Podlý král

Podlý král https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487824/bmid_podly-kral-aiN-487824.jpg 4 1411 1411

První lekce zní: zatvrď se. Poté co vyšlo najevo, že Doubek je ve skutečnosti dědicem vílího trůnu, musí Jude svému bratříčkovi zajistit bezpečí. A právě jen kvůli tomu k sobě připoutala podlého prince – teď už krále – Cardana a stala se šedou eminencí tahající za nitky celé říše. I kdyby se Cardan nechal snadno ovládat, bylo by pro ni těžké stále proplouvat bouřlivými vodami proměnlivé politiky a spojenectví vílího království. Král ale navíc dělá všechno, co je v jeho silách, aby ji ponížil a zesměšnil, ačkoli je lidskou dívkou stále fascinovanější. Když začne být jasné, že se Jude někdo v jejím bezprostředním okolí chystá zradit, ohrozit její život a životy všech, které miluje, musí smrtelnice odhalit, kdo jí jde po krku. Dokáže se navíc vyrovnat s komplikovanými city, které chová ke Cardanovi?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

The Wicked King , 2019

vandalindakova
10.02.2020 5 z 5

Stejně jako v Krutém princi je fantasy svět popsán velmi kouzelně, avšak už rozhodně ne pohádkově. Tady už se s vámi nikdo nemaže a vše je popsáno realisticky. Pořád to má ale svou určitou atmosféru, která na vás dýchá z každé stránky.

Překvapivé momenty a zvraty se mi dostalo tentokrát už v polovině knihy, a ne až na konci jako v Kruťákovi. No a hlavně jsem v závěru čučela jak péro z gauče, co se tam jakože stalo. To mě tedy hodně překvapilo, a taky hodně navnadilo na třetí díl.

Co se týká postav: Jude byla pořád stejná, i když se divím, že se několikrát nechala převést. Naopak už to alespoň nebylo takové to, jak vám všechno vychází na první dobrou. No a Cardan se mi začíná dostávat pomalu pod kůži, opravdu že jo. A to hlavně ke konci. Rozhodně na nich jde vidět určitý vývoj a jsem dost zvědavá, jak bude pokračovat dále.

Musím říct, že do plného hodnocení mi chybí prostě a jen takový ten WOW pocit, abych si řekla panebože to mě fakt zasáhlo a žeru to. Jinak to vřele doporučuji.

Googies
07.02.2020 5 z 5

Co ten konec???? A další knížka zatím nevyšla. Chce se mi jednoduše brečet!!!! :D

AelinBělotrn
03.02.2020 4 z 5

Kniha měla podle mého vše co YA kniha má mít až na romantickou linku, která je podle mého názoru trochu slabší. Svět mi přijde zajímavý ale nejvíce mě baví intriky atp. Nemohu se dočkat posledního dílu The queen of nothing, kterou snad brzo vydají v češtině.

denniys
27.01.2020 4 z 5

Po prvním díle jsem se opravdu těšila..ne, že bych byla vyloženě zklamaná, ale nebyl využit potenciál příběhu..podle názvu jsem soudila, že Cardan se bude chovat krutě, místo toho byl loutkou až do samého konce, který jediný mě potěšil, jen konec byl krutý..a přesně to Jude potřebovala :) po dalším díle sáhnu hned, jak bude k mání, ale už to nebude s takovým natěšením..Cardan miluje Jude, Jude miluje Cardana, uvidíme, co z toho autorka vykouzlí, doufám jen, že ne přeslazenou knihu o ničem než si padnou do náruče a společně budou vládnout, to mohla udělat už nyní...doufala jsem, že budu moci přidat hvězdičku, místo toho mám co dělat, abych ji neodebrala :( ..
" jestli jsi nemoc, tak nemůžeš být i lék "

Magdyla.8
24.01.2020 3 z 5

Druhý díl se mi líbil méně než prvni, který měl říz a o prolévání krve nebyla nouze. Podlý král byl velmi politický a ke konci mě už začínaly unavovat jenom Judeiny myšlenky. Cardan je velmi zajímavá postava, dokáže překvapit a netuším s čím přijde příště. Locke a Madoc mají určitě do třetího dílu nějaký plán a doufam, že to bude stát za to.

Akireee
23.01.2020 5 z 5

Tak to byla jízda... Musela jsem přidat o jednu hvězdičku více než prvnímu dílu. Neustále nějaká akce a nečekané zvraty... No a ten konec? Část z toho jsem čekala, ale stejně mi spadla brada... Už se těším na další díl...

any37
19.01.2020 5 z 5

U Krutého prince jsem vychvalovala svět, ale bohužel mi to nějak nesedlo. Tady, no panečku, svět byl zase dokonalý aaa sedlo mi to. Ale ten konec - proč??? Člověk si říká, co se může na posledních pěti stránkách stát, že už to bude jen pomalé uzavření a ono ne. Snad ten třetí díl přeloží rychle.

maruschka
08.01.2020 5 z 5

Skutečný king je Holly.

LenciL
07.01.2020 5 z 5

Musím povedať, že druhá časť sa mi páčila o čosi viac ako jednotka. Aj záver ma šokoval viac. Tak už aby bola trojka! :)

Anezves
06.01.2020 5 z 5

No, co vám budu povídat... To byla opravdu jízda... Jen mě teď mrzí, že není ještě 3.díl, protože jinak bych už od toho čtení neodešla vůbec. Ten konec, to byla bomba, autorka se každou chvíli vytasí s plánem či zradou a všechno odhaluje tak nějak postupně. Za mě lepší než první díl. A určitě budu mluvit za spoustu lidí, když budu doufat, že třetí díl vyjde fakt brzo...

Denča000
04.01.2020 5 z 5

Okamžitě potřebuju 3. díl.

tteerriinnaa
03.01.2020 5 z 5

Ještě lepší než první díl, a to se o moc knihách říci nedá. Konečný zvrat byl velmi nečekaný a já se moc těším s čím přijde autorka v dalším dílu.

Damonka12
02.01.2020 5 z 5

Stejně skvělé jako první díl. A po tom konci potřebuji akutně další díl. Chci to pochopit a potřebuji konec. Dokonalé.

Cocina
27.12.2019 5 z 5

Za mě druhý díl stejně dobrý jako první. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a během chvíle měla přečtené.
Stále mě zajímá, co přesně si Cardan myslí a jak to bude dál, takže nutně bych potřebovala další díl už. :D

anid
13.12.2019 5 z 5

Tak tohle byla stejně úžasná jízda jako první díl. Upřímně znovu jsem se do knihy zažrala a odmítla se od ní odtrhnout. Trochu si přeji, aby byla kniha delší, ale mám pocit, že by to ubralo jejímu kouzlu. Už se moc těším na poslední díl

Pedruska01
12.12.2019 4 z 5

Neprodleně po dočtění prvního dílu jsem popadla tento druhý, protože jinak to samozřejmě nešlo, a který se četl stejně dobře, rychle a tentokrát jsem naopak měla trochu problém knihu vůbec pustit z rukou. Tentokrát mě to chytlo o mnoho víc. Nevím čím to, ale je to dobře.
Hlavní hrdinka Jude mě bohužel místy a vlastně docela často fakt štvala. Protože to děvče se k moci dostalo vlastně ani nevíme jak, ale hrálo si na ohromně důležitou. Senešalka Nejvyššího krále, která vlastně vládla za něj, loutku sedící na trůně. Statečná, silná, boje a moci chvitá, preventivně se trávící, stratég, hrdinka... hotovej Pánbůh! Bože. Měla jsem ji vážně plný zuby s tímhle chováním. Měla nepochopitelnou filozofii. Měla okamžiky, kdy se chovala jako totální pacient. Když jí korunovali jako královnu radovánek a opět ji ponížili před celým dvorem, nelitovala jsem ji, naopak - zasloužila si to. Ale pak měla i světlou chvilku, kde byla úplně jiná, normální a já ji měla ráda, fandila jsem a přála jí konečně to dobré, spravedlivé. Bylo to horší než na houpačce.
U Cardana, ačkoliv se choval někdy líp než obvykle a někdy zas jako za starých časů, byť už minimálně, měla jsem ho za každé situace ráda. Rozhodně jsem si ho ničím neprotivila jako "jeho" ženský protějšek. Nemám páru proč, když on hraje toho "zrůdného". Dokázal mě překvapit svými činy. Trochu i slovy, ale stejnak - mnoho věcí nebylo řečeno a já nehodlám stavět na domněnkách. A to mě štvalo. Stejnak jako u prvního dílu tu pro mou romanticky založenou duši bylo žalostně málo romantiky mezi těma dvěma. Z celé knihy dejme tomu tak dva až tři momenty, které mi ani pořádně nesevřely srdce? Bída!
Locke, na kterého jsem byla zvědavá mě vážně překvapil, respektive nepochopitelně šokoval, ale stejnak, ten proklatej vílák ještě nevyložil všechny karty a mě vážně zajímá, o co mu sakra jde?! A Taryn? Bylo jasné, že to nebude mezi sestrami jako dřív a ne, nemám ji ráda, podrazačku. :D
Co se týče vývoje děje, tak teda panečku, stalo se tam toho vážně hodně a dost překvapujícího, nečekaného. Ten svět je originální, svým způsobem i unikátní, ale zvrácený - krutý a podlý. Nelze nic předvídat. Nikde není nic-neříkající místo, všude se něco děje, je to především o vílí politice a moci. Takovým stylem, že to čtenáře žene dál a dál. Mraky věcí otevřených - něco nebylo ani z prvního dílu vyřešené a už je tu další várka z druhého, což ve mě evokuje zoufalství, že nemám po ruce třetí díl a odpovědi, ale ne zase tolik jako v porovnání se závěrem samotným tohoto dílu. Konec mě rozbil - nechal mě doufat, srazil na kolena a pěkně naštval. Prostě cože, sakra?! Vypadalo to svým způsobem hezky, poklidně, šťastně, dobře... a pak? Sesypalo se to jako domeček z karet. Shořelo to, jak troud - tak snadno, tak rychle. Autorka nás pohřbila zaživa a krutě se nad tou katastrofou usmívá. Co to zatraceně... Tohle nenávidím, je to stav, kdy nic nevíte, jen se domníváte, do dalšího dílu pekelně daleko, v hlavě vám to víří, máte vztek a toužíte. Hotový neštěstí.
Životně důležitě potřebuju další díl. Potřebuju znát odpovědi na milion otázek a především potřebuju vědět víc o dvojici Jude a Cardana a pevně doufám, že už konečně jejich romantická linka bude romantickou linkou než jen prostou nic-neříkající rádoby linkou. Tenhle díl, který mi buď pil krev nebo mě neskutečně pohltil, mě bavil, líbilo se mi to, ale pro mě to má stejnak, jak první díl, pořád nějaké ty mouchy, proto prostě nejde hodnotit plným počtem. Však ho neváhám doporučit a ohromně se těším na další setkání. :)

Draimi
12.12.2019 4 z 5

Po dočtení prvního dílu jsem se nemohla dočkat druhého. Četla jsem knihu téměř celou se zatajeným dechem. To, že víly nemohou lhát v nich ve výsledku udělalo daleko prolhanější a zákeřnější než jsem čekala. Na konci jsem si moc přála aby to dopadlo vesele pro Jude ( jak napovídal příběh) ale autorka mě naprosto přesvědčila o tom že jsem neprohlédla její hlavní myšlenku. No byla jsem dost naštvaná jak to skončilo a chtěla jsem Cardanovi zakroutit krkem.
Takže jsem vlastně spokojená, protože to nebyl příběh s daným koncem na první pohled.

Horselen
09.12.2019 5 z 5

Zatímco první díl byl jen takový rozjezd, tohle je pořádná jízda. Že hlavní hrdinku zradí tolik lidí, to jsem vážně nečekala.
Doufám a pevně věřím, že má Cardan nějaký speciální plán, protože jestli ne, tak mu to asi neodpustím.

amalie7065
05.12.2019 4 z 5

Konec mě překvapil

wotana
05.12.2019 3 z 5

Tak za mě druhý díl horší než první. Nemohla jse se pořádně začíst, pořád se opakovali pasáže o Judině moci a Cardanově neschopnosti a na konci knihy najednou cvak - Cardan mocný král a Jude vyhoštěná do světa lidí. Celkově skoro až do konce knihy se nic moc nedělo a v posledních pár kapitolách strašně urychený konec. Škoda