Pekáreň v Brooklyne

Pekáreň v Brooklyne
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465928/bmid_pekaren-v-brooklyne-ZWJ-465928.jpg 4 2010 2010

Pohodlne sa usaďte na svojom obľúbenom gauči a užite si neopakovateľné chvíle pohody pri voňavej kávičke a chutnom koláčiku. Pekáreň v Brooklyne vás unesie na dobrodružný výlet do mesta, ktoré nikdy nespí. Nechajte sa strhnúť romantikou a príbehom plným voňavej kávy. Spomínate si ešte na Sophie, gastronovinárku z Kaviarne v Kodani, z ktorej sa stala Katina vynikajúca priateľka? Vo voľnom pokračovaní série Romantické úteky je to práve Sophie, ktorá sa vydáva na dobrodružnú cestu do New Yorku. Ubytuje sa nad maličkou pekárňou sympatickej Belly, ktorá pečie tie najúžasnejšie koláčiky a torty v celom Brooklyne. Sophie sa u nej cíti ako doma a ani sa nenazdá a všetok svoj voľný čas trávi v jej pekárni, kde Belle pomáha s pečením dobrôt. Veľmi rýchlo sa spriatelí aj s jej mimoriadne šarmantným, obletovaným a úplne neodolateľným bratrancom Toddom, ktorý má len jednu chybu - odmieta akýkoľvek vážny vzťah. Lenže ten nehľadá ani láskou sklamaná Sophie, a tak ich priateľstvu zdanlivo nič nestojí v ceste. Sophie postupne zisťuje, že lásku netreba naháňať. Nájde si nás totiž často práve vtedy, keď ju prestaneme hľadať.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Little Brooklyn Bakery , 2018

julka4940
11.11.2020 5 z 5

Oproti prvej časti o málinko slabšia, ale opäť krásna oddychová kniha :)

vekkr
10.11.2020 4 z 5

Normálně bych řekla, že je kniha rozvláčná - na straně 220 se poprvé políbí. Jsem ale celé dny ve skafandru, takže nic náročného bych určitě nedala, takže tohle je asi jediné co jsem v této situaci zvládla.

Acnaj
07.11.2020 5 z 5

Krásný, milý, čtivý a romantický příběh do pošmourných podzimních dní... I když některé zvraty byly předvídatelné, uměla mě kniha i překvapit.

Saraken
01.11.2020 5 z 5

Velmi pekne napisana kniha :) uzasna oddychovka ktora ma chytila za srdce ... a tie dobroty ????

nada3314
01.11.2020 5 z 5

Zamilovala jsem si tyto romanticke uteky. Opet moc krasne cteni. ❤️ Nemuzu hodnotit jinak nez plnym poctem, tyto knihy ctu pro odpocinek a skvele mi ho davaji.

Mišule_11
31.10.2020 4 z 5

Znovu se i zde setkáváme s příjemným, oddechovým a roztomile milým příběhem, kdy se hlavní hrdinka bojí znovu zamilovat, protože její předešlá zkušenost jí zničila a zklamala!
Ale nebojte, i tady nechybí romantika a jeden hezký chlap, který stojí za jeden malý hřích! ;)
A jak už to autorka umí, tak i k této knížce budete potřebovat něco sladkého! :D

jithushka
27.10.2020 2 z 5

Tenhle díl je pro mě hodně slabý. Celou sérii vyhledávám pro autentické popíši míst, kde se odehrávají, tady jsem ale dostala hodně plytký příběh na pozadí mlhavého turistického New Yorku.

Postava Belly byla úplně mimo /spoiler/, představa podnikatelky, která neví, kolik objednávek je schopná udělat, do světa businessu vůbec nepatří.

Hlavní dějová linka? Červená od začátku až do konce s nereálnými a čitelnými zvraty.

anej
15.10.2020 5 z 5

Tento díl se mi líbil mnohem více než Cukrárna v Paříži. Neberu knihy popořadě, ale na co mám zrovna náladu a co je k dostání. Možná to, že mi kniha líbila více bylo způsobeno tím, že jsem New York zatím neměla možnost navštívit. Krásně čtivé.

Hanca_Prochaz
03.10.2020 4 z 5

Krásný milý příběh, kniha se hezky plynule četla. Díky všem těm dortům, mě při čtení pořád honila mlsná :) Sophie je novinářky, která se vydává na stáž do New Yorku. Za sebou nechává rodnou Anglii. Díky lásce k vaření a pečení se v pekárně seznámí s šarmantním Toddem… Příjemná oddechovka.

aniger
02.10.2020 5 z 5

Moje první kniha, kterou jsem od autorky přečetla. A skvělá volba. Díky ní jsem se přenesla do prostředí New Yorku a aspoň na chvíli mohla v dnešní době cestovat :D I když jen skrze knihu. Opravdu doporučuji :)

zimolka
23.09.2020 5 z 5

Oddechové čtení ,krásná jako první díl.

HanaMalina
16.09.2020 3 z 5

Doporučuji jako oddechovku k vodě, moc víc od toho nečekejte. Poslední strany jsem už skoro nedočetla. Jinak celkově se čte dobře, ale další knihu od autorky si už nechám ujít :-)

Kombajnerka
11.09.2020 4 z 5

Autorka má opravdu dar přenést vás do děje a na nejkrásnější místa na světě. Hrdinka této knížky mi byla velmi sympatická a okamžitě jsem se s ní sžila. Za mě nejpovedenější díl, velmi příjemná oddechovka.

Knihoholka.
31.08.2020 5 z 5

Asi budu jedna z mála, ale díl první se mi líbil víc. Ačkoli tenhle byl stejně tak dobrý. Výborná atmosféra knihy. Autorka popisuje místa tak půvabně, že bych okamžitě sedla na letadlo (stejně jako Sophie), abych to mohla také zažít.
Stejně jako u prvního dílu jsem se od půlky knihy začala tak pitomě uculovat, protože je to tak zatraceně naivní a krásný.

kudrdlinka
28.08.2020 5 z 5

Je to moc hezky a svižně napsaný romantický příběh jiskřící vtipem, kde si většina postav získala mé sympatie, především Sophie a Todd, ale i Bella a její přátelé. Kniha má příjemnou přátelskou atmosféru provoněnou kávou, koláčky, dortíky a celkově dobrým jídlem. Po Kavárně v Kodani jsem měla velkou chuť Kodaň naštívit, teď bych ráda nějaký čas prožila v Brooklynu, který je v knize hezky popisovaný.
Tenhle díl série se mi líbil víc než ten první, a tak se už těším do Cukrárny v Paříži.

julythreemosen
23.08.2020 4 z 5

Druhý díl v řadě romantických knih této autorky se mi moc líbil, mnohem více, než díl první. Ano, neubráníme se klasickým klišé, v těchto knihách to už ale ani nijak jinak nejde. Julie Caplin má ale dar psát čtivě, má většinou velmi sympatické postavy, jejichž rozvoj v rámci knihy se mi líbí. Zde byla hlavní dvojka prostě k zulíbání, myslím, že hlavně díky nim se mi kniha líbila tak moc. Prostředí New Yorku, pekáren, dortíků a dobré kávy určitě také neuškodilo. Moc pěkná romantická oddechovka a já jen doporučuji.

katallinka
16.08.2020 4 z 5

Velmi milá oddechovka, první kniha se mi líbila malinko víc. První polovina knihy poněkud zdlouhavější, ale konec naprosto nádherný. Negativní je neustálá chuť na něco dobrého, při dokonalých popisech nejrůznějších jídel, které hlavní hrdinka miluje.

AliceTief
15.08.2020 4 z 5

Stejně jako v prvním dílu, nečekala jsem žádné akční lovestory, ale jako příjemná oddechovka potěší =)

Nočnípták
15.08.2020

Chtěla jsem oddechovku k vodě. Asi to oddechovka je, ale ne pro mne. Někde v polovině jsem čtení vzdala. Pořád to samé dokola. Lásku nehledá, ale pořád pozoruje a hodnotí krásné svalnaté nohy, módní kraťasy, i na Toddův pěkný zadek dojde. Tohle je určitě romantika, ale mně se to nelíbilo. Bez*.

Espresso
13.08.2020 4 z 5

Příjemná kniha. Zpočátku pomalejší rozjezd, ale pak se mi moc zamlouvala. Doporučuju přečíst nejdřív první knihu o Kodani. Navazuje.