Perunova krev II.

Perunova krev II. https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204194/bmid_perunova-krev-ii-jQN-204194.png 4 760 100

Perunova krev série

< 2. díl

Druhá část nového dvoudílného románu Františka Kotlety, v němž nechybí typické ingredience pro nejkontroverznějšího autora současné tuzemské fantastiky: brutalita, sex a nadsázka. Ve světě dávných bohů to vře. Objevil se totiž ztracený mocný artefakt a ta, která jej získala, má s ním velké plány. Ne, takové, jako by měla matka Tereza, spíš Amin, řezník z Ugandy. Je tady ale jeden muž. Voják, zrazený a zabitý, přesto kupodivu stále živý a plný touhy si to vyřídit s každým bohem, který se mu postaví do cesty. Nejdřív ale musí zjistit, proč přežil místo toho, aby hnil na břehu řeky okusován potkany. A pak? Pak už jen musí najít nejvyššího z bohů, který se, podle zlovolné šeptandy, dal na křesťanství. Bez jeho pomoci totiž novou vládkyni bohů nikdy neporazí. A Ježíšek se bude zlobit. František Kotleta dokončuje svou divokou jízdu slovanským panteonem za řevu pistolí, vytí vlkodlaků a svištění chladných zbraní. První vydání.... celý text

chomic_pisek
08.01.2022 4 z 5

Druhý díl už mě bohužel nebavil tolik jako první. Pořád to byla jízda ve velkym stylu, o tom žádná, ale přece jen už jsem nečekal, co bude, tak napjatě. Možná i ty hromady pobitých řadových nepřátel byly na můj vkus zbytečně velký. Pět hvězdiček si u mě dvojka v porovnání s jedničkou nevybojovala, ale ty čtyři, který dávám, jsou poctivý.

trudoš
07.01.2022 3 z 5

Tak jsem konečně narazil. Jak mám romány Františka Kotlety vesměs rád, protože si u nich vždy perfektně odpočinu, u druhé části Perunovy krve jsem poprvé začal nespokojeně mrmlat nad průhlednou koncepcí, jež kromě zbytečných odboček neoplývá ničím jiným, než prvoplánovou zápletkou v duchu „jdu a všechny pobiju“. Navíc hrdina opakovaně sděluje čtenáři své plány, aby je vzápětí do puntíku uskutečňoval, přičemž jedinou komplikací je velikost komparzu potřebná k zabití. Vývoj událostí tak postrádá jakékoliv překvapení, neboť je dopředu prozrazován. Takže zatímco u první knihy jsem neměl nejmenšího tucha, co se bude odehrávat v další kapitole, tady bych dějem prošel namísto hrdiny i se zavřenýma očima. Alespoň že vtip i nadsázka zůstali nadále v komfortní úrovni a ústřední motiv se Slovanskými bohy neomrzel ani napodruhé. Nadto jsem se zamiloval do „Nejsem ňamka“, kterážto by si klidně zasloužila vlastní dobrodružství. A možná by to byla po všech těch akčních bohatýrech příjemná změna.

toni-az
19.12.2021 4 z 5

(SPOILER) Druhý díl mi přišel o poznání lepší. Už ne tolik bezmyšlenkovitých a šablonovitých soubojů, občas se daly postřehnout i náznaky taktiky, jako např. v souboji s bratrem Petrem. I když třeba nutnost jít pomoci Černobogovi s 5 zásobníky v podstatě neúčinné čezety proti tisícům nepřátel není vůbec slučitelná s dlouhými lety kvalitního vojenského výcviku.

Co mi dál přišlo lepší, že už neměl potřebu sexu s každým tvorem, ale více méně se omezil na jednu divoženku.

A vůbec celkově se děj někam posunul, ubylo trapných a přibylo vtipných hlášek a pěkně byl vyřešený závěr. Takže nakonec spokojenost. I když to neustálé řešení cigaret mi opravdu hodně lezlo na nervy. A prý že je sváteční kuřák... Aspoň 10 krabiček denně :(

Michaeles
24.10.2021 5 z 5

Nářez z prvního dílu, pokračoval i v díle druhém. Skvěle napsana kniha, spousty hlášek, božstva, akce, krve ...

Radesan
12.08.2021 3 z 5

Druhý díl byl o něco slabší, ale jinak vcelku příjemné zakončení. Ten princip "přesíleného" hrdiny mne sice občas trochu štval....ale jinak to nebylo špatné pokračování.

Maud22
17.07.2021 5 z 5

Koncentrace velkého množství božských artefaktů vede také k velké koncentraci moci, a to, jak víme, není nikdy dobře. Obzvlášť, když se soustřeďuje v rukou mrchy měsíční bohyně Chors. Je nutno s tím něco udělat, což včas pochopí i někteří slovanští bohové či jejich služebníci a potomci. Tak v tom hlavní hrdina nejede sám, ačkoli konečné řešení je hlavně na něm. Postavy i scény jsou velmi barvité a musím říct, že jsem chechtala při představě průvodu bojovníků, v němž na zmijí ženě sedí válečný invalida a sviští podzemím... I s bohy se dá skoncovat, takže slovanský pantheon notně zeštíhlel, ale vzhledem k tomu, jak se dočteme v poznámce, že o slovanské mytologii toho moc nevíme, tak to nemůže nikomu vadit. :-))))

n.ezn.amy
02.07.2021 5 z 5

Martin Fridrich se i v druhém díle dál zaplétá do války pohanských bohů a musí napravit svou velkou chybu, kterou udělal, když bohyni Chors dal do rukou obrovskou moc. Jenže je možné zastavit obrovskou armádu vražedných víl, létajících monster a v neposlední řadě pražských zombie? A najde hlavního boha Peruna, když mnozí před ním selhali? Pokračování Perunovy krve je stejně dobré jako první, jedna velká krvavá akce a řež, která se čte svižně. Není to dílo hlubokých myšlenek a zamyšlení, ale jako výborná odpočinková četba

stanislav0373
20.06.2021 5 z 5

Tato kniha byla prostě "Ňamka!" Víc akce, sexu, krve a moci než v prvním díle, řežba!

***
Zachráněná dívka z cely číslo čtyři se rozkročila nad jeho hlavu a vykonala na ni potřeb. Velkou. A nejspíš i malou.
"Co to děláš?" zeptal jsem se.
"Já nejsem Ňamka," odpověděla a s tím byl řečeno vše potřebné. Navíc mi přišlo, že si to (spoiler:-)) zasloužil, skončit s hovnem na hlavě.
***

IHT
27.05.2021 5 z 5

Velmi pekne!! Do dvojky jsem se pustil hned po prijemne jednicce a opet od toho moc neocekaval. Prvni dil jsem bral spise jako zanrove dilo, kde dej samotny je zcela podruznou banalitou, nicmene ve druhem dile je dej prekvapive konzistentni a hlavni postava odnekud nekam smeruje - to byl prijemny bonus k jinak zabavnemu oddychovemu soucasnemu fantasy. Rad bych dal sestou hvezdu Liboru Tersovi za prednes! :)

Patrik02
22.04.2021 5 z 5

Bohové a jejich přisluhovači, dvojití bohové, božské artefakty, armáda nemrtvých, sex, spousty krve, kulek, tabáku, hlášek a odsekaných hlav a končetin. Slovanská mytologie podle Kotlety v plné parádě.

lucakuca
21.02.2021 5 z 5

"No tak jsi teď dvojitej bůh kámo, se z toho neposer, " zamumlal jsem sám k sobě a konečně se vymočil."
Konečně se ke mně dostal 2.díl a jsem moc spokojená. Díky za hlášky a brutální akce. Bavila jsem se a opět vrním blahem jak hladový kotě :-) dostala jsem svoji famózní kotletku.

Sirael440
18.02.2021 5 z 5

Jízda jako vždy od mistra Kotlety.

Elion
27.11.2020 5 z 5

Prostě další Kotleta. Já ty jeho knihy prostě zbožňuju.

JSmerda
08.11.2020 3 z 5

Jak jsem psal u I. dílu - kniha mě moc nenadchla a dvojka jen setrvačností pokračuje nastoleném kurzu prvního dílu. Nic nového, žádná změna, není tedy důvod změnit názor a hodnocení.

Gordonlord
13.10.2020 2 z 5

Klasická dávka netvorů, bohů, polobohů, sexu a spousty "prásk bum prásk" a "ratatatata".
Jako fanouška tohohle pokleslého pokulturního směru mě to zabavilo, ale nenadchlo. Některé vtipy ťaly do živého, některé vyzněly na prázdno. Akčně sexuálně krvavě vulgárního koření tu bylo opět habaděj, ale nebavily mě postavy a ke konci mi bylo úplně jedno, co s kým bude a jak to dopadne. Závěrečný boj byl studená sprcha.

Ve finále se mi to četlo příjemně, ale za pár dní už možná nebudu vědět, že jsem to kdy četl.

Ryšava
21.09.2020 4 z 5

(SPOILER) První díl je lepší. Mám pocit, že Kotleta vždycky prvním dílem navnadí čtenáře a druhý je zbytečně moc zdlouhavý, protože konečné zabít Chors je jen jeden odstavec... Ale i tak si Kotletu vždycky ráda přečtu. Člověk se odreaguje a myslí na něco jiného =)

iskovsky
11.09.2020 4 z 5

Tak toto sa naozaj podarilo... originálne, nápadité, svižné, akčné, humorné... a všetko dokopy namiešané v tom správnom pomere...

Kami33
10.06.2020 5 z 5

Zatímco první díl mě až tolik neuchvátil, tento druhý byl naprosto super.

zandu
10.06.2020 5 z 5

Možná lepší než jednička. Masakrózní šílenost, mišmaš všeho. Ale baví a o to jde :-)

Arkagas
27.05.2020 4 z 5

(SPOILER) Jelikož je Perunova krev moje oblíbená série, je skvělé číst oba díly hned za sebou. Řekla bych že druhý d je ještě víc našlapanější než první, protože tady se na scénu dostává sám Perun a Martin Fridrich musí projít výcvikem, aby byl schopný se s ním vůbec setkat. Praha se mezitím mění na apokalyptické město, kde lidi ovládá šílená bohyně Chors, po obloze lítají běsi a obsluha na benzínce kdesi před Prahou si myslí, že se jedná o židovské spiknutí. Ano, tohle je prostě FK ???? tohle se nedá převyprávět, tohle se musí přečíst.
Nutno podotknout, že slovanské bohy a jejich vlastnosti FK opravdu prostudoval a tak se vlastně člověk co o nich moc neví i lecos přiučí, ale opět, je nutné to brát s rezervou :) Série Perunova krev je prostě akcí nabitých necelých 600 stran, které ani nevíte, jak jste přečetli. A bonusem je samozřejmě to, že se jedná o našeho autora, který je v civilu naprosto normálním chlapem.