Pod junáckou vlajkou

Pod junáckou vlajkou https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484159/bmid_pod-junackou-vlajkou-SVM-484159.jpg 4 586 50

Devadesátka série

Další z řady foglarovek v novém vydání. Mirek vstupuje do skautského oddílu s nečistými úmysly – chce tu pro svoji partu ukrást stan. V Devadesátce se mu však dostane vlídného přijetí, pozná tu spoustu kamarádů a do krádeže se mu najednou vůbec nechce. Jenže šéf party Ondra ho má v hrsti. Vyhrožuje, že vůdci oddílu ukáže úpis, v němž se Mirek ke krádeži zavazuje. Jak se Mirek zachová?... celý text

romualda
30.12.2019

Snad má nejoblíbenější Foglarovka. Mirek Trojan se chce zalíbit své partě, hlavně vůdci Ondrovi, tak slíbí, že opatří stan. Způsob, jak to chce udělat, je velmi ošklivý - vstoupí do skautského oddílu, nějakou dobu tam pobude a stan ukradne, věří, že to nějak půjde. Vstoupil do oddílu č.90 a záhy po vstupu se věci začnou vyvíjet jinak, než čekal - v oddílu ho přijmou tak příjemně a kamarádsky, že si uvědomí, že tak hroznou věc jim nemůže provést a k tomu se mu velmi zalíbí oddílová činnost, zjistí, že je to mnohem lepší než bezcílné toulky s partou. V oddíle zůstal a na partu nadobro zapomněl. To se ale vůbec nelíbí vůdci Ondrovi, tak Mirkovi vyhrožuje a vydírá, donutí ho napsat vyděračský úpis. Mirek se nakonec ke všemu přizná vedoucímu oddílu a ten Ondru zneškodní.

Rostik01
04.12.2019 5 z 5

dobré jak cip.....

mot33
17.11.2019 4 z 5

Klasický Foglar za mě ano.

b2z
16.11.2019 5 z 5

Mirek Trojan s Devadesátkou … když jsem si po 25 letech knihu znovu přečetl, byl jsem až překvapený, nakolik mne tato kniha ovlivnila v mém dospívání ... morální poselství si nesu dodnes. Díky, pane Foglar. Už se těším na druhý díl :-) Knihu v roce 2007 v rozhlasové dramatizaci načetl Alfréd Strejček. A nesmím ani zapomenout na celkové převedení knihy do mluveného slova od Karla Richtra z let sedmdesátých.

n.ezn.amy
21.08.2019 5 z 5

Foglar nikdy nezklamal přesvědčením v upřímnost, slušnost a čestnost. Příběh Mirka, který chce vstoupit do junáckého oddílu, aby zde ukradl stan, ale chování ostatních chlapců mu změní jeho povahu. Možná trochu naivní, ale přesto skvělé

danny_21
23.01.2019 4 z 5

Další z kouzelných Foglarových knih o dospívajícím klukovi, který zpočátku s nečistými úmysly objeví kouzlo devadesátkového skautského oddílu ve kterém není o dobrodružství nouze - 80 %

Filatov
02.08.2018 5 z 5

Ač jsem nikdy ve skautu nebyl a ač jsem nikdy od Jaroslava Foglara nic nečetl, tak jsem ho vždy uznával jako velkou osobnost, a když jsem do ruky vzal tuto knihu, tak musím uznale pokývnout a potvrdit, že pan Foglar píše velmi poutavě a já sám jako dospělý, jsem jeho vyprávění bral za velmi čtivé a nemohl jsem skončit. Z každé kapitoly je cítit, jak pan Foglar skauta miloval a dával mu vše. Proměna Mirka Trojana ze zlého hocha, přicházejícího do skauta se zlým úmyslem, v čistého junáka je výborné téma pro námět knihy a já sám jsem Mirkovi fandil, ať ho špatná minulost nedostihne.

Pavelpi
01.08.2018 5 z 5

Tuhle knížku jsem dlouho nemohl sehnat.V roce 1969 jsem stihnul koupit pouze Devadesátku (druhý díl).Pak už zase Foglar nesměl vycházet.Knihu jsem dostal až v roce 1975 a mám na to hodně smutné vzpomínky.Dostal jsem jí totiž jako dědictví po kamarádovi se kterým jsem jezdil roky na vandry.V roce 1975 se zabil na motorce a ještě než zemřel mi odkázal všechny jeho vandrácké věci.Jeho rodiče mi to skutečně dali a mezi věcmi byl i notes s písničkami,které jsme tenkrát spolu napsali a také tahle kniha.Ani jsem nevěděl,že jí má.A pak jsem si jí teprve přečetl.

Thunder02
01.08.2018 5 z 5

Téhle knize dlužím opravdu hodně, přivedla mě na letní tábor kam už jezdím 8 let a poznal jsem spoustu super lidí takže
DÍKY :-)

Gwlanche
02.05.2018 5 z 5

Tahle knížka mne přivedla do skautského oddílu a otevřela mi nové dveře v životě. Víc netřeba dodávat, myslím :)

Skawin
09.04.2018 4 z 5

Vrátila jsem se po mnoha letech k Jaroslavu Foglarovi a nelitovala jsem. Jeho knihy se dají číst v každém věku.

Disease
11.09.2017 4 z 5

Příjemná nostalgie, kterou není dobře si kazit rozborem hlavního hrdiny pod vlivem životních zkušeností.

pepa4081
12.03.2017 4 z 5

Příjemná klasika od pana Foglara, kde skoro všechno dobře dopadne. Uspokojivé.

jindrich7442
17.02.2017 5 z 5

Návrat do let mládí a skautování. Jsem naprosto unešenej nadčasovostí příběhů. Člověku kanou na mysl staré vzpomínky. Hltám teď Foglarovi příběhy jeden za druhým.

jerry04
30.10.2016 5 z 5

Mám rád skaut a když do něj Mirek vešel, kniha se mi zalíbila(ne že bych ostatní foglarovky neměl rád) a Mirek udělal správně, že se svěřil Tapinovi, asi bych to taky tak udělal, být na jeho místě.

Heřmis
14.10.2016 4 z 5

Knihy pana Foglara jsem měl rád jako žák základní školy a občas se k nim vracím i v dospělosti. Jakou jinou knihu vybrat do Čtenářské výzvy v kategorii Kniha o přátelství, než právě něco od Foglara.

peta5472
06.06.2016 5 z 5

Miluji příběh Mirka, který přišel do skautu. Já sama do něj chodím a je to jedna z nejlepších věcí, které jsem kdy v životě udělala. Příběh je krásně psaný a pro všechny věkové kategorie určený.

Luccy78
20.02.2016 5 z 5

Další kouzelná foglarovka. Tentokrát líčí příběh Mirka, který se nejdřív s nekalým úmyslem, ukrást stan, přihlásí do skautského oddílu Devadesátka, ale velmi záhy je příjemně překvapen vřelým přijetím kluků, jejich přátelstvím, čestností, pravdomluvností a slušným chováním. To se mu zalíbí natolik, že se rozhodne do klubu vstoupit doopravdy a stát se jejich řádným a právoplatným členem. Jediná věc, která mu kazí štěstí a dobrou náladu, je nevyřešený problém se stanem a vydírání staršího kamaráda Ondry.

Joges
14.10.2015 5 z 5

Přečteno dávno v době zákazu. Tehdy byla kniha nedostupná, hodně půjčovaná a obdivovaná. Možná dnes v záplavě konkurenčních knih ztrácí své kouzlo, ale věrným čtenářům to myslím nevadí. Jedna z mých NEJ.

ajsigirl
12.10.2015 5 z 5

Jsem milovník knížek Foglar. Kniha pod Junáckou vlajkou a její druhý díl - Devadestáka pokračuje mně velice mile překvapila. První díl nás vtáhne do života kluka (Mirka), který není zrovna vzorným hochem. Jeho parta a snaha zviditelnit se, mu kazila pohled na svět. Zprvu špatný nápad ukrást v Junáku stan se převrací a laskavost a přátelství tamních kluků jej přivede na správnou cestu. Mirek se stává součástí skautů a jeho život se mění od základu. Krásná knížka, čte se velice snadno a rychle. Pohodové, někdy i velmi napínavé čtení pro pohodu a dobrou náladu. Toto se dá číst v každém věku!