Mechanická princezna

Mechanická princezna https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248651/bmid_mechanicka-princezna-W3b-248651.jpg 5 1149 196

Pekelné stroje série

< 3. díl

Nad londýnským Institutem se stahují mračna. Mortmain připravuje útok na lovce stínů; chce je zničit pomocí pekelných strojů, armády nelítostných mechanických bytostí. Na dokončení svého plánu potřebuje už jen jedno: Tessu Grayovou. Lovci stínů se snaží vypátrat Mortmaina dřív, než armádu vyšle do útoku. Když však Mortmain Tessu unese, Jem a Will, kteří si oba dělají nároky na její srdce a lásku, jsou ochotní udělat cokoliv pro její záchranu. Tessa si uvědomuje, že jediný, kdo jí může pomoci, je ona sama. Ale dokáže se jedno obyčejné děvče postavit celé armádě pekelných strojů?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Clockwork Princess , 2013

Carol96
15.05.2019 5 z 5

Poslední díl série Pekelné stroje byl prostě úžasný. Líbil se mi asi ze všech nejvíce a měla jsem ho přečtený nejrychleji.
Během čtení jsem se vůbec nenudila, protože se v příběhu stále něco dělo. Autorka mě opravdu nezklamala, nutila mě číst dál a dál...prostě jsem se od knihy nemohla vůbec odtrhnout.

Všechny hlavní kladné postavy jsem si zamilovala a celý příběh prožívala s nimi. Citově jsem se do postav dokázala vžít a cítit jejich pocity.

Opravdu mě autorka překvapila, protože díl od dílu byla lepší a lepší. Rozhodně se brzy chystám a na její sérii Nástroje smrti (díky této sérii mám vysoká očekávání, tak doufám, že nebudu zklamaná). Tuhle sérii jsem si zamilovala a je v mých topkách (i když je pravda, že tam jsou zatím asi skoro všechny série, které jsem zatím dočetla). Určitě mohu jen doporučit, protože vás bude bavit od začátku do konce každá knížka a rozhodně se nebudete nudit.

Obálky knih: Obálky knih se mi úplně nelíbí. Nevím proč, ale příjdou mi takové obyčejné. K tak super sérii bych rozhodně vymyslela nějaké wow obálky, které člověka zaujmou na první pohled.

Hodnocení: 5*/5*

Sarajana
13.05.2019 5 z 5

Naprosto dokonalý příběh a nádherné zakončení série. Kniha se mi velmi líbila, jakožto celá série.

Veeria
03.05.2019 5 z 5

Nádherná obálka s ještě nádhernějším příběhem. Série Pekelné stroje s každým dílem ,,rostla a sílila". Díky 3. dílu jsem si postavy dokonale zamilovala (zejména Willa, ten si mě získal :) ). Cassandra má bezbřehou fantazii a jsem vděčná, že vytvořila tak úžasný fantasy svět, do kterého se znovu a znovu ráda vrátím. To, s jakým šarmem dopřála hlavním postavám to, co si zasloužili..... Tessa, Will a Jem. Myslím, že tak, jak to dopadlo....mělo to tak být. To, čeho všeho se vzdal Jem, jen, aby mohl žít.... vybral si cestu nelehkou....soucítím s ním. Ale na druhou stranu, byla jsem ráda, že i Will žil tak, jak si přál ve skrytu duše. A Tessa jednala a žila v souladu se svým srdcem. Krásné čtení. Oslavuje odvahu, lásku a přátelství. A to, že se zde opět objevuje můj milovaný čaroděj - dokonalá třešnička na čtenářském dortu. :D

petrulka
30.01.2019 5 z 5

Nádherná série. Ačkoliv nejsem z cílové skupiny čtenářů, měla co říci i mně. Propracované postavy, hbitý děj, zajímavá zápletka, vtipné momenty, i ty neskutečně dojemné. U prologu skanula i nějaká ta slza a to je u mě velmi ojedinělý jev. I přání, aby příběh nikdy neskončil a mohla jsem číst stále dál..

baru.benesova
20.01.2019 5 z 5

Překrásná knížka, při které jsem se mnohokrát řezala smíchy, zato její konec mě dostal tak, že jsem plakala jako šílená. Hrozně jsem si přála, aby to celé dopadlo dobře, jenže v určité chvíli se to vše zamotalo tak, že ať by knížka skončila jakkoliv, stejně by pro někoho nebylo zrovna radostné, ale ve finále jsem byla spokojená.
Velmi jsem si oblíbila i několik vedlejších postav. Závěrem, jsem moc ráda, že jsem se do téhle série rozhodla pustit, rozhodně předčila má očekávání:)

Julinka679
01.01.2019 5 z 5

Úžasné finále! Škoda, že je konec :-( Příběh Tessy, Jema, Willa i ostatních jsem si naprosto zamilovala (stejně jako postavy ze série Nástroje smrti) a proto mě mrzí, že jsem dostala jen 3 díly, dokázala bych si jich představit mnohem víc :-/ Ráda jsem opět "viděla" Magnuse, kterého známe už z Nástrojů smrti a který se snad vůbec nemění.
Za mě hodně skvělý díl a skvělá série, kterou si určitě v budoucnu znovu přečtu! Hodnotím 5* a naprosto doporučuji! :-)

A.K.A.R.
25.11.2018 5 z 5

Velmi ojedinělý příběh. Avšak mám pocit, že autorka si během konce trochu fantazírovala , ale asi je to kvůli Tessyně nesmrtelnosti. Příběh skončil dobře, avšak výtka se najde. Posledních pár stránek v knize vůbec být nemuselo a příběh byl dokonalý. Plusy na konci knihy se ukáže št´astný konec i Jemovi. Mínusy -Tessa se stále nemohla rozhodnout koho ze dvou chlapců a tak zlomila srdce všem i sobě. Takový je občas už osud, ale v knize od Cassandry Clare se nedá nic jiného čekat. Trilogii již po druhé nebo po třetí rozhodně doporučuji i kvůli historii a zeměpisu Londýna.

Denisa31
23.11.2018 3 z 5

Podle mě nejlepší díl z cele série. Jen nevím co si myslet o epilogu. Asi si dokazu představit, ze tam není. Na druhou stranu to bylo i fajn si zjistit jak to dopadlo dal.

Mergirus
20.11.2018 3 z 5

Bohužel jsem se jako první dostala k sérii Nástroje smrti. A docela mě to mrzí. V Pekelných strojích je několik narážek, které jsou určitě pro Nástroje smrti důležité, ale protože jsem tu sérii četla už asi před rokem, tak si ji moc dobře nepamatuji. Mrzí mě to. Ale podruhé už to číst nebudu. Proto doporučuji začít Pekelnými stroji a pak teprve si přečíst Nástroje smrti.

AniDi
15.11.2018 3 z 5

Ani závěrečná kniha mě "nedostala". Rozuzlení, co tedy vlastně Tessa byla, bylo tak jednoduché, po všem tom natahování jsem čekala prostě víc. Určitě nebudu číst znovu.

hurikan123
03.11.2018 5 z 5

tak tohle bylo prostě geniální...
nejvíce mě zaujal epilog - z něho mám takový zvláštní pocit... taková divná nostalgie... bylo to napínavé, tajemné, dobrodružné, úchylné, romantické, skvěle vymyšlené, nejlepší z trilogie kdybych mohl dal bych 6 hvězd

Gynger
29.10.2018 5 z 5

Poslední díl a pro mě i poslední vydána kniha ze světa lovců stínů ( čekám na pokračování temných lstí). Co dodat jsem plná emocí. Četla jsem předešlé komentáře a pripravovala se na bombu a ta skutečně přišla.

Pozor obsahuje spoiler!!!
Tato serie mi odpověděla na mnoho otázek, které se objevili v nástrojích smrti. Kdo je ten Will pro kterého měl Magnus slabost.
Proč mají Herondel na rameni mateřské znaménko ve tvaru hvězdy? Kdo byl vlastně bratr Zachariáš.
Bylo toho mnoho. Ale nejvíc byl epilog, který jsem celý probrečela. Smrt Willa, jak si pro něj Jem přišel a zahral mu na housle to bylo moc... Nakonec uvědomění Tessy, když bude s Jamesem, že i on zestárne a umře jako Will a nikdo jí nezbyde, ale i přes to do toho šla. Áách :((

danyinsidebooks
29.09.2018 4 z 5

Až na to párování všech postav a epilog napsaný tak, aby dojal, to bylo opět skvělé a tuhle trilogii doporučuji. :)

Lily-fairy
26.08.2018 5 z 5

Krásný závěr, nejlepší díl série. Obrovský posun od prvního dílu. Jenom párování postav je jak ve Dvoru trnů a růží.
A ten konec? Možná moc pohádkový. Epilog dojal, ale vážné byl nezbytně nutný?

Ninde
26.08.2018 5 z 5

Ze začátku jsem chtěla dát jen čtyři hvězdy,ale ten konec mě dojal.:)

andrejci
19.08.2018 5 z 5

Podle mě to byl nejlepší díl série. Ten konec mě dohnal k slzám což se mi ještě nestalo. Spisovatelka je prostě úžasná. Takže pokud ještě váháte tak přestaňte a vrhněte se na to.

lumiyeu
01.08.2018 5 z 5

Cela serie me velice prekvapila. Puvodne jsem si koupila prvni dil pouze na zkousku jestli me bude bavit. Ani jsem se poradne nenadechla a uz jsem byla na konci knizky a utikala do knihkupectvi pro dalsi dva dily. Opravdu me to mile prekvapilo. Zamilovala jsem si serii Nastroju smrti a byla jsem jenom rada, ze se mi dostala do rukou serie, ktera primo i neprimo na tuto serii navazuje. Bylo pro me hezke sledovat osud Magnuse a dalsich hrdinu a zaroven poznavat jmena, ktera se objevuji i v predchozi serii. Velice doporucuji vsechny tri dily at uz svet lovcu stinu znate, nebo se jej teprve chystate poznat.

wildXchos
30.07.2018 5 z 5

Poslední díl byl nejlepší. Už jsem si hodně oblíbil hlavní postavy, a překvapivě se mi nejvíc líbil Magnus. Bylo mi ho líto, že nedostal možnost najít skutečnou lásku. Snad nejkrásnější byl epilog, kde i po smrti své lásky mohla Tessa znovu milovat.

zinon
28.07.2018 5 z 5

Tak to bylo něco...právě jsem dočetla a musím říct, že nemám slov. Nemám ráda, když někdo říká, že něco bylo epické....Pokud někdo chce tyto slova použít, tak by to mělo být u této knížky. Člověk si říká, že je to celé předvídatelné a ejhle...autorka mě u každé z knížek této série dokázala převézt a překvapit. To jak vyřešila konec hlavního padoucha bylo geniální.
No a ten Epilog!!! Zase šok :) Paráda a já jsem vyřízená a klaním se autorce a řadím se mezi její velké fandy. Musím se vrhnout na další její knížky...toto byla moje premiéra.

katka622
20.07.2018