Pavučina lží

Pavučina lží https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/171/bmid_pavucina-lzi-6Qe-171.jpg 4 2485 290

Napínavý román od autora bestselleru Šifra mistra Leonarda. Rachel Sextonová, zkušená analytička a dcera prezidentova volebního soupeře Sextona, má na osobní prezidentův rozkaz odletět do Arktidy, kde NASA učinila fenomenální objev. V miliony let starém meteoritu nalezla zkameněliny živočichů, důkaz mimozemského života. Za polární kruh je povolán i populární oceánský biolog Tolland, ale pocit triumfu brzy začíná ustupovat pocitu ohrožení. Na skupinku vědců zaútočí vraždící komando. Rachel s Tollandem sice krkolomně uniknou na Tollandovu loď kotvící uprostřed hejna žraloků, ale zdaleka ještě nemají vyhráno. Neznámí útočníci ze všech sil se snaží je umlčet. Bylo by snad možné, aby objev, který by mohl převrátit základy historie vesmíru, byl jen mistrně zkonstruovaný podvrh? A zatímco zoufale bojují o život, ve Washingtonu propuká neméně lítý boj o mocenské pozice. Senátor Sexton je ochoten udělat cokoli, třeba i obětovat vlastní dceru, jen aby usedl do prezidentského křesla.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Metafora

Deception Point , 2001

spedula
31.07.2015 5 z 5

Další perfektní kniha,která se dobře čte. Ten konec mě dostal, opravdu mě překvapilo kdo za tím vším nakonec stoji. Při čtení jsem měla pocit,že se mi v hlavě přehrává americky film a jak to tak u amerických filmu bývá i konec této knihy mi připadal americky šťastny a dokonaly :)

Ilonidas
24.07.2015 5 z 5

Popravdě řečeno se mi k této knize od Browna nechtělo. Říkala jsem si, že to bude hrozná nuda, když tam přece nebude můj oblíbený Robert Langdon. Ale dostala jsem ji od mámy ke svátku, tak jsem si řekla: to dám. A....kdybych ji nečetla, asi bych se zabila! :D Je suprová, no a co, že tam není? Další mistrovské dílo tohoto velmi úspěšného spisovatele. Jen tak dál :)) Vřele doporučuju.

zylla
24.07.2015 5 z 5

Nejdřív jsem se bála, že Brownova kniha ve které není Robert Langdon mě nebude bavit, ale byly to úplně zbytečné obavy. Příběh mě vtáhl hned od své první stránky. Jediné co mě mrzí je, že už mi zbývá jen Digitální pevnost a na další novou knihu si budu muset ještě počkat.

Lenourt
12.07.2015 4 z 5

Brown je prostě mistr napětí, ze začátku se to trochu táhlo, od půlky už nářez a ke konci jsem skoro ani nedýchala :-D Super zvraty, ale celé se to dá trošku prokouknout... Jo a taky to bylo hodně (možná až zbytečně) odborné a překombinované. Každopádně já jsem spokojená moc :-)

tulip131
22.06.2015 4 z 5

Trochu moc odbornosti, chvílemi jsem se ztrácela, ale docetla.

Ri.St.
23.05.2015 4 z 5

Skvěle se čte. Měla jsem jen jeden problém, četla jsem od Browna už všechny knihy a naivně jsem čekala, že vím, kdo je hlavní záporák, spletla jsem se. Vřele doporučuji!

Silencia
20.05.2015 4 z 5

Výborná kniha, ale tak nějak jsem ji nemohla dočíst. Přes všechny ty odborné názvy se čte docela těžko.

heavy66
02.05.2015 3 z 5

Napínavá a čtivá kombinace pravd, polopravd a vědeckých pitomostí, od okolností vzniku pozemského meteoritu až po výzbroj Kiowa Warrior.

lordik
01.04.2015 4 z 5

Kniha mě doslova přikovala ke křeslu a lampě. Některé zvraty se sice dají předvídat, ale kniha tím neztrácí. Napínavé a poutavé čtení.

Michnicka
26.02.2015 4 z 5

Přesto, že mě úplně pohltila, nedokážu pochopit jak jí někdo může přečíst za dva dny. Není to typ oddechovky u které můžete vypnout. Naopak! Mozek mi pracoval na plné obrátky. Ať už to bylo kvůli názvům, tak kvůli ději, na který jsme se plně soustředila. Líbila se mi.

Kortexo
25.02.2015 3 z 5

Dan Brown není můj šálek kávy, ale mám rád horor, ale tahle kniha je podvod.Považovat tuto knihu za horor je nelogický nesmysl.Je to jasně politický thriller s dost nesmyslnou pointou bez náznaku originality.Antarktida je úžasná krajina, ale v tomto románu je totálně nevyužita.
Velké zklamání!!!
PS:Jeden z největších nesmyslů románu je fakt, že nejvýšším představitelem NASA není Prezident USA, ale Viceprezident USA o kterém v románu není jediné slovo.Tohle ví v USA každé malé dítě...

Ječmínek
11.02.2015 2 z 5

To, co dokázala Rachel a její kolegové přežít, je neuvěřitelné a ta speciální jednotka, která je chtěla zabít, je směšná. Kniha je příliš americká, tím myslím ty senátory, prezidenty, Delta Force, agenty, statečné krasavice, silné chlapíky, vtipné vědce atd. No a to, jak se dostala senátorova sekretářka do jeho pracovny, bylo úchvatné. Několik zvratů jsem předvídal předem. A ten meteor ... no dobře, už nebudu kritizovat. Bylo to i přes tu přitaženost za vlasy docela čtivé a napínavé. Ani nelituju, že jsem těch 530 stran přečetl. Někdy se pustím do další jeho knihy. Možná.

allebra
06.01.2015 5 z 5

Když jsem se začetla, nemohla jsem se od knížky odtrhnout. Velmi zajímavé prostředí, napětí, střídání dějových linek, určitě stojí za přečtení! Za mě pět hvězdiček.

27len
29.12.2014 4 z 5

Ze začátku tak cca prvních 100-120 stran mi trvalo než jsem se tím prokousala, ale během dalšího čtení Brown dokáže vybudovat solidní atmosféru a vzbudit čtenářův zájem. Zajímavé popsání zakulisních bojů ve vysoké politice i když jsem takovou přemíru infomací nečekala. Pasáže při záchraně života při útěku před Delta Force mě moc nechytly a přišly mi dost přeplácané. Kdo na Rachel a spol skutečně Delta Force nasadil se čtenář doví až na konci románu a takové vyústění jsem nečekala, autor všechno měnil až do poslední chvíle. Knihu jsem si půjčila teď na svátky a během dvou dnů jsem ji přečetla, doporučuji

Eigis
23.12.2014 5 z 5

Musím říct, že jsem byl opravdu velice příjemně překvapen. Brownova kniha bez všech těch zajímavostí z oblasti umění a tajných spolků mě celkem chytla. Možná je to také tím, že zde je úplně jiný ansábl postav, než v sérii R. L. Autor se více zaměřil na psychologii postav, vytvořil propletenější zápletku a když vstoupil do fáze nějakého napínavého momentu, člověk se nemusel trpně prokousávat popisem nějakého historického klenotu či vzpomínkami na vysokoškolskou přednášku.

feex8
05.12.2014 3 z 5

Az tak velmi nenadchlo, ale ani neurazilo. Precitane rychlo, zabudnute rychlo.

Moje hodnotenie: 70%

Teryy
23.11.2014 4 z 5

Kniha je vynikající, četla se sama, ale některé pasáže mohly bát zkráceny. Hodně připomíná Digitální pevnost, ale na kvalitě jí to neubírá.

tristessa
22.11.2014 4 z 5

Naposloucháno jako audiokniha načtená Vladimírem Kudlou. Až na pár nesrovnalostí je děj knihy celkem chytlavý, výborné poslouchání na dlouhé cesty autem. Skvělá interpretace. Doporučuji.

Delinda
19.11.2014 3 z 5

Jako jediná z knih Dana Browna, která mě zklamala. Neříkám, že byla špatná, ale čekala jsem mnohem víc. Hlavně začátek byl hodně utahaný a trvalo mi dlouho než jsem se začetla...

kachnch
11.11.2014 4 z 5

Dle mého názoru je hlavní hrdinka v Pavučině lží až moc podobná hlavní hrdince v Digitální pevnosti. Čekala bych nějakou změnu charakteru, když je to opět mladá žena. Celkově mi přišlo podobné i vyústění děje...
Jinak byla knížka napínavá, typicky "Brownovská" a velmi zajímavá na fakta, ačkoliv mi to někdy přišlo až moc technicky popisné. Velmi se mi líbilo, jak byl popsaný závěr, především dění při výbuchu uprostřed moře. (zcela si dokážu představit filmovou scénu... :)
Dávám 4 * a hodnotím knihu tak na podobné úrovni jako Digitální pevnost, jen tak o chlup hůře.