Bouře mečů

Z pěti uchazečů o trůn je jeden mrtvý, další upadli v nemilost, a boj, v němž jsou bez skrupulí uzavírána nová spojenectví a rušena stará, zuří nemilosrdně dál. Moc rodu Lannisterů hrozivě sílí, avšak Tyrion trpí stále většími ústrky od své intrikánské sestry, krutého otce i zkaženého sadistického synovce. Robb Stark je nucen bránit mladé království proti zuřivosti Greyjoyů, kteří si chtějí Sever zabrat pro sebe. Divocí vytáhli zpoza Zdi a spolu s nimi nabývají na síle Jiní. O celý kontinent dál se vydává na válečné tažení Daenerys a její draci nebezpečně rostou.Každý podniká odhodlanou výpravu za své vítězství, a všichni dohromady halí svět do temné bouře mečů, která je však pouhou dětskou šarvátkou ve srovnání s válkou mezi silami dobra a zla, jejíž hrozba se blíží......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/90_/90847/boure-mecu-90847.jpg 4.82635

Píseň ledu a ohně (3.)

A Storm of Swords (2000)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Talpress

u_marketa
16. listopadu

Charaktery, historie, prostředí - vše promyšleno do mikroskopických detailů. Napínavé, plné neočekávaných zvratů... Četla jsem dvakrát celou sérii a miluju to. Postupem času jsem odhalila některé historické zdroje, které inspirovaly spoustu reálií v Písni ledu a ohně, ale to jí neubírá na atraktivitě - je to všechno skvěle zkombinované a doplněné.

gretl74
13. listopadu

Tohle bylo úderné i předtím, než se předlohy chopila HBO. Vykreslené charaktery, promyšlené rodové historie, intriky a atmosféra. Autor neváhá obětovat i některé z hlavních hrdinů, takže nervák až do konce. Za tolik násilí a krve bych jindy ubrala hvězdičku z hodnocení, ale u Martina mi to nějak nejde ,)

sarekaslukova
06. listopadu

Za mě zatím nejlepší díl, dost jsem se u něj nasmála, přestože vraždění a smrtí tam bylo snad více, než v předchozích dílech. Musím říct, že jsem ale ráda, že jsem první viděla seriál, z důvodu menších obav co se s postavy stane. Ráda bych řekla že se hned vrhnu na další díl, ale musím říct, že mé ruce si rádi odpočinou u knížky, která je lépe chytit a na převoz nepotřebuji batoh.

danyinsidebooks

Tenhle díl byl zatím asi nejlepší. Napínavý, smutný, veselý,... A ačkoli to byla asi nejtlustší kniha, kterou jsem kdy četla, stálo to za to.

Leximort

Příběh graduje, časově se zhušťuje, a to jinak rozvláčnému Martinovi prospívá. Určitě o poznání lepší než předchozí "sloky" Písně.

Klíčem jsou kapitoly o velkých událostech - Rudá svatba, vražda krále, Tyrionův soud nebo obrana Zdi. Obvykle na další kus příběhové linky čekáme několik set stran a veškeré napětí se pomalu vytrácí. Tady nám kniha nabídne událost v rychlém sledu pohledem hned několika postav. Pro mě osobně to bylo příjemné vtažení do děje. Kontrast více perspektiv také není k zahození.

V tomto díle pro mě bylo nejcitelnější, že jsem před čtením už viděl celý seriál HBO. Vidím, že jsem přišel o spousty napětí a zajímavých zvratů, které by v knize byly super. Takže pokud máte možnost - nejdříve čtěte, až pak sledujte.

Abia

Knihu jsem zhltla, ale v půlce jsem měla chuť Martina zabít. Zcela otřesená po všech těch smrtích, jsem si říkala, že už to do ruky nevezmu, že je to sadista.

Didi15

Jsem naprosto závislá !!!!! Přehltala jsem trojku a letím na Hostinu, pak si dám chvíli pauzu a přečtu si i něco jiného:)
Tyto knihy mohla vytvořit pouze naprosto geniální mysl.!!I když v některých jménech se ztrácím, neubírá to na kráse.

Michal156

Doposud nejlepší díl Písně ledu a ohně, který je plný zvratů od začátku až do konce

kytarka

Třetí díl cyklu písně ohně a ledu. Uspěšné pokračování knihy Hra o trůny. Nevím proč, ale u této knihy jsem se tak nezačetla jako u prvních dvou dílů. Ano, kniha mě bavila. Můj problém byl, že jsem četla s odstupem času, asi bude lepší číst za sebou, protože se jedná o dosti obsáhlé knihy. Jako vždy spousty postav, kde jsem se, přiznávám, ztrácela. Jak jsem jednou někde četla, že si u tohoto nemá člověk oblíbit žádnou postavu, protože mu umře. Je to tak, v knize najdete spousty smrti. Nicméně me u přesto kniha bavila.

Jančislava

Tento díl mi dal trochu zabrat. Začátek mě moc nechytnul a četla jsem ho delší dobu než ty předešlé. Je pravda, že jsem v průběhu stihla porodit a tak na ni jednu dobu nebyl čas. Ale pak mě to opět chytlo a s chutí jsem ji dočetla. Těším se už na další díl.

Princezna22

Mám pocit,že na tehle serii se stávám závislá.. Knihy mě baví a hltám je ,když můžu stránku po stránce.. Závislost tohle ...:) a naprostá láska na první přečtení :D .. nechápu,proč jsem tu serii tak dlouho odkládala

Nočnípták

Pořád mě to baví!!!

Therezz

Báječný svět, úžasný příběh, napsáno téměř dokonale. Není divu, že této knize a celé sérii- jak knižní, tak filmové- propadlo tolik lidí. Patřím mezi ně a již netrpělivě očekávám Vichry zimy...

mitsucz

Nemá cenu se nějak zvlášť rozepisovat, tohle je jedna z nejlepších knižních fantasy sérií, za mě opět plný počet :-)

Morgana

Hodně zvratů a situací, které bych rozhodně nečekala a ne všechny se mi líbily. Pořád mě ale nepřestává fascinovat rozsah a propletenost děje ačkoli někdy je autor na můj vkus až moc rozvleklý a podrobný v popisování.

Set123

Absolutně geniální pokračování neuvěřitelné rozsáhle fantasy ságy, svou velikostí dokonalostí a kultem srovnatelnou s takovými velikány jako je svět Středozemě, nebo Zaklínač.
Kniha postupuje se svým specificky Martinovským stylem psaní dál v příběhu krajně nemilosrdně a krutě. No zkrátka pokračování je přesně takové, jaké jsme očekávali a po jakém jsme toužily, ne-li ještě lepší.
Martin pokračuje se svým nemilosrdným zabíjením hlavních postav, milovaných i nenáviděných, boj pokračuje a zima se blíží s každým dnem války v tomto velkolepém světě plném utrpení a bolesti.
V tomto díle se vlastně nic nemění od předešlých dvou knih a Píseň ledu a ohně je pěna dál.
Tuto knihu jsem zhltnul s nadšením a touhou po pokračování, díky čemuž nemohu jinak, nežli Bouři mečů hodnotit 5 hvězdami.

B-artX

Skvělé, dokonalé, výborné. Lepší než Střet králů a Hra o trůny. První kniha je velmi dobrá, druhá je geniální. Co kapitola to zvrat, bitva, zajímavý monolog nebo krásný dialog. Nejvíce mě bavili Sama, poté Jona, Tyriona a Catelyn. Ačkoliv mě to překvapuje, od té doby, co Arya zabila toho strážného v Harrenově, jí doopravdy nemusím, což je docela zajímavé, když to je moje nejoblíbenější postava seriálu.

Knihu hned zařazuji, jako svojí druhou nejoblíbenější knihu, co jsem kdy četl. Bohužel, Farmu zvířat Bouře prostě neporazí, musela by mít trošku svižnější začátek a více napětí. Jinak jsem ale zcela spokojen, četl jsem snad každou hodinu dějepisu, výtvarného umění, fyziky a češtiny, někdy i chemie a matiky, když se poštěstilo. 100%

Morgaine07

Můj nejoblíbenější díl vůbec.
+spoiler+
Brienne a Jaime jsou úplně úžasný. Sansa dostane místo Willase Tyriona Lannistera. Krvavá svatba je něco velkolepého, Robba a Catelyn jsem stejně nemusela, ale brečela jsem i tak. Zato linka Daenerys spíš nic než moc.

avi8

úžasné čtení :-)

KAREL6725

To nejlepší co kdy Martin napsal .

Pichoval

Stale napinavy pribeh, sice to vypadá, ze se vsichni vyvrazdi. :-) nicmene se těším na další pokracovani jak se bude vse vyvíjet.

Malýmedvěd
10.12.2017

Další povedený díl. Řemeslně je to bezvadně zpracované, postavy se mění a balancují mezi dobrem a zlem. Všude je mnoho násilí a lží a čtenář nemůže knihu odložit. Na jednu stranu, bych po třech dílech v kuse, už chtěl číst něco jiného, ale nedá mi to a jdu do 4. dílu.

Gustik5
10.11.2017

Jak už někde někdo psal, je otázkou, zda milovat pana Martina za krutý, a až na malá zakolísání (Dany a otroci; přeci jen je ta proměna příliš uspěchaná) realistický a uvěřitelný středověký svět s bohatou fiktivní historií, či jej nenávidět za to, že jej tak rychle vylidňuje. U příležitosti svatby Edmura Tullyho málem kniha prolétla sklem, avšak potom, co jsem si uvědomil, že při její tloušťce (mám vázanou :)) by jím nejspíš prošla, jsem si to rychle rozmyslel. Mé nejoblíbenější postavy zatím zůstávají, a to je dobře. Chvíli jsem byl na rozpacích, zda nesrazit hvězdičku, ale nepamatuji si, kdy naposledy se mi četlo téměř 1200 stran tak rychle (bohužel), a tak příjemně. A to je dle mého při čtení nejpodstatnější, takže plná palba pěti, a těším se na další knihu s napětím, kam se děj vrtne, právě tak jako na třetí sérii výborného seriálu...

Emetiore
08.11.2017

Nad veškeré pochybnosti nejlepší díl Písně ledu a ohně, a to je co říct. Přijde mi hloupé pět chválu nad každým dílem série zvlášť, a tak to stručně shrnu u Bouře.
Martin je dle mého naprostý velmistr výrazové symboliky. Všimněte si, jak šikovně se svým světem už od prvního dílu pracuje: jednotlivým postavám, vedlejším i hlavním hrdinům, místům, myšlenkám a vzpomínkám vždy přiřkne jeden nebo více zapamatovatelných atributů, často i jednoduchých. Ať už se jedná o frázi, která je opakována, dokud se nestane emotivní součástí charakteru, o dojem, který hrdina dokola popisuje, o skutečně hmatatelný symbol, nebo dokonce o kombinaci (modré okvětní plátky růže a "Slib mi to, Nede..."), autor je vždy schopen nám zajistit autentické propojení s jeho světem. A pak to přijde, protože způsob, jakým dokáže se čtenářem, který si na jeho symboliku zvykne, pracovat, je nevídaný.
Česky řečeno, je to nářez jako prase. Když se člověk dočká jeho přes tisíc náznaků připravovaných point, vždycky to stojí za to a v Bouři mečů je takových situací opravdu mnoho a každá je skvělá a zapamatovatelná.
V mých očích je George R. R. Martin tím, kdo v současnosti sedí na Železném trůně fantastiky. Erikson je možná inteligentnější, ale jeho svět je pro nás smrtelníky zmatený a nečitelný. Sanderson je skvělý, ale je to skvělost šprta, vypilovaného řemesla. Rothfuss má ohromný talent a geniální cit pro detail, ale jeho čtivost se bohužel nesetkává se smysluplným, do závěru dotaženým a promyšleným dějem. Martin umí všechno, jeho knihy mají hutnou atmosféru, živé postavy, ďábelské detaily, příběh, který hltáte pro jeho plynulost i pro hlad po zvratech, a pak především ty vykrystalizované, vypiplané závěry jednotlivých dějových linií.
Pevně doufám, že mohutná rozbíhavost, která se projevila v posledních dvou knihách, se nakonec ukáže být jenom bombastickou přípravou k perfektnímu vyvrcholení, protože by byla věčná škoda, kdyby se něco tak slibného jako Píseň v závěru Georgovi rozkutálelo mezi prsty. Každopádně mu přeju to nejpevnější zdraví, protože jestli to ten člověk nestihne dopsat...

jaroiva
31.10.2017

Nejlepší část série, podle mého, další dva díly mě už nebavily. Tak uvidíme, co šestý díl...

Rudla333
07.07.2017

Bezkonkurenčně nejlepší kniha série.
Děj jede celou dobu na 110%. Člověk má až pocit, že v poslední třetině se toho stane víc než ve zbytku série dohromady.
A z epilogu naskakuje husina!

milos3533
12.06.2017

Povedená kniha

papajapa
03.06.2017

Boze, tahle mela jeste vic stranek nez predchozi. Nicmene byla zajimavejsi, plna necekanych zvratu, zrad, snatku a umrti. Nektere casti potesily, jine nikoli, ale tak uz to chodi podle toho komu fandite.

miloslava1386
31.05.2017

Skvělá jako předešlé knihy.

Atom128
17.05.2017

Co na to říct? Z mého pohledu mistrovské dílo - sám píši knihu a můžu potvrdit, že mi dalo zabrat napsat 40 stran, tenhle chlapík dokázal napsat přibližně 1150 stran plných děje! Z toho mám respekt! Ale upřímně: Pokud nejste příliš velký fanda GoT, nečtěte to. Pokud jste a chcete se dozvědět co a jak, jestli je tam něco jinak než v seriálu (například ten konec, ten v seriálu ROZHODNĚ nebyl...) pak to doporučuji. Jenomže když nemáte čas na 1150 stran, nevadí - seriál je stejně lepší, a to ze dvou důvodů: 1) děj je zkrácený a srozumitelnější, 2) nemusíte číst 1150 stran a dozvíte se stejné věci jako v knize (až na konec, jak jsem již řekl). Takže za mě pro ty, co se neodváží, doporučuji jen seriál a vůbec si nelamte hlavu s tím, že jste nečetli knihy - ono je to spíš takový bonus. Jinak kvalitní dílo, postavy k vám mluví a vyvíjejí se neuvěřitelným způsobem. Ale jak sám řekl G.R.R.Martin - v detailech je ďábel a tahle kniha je od hlavy k patě plná malých a velkých ďáblíků, tak pozor na ně. Čeká vás popis prostředí, který jinde nenajdete a historie, která, dovolím si říct, se blíží hustotě Silmarillionu (avšak srovnávat to takřka nelze, co si budeme vykládat, Tolkien je Tolkien a na něj nemá ani tenhle génius...).