Pavučina lží

Pavučina lží https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/171/bmid_pavucina-lzi-6Qe-171.jpg 4 2483 290

Napínavý román od autora bestselleru Šifra mistra Leonarda. Rachel Sextonová, zkušená analytička a dcera prezidentova volebního soupeře Sextona, má na osobní prezidentův rozkaz odletět do Arktidy, kde NASA učinila fenomenální objev. V miliony let starém meteoritu nalezla zkameněliny živočichů, důkaz mimozemského života. Za polární kruh je povolán i populární oceánský biolog Tolland, ale pocit triumfu brzy začíná ustupovat pocitu ohrožení. Na skupinku vědců zaútočí vraždící komando. Rachel s Tollandem sice krkolomně uniknou na Tollandovu loď kotvící uprostřed hejna žraloků, ale zdaleka ještě nemají vyhráno. Neznámí útočníci ze všech sil se snaží je umlčet. Bylo by snad možné, aby objev, který by mohl převrátit základy historie vesmíru, byl jen mistrně zkonstruovaný podvrh? A zatímco zoufale bojují o život, ve Washingtonu propuká neméně lítý boj o mocenské pozice. Senátor Sexton je ochoten udělat cokoli, třeba i obětovat vlastní dceru, jen aby usedl do prezidentského křesla.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Metafora

Deception Point , 2001

jiri9666
14.08.2017

Knížka je dobrá pěkně se to čte ale na mě je tam moc politiky a málo vesmíru :)

Rozmarýna Rozm
05.08.2017 4 z 5

Velmi dobře se to čte, je to napínavé, bohužel však předvídatelné a to velmi brzy. Navíc je to nesmysl. Někomu v tom může vadit politika.

Ben Nevis
17.07.2017 3 z 5

Je to napsané napínavě, každá kapitola končí nějakou záhadou, ale celá premisa je uvalená na hlavu. Dan Brown je Roland Emmerich knižního trhu.

prochajda
17.07.2017 4 z 5

Skvělá kniha, zajímavá, dobrodružná, napínavá i romantická. Stojí za to ji přečíst.

natkaf
07.07.2017 5 z 5

Knihu jsem četla už podruhé, asi po dvou letech. A znovu jsem si příběh neskutečně užila. Hlavní zápletku jsem si pamatovala, ale podrobnosti už ne, proto jsem byla stále velmi překvapená. Politika mi v příběhu nevadila, naopak mi přišla dosti zajímavá a k příběhu se hodící a děj mi krásně odsýpal.

Mahuleno
07.05.2017 3 z 5

Na knihu jsem se těšil, ale byl jsem poněkud zklamaný. Zklamaný v tom smyslu, že mi chvílemi hlavní (kladní) hrdinové připadali jako nesmrtelný Kostěj. Ale to tak často v thrillerech bývá, u Browna jsem to ovšem moc nečekal. Jak se Tolland, Rachel a Corky dostávají z kritických situací a nakonec udolají i partu cvičených zabijáků ze speciálních jednotek...Často jsem se také přistihl, že přemýšlím o tom, kde autor vzal informace o používaných zbraních a zbraňových systémech??? Do jaké míry je to tzv básnická licence? Abych ale autorovi nekřivdil, některé jsou i pro mne snadno dohledatelné - např střela Hellfire evidentně existuje - je to americká protitanková řízená střela naváděná laserovým paprskem nebo prostřednictvím radiolokátoru, nosičem jsou téměř výhradně vrtulníky, v knize např Kiowa Warrior. Stejně tak ponorka Charlotte, jednotkou Delta používaný letoun Aurora a další... Leccos si musel autor také nastudovat o meteoritech, ale to se u Browna předpokládá, asi by nestačilo nahlédnutí do české wikipedie na informace o chondrulách a zastoupení niklu a železa v meteoritech. Autorova příprava na román byla nepochybně důkladná. Kniha se samozřejmě dobře čte, jako ostatně další Brownovy knihy, celá zápletka, až na moje zmiňované výhrady, je logicky vystavěná, s celkem překvapivým závěrem a rozuzlením. Konec je jako v každé bondovce - Tolland a Rachel v Lincolnově ložnici v Bílém domě :-).
Já bych ale dal přednost jeho mysteriózním románům. V hodnocení váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami.

xindl007
04.05.2017 4 z 5

Viděla jsem šifru mistra Leonarda, čili pro mě nebyl autor úplně neznámý. Ale prostředí americké politiky? Jejda. Ve finále jsem byla mile překvapená. Knižka je napínavá od začátku do konce a nutí člověka přemýšlet nad věcmi mezi nebem a zemí. Na to kdo, jak a kdy tahá za ty pomyslné nitky v celém systému? A je tomu tak i doopravdy? A kdo je kruci ten "patron" ?

Babsie
05.04.2017 4 z 5

Od Browna, který je mým oblíbeným autorem, jsem přečetla téměř vše a byla jsem nadšená. Takhle knížka byla přesně podle jeho scénáře, napsaná byla stejně jako ostatní, proto mě velmi zaujala. Byla jsem napjatá, četlo se to rychle a nemohla jsem jí dát z ruky. Konec jsem si asi představovala jiný, něco co by všechno převrátilo naruby jak jsem u Browna zvyklá, nějaké dokonalé záporáky. Přestože jsem se nedočkala, nezkazilo to můj zážitek z knihy a byla jsem s průběhem zajímavého příběhu i závěrem spokojená.

katushah
24.03.2017 4 z 5

Je to má první kniha od Browna a velice mile mně překvapila. Myslela jsem, že to bude nuda, ale chytlo mně to a nasadilo mi to brouka do hlavy, jestli jsou ty informace o NASA pravdivé a co vlastně ta NASA dělá.

zuzana1995
26.02.2017 5 z 5

Opět další vynikající kniha, prečteno jedním dechem....do odhalení jsem netušila kdo je do toho všeho zapleten..proste perfektní kniha

lil_monster
10.02.2017

Vůbec nerozumím té popularitě a vysokému hodnocení. Příběh nejde do hloubky, sekvence nejsou lépe promyšlené. Chybí mi jakýkoliv náznak snahy o autentičnost. Nebo mám prostě jen vysoké nároky, když chci, aby i sebedramatičtější krimi působilo uvěřitelně? Čím déle knihu čtete, tím častěji se divíte, jak tohle - a tohle - a tamto je člověk čistě z biologického hlediska schopen přežít. Takový Bruce Willise v tištěné podobě. Občas se taky pozastavíte nad tím, jak jste vůbec ten patos schopni přežít vy sami.

Eeli
08.02.2017 4 z 5

Prostě Brown, který umí napsat napínavý, zajímavý a neotřelý příběh s originálním nápadem a s jedinečností sobě vlastní podat čtenáři něco, od čeho se nebude moci odtrhnou, dokud nedočte. Do období boje o prezidentské křeslo autor zasadil téma vesmírných výzkumů NASA a velmi čtivou formou se mu podařilo vyprodukovat skvělý thriller, napsaný takovým způsobem, aby čtenář vždy zůstal napjatý. Opět se zde lze dozvědět něco nového, především se ale absolutně necháme strhnout dějem. Jak to u jeho knih bývá, nechybí akce, náhlé zvraty a překvapivá rozuzlení, i když má někdy zapotřebí sáhnout pro trošku za vlasy přitaženém řešení, aby z té šlamastyky hrdiny dostal... Ale to k tomuto žánru tak nějak patří...

petr6100
25.01.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších knih co jsem kdy četl. Nejdříve mě zarazil přebral - ono to bude o politice? No nazdar.. Knížku jsem totiž dostal darem. Můžu ale říct všem co se rozhodují - nelekejte se. Politika je nudná, ale tato kniha ne :) Samá akce a zajímavé fakta. Pokud se vám líbila jiná kniha od Browna, tak doporučuji. Ani mi nevadila absence pana Langdona. Nic ve zlém - mám ho rád. Ale všechny knihy s ním jsou podle stejné osnovy. Mají toho tolik společného až to hezké není. To jsem ale odbočil. Deception point je krásná kniha a četla se sama. Pro mě se jedná o typ knihy kde si na konci řeknete - Ale ne. On už je konec? :(

thomascz84
16.01.2017 5 z 5

Krásná kniha plná intrik a napětí. Celou dobu jsem se těšil na vyústění zápletky.

Romanka89
06.01.2017 5 z 5

Na doporučení přítele, kterého kniha zaujala více než série s Robertem Langdonem - osobně mi to nepřišlo jako lepší, ale na stejné úrovni, Browna mám ráda, i když Langdonova série je tak nějak furt to samé, jak kdyby to psal podle jednoho mustru, ale čte se jedním dechem. Tohle bylo zas něco trochu jiného, ale pořád Brown, takže přečteno během pár dní.

Čtenářská výzva 2017: Darovaná kniha.

Lemurka
29.12.2016 1 z 5

Nejhorší kniha od tohoto autora co jsem četla. Ze začátku je to jen samá, pro mě nudná, politika. Asi po 160 stranách jsem knihu odložila, to se nedalo ...

Dakarianna
29.12.2016 5 z 5

Geniální jako vždy. Zajímavá kombinace "nezajímavé" americké politiky a vědeckého objevu. Pecka, četlo se to samo.

iLuciferie
28.12.2016 5 z 5

Brownovy knihy mimo sérii s Langdonem se mi líbí ještě více než s ním.

davas
26.11.2016 4 z 5

Kniha se čte výborně a kdyby na konci nebyla tak moc přehnaná ,bylo by to za 5*

Ťop
15.11.2016

Poslouchal jsem to jako audioknihu, kdybych to měl číst, tak asi nedočtu. Prostě brak. S encyklopedickými znalostmi mu pomáhají tisíce fanoušků z celého světa, literárně je to velmi pokleslé.