Hra o trůny

Hra o trůny https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356617/bmid_hra-o-truny-U29-356617.jpg 5 5855 747

Zima se blíží. Dnes již klasická slova, která nejlépe vystihují epickou ságu George R. R. Martina Píseň ledu a ohně. Království Západozemí zažívají dlouhé léto, po němž musí následovat krutá zima. Ale ještě před ní a předtím, než se vrátí Jiní, se rozehrává hra o trůny, kterých je daleko méně než uchazečů. Snad jediný, kdo o Železný trůn nestojí, je lord Eddard Stark, strážce severu. Proto se právě on musí stát hybatelem událostí, které všechno změní. Epické vyprávění s desítkami postav se díky seriálu HBO stalo nejúspěšnější fantasy ságou od dob Pána prstenů. Na celém světě má miliony nadšených fanoušků, kteří netrpělivě čekají na každé pokračování. Hra o trůny vychází česky v novém překladu a úpravě.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

The Game of Thrones , 1996

666Jitka
30.05.2020 5 z 5

Celou sérii Píseň ledu a ohně jsem četla jedním dechem. Neuvěřitelně realistické postavy, dokonalý popis jednotlivých míst jako by to ani nebyla fikce, děj plný překvapivých zvratů a neustálé napětí, jak bude sága pokračovat. Zajímalo by mě jestli se autor dostane k napsání posledního dílu, který by vůbec nemusel skončit tak, jako seriál !?

Korsika
27.05.2020 4 z 5

1. informace - neviděla jsem seriál. Po přečtení prvního dílu jsem v brožovaném provedení dala ***, po přečtení dalších dílů (a zvyknutí si na autorův styl) a zjištění, že pevná vazba má více map (, které jsem v brožovaném vydání hodně postrádala), posunuji hodnocení o hvězdičku výš.

Elka252
19.05.2020 5 z 5

(SPOILER) Toto je opravdu úžasná kniha. Provází jí, láska, zrada, přátelství, válka, boje o moc a ktomu všemu rychle přibývající mrtví lidé za zdí. Mohla bych říct že dokonalá. Tolik jednotlivých příběhů sepsaných do jedné tlusté fantazy knihy. Asi jsem měla tu výhodu že jsem před čtením neviděla seriál a v celé knize mně provázelo strach a napětí co se stane na další straně. Bylo fain i střídání ,,vypravěčů,,.K srdci mi přirostl Jon Sníh, Eddard a Catelin Stakovi a líbila se mi i postava Waldera Freye. Naopak jsem nesnášel prince Joffreyho a královnu Cersei (ale kdo by oplýval láskou k Lannisterům že? ) a vyloženě mě štvaly obě sestry - Arya a Sansa Starkovy.

MHudec
15.05.2020 5 z 5

Seriál jsem nikdy nesledoval, ale ta kniha je dost dobrá, že mě trochu namotivovala na něco kouknout, ale stejně si myslím, že kniha je nej. Moc zrovna ve fantasy nejedu, ale po tomto možná začnu.

Dolik13
14.05.2020 5 z 5

První knihu Hry o trůny jsem začal číst v průběh poslední televizní série, a to byl asi ten problém. Často jsem se nemohl pořádně začíst, když jsem to srovnával se seriálem, kde tolik postav už umřelo. Není to jednoduché, číst něco, kde vlastně víte, jak to celé dopadne, ALE!

Kniha toho nabízí mnohem více než seriál. Více postav, více podrobností a zajímavých zvratů. A ačkoliv to není jednoduchá kniha, pokud jste fanoušek Hry o trůny, jednoduše si jí zamilujete, protože je napsaná naprosto perfektně. Už jsem tedy v té správné náladě, kdy na seriál zapomínám a soustředím se na knihy.
A teď hurá na Střet Králů!

aAp
08.05.2020 5 z 5

Zvolila jsem audiočtení :) a jsem naprosto nadšená! Kniha je bravurně načtená Františkem Dočkalem, jehož hlas se k příběhu dokonale hodí. A ač jsem měla ze začátku problém se zaposlouchat, postupem času mě příběh naprosto pohltil, byla jsem schopná ho poslouchat klidně celý den.

Anette99
22.04.2020 5 z 5

Před rokem jsem viděla seriál, ale v té v první sérii jsem občas trošku tápala co nebo proč. Tady mi takové momenty byly více jasné. Jinak se mi líbí, jakým stylem je kniha napsaná,četla se velmi dobře, prostředí a postavy byly dost dobte popsané a střídání vyprávění z pohledů různých postav bylo fajn.

Kal-El
09.04.2020 5 z 5

Tak úžasné epické a dospělé fantasy, které mne naprosto pohltilo, a to jak seriálová verze, s kterou jsem se tedy setkal dřív (v době čtení knihy jsem byl u čtvrté série), tak knižní. Tak poutavě odvyprávěné a do nejmenšího detailu až se tomu dá těžko věřit. Neskutečně atmosférické, drsné, dospělé, ale i kouzelné a s neskutečným počtem postav - ke konci ve výčtu rodů jako dodatek se čtenář může více zorientovat v tom kdo ke komu patří a v jakém jsou vztahu... prostě také jde vidět že pan George R. R. Martin v tom nemá bordel, všechno do detailu má zpracované, takže ten celý svět působí tak realisticky, i na fantasy. Rozhodně si někdy přečtu pokračování, nicméně jen tak brzy to nebude, protože i když je Hra o trůny výjimečné a jednoznačně čtivé veledílo, přece jen si člověk musí najít ten čas, protože se to doopravdy čte pomalu - i vášnivý čtenáři ale hlavně ti jenž sáhnou po knize jen občas. Navíc ještě chci pokračovat v sledování seriálu, jenž není tak vyčerpávající. Když už se o něm zmiňuji, stojí za zmínku že se první série knihy drží celkem přesně, tedy až na pár věcí. Údajně se později seriál od knihy dost odklonil, ale to zjistím až si přečtu další knihu, nebo možná sáhnu po prequelu? Uvidím ale autorův styl se mi líbí, zvláště když jsem si chtěl některý den přečíst jen např. dvě kapitoly (ty jsou z pohledů jednotlivých postav a také vždy jsou po nich pojmenovány), a nakonec jsem se nemohl od knihy odtrhnout. Prostě krásně čtivé. 100%.

Lie
03.04.2020 4 z 5

O Hru o trůny jsem se pokoušela asi ve 12ti, ale byla jsem na to opavdu ještě malá, docela se divím, že jsem se prokousala až ke třetímu dílu, než to na mě začlo být moc drsný. Teď jsem teda využila karantény a pustila se do toho znova. Nemůžu to sice srovnávat s mým oblíbeným Zaklínačem a už vůbec ne s Pánem prstenů, ale je to fajn knížka. Je to jen příběh, žádný filosofický podtext, žádné hluboké úvahy o dobru a zlu, ale je to dobrý příběh, napínavý, spletitý a klobouk dolů před autorem za to, jak to všechno provázal. Sem tam nějaké to klišé nebo velice neuvěřitelná událost, ale člověk si toho ani nevšimne. Jen mě tedy štve, jak se vždycky začtu do jednoho příběhu a hned musím zas jinam. A z postav nemám ráda snad nikoho kromě Tiriona a Varyse, protože ti dva jsou v celé téhle sáze zřejmě zatím jediní, kteří mají rozum a nejde jim jen o vlastní prospěch. Jsem zvědavá na další díly a rozhodně doporučuji všem, kdo se nudí doma. U Hry o trůny vám dojde, že jsou horší věci než korona.

KubaHanzelin
17.03.2020 5 z 5

Tři série mi trvalo než jsem se dokopal k seriálu, který jsem si zamiloval, skoro rok po konci seriálu mi trvalo než jsem se dostal ke čtení předlohy..
Dost mě odrazovalo to, jaké jsou to špalky (a to je první díl ještě druhý nejkratší!) Ale i přes délku se první svazek Písně Ledu a Ohně čte skoro sám, nemůžete se od knihy odtrhnout, protože nemá žádná hluchá místa a doslova hltáte středověkou fantasy atmosféru. První sérii GoT už v paměti moc nemám, možná proto se mi kniha četla tak dobře a několik věcí mě i překvapilo i když bych si je asi měl pamatovat.
Hodlám celou Píseň číst v celku, takže se pokusím pořádný komentář napsat až k Tanci Draků, každopádně se už teď těším až se vrhnu na Střet Králů!

burilltomas
17.03.2020 5 z 5

Skvělé fantasy - největší fantasy od dob Pána prstenů!

MarieKnihomolka
14.03.2020 5 z 5

Skvělá fantasy od jednoho z nejlepších autorů současnosti, ze kterého vzešel i úžasný seriál, i když kniha je určitě lepší.

Mi--LADA
13.03.2020 5 z 5

To se teda četlo! Bezchybná, úžasná fantasy s věrohodnými postavami, ke které se budu opakovaně vracet. Opravdu silný, dramatický a nevšední zážitek. A ta nápodoba středověku, skvěle vykreslené postavy, dialogy, tajemné nadpřirozené prvky, láska nejenom pro romantičky, boje nejenom pro chlapy, no, nevím co chválit dřív. Málokterá kniha mi tak upřímně chytne za srdce.

TerezaRS
06.03.2020 5 z 5

Tak na tuhle knihu jsem byla velmi zvědavá, protože jsem první viděla seriál, takže jsem se knihy i trošku obávala. Pravda, ze začátku jsem byla trochu mimo, co se týče postav a míst, protože v knize je opravdu až až jmen, které jsou mnohdy velmi podobné, ne-li stejné! Po pár kapitolách se však do toho ponoříte a už to není tak chaotické. Příběh je ale natolik rozmanitý, plný zvratů, podrazů, záhad, že vám nedovolí se odtrhnout. Jedinou výtku bych asi měla k některým zdlouhavým popisům, kterých tam však nebylo zase tolik, a k bitvám, do kterých jsem se nedokázala tak úplně ponořit. To vše však napraví famózní příběh s propletenými dějovými linkami, kdy se musím ptát, jak tohle autor dokázal stvořit a spojit dohromady! Takže závěrem po přečtení prvního dílu můžu říct jedině to, že Hra o trůny si získala čestné místo v mé knihovně a skutečně ji s čistým svědomím doporučuji všem čtenářům. Kniha ve mně zanechala nezapomenutelný zážitek a ten svět je famózní! Celá recenze na mém youtube Tereza Richter.

tompal
02.03.2020 4 z 5

Nevím, co jsem si myslel, ale ačkoli ohlasy všech byly pozitivní, dlouho se mi do toho nechtělo. Samozřejmě, žánr svádí k přezírání. Ale to, jak je to napsáno je řemeslo, které se dnes už často nevidí. Zkrátka román na literární úrovni toho nejlepšího co bylo vůbec kdy napsáno.

EsoRimmer
24.02.2020 5 z 5

Nejlepší začátek fantasy ságy, který si je možno představit. Při zpětném pohledu po přečtení dalších dílů se mi snad líbí ještě více. Není to žádný pomalý rozjezd, ba naopak, děj v této knize je mnohem dobrodružnější a napínavější než po plném propuknut války v dalších dílech, kdy se mění ve směsici intrik a bitev.

Hobo
13.02.2020 5 z 5

Nejpitomější je začít 2. dílem. Málem jsem se v tom utopil a požitku z četby to opravdu ublížilo. Tak jsem si sehnal komplet a vida - skvělé čtení.

Bezkyne9
07.02.2020 5 z 5

Hru o truny jsem poprve zacala cist pred nekolika lety, v pocatcich serialu, ktery postupne zaplnil svet a tim me nejspis pozastavil ve ztraceni se mezi stranami teto epicke fantasy... Nicmene kniha po me pokukovala a vyckavala, dokud jsem ji opet nevzala do rukou a nenechala se ucarovat Martinovym svetem a literarnim stylem... Netreba rikat, ze prekrasnym, podmanivym a osobitym... Cteno v prekladu Hany Brezakove, ale jiste casem zkusim i nove vydani s temi fantastickymi ilustracemi na obalkach :) ... laska na prvni pricichnuti :)

tereza5844
03.02.2020 4 z 5

Zatím jsem přečetla pouze první díl, čteno v originále, takže jsem se vyhnula až vtipnému překladu některých jmen a míst v knize. Seriál jsem viděla celý, prví série se knihy držela docela věrně.

Petra-1
01.02.2020 4 z 5

Četla jsem již před delší dobou všechny knihy že série, které byly dosud vydané, ale samozřejmě jsou knihy skvělé a určitě doporučuji k přečtení, ale... Stydím se.. Mne se více líbí seriál.. V knihách je spoustu postav a jsou o dost mladší než v seriálu a já jsem si k nim nedokázala vytvořit takový vztah jako k seriálovým postavám, možná protože jsem knihy začala číst až po seriálu.