Bouře mečů

Třetí díl cyklu Píseň ledu a ohně zastihuje přeživší hrdiny v překotných událostech. Název knihy Bouře mečů doslova a do písmene vystihuje vražedné tempo, v němž George R. R. Martin pokračuje ve svém vyprávění. Královská vybíjená pokračuje, a i když rod Starků nadále drží sever, nad Robbem se stahují mračna, a také jeho sourozence čeká nejedna těžká zkouška. Tyrion stále obtížněji manévruje mezi intrikami vlastní sestry, která větří příležitost rodu Lannisterů na ovládnutí Západozemí. Zdivočelí se odhodlají překročit Zeď a Jon Sníh učiní závažná rozhodnutí. A Daenerys? Krom krmení rostoucích draků musí posbírat armádu, jež jí pomůže znovu dobýt její dědictví – všech Sedm království. Epické vyprávění s desítkami jednajících postav se díky seriálu HBO stalo nejúspěšnější fantasy ságou od dob Pána prstenů. Na celém světě má miliony nadšených fanoušků, kteří netrpělivě čekají na každé pokračování. Píseň ledu a ohně vychází v novém překladu a úpravě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/378406/boure-mecu-s7y-378406.jpg 4.82707

Píseň ledu a ohně (3.)

A Storm of Swords (2000)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Argo

Kniha Bouře mečů

shrek12

Výborný

Nelasp

Dočtěno po třech čtecích maratonech v průběhu cca dvou měsíců. Kniha je úžasná, ty popisy postav a děje jsou zkrátka dokonalé, člověk se nestačí divit, jak propracované to autor všechno má. A těch emocionálních facek, co nám čtenářům autor uštědřil bylo nepočítaně. S předchozími díly srovnávat nebudu, každý je jiný a posouvá děj jinak a jinam. Těch téměř 1200 stran opravdu stojí za přečtení.

Mabie

Tento díl je lepší než Střet králů i Hra o trůny.
První kniha je dobrá, ale strašně rozvláčná a popisná. Člověk se zoufale proplétá tím prostředím rytířů, proplouvá skrz oceán nejrůznějších rodů s jejich erby a snaží se zorientovat v té hromadě jmen.
Druhá kniha je lepší, člověk už se v té babylónské věži trochu zabydlel, poznal hlavní hrdiny a autor zde nemá tolik šílených popisů, ale spíš šílených akcí. Hodně šílených akcí!
V třetí knize už příběh neběží, ale spíš předvádí kotrmelce. Ačkoli je podle mne Martin opravdový grafoman, tento díl měl zatím nejméně jalových a nudných popisů. Přeživší oblíbenci tady dostávají zabrat, autor je zase masakruje a občas člověk zalapá nad surovým popisem, zvratem, popisem bitvy nebo jen nad popisem osoby. Celkově je kniha velice poutavá a nejde se od ní odtrhnout. Oblíbila jsem si Jona a Samwella, překvapil mě Jaime i “pes”, trochu mě zklamala Arya a upřímně jsem nenáviděla Lisu. Celkově výborné!

klingac

Lepší než seriál :)

Kanyyyyy

Skvělý příběh. Rozhodně stojí za přečtení.

Dominika13

Třetí a nejtlustší díl byl pro mě nejzajímavější. Velké množství zvratů, zauzlovaných situací, které se stejně oduzlují, ale jinak než jsem si myslela a pro změnu se zase zauzlují někde jinde. Nebožtíky z předchozích dílů stále ještě oplakávám a můžu oplakávat i ty další, kteří zase přišli, nebo spíše odešli.. Masakr!

denniys
19.12.2018

Treti dil tohoto eposu byl pro me zatim nejctivejsi a nejzajimavejsi..nejvic me bavi drobne rozdily proti serialu,ktery jsem videla prvni. Chvilemi si rikam,ze pan autor musi byt zvrhly :D Nicmene jedine co tomu mohu vytknout je vaha vazane knihy-1200 stran je opravdu hodne a pohodli si s ni clovek udela jen stezi ;

u_marketa
16.11.2018

Charaktery, historie, prostředí - vše promyšleno do mikroskopických detailů. Napínavé, plné neočekávaných zvratů... Četla jsem dvakrát celou sérii a miluju to. Postupem času jsem odhalila některé historické zdroje, které inspirovaly spoustu reálií v Písni ledu a ohně, ale to jí neubírá na atraktivitě - je to všechno skvěle zkombinované a doplněné.