Perunova krev II.

Perunova krev II. https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204986/bmid_perunova-krev-ii-55t-204986.png 4 761 100

Perunova krev série

< 2. díl

Ve světě dávných bohů to vře. Objevil se totiž ztracený mocný artefakt a ta, která jej získala, má s ním velké plány. Ne, takové, jako by měla matka Tereza, spíš Amin, řezník z Ugandy. Je tady ale jeden muž. Voják, zrazený a zabitý, přesto kupodivu stále živý a plný touhy si to vyřídit s každým bohem, který se mu postaví do cesty. Nejdřív ale musí zjistit, proč přežil místo toho, aby hnil na břehu řeky okusován potkany. A pak? Pak už jen musí najít nejvyššího z bohů, který se, podle zlovolné šeptandy, dal na křesťanství. Bez jeho pomoci totiž novou vládkyni bohů nikdy neporazí. A Ježíšek se bude zlobit. František Kotleta dokončuje svou divokou jízdu slovanským panteonem za řevu pistolí, vytí vlkodlaků a svištění chladných zbraní.... celý text

PETERYY
26.05.2020 5 z 5

Naprosto mě to sežralo...běžel jsem v perunových stopách, ani na jídlo jsem neměl čas. Jen jsem na něj pohlédl, jídlo zvolalo - nejsem ňamka! Já mohl číst dál a řvát NÝÝÝÝJÁÁÁÁ..Občas jsem měl i husiny. Styl psaní se mi moc líbil.

Marketplace
09.05.2020 5 z 5

Podle mne o něco slabší díl než ten první, nebo mi to jen už připadlo jednotvárnější. Kdyby šlo dát 1/2 hvězdy, tak 4 a 1/2. Ale jinak pořád moc pěkné počteníčko.

Marry123
20.04.2020 5 z 5

(SPOILER) Konečně jsem se dozvěděla co se kurnik stalo s Martinem... To byl hlavní cíl který mi byl vysvětlen hned na prvních stránkách uf... a pak to jelo jedna akce za druhou... Ani chvilku jsem se neměla šanci nudit... Každou chvilku mě něco překvapovalo a ten konec... Pecka prostě Kotleta nezklamal jako vždycky.... Až je mi líto že už je konec.... Bude se mi po Martinovi s Nejsemňamkou, Liborovi, Markétě a Zmije stýskat... Ostatní který by si ten stesk zasloužily jsou bohužel...ehmehm... :D

Layyen
11.04.2020 5 z 5

kdo čet první část, nemůže vynechat druhou :)

MartinJirků
23.03.2020 5 z 5

Výborná duologie, skvělý příběh skvělé postavy, skvělé prostředí. O slovanskou mytologii se zajímám rád a tohle mne hodně oslovilo. Hned po SPADu moje druhá srdcovka od tohoto mistra české fantasticky. Doufám že ještě aspoň někdy vyjde pokračování.

Mabie
11.02.2020 4 z 5

Asi by mi vyhovovaly oba díly v jedné knize, ale to už by byla kniha jako Hra o trůny.
Tak jako v prvním dílu tady najdete suchý humor, sex, jednu drsnou akci za druhou a to vše v kombinaci s českými reáliemi (zombie v Horní Lipové, běsi pod Radhoštěm, Perun v břevnovském klášteře). Celkově víc než bizarní, ale i tak jde o výbornou oddechovku.

kure91
09.12.2019 5 z 5

Jo, tady to byla jinší káva, Martin Fridrich už začíná být pořádný řízek a to se na ději a tempu knihy podepisuje. Kotleta poměrně přímočaře spěje k doslova božskému (nebo bezbožnému?) vyvrcholení knihy a nemohu než být spokojen.

biki
03.12.2019 5 z 5

(SPOILER) Navazuji na komentář k 1.dílu:
Už jen to, že většina děl podobného charakteru je situována převážně na západ od nás - co jsem tak vypozorovala, tak hlavně do USA a spřáteleného okolí - tak lokalizace podobných dějů do českých reálií již sama o sobě působí (aspoň pro mě) neskutečně bizarně: např. "zombie apokalypsa v Horní Lipové", či "běsi v hlubokých jeskyních pod Radhoštěm", resuscitace hlavního hrdiny pomocí sušenek Opavia ... (a fakt si nemyslím, že by to byla reklama). Konvertita Perun v břevnovském klášteře pak je jen třešničkou na chutném vydařeném dortu.
No, takže se asi poohlédnu po dalších autorových knihách a třeba dojde i na ty nářezy.

decemlineata
25.10.2019 5 z 5

Kotleta,to je prostě jistota.
Paráda

tlllk
26.07.2019 5 z 5

štýlom mi to pripomínalo pornografiu, každý s každým a na historické detaily sa veľmi neprihliada, čo v princípe takémuto žánru ani nevadí. A na rozdiel od toho prvého som sa bavil viac ako obligátnych 15 min.

denniys
29.04.2019 4 z 5

joo, prostě stejná kvalita jako u předchozího dílu..nechybí krev, peprné hlášky, pořádná řežba, sex a postavy všeho druhu..je to ujetý, ale je to dobrý..

Elea
23.04.2019 5 z 5

Druhý díl je ještě lepší než první, tempo stejně rychlé a ještě rychlejší, krásně se čte (i když srovnání s Kulhánkem se pořád tak nějak nabízí).

avalonek
07.04.2019 5 z 5

I druhý díl nepolevuje ve svém tempu a je to jízda..Pořád to jede,staří bohové jsou tak trošku šílení..(Perun křesťanem)..A já slintala blahem a moc jsem si to užívala.. Chors měla dopadnout ještě hůř,byla to čubka,ale jinak super.Kotletu řadím mezi své oblíbené autory

Miro.slav
05.03.2019 5 z 5

"...když jste nesmrtelná pohanská stvůra, bezpečnost domácích spotřebičů vás nejspíš moc netrápí." (F. Kotleta - Perunova krev II., s. 13)

Ešte lepšie než prvý diel! Knihe vôbec nevadí, že sa dej orientuje hlavne na M. F. a zvyšní dvaja veteráni sú v ústraní. Práve naopak, takto je to kompaktnejšie a viac to pôsobí ako slovanská fantasy. Za mňa plný počet. Dozvedáme sa viac o amulete, čo dostal M. F., zistíme kto je Rožanica a Nyja, vstúpime do Černobogovej sluje v skalách niekde na Šumave atď. Domina Chors je teraz dosť v ústraní, ale zato sadistického Jarila-úchyla si užijeme viac než dosť. Kotleta z dávnych slovanských bohov spravil ozaj bandu egoistických a tyranských bytostí (česť výnimkám). Knihu všetkým odporúčam, len škoda, že Černobog-sympaťák nemal v celom príbehu väčšiu rolu. Samotný záver s Perunom je čerešnička na torte.

"Nastartoval jsem motorku a vyrazil do Prahy za Perunem. Konkrétně jsem mířil na Břevnov. Do kláštera. Ty povídačky, které zmiňoval Černobog, totiž byly pravdivé. Nejvyšší ze slovankých bohů se dal na křesťanství." (F. Kotleta - Perunova krev II., s. 241)

Patapuf
03.02.2019 5 z 5

Bezvadný čtení... Pořád se nemůžu zbavit srovnávání s panem Kulhánkem... i když tento hrdina zůstane člověkem i když pak se vlastně stane bohem... nicméně se to čte úplně samo...

Blafoun
30.01.2019 5 z 5

Opět pecka za 10*. Jízda, která se čte jedním dechem, jen velmi těžko se dá čtení přerušit. Nemám co vytknout. :-) Moje oblíbená postava nakonec přežila, i když jsem byl chvíli na pochybách... díky ;-)

TERRORDROME
27.01.2019 5 z 5

Tak teda dám aj tú piatu hviezdičku, nech nežerem. Hrdina by mal byť mŕtvy, ale nie je a aby sa vyhrabal z kanálu musí ošukať hadiu ženu, čo je aj na neho dosť silná malinovka. Dej je v kocke asi o tom že pán Fridrich chodí sem a tam, občas ho aj zabijú, ale on sa furt vráti, kláti a rozširuje zoznam pohanských bohov a sadistických jašterích mutantov ktorým odrezáva hlavy kúzelným žabikláčom. Jeho starý parťáci v druhom diely nedostávajú moc priestoru, čo vynahradzuje nová posila v podobe divožienky čo na tie odrezané hlavy kadí. Top scéna bolo stretnutie s bratom Petrom alias nezvestným Perunom, bavilo ma ako ten prorocký moment Kotleta zábavne sprznil sprostotou a cynizmom. Finálna bitka po tom všetkom možno prekvapivo krátka, ale funkčná. Záverom snáď len dve poznámky. Za prvé, hrdina behom deja toľko fajčí, že ak nie nepriatelia, tak ho mala skoliť rakovina a za druhé, Kotleta opäť hojne využíva svoje najobľúbenejšie citoslovce "prásk".

whisperkaa1
12.01.2019 5 z 5

Klasická Kotletovská řežba. Nejoblíbenější postava Nejsemňamka. Velmi povedená kniha.

Korejš
11.01.2019 5 z 5

Františku, Františku...neděláš mi to jednoduchý. Já se snad ještě na starý kolena začnu zajímat o slovanskou mytologii...Příběh byl parádní, první díl jsem ztrestal ve vlaku na trase Budapešť-Praha. Hltal jsem buznu z Aljašky Martina, kripla Libora a rezatou Pouštní Růži tak moc, že mě stará plácala svym vybitym telefonem po hlavě a nadávala, že se jí nevěnuju. Díl druhý (nemenší nářez) jsem četl v práci, ve vlaku, ...bez starý... tak, abych si mohl plnými doušky vychutnat završení díla. Hodnotím plným počtem a běžim shánět nějaký info o Perunovi, Dažbogovi, čůze Chors kterou fakt nemam rád, protože se nechtěla kamarádit s Martinem (a sakra... spoiler) a dalšim božstvu.

Gerdik
27.11.2018 5 z 5

Parádní mix žánrů - akční, fantasy, mytologie a trocha erotiky, který velmi dobře funguje. Knížky se četli velmi dobře a celkem rychle. Vše krásně odsýpá, nic se nevleče. Je zde pár překvapivých zvratů, dobře napsané souboje a bitvy. Sice ten konec člověk tak nějak čeká a závěrečná bitva by mohla být trochu delší, nemusela by být na pouhých asi 8 listech, ale aspoň to není nějaká nadstavovaná kaše jako u „Quantum Break“. Tuto dvoudílnou sérii mohu jen doporučit a jsem rád že jsem ji objevil v knihovně. Hned se podívám po dalších knížkách o tohoto autora.