Zloděj blesku

Zloděj blesku https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24145/bmid_zlodej-blesku-m7v-24145.jpg 4 2418 314

Percy Jackson série

Jmenuji se Percy Jackson. Do teď jsem si myslel, že jsem obyčejný kluk, kterého čeká vyhazov ze školy. Zjistil jsem ale, že můj otec je bůh z Olympu. Moje učitelka se proměnila v krvavou příšeru a kamarád je Satyr. Všichni na mě mají spadeno a podezřívají mě z krádeže blesku, zbraně mocného boha Dia. Musím dokázat svou nevinu a najít ukradený blesk a s ním i zloděje. Pomůžeš mi? Bude to ale nebezpečné, tak neříkej, že jsem tě nevaroval!... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Lightning Thief , 2005

darthvader77
03.03.2015 5 z 5

Je to dětinské? Určitě. Je to pro teenagery? Rozhodně. Je z toho cítit Harry Potter? Nepopírám.
U téhle knížky nostalgie zřejmě působí víc než zdrávo, já ale nemůžu jednu ze svých prvních knih jen tak hodit přes palubu. Předně je nutno podotknou, že vyprávění ich formou dokáže čtenáře přímo popadnout za krk a ztrhnout pod hladinu děje a utopit ho. Je z toho totiž cítit, že si autor dal práci s propracováním postav a hlavně to má atmosféru. Všechny sny, scény s bohy a dokonce nestvůry slouží k budování atmosféry. Autor pokládá otázky, na které chce čtenář znát odpovědě a dokáže pracovat s náznaky, takže mu dokáže vyvolat na zátylku takové znepokojivé svrbění. Jistě kdybych to četl znovu asi bych plnou palbu nenadělil, ale jako příjemná vzpomínka na jednu z nejhezčích knížek, kterou jsem jako malý žral i s navijákem(mimo jiné i proto, že stejně jako hrdinové trpím hyperaktivitou), to nemá chybu. P.S. Má-li vaše dítě problém s učením řecké mytologie, tohle je zábavná forma, díky které si bude pamatovat všechny jména bohů, hrdinů i nestvůr.

paja0903
24.02.2015 5 z 5

řeckou mytologii jsem vždycky proste milovala, takže Percy Jackson je jasná volba.

Misha11
01.02.2015 5 z 5

Už je to dlouho, co jsem viděla film, takže knížku jsem si přečetla ze zvědavosti. Rick píše vtipně, plynule a chytlavě, četla se tudíž sama a určitě přečtu i ostatní knihy o Percym, když už jsem s touto sérií začala. Akorát trochu nechápu, podle čeho točili film?
Hlavním postavám má být 12, to jako vážně? Věk těch 'dětí', který byl ve filmu pozměněn - to je jedna z poměrně mála věcí na filmu, která se mi líbí víc, než v knize. Jinak vyhrává knížka, jako téměř vždy.

Véča
27.12.2014 5 z 5

Tuto knížku jsem si půjčila, aniž bych věděla co to je nebo o čem to je, protože jsem o tom slyšela jen samé dobré zprávy a všichni to hodnotili jako jednu z nejlepších knížek. Tak jsem si ji teda půjčila a rozhodně toho nelituji. Je moc dobře napsaná, čtivá, mě se prostě líbí. Určitě se přidávám k těm co ji doporučují.
Hodně v komentářích čtu, že jste viděli první film. Já ho neviděla, teda aspoň jsem se ho snažila nevidět, protože ho pustili ve škole zrovna ve chvíli, kdy jsem tuto knížku četla. Myslím, že se na něho asi nikdy nepodívám, protože chci mít u této knížky zachované svoje představy.
Moc se těším na další díly. :)

Evča Korejka
28.11.2014 5 z 5

Nádherná nezapomenutelná kniha.Opravdu skvělě napsaná...
---
Akorát jsem si říkala,že ve filmu, který jsem jako první viděla, byl Percy tak 15-ti letý kluk.Zde v knížce je jako 12-ti letý.

Pedruska01
15.11.2014 3 z 5

Zřejmě někoho pohorším nebo mě ukamenuje (kvůli hodnocení celkovému i mému - u kterého jsem, sakra, váhala!), ale nebyla jsem tak "vodvařená", jak bych čekala. Kniha se četla dobře, i když jsem se občas do čtení musela nutit. Nevím, zda to bylo třeba tématem, které mi až tak dobře nesedlo nebo prostě nějakou nepochopitelnou anomálií. Říkala jsem si, tohle asi nebyl dobře zvolený šálek čaje, ale pak obrat a ono mě to i chytlo, že jsem na posezení přečetla půlku knihy. Těžko říct, kde byl zakopanej pes! :D
Je pravdou, že jsem se až divila, když jsem četla o "koze" a najednou jsem se ocitla v polovině "vozu". Neuvěřitelné. :D Také jsem si říkala, že po pokračování zřejmě nesáhnu, že mě to "až" zklamalo.
Ale, abych nebyla za vyvrhela a totálního knižního analfabeta... Celkový nápad je úžasný, pojetí a propracování s řeckými mýty, bohy, tvory, atd. je nevýslovné. Spojení moderního světa s Percyiným... Povedlo se. Hlavní trio je sympatické, vtipné a, - bohužel, až na věk!!! (i když vystupoval jako 12 chlapec, rozhodně se tak nechoval, což to zmírňovalo a dalo se opomenout), - parádní.
Konec mě překvapil, a i některé scény, které díky, jak jinak než filmu, který jsem viděla hodně dávno, nebyly, proto bylo skvělé si představit dané znázornění.
Neříkám, že hned, ale určitě "někdy" sáhnu přeci jenom po dalším díle. I když jsem měla výhrady apod., kniha mě přesvědčila, ať čtu dál. Tak tomu dám jednou ještě šanci. :)

trynitrix
02.11.2014 4 z 5

Tak toto nemělo chybu i když jsem tuto sérii neměla v plánu číst jen jsem knihu půjčovala kamarádce tak jsem prolítla pár stránek a bylo to hned mě to chytlo už se těším na další pokračování. Bohové jsou prostě moji :-D

M.C.
21.10.2014 5 z 5

Musím říct, že tohle je opravdu dobrá kniha. Riordan napsal velmi promyšlený příběh, kde vysvětluje vše do detailů (např. proč je Olymp nad Amerikou, proč lidé nemohou vidět to co polokrevní atd.). Na filmu opravdu zkazili co mohly, není ani ze čtvrtiny tak dobrý, jako kniha. Je sice určena menším čtenářům, ale plynulý příběh se spoustou zajímavých postav dělá z této knihy knihu, kterou prostě musím doporučit. Tento úžasný děj vás toho spoustu naučí o mytologii a ještě je to zajímavější a napínavější než steré řecké pověsti. (90%)

kleria
13.10.2014 5 z 5

Jedna z nejlepších knih co jsem letos přečetla :) a teď už můžu konečně říct, že je to daleko lepší než film, který tak trochu i pokazily a bohužel jsem ho i dříve viděla, ale když film vyšel, tak jsem vůbec nevěděla, že nějaká knížka existovala :D. Ze začátku jsem si myslela, že budu mít problém s věkem Percyho, ale nějak jsem to po celou dobu vůbec nevnímala :) a nechápu proč jsem si to sakra už nepřečetla dřív :D. Byl to krásný pohádkový příběh, sice asi spíše pro mladší čtenáře, ale i tak se mi to fakt strašně moc líbilo a já se nemůžu dočkat až si přečtu další díly. Rick Riordan je prostě skvělý spisovatel a já jsem ráda, že už aspoň vím proč je tolik oblíbený. Všem tuhle knížku můžu jenom doporučit!!! :)

estelina2300
29.09.2014 5 z 5

Super knížka, nejdřív jsem viděla film, ale knížka mě vůbec nezklamala. Bylo tam pár prvků jiných. Podsvětí....
Rozhodně si přečtu dalsí díl. :D

darthvader77
24.09.2014 5 z 5

Krásně akční a výborné. Jedna z mích srdcovek na kterou budu vždy rád vzpomínat, škoda, že v Hollywoodu, z toho uplácali takovou slátaninu, aneb v kniha vs. film opět vítězí kniha to teda, že jde o drtivé vítězství. Návíc, je tu i praktická stránka věci, že si člověk osvěží znalosti z řecké mytologie velmi zábavnou formou.

Byxy123
12.09.2014 4 z 5

První jsem viděla film, ale i tak mě knížka bavila více. Jako u většiny případů. :D Dala se dobře číst a zase je psaná v první osobě, což zjišťuji, že mi vyhovuje více. :)

Adel703
30.08.2014 5 z 5

Úžasná :3
Nejdřív jsem se trochu bála, protože jsem knihu četla až po filmu ale je to jedno. Film má s knihou minimální podobnost, což je trochu smutné. Ale kniha - dokonalá, nemám co dodat. Zasmála jsem se, hlavně nějakým Groverovým hláškám. A řecká mytologie v dnešním světě :) skvělý nápad pro skvělou sérii.

eleddar
25.08.2014 5 z 5

Takhle začala má mánie. Touhle obálkou, této supr knihy a já nemám slov :)

hanjana
24.08.2014 4 z 5

Páni, ten film je vážně úplně o něčem jiném. :D
Pěkný dobrodružný příběh.

Brunette-eS
17.08.2014 5 z 5

Boží...! :3 :D

Kari15
28.07.2014 5 z 5

Dobrá kniha :). Ze začátku mě moc nebavila, ale jakmile jsem se s Percym ocitla v táboře polokrevných začalo mě to neskutečně brát!:D Sice mi někdy vadilo, že autor některé věci nevysvětlil dostatečně dobře, například to, že v v tom casinu nikdo nestárl. Ale je to docela dobře vymyšlené a pěkný nápad i když je to spíš oddychové čtení :). Hned jsem se vrhla na druhý díl.

kristýnka007
04.07.2014 4 z 5

Percy byl asi jedna z mých prvních sérií... sice mi chvíli vadilo, jak je to natištěné velkými písmeny, ale jinak tomu absolutně nemám co vytknout. Baví mě to:)

Monika2001
30.06.2014 5 z 5

Jedna z mých top 10.

alwaysbelieve
11.06.2014 5 z 5

Jelikož jsem viděla film, rozhodla jsem se že si přečtu i knížku. Knížka byla fajn, taková oddychovka. Určitě si hodlám přečíst další díl :)