Panda v nesnázích

Panda v nesnázích https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388685/bmid_panda-v-nesnazich-kmF-388685.jpg 4 1194 286

Dvě mladé ženy, každá v jiných nesnázích, v jiné době, a přesto mají tolik společného. Tereza, přezdívaná Panda, prožívá v současnosti rozchod a vrací se do svého starého dětského pokojíčku. Kromě složitého vztahu s mámou, psychických potíží a mindráků z vlastního vzhledu má těžkou hlavu z diplomové práce. Píše o neznámé hrdince Marii, člence třetího odboje, která si na začátku padesátých let minulého století vedla podrobné deníky a přechovávala u sebe jejího pradědečka Jaroslava. Tereza tak zjišťuje, že jeho útěk přes hranice byl mnohem dramatičtější než v jejích nejdivočejších představách…... celý text

Petruš999
12.12.2019 5 z 5

Nic jsem nečekala a byla příjemně překvapená. Čtivé dva propletené příběhy a téměř filmové vyústění. Těším se na další knihy autorky...

roman9276
25.11.2019 5 z 5

Když jsem měl loni čtecí krizi, tak se mi dostal do rukou Losos v kaluži a já byl nadšenej. Když jsem pak četl InTyMně, tak jsem věděl, že mě to bude bavit a taky bavilo. Ale Panda v nesnázích? Ou maj god!! Chvilku mi teda trvalo než jsem se začetl, ale přibližně od poloviny jsem se nemohl odtrhnout! Šíleně napínavej děj, kdy od chvíle, co matka Pandy dojela do Itálie, jsem nestíhal ty vole valit voči a měl jsem hrozný nutkání přeskakovat řádky (ale vydržel jsem), jak jsem byl zvědavej. Úplně něco jinýho než jsem od Markéty čekal a hrozně moc doufám, že autorka dodrží tradici a jakmile začne padat ze stromů listí tak Martině Lukášový vyjde nová knížka.

gab72
20.11.2019 5 z 5

Hodně mě překvapila. Výborná, s úžasnými lidskými postřehy hlavně v kapitolách z roku 1952. Krásně jsou vykresleny současné rádoby problémy ku opravdovým problémům. Pro mě velké příjemné překvapení.

LostSurvivalist
16.11.2019 5 z 5

Výborná, ctiva, překvapující, pohlcující, vtipná kniha !

Jájinka
16.11.2019 4 z 5

kniha se mi líbila, i když naplno mě chytla až v polovině. Ale proč ta chyba ve jméně? Jan nebo Tomáš? Pak ještě zmínka o jeho snaše, což byla dcera...

Páájinka
12.11.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila. Lépe se mi četl příběh Marie, chtěla bych pokračování.

Gilnien
09.11.2019 5 z 5

Byla jsem velmi naštvaná koncem. Ale musela jsem uznat, že byl skvělý.

Peřinka
02.11.2019 5 z 5

Tohle se mi hrozně líbilo, ačkoliv to nebyla kniha dvakrát veselá, kolikrát jsem se přistihla, že se směji. Spisovatelka dokázala všechny postavy výborně vykreslit, s Terezou jsem se úplně sžila... prosím více takových knih, který dělají z běžných maličkostí v životě ty důležité.

Anna27
21.10.2019 5 z 5

Miluji knížky, které mají více dílů, co jsou nějak propojené. V této se odkryl život Marie, která v Lososi v kaluži neměla pozitivní roli. Jsem zvědavá, co nám autorka odkryje v třetí závěrečné knize této trilogie.

NinaLin
20.10.2019 5 z 5

První kniha od autorky a vlastně jsem nic nečekala, o to příjemnější to bylo překvapení, pro mě velmi čtivá kniha.

Lily101
17.10.2019 4 z 5

Kniha to nebyla špatná, ale mě tedy příběh Marie zaujal až za polovinou knihy. Možná to bylo i tím, že jsem věděla, že příběh není skutečný a pro aspoň obecně se orientující osobu v historii by nebylo náročné vymyslet podobný (s ohledem na dějiny) příběh, nicméně později tato linie nabrala spád. Život Terezy(+jejích rodičů) byl poutavý od začátku do konce a některé životní moudra byly tak trefně napsané, že bych to nedokázala lépe vystihnout, za což autorku moc chválím.

Na co musím upozornit, je hojně užívané spojení “diplomová práce”, když Tereza je již na doktorském studijním programu a současně je pro mě těžko uvěřitelné, že téma vybrané Terezou by bylo možné jako závěrečnou práci doktorského studia zvolit, byť tedy nestuduji historii a nikoho takového v okolí nemám, takže třeba se v tomto ohledu mýlím.

Miru79
11.10.2019 5 z 5

Vtipná i varovná, poslední třetiny jsem se nemohla odtrhnout. Krásné 3 propojené linie. Ta z 50.let mrazivá. je to jen 70 let zpět a čte se to už jako sci-fi, že to snad ani nemohlo být možné a přitom se to v jiných formách děje jinde pořád. Kniha výrazně lepší než Losos v kaluži. Jen tak dál, držím autorce pěsti a těším se na další počin. Laťka je vysoko ☺️.

Toledo
01.10.2019 4 z 5

Kniha se mi moc dobre cetla, pribehy byli zajimave. Za me daleko lepsi nez Losos v kaluzi.
Libila se mi dejova linie Terezy rodicu a i samotny pribeh Terezy me bavil vic nez predchozi Bara.
Konec s peknou zapletkou a vyustenim.

Majký_
27.09.2019 3 z 5

Krásně čtivá kniha, oceňuji propojení s předchozí knihou (jak formou, tak milým setkáním se známými postavami). Pro mě osobně ale ne za plný počet hvězdiček - až překvapivě mi vadilo náhlé přejmenování postavy profesora a občas slovník nekorespondující s věkem postav (i když v porovnání s Lososem v kaluži se ta "nevěrohodná" slova objevovala mnohem méně).

Marcela52
17.09.2019 5 z 5

Kniha se moc dobře četla. Autorka mě příjemně překvapila, jak zvládla tak obtížné téma, jako byla pochmurná 50. léta 20. století a jak dokázala tuto dějovou linku velmi dobře skloubit se současným příběhem. Určitě tento nový objev současné české literatury stojí za přečtení, mohu jen doporučit...

Annyel
08.09.2019 5 z 5

Neskutečně čtivá záležitost. Zapamatovatelné postavy, více rovin děje, specifické, hravé.

zbožňuju_knihy
05.09.2019 5 z 5

Kniha zakoupena naprosto náhodně a počtení skvělé!
Konec knihy jsem zhltla jak malinu, popsání úzkostlivé poruchy na jedničku. Skvěle popsaný život rodičů no a ta příběhová linka z roku 52 nemá chybu. I ten Králíček mi tam seděl.
Dávám 5* a zkusím Lososa :-)
České autory moc nemusím a nevyhledávám, ale toto se zadařilo jo a koukám, že jsme s autorkou stejně staré, chci říct mladé :-D, klobouk dolů, povedlo se

Efča59
01.09.2019 4 z 5

Moje první kniha od této autorky. Musím říct, že že začátku mě hlavní hrdinka trochu štvala a více mě bavila druhá dějová linka z období komunismu. V druhé polovině ale kniha nabrala podle mě správný směr, jednotlivé příběhy se propojily, takže celkový dojem z knihy je nakonec 4*/5*. Jsem zvědavá na další knihy od autorky.

terezarath
29.08.2019 4 z 5

Další báječná kniha. Tereza mi sice nebyla tak sympatická, jak bych si přála, za to příběh z pohledu Marie jsem si naprosto zamilovala. Z počátku knihy se mi tam zmatečně pletly problémy rodičů, které si myslím do příběhu zas tolik nezapadaly, ale budiž. Po autorčině první knize přichází s další a troufám si říct, že zas o něco lepší knihou.

P4vlin4
28.08.2019 4 z 5

Super oddechové čtení. V knize nechybí ani humor a ironie. Oceňuji tři dějové linie.