Hra o trůny

Hra o trůny https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176291/bmid_hra-o-truny-0k6-176291.jpeg 5 5854 747

Pod každým prstem měl čepel, hroty pokroucených mečů vyčnívajících jako tesáky z opěrek trůnu. Dokonce i po třech staletích byly některé ostré tak, že dokázaly říznout. Železný trůn byl pro neopatrného plný pastí. V písních se pravilo, že bylo třeba tisíce mečů, aby ho vyrobili, rozžhavených doběla ve výhni plamenů dštících ze chřtánu Baleriona Černého děsu. Kovali jej padesát devět dní. Konec jejich snažení korunovalo toto pokroucené černé monstrum vyrobené z jako břitva ostrých hran, hrotů a pásů kovu; trůn, který mohl zabít člověka, a také zabil, pokud lze věřit příběhům.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , Talpress

The Game of Thrones , 1996

tessa.mik
04.12.2021 5 z 5

Projíždím si tak statistiky a zjistila jsem , že nemám hry o trůny ohodnocené.... jakto??? Netuším, ale okamžitě jsem všem dílům připsala plný počet, peotože tuhle sérii prostě miluju od prvního setkání (četla jsem již dávněji) a rozhodně dříve než vůbec vyšel serál, ale je to jedna z těch sérií, která ve vás zanechá hluboký dojem a pamatujete si ji i po letech.

jirka9453
21.11.2021 5 z 5

Wauuu…. Tedy to byla ale sakra jízda. Dvakrát jsem to nedal, potřetí jsem se konečně kousl a dočetl. Je to trochu boj, když vezmeme ty tuny jmen, funkcí, rodů… ale je to fantasy de Luxe :)

Kerberos
15.11.2021 5 z 5

Zima se blíží.. tak třeba budu mít tolik času abych si přečetla celou ságu, která tak skvěle začíná.

pupopony
26.10.2021 5 z 5

Nádherně vytvořený svět. Daleko lepší než filmové zpracování

Chantal300
17.10.2021 5 z 5

Miluju Hry o truny, kniha je dle mě lepší než seriál. Sice jsou postavy trochu matoucí, ale po pár stranách si čtenář zvykne.

L.R
18.09.2021 5 z 5

Uf mam za s sebou prvni dil a vubec prvni fantasy... Musim rict, ze prolouskat se ruznymi rody a kdo s kym bylo ze zacatku dost slozite a taky sem se kolem 300 stranky zasekla a nemela chut knihu docit... Ovsem jeste, ze jsem si ji vzala na dovcu a behem 3 dnu hotovo a shanim se po dalsim dilu.
Kniha ma spad a styl psani a fantazie autora je uzasna.
P.S serial jsem nevidela a o to lepsi zazitek z knihy

sirojezkin
26.08.2021 5 z 5

skvělá kniha. Moc mě bavila.

Kokos80
23.08.2021 5 z 5

Start naprosto výjimečné série, kdy GRRM plně rozvíjí svou spisovatelskou genialitu. Jak charaktery (přesto, že jich je několik desítek, vyprofiluje je tak, že si pamatujete každého z nich - samozřejmě ne hned od začátku, ale na konci už budete mít jasno), tak svět, náboženství (hned čtyři - pokud se nepletu), tak historii tohoto světa. Pohltí a nepustí, přestože občas má tendence být zdlouhavý.

katasokolov
21.08.2021 5 z 5

Tak jsem konečně dočetla první díl skvělé série G. R. R. Martina! Oproti seriálu toho zde moc navíc sice není, ale čtení jsem si vážně užila. Časem plánuji přečíst všechny zatím vyšlé díly, ovšem kdo ví, jestli se dočkáme i pořádného zakončení… Tahle série by si to rozhodně zasloužila a ten seriálový konec stále rozdýchávám a rovnou říkám, že se taky stěhuju za zeď :D.

Je vážně neuvěřitelné, jak je všechno do detailu propracované. Postavy, geografie, dějiny, politika, rodové linie….prostě luxus.

Rozhodně pozitivní je na knize i notná dávka humoru, kterou srší zejména Tyrion. Moje hodně oblíbená postava, kterou na konci seriálového zpracování spolu s mnoha dalšími vážně zprasili!!

Oblíbené postavy: Jon, Tyrion, Dany, Arya.

Neoblíbené postavy: Sansa, Joffrey, Hora, Catelyn, Lysa a její spratek.

MaKolar
12.08.2021 5 z 5

Knihu jsem začal číst, jelikož jsem byl zvědav, zda se jedná opravdu o takový bestseller. Seriálovou adaptaci knihy jsem neviděl. Byl jsem příjemně překvapen. Autor má až obdivuhodnou fantazii. Na začátku je trochu problém vyznat se ve všech postavách, ale s přibývajícími stránkami se začnete orientovat. Kniha má až neuvěřitelný spád a není problém přečíst několik desítek stránek. Určitě si přečtu další knihy z této série.

Mruskulka
05.08.2021 5 z 5

Klaním se. Tolik jmen, tolik rodů, tolik území a nesplést se :) Autor má hodně velkou fantazii, kterou dokázal přenést na papír. Také zírám, že seriál je s knihou totožný. Těším se na pokračování.

vydzu
01.08.2021 5 z 5

Tak já jsem prvně viděla seriál, a knihu jsem pak odkládala s tím, že už jsem viděla seriál. Ale to byla vážně chyba. Seriál se v žádném případě nemůže rovnat knize, i když musím uznat, že první série jí byla hodně věrná. Něco tak dokonalého jsem nikdy nečetla. V knize nebyla jediná stránka, u které bych se nudila, nenašla jsem žádnou nesrovnalost, cit pro detail je tady opravdu znát. Jsou zde postavy, které jsem si oblíbila a postavy, které opravdu nesnáším. Ale žádná postava mi nebyla lhostejná, každá mě nějak zaujala. Opravdu obdivuji R.R. Martina, že dokázal tak skvěle vykreslit tak rozsáhlý svět, který vás opravdu pohltí, s tolika skvěle propracovanými postavami, až jsem měla pocit, že je znám naživo, s tolika intrikami, které by jen tak někoho nenapadli, s tak dobře popsanými místy, že jsem si je dokázala živě představit. Hra o trůny je jedna z mála knih, která mě přiměla se smát i plakat, u které jsem musela přemýšlet, musela jsem se zastavovat, abych vstřebala, co jsem přečetla.
Opravdu s čistým svědomím doporučuji i těm, co nemají rádi fantasy. U téhle knihy se vážně nudit nebudete.

mirec88
21.06.2021 5 z 5

Fantasy. Žáner, ktorý v knihách veľmi nevyhľadávam, ale povedal som si, keď som bol v knižnici, že predtým ako budem pozerať seriál, tak by bolo dobré prečítať si knihu. A oplatilo sa. Od prvých strán ma to zaujalo až po úžasný záver, kde sa preplietali osudy rôznych rodov, lady, serov, kráľov, trpaslíkov, princov, septov a bolo to neskutočne čtivé a hoci tam bolo veľmi veľa postáv, tak som sa v tom nestrácal. Veľmi dobre napísané so zmyslom pre detail a hoci tam bolo fakt dosť brutality, krvi a odseknutých častí tela, tak to bola paráda. Odporúčam každému milovníkovi fantasy a dobrých kníh.

Frosty128
11.06.2021 4 z 5

Ač mi postavy ani svět nejsou zdaleka tak blízké jako Zaklínač nebo Pán prstenů, musím jen uznale obdivovat Martinovo spisovatelské mistrovství. Fakt že celkem bez problémů zvládá ukočírovat neskutečné množství postav, zápletek, intrik a příběhových linií aniž by se tu příběh nerozpadl po rukami nebo při tak enormní délce nezačal působit nudně, mi hlava nebere. Jen potvrzuje moji domněnku že Benioff a Weiss – tvůrci seriálů, jsou absolutní nýmandi. Protože dokud se mohli držet knih, patřil jejich seriál mezi světovou extra třídu. Jakmile se však nemohli opřít o sílu předlohy, šla veškerá jejich snaha do kanálu. Sedmá sezóna to ještě ustála, ta osmá už byl regulérní hnůj. U knihy, přestože nemám moc co vytknout, už byla délka místy únavná a nejsem si jistý zda se někdy odvážím na těch následujících x tisíc stran :-). Možná to Martin už do té doby přeci jen stihne dopsat.

Bekynóza
06.06.2021 5 z 5

Já jsem netradičně začala první seriálem a až potom knihou, ale kniha byla opravdu luxusní. Miluju příběhy, které mají dostatek detailů a nejsou v příběhu nakonec opomenuté. To mě dokáže zamrzet, ale tady se vše prolínalo, což se mi moc líbilo. Postavy jsem znala ze seriálu, takže pro mě nebyl problém se v nich vyznat. Líbilo se mi, jak byly kapitoly rozdělené podle různých postav a zdálo se mi, že autor neopomněl je dostatečně často střídat.
Kapitoly byly psány skvěle, děj mne vždy pohltil, autor je prostě skvělý spisovatel. Postavy vykreslil naprosto skvěle. Opravdu doporučuji každičkému čtenáři fantasy.

SPOILER!
Konec byl dokonalý. Dostala mne samozřejmě smrt Neda jako i v seriálu, ale opravdu konečná kapitola Daenerys byla opravdu dokonalá.
KONEC SPOILERU!

Těším se na další díl!

capricorn__
29.05.2021 5 z 5

Řeknu to narovinu: jestli existuje jeden žánr, který nemůžu cítit a když někoho slyším, jak o něm nadšeně mluví, mám chuť protáčet očima, je to právě fantasy. Víly, vlkodlaci, upíři, draci či nadpřirozeno jako takové, mi nikdy nebylo blízké. Oceňuji fantazii těchto autorů, ale to je tak celé. "Hra o trůny" se mi dostala pod ruku jen kvůli tomu, že jsem slyšel na knižní sérii samou chválu, a že jsem navíc v obchodě zahlédl ty nejnovější edice s opravdu hezkým designem titulních stran. (Soudil jsem knihu podle obalu, přiznávám.) Čekal jsem od knížky snad úplně vše, dokonce i to, že tak přechvalovanou knížku nebudu schopen strávit, ale, světě div se, mě knížka opravdu moc bavila. Protože ano, je to fantasy, ale takové - jak to říct? - INTELIGENTNÍ fantasy. Autor má všechno do detailů promyšlené a je vidět, že se hodně zajímá o historii a já v některých postavách a dějových zápletkách viděl skutečné obličeje a události. Na to mě nakonec knižní série získala nejvíc: na vymyšlené historii, která je velice dobře promyšlená, z knížek cítíte, že autor je do psaní opravdu zapálený. Postav je dost, opravdu dost, ale byl jsem schopen se v nich (víceméně...) zorientovat. Moc se mi i líbí autorův styl psaní, ve kterém vůbec nepoznáte, se kterou postavou sympatizuje a kterou chce, aby čtenář nenáviděl - zdá se, že Martinovi je tohle úplně ukradené, popisuje svůj svět a vy si vyberte sami, co si o tom myslíte. Seriálovou verzi jsem neviděl a ani se na to nechystám, ale ta knižní mě zaujala dost. Za prototyp člověka, který je proti fantasy žánru vysazený, můžu tuto fantasy knižní sérii doporučit všema deseti!

JaniMa
18.05.2021 3 z 5

Fantasy příliš nevyhledávám, ale kolem seriálu Game of Thrones bylo dlouhý čas tolik povyku, že by bylo jen velmi těžké existenci Martinova díla přehlížet. Preferuji knihy před filmy a seriály, a tak mě Hra o trůny dostihla takto.
Velké okouzlení se nekonalo. Byla to dlouhá cesta napříč početnými stránkami. Chvíli napínavá a vzrušující, a pak zase mdlá a zdánlivě nekonečná. Nevím, co si o knize myslet. Stále jsem pátrala po nějaké páteři příběhu, o kterou bych se mohla opřít, po postavě, které bych mohla fandit... Nenašla jsem. Kniha mi přišla necelistvá, jako by byla složená z mnoha dílů, které někdo poslepoval dohromady, aniž by jimi chtěl něco vyjádřit. Snad to byl i záměr. Třeba chtěl autor své čtenáře vzít jen do fantastického světa a nechat je nahlížet na unikátní osudy svých hrdinů. Mě bohužel neoslovil.
Ke konci knihy jsem chvíli měla dojem, že ve mně přece jen vzbudil zájem. V duchu jsem začala uvažovat o tom, že přece jen zkusím druhý díl. Nicméně po přečtení posledních stránek, které snad měly být ohromujícím vyvrcholením celého dílu, mám dojem, že tuto literární pouť přinejmenším odložím.

petaSk
06.05.2021 5 z 5

[audiokniha]
Nejdříve jsem viděla seriál, pak se pokoušela začíst do knihy. Nedařilo se mi to. Nakonec jsem sáhla po audioknize, a to bylo to pravé ořechové.
Bála jsem se, že když už znám seriál, tak kniha mi toho moc nedá, ale moje obavy se nevyplnily. Předloha skýtá spoustu materiálu, který se do seriálu nevešel. Spoustu o motivaci postav jsem se dozvěděla až z knihy. Jen mě dost překvapilo mládí všech hrdinů, jelikož v seriálu se mi zdáli všichni tak o 10 let starší.
Pokud váháte, zda se do knihy pustit jako já, už neváhejte :-)

Mája873
11.04.2021 5 z 5

Knížku jsem si koupila ze zvědavosti kvůli seriálu. Je to dech beroucí dílo, místy skutečně mrazivé. Nejde jí nic vytknout, je to opravdu mistrovské dílo vykreslené do nejmenších detailů. Jsem ráda, že je to dílo tak obsáhlé, protože se s knížkami které se mi tak líbí nerada loučím.

Nunee
05.04.2021 5 z 5

Strašně jsem se tomu bránila, hlavně tedy seriálu, který viděli všichni moji známí a byl hlavním tématem kamkoliv jsem přišla...až jsem si řekla, ok, jdu do toho, ale dám si to knižně. Famózní počtení! První díl jsem zhltla (na to, jak je to dlouhé a na to, jak málo času na čtení mám) v rekordním čase a ihned jsem se vrhla na druhý díl. Úžasné postavy, nádherné prostředí, velmi čtivé :-)