cardena, čelí intrikám svých nepřátel i přátel a zaplétá se i do svých vlastních. Postupně se stále více pere s city vůči Cardanovi.

A na konci knihy už dává smysl i název knihy a po dlouhé době jsem byla překvapena a zasažena stejně jako hlavní hrdinka, jak se to zvrtlo. Ale něco mi říká, že opět nebude vše tak jak se na první pohled jeví... nezbývá než čekat na další díl.

Purple7
15.08.2019 3 z 5

Půlka prakticky o ničem, druhá část zajímavější. Člověk tak nějak čeká, že název knihy nebyl zvolen náhodně a že Judeina role loutkářky nepotrvá dlouho. Nicméně celkově mě tato fantasy zas tak nebaví, i když intrikářský svět víl je v rámci žánru docela oživení.

Red-haired
14.08.2019 5 z 5

Co na to říct, z toho konce jsem úplně rozložená a na další díl si ještě pěkně dlouho počkám...
Druhý díl byl skvělý, Jude musela přemýšlet strategicky a vypořádat se s každou novou překážkou, a že jich bylo. Dost mě fascinovalo dění pod vodou a celkově tam bylo nemálo scén, které jsem hltala, jen bych rozhodně uvítala více Cardana! :D
Vlastně mě zajímá, jak dopadne skoro každá postava, která se v knize objevila, ať už ji miluji nebo nesnáším, takže série je za mě rozhodně úspěšná, jen mě teda čekalo maličké psychické zhroucení na konci, ale to přece nevadí! :D

kikibo
12.08.2019 5 z 5

Začátek se táhl, ale když to člověk překousl pak už to jelo, jak mělo. Opět geniální konec :D ty mě rozsekávaj, nesnášim čekání na další díly, ale prý je novela o Taryn a Jude? aspoň si to čekání nějak zkrátim. a Strana 168 -srdcovka

Cari
12.08.2019 3 z 5

Jako já nevím... Na knihu jsem se hodně těšila, ale druhý díl mě docela zklamal. První díl byl podstatně lepší. Jude byla v tomto díle totálně tupá, až to kolikrát bolelo. Nechápala jsem, že si nechala líbit tolik věcí - v prvním díle mi přišla odvážnější. Přišlo mi, že autorka v tomto díle klouzala jen po povrchu. Ocenila bych, kdyby ostatní postavy dostaly větší prostor. Málo Cardana, málo Lockeho i té prokleté Taryn... Skoro celou knihu jsem se nudila, protože hlavní hrdinka sebou nechala zametat a jen si nalhávala, že snad vládne. Nemůžu si pomoci, ale možná jsem ovlivněná i Dobyvatelskou ságou, kde vystupuje opravdu silná a nelítostná hrdinka. Proti ní je Jude slabý odvar. Pochválím konec, ten se povedl, fakt že jo... Ačkoliv ten název lecos napovídal. Asi 3,5 hvězdičky a opravdu doufám, že třetí díl bude mnohem, mnohem lepší.

Nel-ly
08.08.2019 4 z 5

Už jsem četla hned, jak vyšla kniha v angličtině, a pak jsem toho dost litovala, prože čekání na třetí díl je v tomhle případně snad ještě horší, než u prvního.
Ten konec! Jak... jak to může autorka takhle ukončit? Proč??? :D To se prostě nedělá...

Každopádně já si čtení užila, takže se těším, až si to teď zopakuju s překladem. Takhle jsem si představovala, že bude vypadat dvůr víl ve světě S. J. Maas. Nepovedlo se, ale Holly Black to naprosto vynahrazuje....

Ano, stále je to Young Adult. A ano nevyhne se tedy jistým žánrovým klišé (sejně, jako první díl), ale musím nechat, že mě druhý díl bavil stejně a hlavně... SAKRA NETUŠÍM, CO SE STANE NA ZÁVĚR! A to mě velmi těší (a štve :D ať už je konec roků a můžu si koupit trojku... jinak mě těší, že COOBOO nechalo originální přebaly, na knihy se i krásně kouká).

EvaSupovic
07.08.2019 5 z 5

Opět fantastická jízda pod mořem i na souši a konec mě totálně opět rozsekal.....a budu vyčkávat na další díl