Panda v nesnázích

Panda v nesnázích https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388685/bmid_panda-v-nesnazich-kmF-388685.jpg 4 1191 286

Dvě mladé ženy, každá v jiných nesnázích, v jiné době, a přesto mají tolik společného. Tereza, přezdívaná Panda, prožívá v současnosti rozchod a vrací se do svého starého dětského pokojíčku. Kromě složitého vztahu s mámou, psychických potíží a mindráků z vlastního vzhledu má těžkou hlavu z diplomové práce. Píše o neznámé hrdince Marii, člence třetího odboje, která si na začátku padesátých let minulého století vedla podrobné deníky a přechovávala u sebe jejího pradědečka Jaroslava. Tereza tak zjišťuje, že jeho útěk přes hranice byl mnohem dramatičtější než v jejích nejdivočejších představách…... celý text

aleneckam
27.09.2020 5 z 5

Přečteno téměř jedním dechem, autorka umí vtáhnout do děje, nechyběl ani překvapivý zvrat.

tina9338
16.09.2020 5 z 5

Dalsi knizka od Markety Lukaskovy a zase jsem se nemohla odtrhnout. Jeji psani me proste bavi.

cornetka
27.08.2020 5 z 5

“Když se nám nelíbí v současnosti, můžeme se upínat ke vzpomínkám.”
Tahle knížka je neskutečně čtivá! Fandila jsem nejen Marii, která byla tak odvážná a statečná, ale i Tereze, aby konečně překonala svoje úzkostné stavy a začala žít bez obav a strachu. Určitě doporučuji!

stejsdan
21.08.2020 5 z 5

Moje první knížka od této autorky. Moc si vážím toho, že ačkoliv je mladá, píše o 50. letech, to je moc důležité, že na to nezapomínáme, to nesmíme, proto mi nevadilo, že tam byly nějaké faktické chybičky. Dějová linka Terezy mi přišla trošku slabší, ale knížka se mi velmi líbila a četla se mi dobře. Určitě si v budoucnu přečtu další knížku od této autorky.

KateTheBlogger
18.08.2020 4 z 5

Knížka je čtivá a líbily se mi obě dějové linie. Oceňuji že autorka psala o padesátých letech minulého století a snažila se je přiblížit čtenářům, ačkoli je sama (stejně jako většina nás, jejích čtenářů) nezažila. Za mne skvělá knížka, která mne pohltila a bavila!

marta7223
14.08.2020 2 z 5

Paní autorko,
Kniha Panda v nesnázích je moc pekna a ctiva. Ale je vidět že jste o padesátých letech mnoho necetla. V části,kde Marie hovoří s Jaroslavem poprvé- Jaroslav se omlouvá, že ruší o víkendu - v sobotu. Volne soboty byly zavedené v roce 1968. V padesatkach se normálně dělalo a výraz víkend nebyl naprosto známý.

Kajami
06.08.2020 3 z 5

Pribeh Marie byl vice zajimavejsi nez hlavni hrdinky, ale celkove se kniha cetla dobre.

Ctenar1202
01.08.2020 5 z 5

Má třetí kniha od Markéty Lukáškové a opět skvělý čtenářský zážitek.

Tereza, hlavní postava, mi okamžitě přirostla k srdci a v určitých situacích jsem viděla sama sebe. Hlášky, které byly v knize napsány mě několikrát hlasitě rozesmály.

Tentokrát jsem určité situace v knize předvídala a v jednom případě jsem si řekla tak to ne, to autorka úplně zabila...ale ono to ve výsledku vlastně tak vygradovalo, že jsem si řekla, ale jo, ono je to vlastně skvělé a do knihy taková zápletka patří.

Co mě úplně dorazilo, byl samotný konec. Ja totiž posledních asi 15 stran dočítala s pocitem, že ok, skvělá kniha, rozuzlení jsem tušila a vše je takové přesně jak jsem předvídala. No a to by nebyla autorka , aby si neřekla faaaaajn, tak já ti s příběhem, milý čtenáři, pořádně zamíchám. A já koukala jak puk ????????????

Shrnu to. Chcete se zasmát? Chcete mít slzy v očích? Chcete cítit strach? Napětí? Přečtěte si Pandu v nesnázích. Je skvělá!

vysokaa
28.07.2020 3 z 5

Ze začátku byla kniha vážně dobrá, ale pak se pomalu horšila..Terezina dějová linka byla dost chabá, Mariina dějová linka byla trochu lepší, ale taky to nebyla žádná sláva. Veliké plus bylo, jak moc čtivá kniha byla.

Chytuš
26.07.2020 3 z 5

Tak já nevím. Na Pandu jsem se těšila, ale po přečtení jsem hlavně rozčarovaná. Tereza, která se chová i myslí jako patnáctiletá puberťačka, co dokola řeší hlavně svoje mindráky... Vztahová vsuvka (ačkoli jsem už věděla, jak to s Terezou dopadne díky tomu, že jsem četla Vlaštovku v bublině) byla taková podivná a pro mě osobně taky neuvěřitelná.
S Marií to bylo o fous lepší, nicméně ani u ní jsem nebyla schopná uvěřit, že by to měla být žena, narozená za první republiky, její myšlení i vyjadřování mi k tomu vůbec nesedělo. Linka týkající se Tereziných rodičů byla ze začátku skvělá, ale brzo se rozmělnila až do podivného závěru. Shrnuto podtrženo - čtivá odpočinková knížka, od které jsem ale vzhledem k tématu čekala víc...

Danussenka
17.07.2020 4 z 5

Vím, že je spousta nepříznivců Markéty Lukáškové, ale kniha pro mě byla přesně tím, co jsem potřebovala. Líbily se mi dějové linky oddělené typem písma, ale i děj, ve kterém se spousta lidí najde a o jsou zde zachyceny věci, o kterých se "nemluví". Doporučuji.

Odehnalka
27.06.2020 2 z 5

Když jsem viděla to vysoké hodnocení, tak jsem se nejdřív na knihu začala těšit, po přečtení to vysoké hodnocení fakt nechápu. Ano, kniha je čtivá a měla jsem ji dočtenou za pár dní, ale bylo tam neskutečně mnoho věcí, které mě rozčilovaly - třeba hlavní postavy, ať už v časové linii Terezy, nebo Marie. Nemluvě o jejich chování, ačkoliv popis úzkostí oceňuji. Podivný konec tomu taky nepomohl.
Za sebe říkám, že to není žádná sláva.

ErikaJ
23.06.2020 5 z 5

Mam velikou radost!!!Objevila jsem dalsi ceskou spisovatelku, ktera umi napsat skvely pribeh!!! Bavily me obe dejove linky, jen ten konec mi prisel takovy urychleny...Jako by autorku tlacil cas a mela knihu jiz davno dokoncit,a tak ji uzavrela nejjednodušeji, jak jen mohla. Ale nevadi. Pro me je vzdy nejdulezitejsi, aby me dej knihy od zacatku bavil a nutil cist dal a dal...A to v tehle knizce nechybelo. Uz jsem si zamluvila dalsi dve autorciny knizky v knihovne a moc se na ne tesim!!

Kuki007
18.06.2020 2 z 5

Udělat si názor na tuhle knížku je pro ně vcelku komplikované... Řekla bych, že kdyby se příběh točil jenom kolem Marie, asi bych byla nadšenější, protože do jejího příběhu jsem se neskutečně "zažrala".
Co se ale týče druhé dějové linky, tak tam musím bohužel říct, že mě hlavní hrdinka a v podstatě celá její rodina neuvěřitelně štvala. Vývoj situace mi přišel nelogický, někdy jsem měla pocit, že některé věci se stávají "jen tak, aby tam byly a když budeme mít štěstí, nějakou skrytou logiku to mít bude". Navíc tomu nepomohl uspěchaný a trošku "klišoidní" konec. Bohužel, mě autorka nepřesvědčila.

S.H.
14.06.2020 5 z 5

Skvělý, skvělý! Autorka se stává další moji oblíbenou současnou spisovatelkou.

cooly
10.06.2020 5 z 5

Mít to víc stránek, nebudou mi stačit hvězdičky. Čím déle jsem příběh četla, tím silnější pro mě byl. V některých momentech jsem si až přála mít neomezený čas na čtení. Postavy mi budou chybět a některé věci ve mě hodně rezonují i po přečtení. Děkuju moc, víc takových knih.

Knihomolka506
21.05.2020 5 z 5

Recenze ❤
Dve mladé ženy, které se neznají jedna druhé, ale každá žije v jiné době aj když se nikdy nepotkaly mají si co říct.
Sama miluji příběhy, kde se střídá čas s minulostí a tenhle příběh byl přesně pro mě.
Děkuji ještě jednou autorce Markéta Lukašková za tak skvělý příběh.

danazeskolky
14.05.2020 2 z 5

Přečetla jsem, dokonce dočetla, i když mě kniha chvílemi dost rozčilovala. Ještě jednou použít slovo "debilní" a dám o jednu hvězdu méně ;-) Teď vážněji: zajímalo mě, jak vše dopadne, víc se mi líbil příběh Marie, i když souhlasím s názorem, že působila nezvykle moderně. Např. si myslím, že v té době nikdo moc nevnímal zpocený zápach z tesilového oblečení, protože tehdy žádné deodoranty nebyly a páchli skoro všichni. Ze současnosti mi vadilo, že se Tereza chová jak puberťačka, což se může někomu dít, ale nějak jsem tomu prostě nevěřila. Nesedělo mi spoustu věcí. Myslím, že redaktorsky to mohlo být lépe zpracované. Ale na druhou stranu musím uznat, že to je psáno čtivým způsobem a možná se autorka ještě vypracuje. Konec se mi docela líbil. Chápu, že se mnoha čtenářům líbí, můj styl to moc není, leda jako někdy potřebná oddechovka.

evka33
13.04.2020 5 z 5

Za mě je tato kniha určitě lepší než Losos v kaluži. Moc se mi líbilo, jak v ní šlo vidět, že doba, ve které žijeme, ovlivňuje problémy, které řešíme. Příběh je čtivý, napínavý a nutí vás číst dál, takže já jsem moc spokojená.

LenkaPet
12.04.2020 4 z 5

Kniha je hezký napsaná, čtivě. Doporučuji k přečtení, myslím že stojí za to, z mnoha hledisek. Jen to není můj šálek ????