Pirátská odysea

Pirátská odysea https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66857/piratska-odysea-66857.jpg 4 134 36

Píše se rok 1665 a Port Royal, hlavní město anglické kolonie Jamajky, zažívá nebývalý rozkvět. Vděčí za něj zejména ziskům z privatýrských výprav proti španělským lodím a koloniím. A právě kvůli privatýrům (pozor, neplést s piráty!) je přístav Port Royal jaksi méně spořádaný, než by dle mínění některých úředníků Jeho Veličenstva měl být. Ovšem privatýři v čele se šaramantním kapitánem Hunterem jsou jiného názoru, zvláště když se doslechnou, že u jednoho ostrůvku ve španělských vodách kotví galeona s pokladem… Svižně napsaný dobrodružný příběh z pera bestselleristy Michaela Crichtona (Jurský park, Ztracený svět, Vikingové) – poslední, který dokončil před svou smrtí – vás chytne a už nepustí.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Knižní klub

Pirate Latitudes , 2009

1972Sixo
14.05.2016 4 z 5

Skôr by som taký druh knihy typoval na Ďura Červenáka, ale bolo to celkom také svižné, nehumorne zábavné, sem-tam brutalitka (veď vravím Červenák). Historický dovetok autenticity (kto ako skončil), je fakt zaujímavý.

soukroma
09.01.2016 5 z 5

Velmi čtivý pirátský dobrodružný příběh ze zajímavého místa i období podložený historickými událostmi. Nedá se mu nic vytknout, příjemná byla i délka a nepřítomnost balastu. Já se velmi bavila.
Problém dle mého zbytečně nízkého hodnocení spočívá na straně čtenářů, pokud očekávají "něco jiného" (např. záhadu s krakenem?), protože se jedná právě o Crichtona. Pokud by kniha vyšla pod jiným jménem, byla by možná přijata mnohem vlídněji.

karel9045
30.08.2015 4 z 5

Jestli je pravda, že tato kniha byla nalezena v Crichtonově pozůstalosti, pak na ní chtěl nejspíš ještě pracovat. Možná proto působí některé pasáže nedotaženě nebo i lehce odbytě. Ale v celku se čte dobře a Crichton k ní jako vždy nastudoval spousty materiálu. Není to ani tak velký žánrový odskok jak jsem se někde dočetl, protože knih z historickou tématikou napsal několik (Pojídači mrtvých, Proud času, 4 klíče).

Zirvith
24.06.2015 3 z 5

Tahle kniha vůbec nebyla tak špatná, jak se tu píše. Nejvíc se mi líbil začátek a pak konec. U části se zátokou jsem si dávala asi roční pauzu, ale nakonec se mi to podařilo dočíst. Ty poslední části jsem pak zvládla už docela najednou.
Takže podle mě je to takový průměr. Navíc mám celkem ráda příběhy z tohoto prostředí.

józi.odkudkam
17.04.2015 2 z 5

Tohle mělo zůstat v trezoru. No jo no, jenomže rodinka chtěla taťku ještě nějak posmrtně pumpnout (V doslovu píšou něco ve smyslu, že jim bylo líto knihu nevydat. Když už byla napsaná..), tak mu jako náhrobní kámen vydala tuhle ostudu. Achjo.

sackettboy
29.03.2015 5 z 5

Vzhľadom na počet strán mala kniha aj rýchly spád a to ju robilo oveľa zaujímavejšou ako keby sa dej zbytočne tiahol, takže pri čítaní sa nebolo ani kedy nudiť.

Rade
26.02.2015 2 z 5

Pirátské zabíjení ve velkém při honbě za zlatem bez nějakých hlubších souvislostí. A ta obluda kraken, co obřím chapadlem vyzobává námořníky z lodi... Verneovi z 19. století to ráda odpustím, ale tady?
V dětství by se mi knížka možná líbila, možná... .

Jossie
30.01.2015 3 z 5

Není to vůbec špatné, jsou tam opravdu hezké a napínavé pasáže, jen jsou proloženy nějakými dost nudnými a občas to je takový ten nepravděpodobný typ románu, kde hlavní hrdina přežije neuvěřitelné věci a hrne se to na něj ze všech stran, aby nakonec všechno dobře dopadlo.

M.C.
07.01.2015 4 z 5

Moc příjemné čtení. Od Crichtona opravdu nečekané. Dobrodružný román, který odcejpá hodně rychle a není tam ani moc vědeckých pojmů jak to u tohoto autora bývá. Kniha mě překvapila a hodně se mi líbila. Nevím proč jí Michael nevydal, asi se mu ještě úplně nelíbila a chtěl jí nějak upravit, ale já nevidím chybu. A to na ní pracoval už od osmdesátých let. (75%)

kyssling
08.12.2014 2 z 5

Kam ten Crichton tak pospíchal ..., některé části dobrodružství jsou vyloženě odbyté, celkově se ale jedná o solidní pohádku takže dvě hvězdy. Ani se nedivím, že se mu nechtělo do vydání románu (možná pod pseudonymem).

A poizor SPOILEEER :

... Projede se na krakenovi a nakonec ho zabije chřipka ... To plně vystihuje celou knihu.

vpadysak
22.02.2014 4 z 5

Dobrodružná kniha o korzároch a pomeroch v oblasti Karibiku. Mal som dojem, že pozerám dobrodružný film typu Čierny korzár, alebo Ostrov pokladov. Príbeh je jednoduchý, priamy ale zaujímavý.

Martin1974
02.09.2013 2 z 5

Mal som pocit, že čítam rodokaps. Dej je podaný takým rýchlym spôsobom, že nie je čas obľúbiť si, alebo znenávidieť niektorú postavu. Zdá sa až neuveriteľné, že túto knihu napísal Crichton. To už lepší je Čierny korzár.

Phoenix16.cz
04.08.2013 4 z 5

Pirátská odysea se moc nepodobá ničemu, co jsem od MC zatím četla, ale rozhodně je to jeden z jeho lepších románů. Zajímavý děj zasazený do zajímavého prostředí a postavy, které mají šťávů. Nejen hlavní, ale není vám lhostejný ani osud bezvýznamné mladé holky, která byla přivezena jako otrokyně. Autor se ani nevyhýbá násilí, které do takového příběhu patří a tím působí realisticky, i když je to fikce.

Zdenekvdf
31.12.2012 3 z 5

Kniha nezklamala. Příběh bavil. Oddechovka.

mi-380
01.02.2012 5 z 5

Dokonalá pocta klasickým dobrodružným příběhům. Čtivé, napínavé, drsné, poučné, chytré. Pouze závěrečné kapitoly mi připadaly poněkud zkratkovité, jako by už autor myslel na další knihu. 90 %.

Thomas.on
31.07.2011 5 z 5

Kniha je velice jednoduchá příběhem i nenáročností, ne nepodobná Proudu času od tohoto autora. Kniha je doporučována na dovolenou na pláž, k čemuž se i já přikláním. Hodnotím za 5, protože příběh byl poutavý a neměl hluché místa. Jen jsem zvědav, jak to je s tou poslední knihou, protože jsem kdesi viděl informaci, že Crichton měl rozepsánu ještě jednu knihu, kterou snad někdo ještě dodělá a vydá.. Tak se nechme snad příjemně překvapit.. :)

17. století piráti poslední kniha autora dobrodružné romány

Michael Crichton