Podlý král

Podlý král https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487824/bmid_podly-kral-aiN-487824.jpg 4 1411 1411

První lekce zní: zatvrď se. Poté co vyšlo najevo, že Doubek je ve skutečnosti dědicem vílího trůnu, musí Jude svému bratříčkovi zajistit bezpečí. A právě jen kvůli tomu k sobě připoutala podlého prince – teď už krále – Cardana a stala se šedou eminencí tahající za nitky celé říše. I kdyby se Cardan nechal snadno ovládat, bylo by pro ni těžké stále proplouvat bouřlivými vodami proměnlivé politiky a spojenectví vílího království. Král ale navíc dělá všechno, co je v jeho silách, aby ji ponížil a zesměšnil, ačkoli je lidskou dívkou stále fascinovanější. Když začne být jasné, že se Jude někdo v jejím bezprostředním okolí chystá zradit, ohrozit její život a životy všech, které miluje, musí smrtelnice odhalit, kdo jí jde po krku. Dokáže se navíc vyrovnat s komplikovanými city, které chová ke Cardanovi?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

The Wicked King , 2019

martas672
13.11.2019

Jak do prvního tak i do druhého dílu jsem se úplně zamilovala. Je až k neuvěření jak se knížky hrozně rychle čtou.
Jediné co mě mrzí je jak druhý díl končí. Vůbec jsem nečekala že by Cardan poslal Jude pryč.
Nemůžu se dočkat na třetí díl.
Doufám že nakonec budou spolu !!!

teer.h
12.11.2019 5 z 5

Já nutně potřebuju další díl!
To byla zase jízda. Nevím jak to Holly dělá, ale to jak její stránky utíkají pod rukama není snad ani možné. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Tolik zvratů a intrik, to bych ani nečekala.
Holly ví, jak si získat čtenáře.
PS: Já Cardana prostě miluju od prvního dílu :D

Littleraven
29.10.2019 5 z 5

No páni, ten konec!!!
Kniha není nijak náročná, stejně jako její první díl. Neznamená to však, že není dobře napsaná. Čte se sama. Občas jsem nevěděla, které postavy mi má být líto dřív.
Holly Blacková nám už v Krutém princi ukázala, že umí překvapit a vrchol a závěr knihy má pokaždé strhující a nečekaný. Nejspíše nebude kniha ani autorka patřit k mým TOP oblíbencům, ale takto skvělý konec jsem dlouho už nikde nečetla.
Doporučuji i těm, kteří nemají ve zvyku série číst celé!

Atekram
27.10.2019 4 z 5

Skvělé pokračování, sice hodně politiky, ale o tom tahle série je.
Možná SPOILER. Ani tentokrát není nouze o nečekané zvraty, ten poslední mě hodně překvapil. Karta se obrátila a upřímně řečeno, Jude už to potřebovala jako sůl. Cardanovi fandím, nikomu by se v jeho kůži nelíbilo, jsem ráda, že má taky vlastní agendu.
Jsem zvědavá jak to nakonec dopadne, asi nakonec sáhnu po originále :).

andrea5872
24.10.2019 5 z 5

Druhý díl mě nadchl ještě víc než jednička už se nemůžu dočkat třetího dílu bohužel je zatím jen v angličtině :-\ pod názvem The Queen of Nothing :-)

Sabča92
23.10.2019 3 z 5

Rozhodně lepší než první díl, ale i tak jsem tomu stále nepřišla na chuť. Čekala jsem trošku víc romantiky, což chápu, asi nechtělo moc lidí, ale já se těšila na tuto dějovou linku. Konec byl opravdu mimořádný a já se rozhodně pustím do třetího dílu. Hodnotím 3,5/5

Katie46
20.10.2019 4 z 5

Za mě lepší jak první díl. V knize je samé politikaření kterém mě sice moc nebavilo ale od půlky se to docela rozjelo a kniha překvapila. No a samozřejmě ten konec ten byl pro mě ohromující.

Yuuki24
16.10.2019 5 z 5

Druhý díl lepší než ten první občas vážně děj, ale dá se to přežít. Dost se těším na pokračování vzhledem k tomu, že autorka udělala na konci celkem zvratovou situaci.

SarahRoyalAss
11.10.2019 5 z 5

U této knihy si ráda přiznám, že víly jsou mé velké guilty pleasure a ještě se za to poplácám po rameni.
Holly Black není pro každého čtenáře, ale mě sedla jako ulitá. Také mi potěšilo i utvrzení v tom, že tato série navazuje na knihu Daň peklu (kterou naprosto miluji), když přijde zmínka o Kaye. Chtělo by to ale tu sérii vydat celou... What a shame.
V druhém díle se řeší více politika, intriky, je tu válečné téma a také skvělá Jude, kterou prostě miluju. Tenhle kouzelný svět mi nikdy nepřestane bavit. Jude řeší záležitosti celé říše a s tím se objevuje více i Cardan, náš sladký hajzlík, kterého prostě všichni milujeme. Do toho musí samozřejmě řešit i vlastní problémy, kterým by se nejraději vyhnula. K tomu se čtenáři zavaří hlava, kdo by mohl zradit a pak koukáme s otevřenou pusou. Na konci jsem doslova dala knihu do kouta na hanbu, aby se styděla za to, co provedla.
Prostě potřebuji další díl OK?
(Teprve teď jsem si všimla, kolikrát jsem použila slovo "miluju"... To asi odpovídá za vše.)

ajak
10.10.2019 5 z 5

Páni, Cardan to teda všem natřel jen sem čuměla jak to dokázal :D a já blbá už se radovala za happy end :D no podle mě byl druhy díl mnohem lepší než první a jestli to takhle půjde dál moc se těším na třetí!!! :)

Efeméra
06.10.2019 5 z 5

Podlého krále jsem chtěla přelouskat co nejrychleji a co nejpomaleji zároveň. Svět víl od Holly Black nesedne každému, ale když ano, stane se z vás opravdový blázen. Sice jsem čekala, že bude pokračování Krutého prince trošku jiné, těšila jsem se na víc romantického napětí mezi hlavními hrdiny, ale stejně jsem si čtení hrozně užila. Tedy až na konec, kdy jsem měla chuť hodit knížkou přes pokoj... Co vám budu povídat, v závěru to bylo výborné. A teď pokračování prosím!

1259
01.10.2019 5 z 5

Od začátku to bylo zajímavý, pro mě plný nenávisti a přitom tam hrála roli i skrytá láska. Ale ten konec mě opravdu překvapil a rozhodně jsem ho nečekala. Už se velmi těším na další díl.

zinon
27.09.2019 4 z 5

Musím říct, že první díl byl podle mě lepší. První část knihy byla taková nijaká a druhá část o hodně lepší. Byla bych raději, kdyby tam bylo více interakcí mezi Jude a Cardanem. Na další díl se těším. Doufám, že to, co mně tady chybělo, nám autorka nadělí v dalším díle.)

Medasek
24.09.2019 5 z 5

Páni. Něco takového jsem nečekala. Příběh sice nebyl moc akční, ale i tak se mi líbil. Bylo to neuvěřitelné. Cardan a Jude... No prostě páni. Nemám slov. Konec mi naprosto vyrazil dech. To co se stalo... No nebudu vám to spoilerovat, ale bylo to úžasné a zároveň nepředvídatelné. Nemám slov. Nutně potřebuji další díl. Nevím, jak to čekání vydržím.

andrejci
16.09.2019 5 z 5

No páni. Prý že tohle se dá srovnávat s Maasovou a já jim nevěřila. No a potom jsem si přečetla druhý díl a musím jim dát za pravdu. Ten začátek měl oproti druhé části pomalejší rozjezd. A ta druhá cast!? No prostě super. Moc se těším na další díl ????. Bylo to prostě úžasné. Doufám že další díl vyjde do roka. Cardan je prostě božský!!!!!!!!!!!!!!

Skippka
09.09.2019 5 z 5

První kniha se mi sice četla trochu kostrbatě, ale děj mě zaujal natolik, abych si přečetla i druhou a ta mě nadchla! Konec překvapil a nemohu se dočkat třetího dílu :-)

MaléZlo
02.09.2019 5 z 5

Mám ráda série, které mají v prvním díle laťku hodně vysoko a druhý díl je ještě lepší! Dějová linka na mě působila velmi dobře propracovaně a samotný závěr mě dostal do kolen... Perfektně sepsaná kniha u které se nenadějete a už jste na konci. Všem doporučuji a doufám, že co nevidět tu máme třetí díl, jinak se zblázním! :)

skalka.
01.09.2019 5 z 5

Nemám slov. První knihu jsem si zamilovala, na téhle jsem závislá. Nečekané zvraty mě nechaly zírat s otevřenou pusou a nutily mě číst dál a dál. Většinu postav mám buď šíleně ráda, nebo je nenávidím, nebo obojí ????. Nemůžu se dočkat pokračování

anishta
01.09.2019 5 z 5

A sakra... Je fakt, že jsem nějaký podobný konec čekala, ale sakra, kdy už bude další díl??? Musím říct, že se mi hodně líbil první díl, ale tohle bylo mnohem lepší... Více intrik, méně náhod... Luxusní... Teď jen počkat na ten další díl...

Lavaender
26.08.2019 5 z 5

* možno SPOILER*
Cardan, Cardan, Cardan....Hajzlík jeden. Koniec je taký, že hneď potrebujem ďalšiu dávku od Holly Black, inak by som mala do pokračovania poriadny absťák.
Chápem že Jude ovládla jej túha po moci, a že Cardanovi potom čím ju vykúpil dôverovala. Mohol sa k nej zachovať aj horšie...Ale to ako ju ponížil, bolelo aj mňa. Dúfam, že mu to v ďalšom pokračovaní dvojnásobne vráti. Alebo že ho aspoň poriadne kopne do kolena, pre lepší pocit...Pre môj lepší pocit.