Moře nestvůr

Moře nestvůr https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31011/bmid_more-nestvur-cEL-31011.jpg 4 1912 167

Percy Jackson série

Percy Jackson už si zvykl na to, že není jen tak obyčejný kluk z New Yorku – jako syn boha moří Poseidóna patří do dvou světů, lidského i mytologického, kde se to hemží záludnými a krvelačnými nestvůrami. A spousta těch příšer, které dřív znal jenom ze starých řeckých pověstí, mu teď usiluje o život… Po nečekaně klidném školním roce se poslední den před prázdninami na Percyho sesype celá lavina problémů – hodina tělocviku se promění ve vybíjenou s lidožravými obry, kamarád Grover se dostane do problémů a Táboru Polokrevných hrozí zničení. A tak se Percy a jeho přátelé vydávají na další nebezpečnou výpravu…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Sea of Monsters , 2006

Rollman
11.07.2020 5 z 5

Druhý díl je opět perlička. Nové postavy, nestvůry a plno akce. Nejde jinak než plný počet. Těším se na další a další díly.

luboskniha
10.06.2020 5 z 5

Druhý díl opět nezklamal a jak zde psalo už mnoho čtenářů, tato série mě naprosto uchvátila. Je to pohodové čtení na zkrácení dlouhé chvíle. Moc jsem si neoblíbil Tysona, ale třeba se to změní. Opět plný počet hvězd.

LillyM.
04.06.2020 5 z 5

Celý ten nápad s tou řeckou mytologií je skvělý. Upřímně, kdo taky doufá že se dá Annabeth s Percym dohromady????

ElikaS
29.05.2020 5 z 5

Druhý díl byl parádní. Moc se mi líbilo, jak si postupně Percy vybudoval vztah k Tysonovi. I nečekané odhalení na závěr.

farys_books
23.05.2020 4 z 5

Rick Riordan prostě umí psát.
Příběhy od něj jsou strašně čtivé, takže je nemůžete pomalu ani odložit. U Moře nestvůr tomu není jinak, knihu jsem v podstatě zhltla za dva dny. U všech knížek o Percym strašně obdivuju to, jak autor dokáže propojit antický svět s tím naším moderním. A to mě strašně baví. Například Hermés se svými dvěma hady ala telefon. Nebo celá myšlenka o Bermudském trojúhelníku je skvělá. Prostě, na celou tuto sérii vzpomínám s nostalgií.
PS: pokud jste viděli film, tak se nenechte odradit - vůbec není podle knížky. Prostě předstírejme, že neexistuje, ano?

Jarmila97
01.04.2020 5 z 5

Pěkně pokračování. Kniha se čte velmi jednoduše a rychle. Má hezky příběh který navazuje na 1 díl :)

laurs
29.03.2020 2 z 5

Asi jsem z Percyho už vyrostla, což mě moc mrzí, protože jako mladší jsem to zbožňovala. Kniha se mi četla hodně těžko a celkově mě příliš nebavila, ačkoliv vím, že je to především kvůli tomu, že žánru fantasy příliš neholduji.

(Trochu spoiler): byly tam hodně hloupé momenty, které mě ale spíše pobavily. Tak například Percy pošle Tysona najít večerku, když se nachází uprostřed lesa. Pak, když se Tyson vrátí s koblihami, Percy Annabeth vysvětluje, že přece není absolutně nic divného na tom, že je uprostřed lesa obchod s koblihami. A pak doslova: ,,Zamyslel jsem se nad tím. Opravdu to bylo trochu divné.“ Trochu, Percy? Trochu?

Nemyslím si, že je kniha špatná. Jen mám pocit, že má úzkou cílovou skupinu a já už do ní bohužel nezapadám.

kykiryki28
16.03.2020 4 z 5

Druhý díl Percyho Jacksona se mi líbil ještě více než ten první. Bylo tam hodně prvků z Odyssea a já tento příběh, ve kterém Odysseus několik let putuje na svou rodnou Ithaku, prostě zbožňuju!

Moc se mi líbil Tyson, který, ačkoliv kyklop, je velmi upřímný, citlivý a když se jedná o kamarády nebo o rodinu, tak i statečný❤

Karola050716
22.02.2020 3 z 5

Rozhodně slabší než jednička, zasmála jsem se jen občas a celkově mi příběh přišel trochu roztříštěný..každopádně konec mě opět navnadil a rozhodně budu v sérii pokračovat.

ValentynaSamko
14.02.2020 5 z 5

Film je úplně jiný než kniha. Ale kniha jinak úžasná.

karloscharvi11
29.01.2020 5 z 5

Skvělá kniha! Film jí nesahá ani po kotníky, doporučují přečíst.

david9690
29.12.2019 4 z 5

Četlo se to super, bylo to vtipné, děj byl dynamický a měl spád, postavy Percyho, Annabeth a Grovera dle mého názoru velmi sympatické. Tyson a Duhák skvělí. Přečetl jsem celou sérii 5 knih zhruba za týden a vyloženě jsem se těšil, že si najdu chvíli čas na čtení a posunu se v příběhu dále. A taky mě moc bavilo si vždycky k různým postavám které se tam postupně objevovaly najít bližší informace na internetu a rozšířit si tak řekněme "spíše mlhavé" znalosti z řecké mytologie - prostě za mě velmi příjemné čtení s edukačním přesahem.

Ferry9
29.09.2019 4 z 5

Silné 4 hvězdy. Kniha mě bavila, i když je ta série pro děti a mládež, tak mě to baví.

Medasek
13.08.2019 5 z 5

Duhák a Tyson byly určitě nejlepší z celé knihy.

ladyKristyn
27.07.2019 5 z 5

Percy zažívá další dobrodružství a je to skvělé počtení.

DancerAnnBooks
11.07.2019 5 z 5

Tenhle díl se mi vážně líbil . Spousta lidí říká , že 2. díl je slabší než ten 1. , ale mně osobně teda přišel ještě lepší a dobrodružnější . Podle mně tam byl mnohem zajímavější děj a úplně jsem se bála jak to se satyrem Groverem dopadne . Tuto knihu hodnotím 5b.z5b. .

pampelišinka
05.06.2019 4 z 5

Trošičku slabší než první díl, stejně však nezklame.
Doporučuju všem přečíst, pokud máte v povinné četbě Odysseu, ideálně než začnete samotného Homéra číst.
To množství povědomých scének z Moře nestvůr dokáže poměrně nudný text pozvednout do úplně nových sfér.))

PhoebePollard
29.05.2019 3 z 5

Maličko slabší a ani Clarisse jsem si moc neoblíbila. Přesto čtivé, skvělé, perfektní. Neznám ani dost přídavných jmen, abych tuhle sérii popsala.

novama
10.04.2019 4 z 5

Další z knih, kterou jsem přečetla jen díky svým dětem a prestože je primárně určena mládeži, nenudila jsem se!

PetrJohn
23.03.2019 5 z 5

Jakmile se jednou zactete, uz neni cesty zpet. A to plati i u Percyho Jacksona. Prvni dil utekl jako voda. Dej zajimave pokracuje, neustale se vyviji a humoru neubyva. Kazdy dalsi dil prinasi nove postavy z recke mytologii, co vic si prat. Libi se mi nazvy jednotlivych kapitol. Jsou tak nadherne fantasticke, nekdy az trosku nesmyslne :-) Filmove zpracovani obvykle nebyva u nekterych fantastickych knizek presne, ale i tak se mi nektere sceny ze zpracovani Percyho Jacksona libili a bavili me.