Mechanický anděl

Mechanický anděl https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/239761/bmid_pekelne-stroje-mechanicky-andel-B9t-239761.jpg 4 1503 236

Pekelné stroje série

1. díl nové trilogie od autorky Nástrojů smrti. Poté, co osiřelé Tesse Grayové zemře teta, která se o ni starala, vyplouvá dívka v dubnu roku 1878 z New Yorku do Londýna za svým bratrem Nathanielem. V přístavu na ni však nečeká Nate, nýbrž prapodivná dvojice žen, jimž se přezdívá Temné sestry. Uvězní ji v jejich domě a připravují ji pro záhadného Magistra, který ji chce získat. Při nezdařeném útěku Tessa zraní jednu ze služebných, ze které se vyklube podivná mechanická bytost. Záchrana přijde z nečekané strany – v Temném domě se objeví Will Herondale, jeden z lovců stínů... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Yoli (ČR)

Clockwork Angel , 2010

Mamosvain
03.09.2019 3 z 5

Tak tohle mě prostě nechytlo... Nástroje smrti mě sice dost zabraly, ale tohle šlo naprosto mimo mě. Ale možná mě už tenhle žánr prostě jen opouští. Každopádně věřím, že mnoha ostatním se tahle knížka líbí a budou si chtít dočíst série. Já mezi ně bohužel nebudu patřit.

kikizubik
20.08.2019 3 z 5

Jeden rest z mnoha splněn! Dost dlouho jsme si chtěla přečíst něco od Cassandry Clare a vždy mě lákaly více Pekelné stroje než Nástroje Smrti. Nebylo to vůbec špatné, co se týče viktoriánské anglie a tak, ale nemůžu říct, že mě to nadchlo natolik abych hned četla pokračování, ale rozhodně někdy v budoucnu bych se k této serii chtěla vrátit.

nikiss76
25.07.2019 5 z 5

Po přečtení Nástrojů smrti jsem si dala menší pauzu a nakonec se vrhla na sérii Pekelné stroje a boží.
Kniha nás vezme do do dob, kdy se jezdilo kočáry, dob módy klobouků, vycházkových holí a šatů se spodničkami. Návrat k vytříbeným mravům, kdy se muži dvořili ženám, má rozhodně své kouzlo.
Co se týká postav, tak jsem si především oblíbila Willa a Jema. Postava Tessi je pro mě trošku na rozhraní.
Celkově mě série baví moc, ale i přesto série Nástrojů smrti byla o trochu lepší.

Karoui
18.07.2019 5 z 5

Naprosto skvělé! Nemohla jsem se odtrhnout! :)

krausmary
09.07.2019 5 z 5

Všechno, co jsem zatím od Cassandry četla, se mi hodně líbilo a tohle není výjimka. I když je příběh vsazen do roku 1878, tak mi po většinu času přišlo jako by byl z dnešní doby. Je tu velká podobnost s Nástroji smrti, hlavně co se postav týče, ale příběh je jiný a viktoriánský Londýn naprosto skvěle vykreslený. Z naivní Tessy se stává žena, která objevuje sama sebe i svět stínů. Konečně přichází na to, co je skutečně zač a jakou mocí vládne, ale i tak je tu pořád spoustu nezodpovězených otázek, které se snad dozvíme v dalších dílech. Nejvíc jsem si zamilovala Tessu a Jema. Will mě na druhou stranu dost často rozčiloval a i když je tu hodně velká podobnost s Jacem, kterého jsem si poměrně rychle oblíbila, u Willa si pořád nejsem jistá, proč se chová k Tesse jako arogantní blbec. Tak snad se to zlepší v druhém díle.

Ivka14
02.06.2019 5 z 5

Cassandra je skvělá spisovatelka a určitě i tohle bude moje oblíbená série.Ze začátku jsem si myslela,že čtu znovu Nástoje smrti,protože mně Will připomínal Jace,ale poté jsem si ho oblíbila jako i zbylé postavy a doufám,že se tam bude Magnus objevovat častěji. Hlavně se mi líbilo,jak náznaky lásky jemně doplňovaly knihu a dělaly ji ještě kouzelnější,ale také to bylo napínavé a zajímavé a moc se těším na další pokračování.

janebeauty9860
21.05.2019 4 z 5

Moc hezky zpracováno. Líbilo se mi, že je to ze staré doby, ale přijde mi, že tam jsou zároveň prvky z budoucnosti. Těším se na další díl.

Carol96
15.05.2019 4 z 5

Mechanický anděl je mou první knihou, kterou jsem od autorky přečetla. Ze začátku jsem se vůbec nemohla začíst, tak jsem knihu odložila a nechala jsem si ji na později. Myslím si, že jsem udělala hodně dobře, protože, když jsem jí začala číst znovu, jsem se začetla opravdu okamžitě. Bavila mě od začátku do konce. Stále se v příběhu něco dělo a já se vůbec nenudila. Postavy mi sedly asi skoro všechny, i když jsem úplně nechápala chování Willa.

Styl psaní se mi hodně líbil...je celkem jednoduchý. Samotný příběh je hodně čtivý. Když jsem se začetla, nedokázala jsem se od knihy odtrhnout nebo jsem toho za krátkou chvíli stihla přečíst opravdu hodně. Okamžitě po dočtení prvního dílu jsem se pustila do dalšího.

Knížku mohu jen doporučit! Jsem strašně ráda, že jsem se do ní pustila, i když jsem úplně namela v plánu číst tuto sérii. Ale teď jsem si ji asi zamilovala

Obálka knihy: Nevím proč, ale obálka mě úplně nenadchla. Je hezká to ano, ale tak nějak průměrně. Hodnotila bych jí asi 3*/5*

Hodnocení: 4*/5*

Ameeiz
13.05.2019 5 z 5

úžasná série kompletně celá je čtiví a napínavá :)

Alex.Barunka
10.04.2019 2 z 5

2,5 z 5

Třetí a také asi i poslední setkání s Cassandrou Clare. No a paradoxně také nejlepší. Musím říct, že ač je pro mě svět Lovců stínů nesmírně nezajímavý, neoriginální a je takovou kombinací všeho a ničeho, ten viktoriánský Londýn ho hezky potlačil, a najednou už nebyl takovým problémem. Nicméně atmosféru tohoto období moc nečekejte, protože je podpořena pouze usměrněně otravnou mluvou.

V tomto případě se nejslabšími články staly hlavní postavy. Cassandra má totiž ve zvyku dát jim asi tak tři charakterové vlastnosti, a tím to končí. Postavy jsou pak nesmírně předvídatelné, ploché a otravné. Mají danou linku a té se striktně drží. Takže je docela nemožné od nich čekat nějaké wow. Zástupci mužského pokolení ještě ušli, ale Tessa byla nesmírně hloupá a otravná, což je v případě hlavní hrdinky docela problém. Všechny postavy však mají něco společného, jsou děsně dětinské.

Body nahoru za dobrou dějovou linku a taky provázanost s ostatními sériemi.

ancicka8896
02.04.2019 3 z 5

No... Jako někdo, kdo četl Město z kostí, atd. atd., mě Mechanický anděl ani jeho další díly příliš nenatchl. Pořád tam jsou lovci stínů, pořád tam je nesmělá hlavní hrdinka, pořád Herondale... Zkrátka je to pořád to samé. Nic nového. Oceňuji však, že autorka alespoň změnila prostředí. Viktoriánský Londýn... moc hezké historické období. :)

Arte
01.04.2019 3 z 5

Hodnotím 3 hvězdičkami z několika důvodů. Knihy podle mého názoru nejsou tak čtivé jako byla původní série Mortal instruments, může to být ale kažodpádně i tím, že jsem tuto sérii četla o pár let později a už jsem z toho vyrostla. Tak či onak myslím, že pokud se vám líbila předchozí série, tahle bude také. Doporučuji přečíst ovšem dříve tuhle sérii a až pak navázat sérií Mortal instruments.

deedulka
27.03.2019 2 z 5

Moc nenadchlo, ale také neurazilo. Jen jsem se nemohla nechat pohltit příběhem, jak jsem zvyklá. Bylo to zbytečně rozmělněné a postavy nezajímavé. Škoda, že se tam víc nevyskytoval Magnus.

Verunka926
07.03.2019 5 z 5

Tato kniha se mi velmi líbila a už se těším na další díly.

Denisa.knizky
03.03.2019 4 z 5

Prijemne oddechove cteni spise pro divky a damy, ktere maji chut na trochu romantiky v historickem prostredi a zaroven upirim prostredi. Nejedna se tak o rozsahlou a detailni triologii, aby na ni clovek do konce zivota nezapomnel ale diky sve ctivosti je to prijemne cteni treba mezi jinymi dvemi narocnejsimi knizkami:)
Vsichni hrdinove maji sve misto, behem jednotlivych dilu do sebe zapadavaji jednotlive kousky skladacky a vse ma logiku. Takze jeste jednou, prijemne cteni, sexy postavy, doporucuji jako kratkou oddechovku pro damy:)

KnihomolkaKatka
22.02.2019 4 z 5

Před časem jsem četla Město z kostí, které se mi moc nelíbilo. Kvůli téhle knize jí dám možná ještě šanci. Je skvělá, i když temnější. Ale v daném období mi sedla. :)
PS. Miluju Willa i Jema.

dontbullshitme
20.02.2019 3 z 5

Četla jsem to po nástrojích smrti, které mě bavily, jelikož to pro mě bylo něco nového, ale tohle už bylo prostě jen kopírování vlastního díla akorát v jiném čase. Will se tu chová jako Jace. Chápu, mají to v rodině, ale.. jak pak vysvětlíte Emmu (temné lsti), která se chová podobně? Neříkám, že na světě neexistuje hned několik lidí se stejnými povahovými vlastnostmi, ale v knize mě to rušilo až otravovalo. Jediným světlem je Sophie s Gideonem a možná se najde místo i pro Gabriela. :)

hellena1523
15.02.2019 4 z 5

Nástroje smrti mě kdysi vůbec nebavily, nezaujaly, a tak jsem se do Mechanického anděla, který na mě pořád odněkud vypadával, pouštěla s lehkým despektem, nebo spíš s nulovým očekáváním. A dobře že tak! Jsem nadšená, když mě kniha mile překvapí a to se stalo.
Příběh byl velmi čtivý, napínavý /i když chvílemi trochu předvídatelný/, velmi dobře vystavěný a měl bezvadnou atmosféru!
Viktoriánský Londýn mě okouzlil, moc se mi líbilo, že autorka v příběhu použila reálná místa i to, že v knize zmiňuje velká soudobá díla, na která se sama už nějakou dobu chystám, takže mě pěkně namotivovala.
Postavy mi přišly trochu šablonovité, jejich jednání nebylo nijak moc překvapivé, ale zase má každá svůj příběh, díky němuž je právě taková, jaká je, což autorka v průběhu příběhu odhaluje.
Samozřejmě - je to YA, takže je potřeba to tak brát. Proto třeba tu šablonovitost postav nebo místy předvídatelnost děje beru jako něco, co mám tak nějak spojené s tímto žánrem, proto mi to až tak nevadí.

petrulka
16.01.2019 4 z 5

Osobně pro mě zajímavější a propracovanější čtení, než Nástroje.

Eponka
12.01.2019 4 z 5

Nebylo to špatně čtení dost mě to bavilo ale něco tomu občas chybělo možná ty zdlouhavé nutné úryvky co se tam nachází. Doufám že další díl bude lepší ????