Bouře mečů

Bouře mečů https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378406/bmid_boure-mecu-s7y-378406.jpg 5 3525 273

Třetí díl cyklu Píseň ledu a ohně zastihuje přeživší hrdiny v překotných událostech. Název knihy Bouře mečů doslova a do písmene vystihuje vražedné tempo, v němž George R. R. Martin pokračuje ve svém vyprávění. Královská vybíjená pokračuje, a i když rod Starků nadále drží sever, nad Robbem se stahují mračna, a také jeho sourozence čeká nejedna těžká zkouška. Tyrion stále obtížněji manévruje mezi intrikami vlastní sestry, která větří příležitost rodu Lannisterů na ovládnutí Západozemí. Zdivočelí se odhodlají překročit Zeď a Jon Sníh učiní závažná rozhodnutí. A Daenerys? Krom krmení rostoucích draků musí posbírat armádu, jež jí pomůže znovu dobýt její dědictví – všech Sedm království. Epické vyprávění s desítkami jednajících postav se díky seriálu HBO stalo nejúspěšnější fantasy ságou od dob Pána prstenů. Na celém světě má miliony nadšených fanoušků, kteří netrpělivě čekají na každé pokračování. Píseň ledu a ohně vychází v novém překladu a úpravě.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

A Storm of Swords , 2000

petaSk
01.11.2021 5 z 5

[audiokniha]
Já prostě nechápu, že vychází tolik rádoby psychologických románů a přitom je to George Martin, který v rámci fantasy žánrů dokáže vykreslit ty pestré charaktery tak věrně.

pupopony
26.10.2021 5 z 5

Uff, posledních 300 stran byla fakt jízda !!

Jaklová.katka
10.07.2021 5 z 5

Úžasný. A hlavně překvapivé.
Tohle fakt nešlo čekat.

Květ
19.06.2021 5 z 5

Zatím nejobjemnější díl a opět nezklamal. Těšila jsem se na každou stránku, i když mě autor několikrát průběhem děje bodl rovnou do srdce. Západozemí i svět za Zdí, Valyrie, všechno popsáno poutavě a do detailů, všechny části mě baví stejně. Úžasné čtení, seriál sleduju postupně podle přečtených knih, ale nemůže se rovnat knižní předloze.

Nunee
26.05.2021 5 z 5

No páááni...tohle byl masakr... Takových zvratů, hltala jsem celý díl :-o Nemůžu se dočkat dalšího...

Denny456
14.04.2021 5 z 5

Tak tenhle díl mě zatím bavil nejvíce. Hodně se toho děje na všech místech a je zde množství zvratů. Takže za mě super.

amejzlík
09.04.2021 5 z 5

Skvostná jízda plná úkladů, intrik a pletich. Linky některých hráčů mne bavily více, než jiné. Pár postav ztratilo můj obdiv. Nějaké si ho naopak získaly. Martin píše úžasně. Akce jsou nečekané. Lecco mě zaskočilo. Zkrátka je nejlepší si opravdu žádnou z postav neoblíbit, protože si nikdy nejste jisti co Vám s ní autor udělá...

Mirka2778
28.03.2021 5 z 5

Po mírném vydechnutí u druhého dílu, přijde opravdu Bouře mečů. Bojuje se všemi prostředky. Statečností, lstí, spojenectvím, zradou. Najednou je ze zrádce hrdina, z hrdiny troska, z pochlebovače lord a z rytíře zrádce.
A v hlavě mi to čím dál víc vrtá a hlodá, jak se tohle vyvine?

n.ezn.amy
19.01.2021 5 z 5

Třetí díl fantastické ságy Hry o trůny. Válka zuří v plném proudu, intriky mezi rody jsou velké. Jon Sníh připravuje obranu zdi před Zdivočelými a netuší nic o svých bratrech a sestrách. Daenerys krmí své draky a sbírá armádu, aby si vzala zpět co jí patří. Obrovská a mohutná epická sága, ve které se děje tolik věcí naráz a ač kniha má mnoho stran a i tak v napětí a pokračování jsem jí přečetl hodně rychle. Co mě nejvíc dostalo a zdrtilo, byla Rudá svatba, takové rozuzlení jsem vskutku nečekal. G.R.R. Martin má obrovskou fantazii a toto dílo je pro mě prostě fenomenální

Karlo5o
27.12.2020 5 z 5

Výborná kniha, tímto dílem pro mě začíná ta správná hra o trůny.

Polinius
12.10.2020 5 z 5

Dlouhé! Dlouhé! Tohle je opravdu dlouhé, ale autor to ukočíroval skvěle a já se neztratil jen proto, že jsem už dříve znal seriál. Nějaké věci jsem pozapomněl, některé věci jsou v knize jinak, ale třeba na ,,Rudou svatbu" se zapomenout nedá. ;-)
Autor se stále pohybuje ve vlnách a dá se říct, že ,,osud" rozdává rány na všechny strany a postavy se stále míjejí a nemohou se potkat.
Kniha obsahuje i několik zajímavých erotických scén.

fruitbueno
03.10.2020 4 z 5

Zhruba od poloviny této bichle mě začala znervózňovat řada knih, které se průběžně nashromáždily k přečtení. Příběh je rozkročen mezi mnoho postav, mnoho míst, přesto plyne souvisle, logicky, autorovi se daří držet čtenáře napnutého jako kšandy i v případě, že už děj zná že seriálu. To naprosto obdivuju, stejně jako nechápu, že jsem se bála, že mě četba bude nudit. A přestože je čtení ságy něco jako jíst něco dobrého, dám si na další díl chvíli pauzu :)

Alex.Barunka
30.09.2020 5 z 5

Všechny hvězdičky co mám, bylo to neskutečně vyčerpávající, bylo to neskutečně výborný.

ydnac
02.09.2020 5 z 5

Pokud máte rádi historii, romantiku, napětí, lásku, nenávist, intriky, draky, čarodějky a máte rádi tlustospisy jako já :-) tak to jsou knihy pro vás. Úžasné do detailu propracované příběhy, které vás vtáhnou a nepustí. Hodně popisných scén a jmen mi nikdy nevadilo, dobře jsem se orientovala, ale to máme každý jinak. Nevzdávejte to a čtěte, tahle kniha stojí za to :-)

Atlantis
15.07.2020 5 z 5

Začněme tím, že Bouře mečů je naprosto masivní kniha. Opravdu obrovský, tlustý, 1200 stran dlouhý špalek, a proto mne o to více fascinuje, že se čte jako mini novela. Nesledujete, kdy už bude proboha konec, právě naopak. Vy si hlídáte, kolik ještě kapitol do konce a snažíte se duševně ujišťovat a uklidňovat, že to váš oblíbenec určitě nestihne schytat a dočká se závěru knihy. No prostě to bylo parádní čtení, škoda že další díly nám začínají kvalitou klesat.

Elka252
10.07.2020 5 z 5

Tak tohle byla vážně boží kniha. Originální a výmečná, stejně poutavá, zábavná a skvělá jako předchozí díly. Má všechno co na knize nesmí chybět provází ji láska, zrada, přátelství, válka, boje o moc a rychle přibývající Jiní - mrtví lidé za zdí nebo Divocí. Autor má v této sérii tendenci zabíjet moje oblíbené postavy a možná také proto si z této knihy odnáším heslo : „Nikoho si neoblibuj jelikož se může stát že se nedožije další stránky! “ . Přesto jsem měla nejrači ( z těch co přežily ;-) Tyriona Lannistera, Jemmiho Lannistera, starou královnu trnů z rodu Tyrellů a Brienne :-). Mojí oblíbenkyní byla také Catelin Stark (SPOILER: ale z té zrůdy kterou se stala na konci závěrečného protologu se trochu bojím). Taky jsem ráda že jsem zaznamenala nějaký posun u Daenerys Targaryen, minulý díl se s ní totiž nic zásadního nedělo. Stejně jako v případě Jona Sněha kde mě jeho kapitoly bavily také více než v předchozím díle.

Luigi1
30.06.2020 5 z 5

Zajímavé kapitoly,bál jsem se těch stran,ale Martin mi nedal o tom přemýšlet,protože každá kapitola měla spád.Deanerys,jsem zvědavý jak se vyrovná s intrikami.Musí krmit draky,ale co je hlavní sehat armádu která by ji pomohla k tomu co ji patří v podobě děditsví

Charmedka
28.06.2020 5 z 5

V této knize bych řekla, že hodně prostoru má děj, který se odehrává na Zdi. Joh se přidal k divokým, aby zjistil jejich plány. Již nám známé postavy dostávají možnost samostatných kapitol, králokat Jaime, bratr Cersei a Sam Tarly. Bavily mě hodně kapitoly Králokata, díky kterým se čtenář dostal i do jeho minulosti a více o ně zjistil.

Určitě si neoblibujte žádné postavy, i v této knize má George R.R. Martin velkou potřebu hlavní postavy zabíjet a občas i ožívat. Knihy nejsou určeny pro slabé povahy a to nemluvím jen o věčném zabíjení plného krve, ale i sexuálních scénách, kterými autor rozhodně nešetří.

TerezaRS
22.06.2020 4 z 5

Bouři mečů jsem četla trochu déle, ale to jen proto, že jednoduše nemám ráda tlustý knížky :-) jinak příběh byl famózní. Co kapitola, to pecka (až na kapitoly Brana a Davose)! A hlavně, snad každá kapitola skončila takovým spádem, že jsem prostě musela číst dál, dychtíc dozvědět se víc! Troufám si říci, že třetí díl Písně ledu a ohně slušně dohání dokonalost prvního, jen je to holt trošku zdlouhavější. No ale víc si poslechněte na youtube Tereza Richter ;-)

Mikus
20.06.2020 5 z 5

Hra o trůny je moje závislost. Miluju ten svět i rozmanitost postav. Třetí kniha Bouře mečů je obrovská bichle, ale ani na okamžik jsem se u ní nenudil. Dokonce si troufám říct, že je to zatím nejlepší díl. Obsahuje doposud nejlepší dějové zvraty, které nemají jinde obdoby. V seriálové podobě tuhle část příběhu považuji za vrchol celé ságy. Doufám, že v knižní podobě kvalita nebude tolik klesat a ještě se dočkáme přinejmenším stejně skvělých momentů. Koneckonců knihy mají už od začátku navrch. To se dozvíte téměř v každé recenzi. Musím ale říct, že se našly i momenty, které se mi více líbily zfilmované. Obraz a hudba tomu zkrátka dodají šťávu.
Těším se na další díl a pokusím se si ho hodně šetřit. On už to snad mezitím ten Martin dopíše!