Petrolejové lampy

Petrolejové lampy https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342307/bmid_petrolejove-lampy-Bsi-342307.png 4 1278 209

Petrolejové lampy jsou psychologickým dramatem nepoddajné ženy zasazeným do kroniky lidských osudů v přelomové době, jejíž události daleko přesahují rozměry maloměsta, v němž se román odehrává.

Zuzvil
30.06.2012 4 z 5

V knize mě především zaujalo, jak autor dokáže detailně, pečlivě a přesvědčivě ukázat Štěpčino myšlení a snění. Kniha se velmi dobře čte a je to takový předchůdce současných psychologických románů. Kniha začíná být zajímavá především ve své druhé polovině. Filmové zpracování je také velmi povedené.

Miranda
30.04.2012 5 z 5

Velmi zajímavý, napínavý a poněkud děsivý příběh, který nejlépe zapůsobí právě v knize, film ani divadelní představení se knize nevyrovnají.

Clash
17.10.2011 4 z 5

Na Českou literaturu velice zajímavé a povedené dílo. Už od začátku vás vtáhne do děje skvělá atmosféra tmavé Jilemnice, kde nás autor seznamuje s obyvateli a hlavní hrdinkou Štěpkou, která rozumu a krásy nepobrala moc. Postupně zde nacházíme i temnou stránku knihy a nahlížíme do ženské mysli, pozorujeme životní neštěstí a smůlu, která se na hlavní hrdinku jenom lepí. Avšak jak to bývá, i v tom nejhorším konci, kdy se sami ptáme „proč?“, tak nám život odpoví: „Nikdy není pozdě začít od začátku. Co není, může být.“

Adrianah
23.09.2011 5 z 5

Velmi čtivá kniha,která mě skoro ihned naplno vtáhla do děje,dokonce i film byl velmi zajímavě natočen.

Anni
27.08.2011

Petrolejové lampy jsem viděla pouze v divadelním provedení, kde Štěpku hrála Pavla Tomicová. Myslím že na tu roli byla jak vyšitá a byl to perfektní herecký výkon. Docela zajímavý děj příběhu.

zdencaaa
25.08.2011 5 z 5

Skvělé, úžasné, nezapomenutelné. A to hlavně díky hlavní hrdince, která mi svou živelností a charakterem připomněla Kingovu Dolores Claibornovou, a přesvědčila mě o tom, že i čeští spisovatelé rozumí dokonale ženské duši. :)

WEIL
14.08.2011

Krásná kniha, i když značně hororová, a podobně výjimečný film se stejným názvem (Janžurová, Pešek, Sklenčka...).

Okřídlená li
30.11.-0001 5 z 5

Ano, bylo to zajímavé počtení a musím se přiznat, že mě ta kniha celkem překvapila. Viděla jsem i film s Janžurkou (což mě na knihu dost navnadilo) a minimálně mě to zaujalo. :) Nebylo to suchopárné ani nudné, líbily se mi podlehy do daleké budoucnosti, to, jak autor namátkou, aby nestála řeč, říkal, jak to s jednotlivými postavami bylo o dvacet let později.

Li@
30.11.-0001

Protože mám ráda psychologický proud naší literatury, mám ráda i tuto knihu. Nemyslím si ale, že je určena pro všechny čtenáře.