Podlý král

Podlý král https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487824/bmid_podly-kral-aiN-487824.jpg 4 1411 1411

První lekce zní: zatvrď se. Poté co vyšlo najevo, že Doubek je ve skutečnosti dědicem vílího trůnu, musí Jude svému bratříčkovi zajistit bezpečí. A právě jen kvůli tomu k sobě připoutala podlého prince – teď už krále – Cardana a stala se šedou eminencí tahající za nitky celé říše. I kdyby se Cardan nechal snadno ovládat, bylo by pro ni těžké stále proplouvat bouřlivými vodami proměnlivé politiky a spojenectví vílího království. Král ale navíc dělá všechno, co je v jeho silách, aby ji ponížil a zesměšnil, ačkoli je lidskou dívkou stále fascinovanější. Když začne být jasné, že se Jude někdo v jejím bezprostředním okolí chystá zradit, ohrozit její život a životy všech, které miluje, musí smrtelnice odhalit, kdo jí jde po krku. Dokáže se navíc vyrovnat s komplikovanými city, které chová ke Cardanovi?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

The Wicked King , 2019

v.july
13.10.2020 4 z 5

Jednicka mi prisla zajimavejsi, ale konec tohoto dilu byl skvely. Dej se trochu tahne, podmorsky svet by si mozna zaslouzil trochu vic prostoru, uz jen protoze je nametem obalky..Druha polovina knihy je zivejsi a vyslovene si zada o precteni pokracovani.

whiolet
10.10.2020 4 z 5

(SPOILER) Mě tedy více bavil první díl. Ve druhém díle se dost dlouho nic nedělo a vše se točilo jen kolem politiky. Ocenila bych také více z podmořského světa a také i více milostných scén.
Cardan je skvělá postava, těším se čím nás ještě překvapí, protože ten konec, to bylo teda něco.

betule3
05.10.2020 3 z 5

Všude jsem četla, že druhý díl je mnohem lepší než ten první, takže jsem měla celkem slušná očekávání. No... za mě byla teda o něco lepší jednička.
Ze začátku se strašně dlouho nic nedělo, což docela vynahrazoval čtivý styl psaní, ale stejně mi tam ta akce chyběla. Jude, která byla předtím skvělou hrdinkou, se tady dost často chovala naivně a vyloženě hloupě. Většina zvratů byla docela očekávaná, i když přiznávám, že něco mě upřímně překvapilo.
Opravdu jsem si oblíbila Cardana, stal se prozatím mojí oblíbenou postavou. Užila jsem si odhalování střípků z jeho minulosti a vysvětlování jeho chování.
Série je dle mého názoru zatím silně průměrná, ale musím přiznat, že díky čtivosti si ji opravdu užívám.

katasokolov
27.09.2020 4 z 5

Jude se stává senešalkou nejvyššího krále a ze všech sil se ho snaží ukočírovat a uchránit tak trůn pro svého bratra. Ve druhém díle se rozšířily řady postav, které nemůžu vystát (třeba o matku Cardana, Locke je ještě nesnesitelnější než v prvním díle a Taryn bych rozbila ciferník :D ). Líbí se mi popis proměňování vztahu mezi Jude a Cardanem (konec mě rozsekal)!!! Jsem zvědavá, co se ještě ve třetím díle dozvíme o Judiných rodičích. Jinak nevím, jestli druhý díl trochu někomu připomněl pohádku Jezerní královna, ale mně teda jo :D.

ElissBooks
26.09.2020 4 z 5

Po přečtení Krutého prince jsem se na pokračování velmi těšila a to i přesto, že jsem z prvního dílu nebyla tak unešená jako ostatní. Všichni ale říkali, že druhý díl je mnohem lepší, což nyní mohu potvrdit :-) Podlý král nás opět zavádí do toho nádherného světa víl, který krásně kontrastuje s krutostí a podlostí bytostí, které tam žijí. Tento díl byl mnohem více nadupanější akcí a také tam bylo více zvratů. Hlavní hrdinka Jude je prostě skvělá postava, která i když je člověk, tak se úplně v pohodě vyrovná krutým vílám. A co se týká prince Cardana, tak ten je taky zatraceně boží! Hlavně jeho hlášky a ,,vztah” s Jude. Na této sérii ale nejvíce miluju politikaření a pletichaření. To totiž dodává celému příběhu obrovský šmrnc. Na konci knihy všichni slibovali obrovský zvrat, který bude naprosto překvapující a šokující. Ale upřímně, tolik mě to nedostalo a převratné mi to příliš nepřišlo, ale neříkám, že to bylo špatné, naopak, líbilo se mi to, jen jsem čekala díky ostatním malinko víc. Celkově jsem ale moc spokojená.

4,5⭐️/5⭐️ - Na druhý díl trilogie to bylo fakt dobrý, ale stále tomu něco malinko chybělo

Damonka18
16.09.2020 4 z 5

Musím říct, že druhý díl mě bavil více než první. Ale i tak mě stálo stejné úsilí přelouskat se začátkem jako u prvního.
Vztah mezi Cardanem a Jude se více prohloubil. I když se tam pár chvil mezi nimi ukradlo, tak mě přišlo, že mezi nimi není žádná jiskra jak to bývá u párů. Jude je podle mě POSEDLÁ mocí a nějak mi to k hlavní hrdince nepřísluší.
Jinak se kniha dobře četla. Spousta intrik od Jude a spousta zrady od lidí u kterých to nečekáte.

Ketfl
04.09.2020 4 z 5

Druhý díl bych ohodnotila podobně jako ten první. Děj má pěkný spád, nechybí různé akce a napětí, jen prostě ty postavy... Ještě se mi nestalo, že bych neměla v knize ráda snad ani jednu :-D Trochu mě mrzí, že autorka víc nevykřesala z děje, který následoval po podmořském světě. Čekala jsem, že se mezi Cardanem a Jude konečně projeví něco víc (víc, než jsme dostali). Místo toho ten závěr... No, jsem tedy moc zvědavá, jak se to celé vyvrbí v dalším díle.

Borufka_9
15.08.2020 3 z 5

Takový průměr, nenadchne, neurazí... Jude se chovala jako trubka, Cardan jako ještě větší spratek... Po docela příjemném prvním dílu, kdy byl zajímavě popsán svět víl, přišlo maličko rozčarování. Bavil mě až konec, jinak taková spíš vata.

temna.vila
14.08.2020 3 z 5

Po přečtení druhého dílu se moje přesvědčení nezměnilo. Uznávám, že tady se alespoň objevilo pár zajímavých zvratů, které mě docela bavily. Nicméně hlavní hrdinka mi byla sympatická méně a méně. O Cardanovi ani nemluvím. Spoustě věcem jsem měla problém uvěřit a knihu jsem nakonec dočetla s pocitem, že tohle ve své knihovně vážně nepotřebuju. Pokud narazím na závěrečný díl v knihovně, možná si ho půjčím, ale pořizovat si ho rozhodně nebudu.

prcek19
12.08.2020 4 z 5

Druhý díl mě bavil více než předchozí..v každé volné chvíli sem knihu brala do ruky a nerada ji odkládala..i když sem si přála, aby Jude dala Cardanovi více volnosti, tak ten konec mě naprosto překvapil..to sem opravdu nečekala..těším se na poslední díl, co v něm autorka opět vymyslí a jestli se jí opět povede mě překvapit

Blanka29
10.08.2020 4 z 5

Po přečtení prvního dílu jsem se vrhla na díl druhý. Vesměs se první polovinu knihy nic nedělo, když pominu různé politické taktiky, od druhé poloviny už kniha začínala mít spád a byla jsem i místy překvapena, jak se příběh vyvíjí dál. Konec mě překvapil, a jsem hodně zvědavá, jak to bude ve třetím díle pokračovat.

Luccinda
31.07.2020 4 z 5

Přestože jsem měla od Podlého krále obrovská očekávání, knížka je v mnoha ohledech ještě předčila. Opět bych chtěla vychválit především hlavní hrdinku Jude, která je ve druhém díle trošku míň napřesdržku než v tom prvním (což by mohlo vyhovovat těm z vás, kteří jste jí v prvním díle moc nemuseli), ale zároveň zůstala pořád tak drsná a zabijácká, jako byla v jedničce.

V Podlém králi se konečně rozjíždí také romantická linka, na kterou jsem se strašně moc těšila. A byla totálně skvělá! Tohle je přesně ten typ romantické linky, který v knížkách úplně miluju, takže jsem si všechny jejich společné scény neskutečně užívala. Zároveň jsem ale ráda, že byl v knížce stále kladen velký důraz na příběh a romantika zůstala v pozadí, jen jako skvělý doplněk.

Jestli byl Krutý princ nabitý akcí a nečekanými zvraty, tak v Podlém králi to platí dvojnásob! Nevím, jestli budu někdy schopná autorce odpustit ten šílený konec, kvůli kterému jsem si chtěla vyrvat srdce z těla, protože takovou zradu jsem opravdu nečekala. Jsem hodně zvědavá, jak s tímhle plot twistem autorka naloží ve třetím díle a jak se bude dále vyvíjet vztah Jude a Cardana, protože nevím nevím, jestli budou vůbec někdy schopní vstřebat to, co se na konci Podlého krále stalo. Ale těším se na to a doufám, že po tak fantastických prvních dvou dílech přijde aspoň stejně dobrý závěrečný díl celé trilogie.

Majka1979
25.07.2020 4 z 5

Príbeh sa veľmi zaujímavo vyvíja, no pre mňa bola prvá časť lepšia, ale tak zase musím povedať, že ani táto druhá časť nebola zlá a ten koniec... no ešteže už mám doma aj tretiu časť, lebo by som to nevydržala, čo sa tam všetko ešte stane. :)

barbb8k
24.07.2020 4 z 5

Tento díl je rozhodně lepší než předchozí. Je tu více akce, která mi v prvním díle chyběla.
Děj byl velmi napínavý. Začetla jsem se, četla dál a dál a během dne jsem ji dočetla do konce.

Také se tu více rozvíjí úžasná romantická linka. Já osobně nejvíc miluji hate-love, což v této knize určitě je.
Postavy se zlepšily svým chováním i vystupováním.

Konec mě neskutečně naštval, protože to co se tam stalo......

4,5/5⭐

Paja11.11
23.07.2020 5 z 5

Přečteno za 2 dny. Ohromně napínavý příběh. Stejně dobrý jako první kniha, možná o trochu lepší. Konec mi vyrazil dech, střídal se mi úsměv s otevřenou pusou a slzy v očích. I když v prvním díle mi někdy Jude lezla na nervy, musím říct, že v druhém se mi vztah k ní o hodně zlepšil. Měla bych jen jednu malou výtku, myslím, že někdy autorka popisuje věci zbytečně až moc věci dopodrobna. Už se nemůžu dočkat, až se mi do rukou dostane další díl. Tajně doufám, že vztah mezi Cardanem a Jude skončí jen dobře.

šneki
21.07.2020 5 z 5

Skutečně povedené pokračování, nechybí zase intriky, nějaká romance a plot twisty na jedničku. Jediné co bych vytkla je, že druhá část je zajímavější, ale poměrně krátká. 4,5*

SakiG
19.07.2020 3 z 5

Po prvním dílu jsem čekala víc.

Knížka byla rychlostí příběhu podobná prvnímu dílu. Ze začátku velké nic a v poslední čtvrtině všechno najednou. Trochu mě to zklamalo, kvůli slibovaným intrikám a politickým machinacím. Čekala jsem komplexní záměry a plány a místo toho Jude v tom tak nějak...plavala. Nedokázala jsem v ní vidět tu temnou eminenci, která tahá za nitky, když ji stále ponižují a její názor neberou v potaz.
Závěr byl ovšem nečekaný a strhující. Posledních 100 stránek jsem dočetla do hodiny a Cardanovo nenadálé vyspění...no. Co na to říct.
Druhý díl mě zklamal. Čekala jsem víc a nedostala jsem ani polovinu očekávání. Snad to třetí díl zachrání.

Nicoletta1681
18.07.2020 5 z 5

Tohle byla jízda. Líbí se mi krutost a intrikářství tohoto světa, této knihy, že vždy, když na něco dojde, přemýšlíte, co všechno by mohl být háček, kde je ta skrytá podpásovka a stejně nakonec budete tak vyjevení, že stále nebudete věřit, co se to právě událo. Postavy jsou jako v prvním díle parádně napsané, jsem ráda za vývoj u Taryn, protože není možné aby byl někdo pořád tak lehkomyslný a naivní. A také je tady část, kde má romantická duše jasá, ale na konci jste tak zmatení z toho všeho, že vlastně nevíte, jestli to byla pravda nebo ne. A proto... Potřebuji další díl!

Christine-Marie
14.07.2020 5 z 5

Tak tohle byla pecka... Vůbec jsem nečekala, že s druhým dílem přijde víc spádů, lepší čtení a vyvinutí hlavní charakterů. Jude, která mi přišla v jedničce hrozná, u mě ve dvojce zaválela, a klobouk dolů před ní. Cardan, kterého jsem brala tak ladem skladem, mi v "Podlém králi" úplně učaroval.
Bála jsem se, že se mi bude opět hůř začítat do vílího světa, který je na rozdíl od S. J. Maas aj., opravdu krutý a temnější... Ale opak byl pravdou. Jak rychle jsem si na něj zvykla. Knížku jsem měla přečtenou za dva dny a kousek a to jsem nečetla tak ustavičně... Styl Holly Blackové a překladatelky zároveň, byl skvělý. A já můžu pouze děkovat sama sobě, že jsem se do dvojky pustila teď, když za šest dnů vychází trojka. Protože kdybych knížku četla dřív, nevydržela bych pokračování.

Katri
12.07.2020 5 z 5

Tak tohle byl nářez. Přestože mě Krutý princ neoslovil tolik, kolik jsem čekala, Podlý král byl jedno velké překvapení. Dokázal napínat, dojímat, udivovat.
Už od začátku se to celé rýsovalo mnohem slibněji než první díl. A myslím, že to i ve finále bylo podstatně lepší. Děj krásně gradoval, nejednou se stalo něco zcela nečekaného. Musela jsem hltat očima další a další stránky, protože mě všechny ty intriky zcela pohltily. Není tedy divu, že jsem knihu přečetla téměř na jeden zátah.
Co se děje týče, zde se to pořádně rozjelo, nebyla nouze o léčky, podrazy ani překážky. A ze samotného konce mi doslova spadla brada.
Styl psaní je příjemný, čtivý a poutavý. Dokonce jsem v textu narazila i na pár pasáží, které mě rozesmály (a taktéž na ty, které mě šokovaly).
Když to celé shrnu, po delším rozjezdu se Holly podařilo napsat příběh, který chytne a nepustí. A jsem strašně zvědavá jak to celé dopadne. Už aby vyšel třetí díl. Vřele doporučuji.