Společenstvo Prstenu

Společenstvo Prstenu https://www.databazeknih.cz/img/books/9_/2/bmid_pan-prstenu-spolecenstvo-prstenu-7Bu-2.jpg 5 8768 716

Pán prstenů série

Nechme se okouzlit strhujícím příběhem kouzelného prstenu, který hraje klíčovou roli v boji dobra a zla v dávné Středozemi. Nechme se pohltit Středozemí, obdivujme se zoufalému hrdinství malého hobita, který jediný se může pokusit donést temný prsten tam, kde bude možné ho zničit, strachujme se, že by snad svůj úkol splnit nedokázal a nezachránil Středozemi před přílivem tmy, která by její obyvatele uvrhla do otroctví a beznaděje. Nechme se okouzlit – Pán prstenů nám tu možnost dává, nezávisle na tom, jestli jsme seriózní dospělci nebo dychtivé a naivní děti. První díl trilogie.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

The Fellowship of the Rings , 1954

vmatusko
10.03.2021 5 z 5

(SPOILER) Konečne som sa odhodlal na toto skvostné dielo - film som videl síce pred 10 rokmi, ale veľmi som túžil prečítať si aj knihu.
Zatiaľ som príjemne prekvapený - Frodo s prsteňom na krku aj so svojou družinou putujú temnou krajinou, s cieľom zbaviť sa prsteňa - na ktorý striehne nepriateľ. Cestou ich čakajú rôzne dobrodružstvá, ale aj temné stretnutia. Kniha sa končí tým že v púti pokračuje iba Frodo so svojím najvernejším priateľom Samom.

Kutcho
08.03.2021 5 z 5

Príjemný úvod do série, ktorý slúži najmä na zoznámenie sa so svetom, postavami a mytológiou. Určite by som mal z knihy väčší zážitok, keby som nevidel filmy, ale aj tak má čo ponúknuť a prináša veľa dodatočného príbehu.

inachisio
08.03.2021 4 z 5

Obdivuju autorovu fantazii a to, jak krásně dokázal vymyslet a sepsat příběh. Velká škoda, že trvalo tak dlouho, než se příběh rozjel a než jsem si zvykla na zprvu nesympatické hrdiny. Příběh byl plný hostin a darů a akčnost a napínavost tam mezi tou zlatou a stříbrnou trošku zanikl. Přesto, hlavně posledních padesát stran, mě navnadilo i na další díly, na něž se vyloženě těším. Škoda těch hluchých míst a té světskosti, která tu vážnou, skvěle vymyšlenou zápletku tak zkazila!

Krukron
27.02.2021 5 z 5

Konečně jsem se do toho pustil. Po tolika letech..

Luigi1
26.02.2021 5 z 5

Po zhlédnutí filmů jsem začal číst i knihy.Nadčasová trilogie,která mě úplně pohltila.Myšlenka kterou pan Tolkien by se klidně dala zařadit i do současnosti.Stíhání lidí a pod.

hnatlubo
12.02.2021 5 z 5

Není moc knih, které bych četl víckrát, ale trilogie Pán prstenů k nim určitě patří.

Simikik
10.02.2021

Geniálně napsané! Četla jsem kdysi dávno. V posledních týdnech jsem knihu četla synovi před spaním nahlas a je to úplně jiný level. Nahlas se tedy čte náročně, ale krásně všechno vynikne.

MatoPalkes
09.02.2021 5 z 5

Dôvod prečo milujem fantasy žáner. Jeden z dôvodov prečo milujem knihy.

Gural
08.02.2021 5 z 5

Svůj komentář k této trilogii jsem zanechal u Návratu krále. Je to pro mě osobní sdrcovka, ke které se často vracím.

Simstr
08.02.2021 5 z 5

Tohle je láska :-) čtu již po několikáté a pokaždé se těším. Představivost mi běží na plné obrátky. Díky filmovému zpracování mám skvělé základy :-) Za mě o třídu výš než Hobit.

AlexandraBane
05.02.2021 5 z 5

Začala jsem svůj druhý pokus. Tak uvidíme, jestli se doberu zdárnému konci a přečtu všechny tři (Hobita už mám za sebou, díky bráchovi a jeho povinné četbě).

Nejsem si úplně jistá, co k tomu mám říct, ne že by to bylo zklamání, to ne. Ale nadšení taky ne. Ale nevím, čím to je. Nějak mi nevadili dlouhé popisy, řekla bych že to k tomu patří. Nějak nás autor se Středozemí seznámit musel. Četlo se mi to pomalu samo. Ale jak mi někdo řekl, Tolkien není pro každého a asi je to pravda.

Pavla-Adina
03.02.2021 4 z 5

Je to můj osobní úspěch: rozečíst Tolkiena a nenechat ho v nedočtených knihách!

Vendy1993
01.02.2021 5 z 5

Myslím, že tato knížka je úplně první opravdovou knihou, kterou jsem kdy přečetla. Myslím, že mi bylo okolo 8 let a koupila mi jí moje nejmilovanější babička. S celou trilogií jsem vlastně vyrostla, jak s knížkami tak s filmy. Miluju psaní J.R.R.Tolkiena, vždy se do knížky začtu a nejde s tím přestat ;) První díl byl pro mě vlastně bránou do Středozemě ve které jsem až dodnes, čili nějakých 20 let. Nejde jinak než dát plný počet hvězdiček.

mataj
30.01.2021 5 z 5

Filmovou trilogii LOTR (a rovněž Hobit) jsem viděla nesčetněkrát a pokaždé s nadšením. Knižní předloha se v určitých detailech liší, nicméně pohltila mě úplně stejně.
Nádherná atmosféra, neuvěřitelná fantazie, neskutečný děj a výjimečné postavy. Doporučuji všemi deseti.

Usire
25.01.2021 5 z 5

Knižní dílo obsahuje více děje než filmová předloha, což mám velmi rád. Smysluplnější pojetí knihy vás bude držet po celé její délce.

Artep5244
23.01.2021 3 z 5

Pouze dvě slova dokonale vystihují mé střetnutí s touto knihou. LÍTÝ BOJ!
Když jsem si začala vytvářet seznam knih, které bych si chtěla přečíst, Pána prstenů jsem na něj zařadila téměř okamžitě. Před několika lety jsem si knihu půjčila v knihovně a odhodlaně se do ní pustila. Kolik jsem toho přečetla si už ani nepamatuji. Určitě se ale nejednalo o více než pár kapitol. I přesto, že jsem se opravdu snažila ocenit propracovanost nového světa a spisovatelský um pana Tolkiena, byla jsem z knihy tak znuděná a otrávená, že už jsem nakonec nenašla sílu do dalšího čtení a knihu jsem vrátila.
Zhruba o deset let později mě znovu popadlo nutkání vrátit se k Tolkienovu dílu. Zvolila jsem audioknihu, kterou načetl Aleš Procházka, herec s naprosto dokonalým hlasem.
Prvních pár kapitol bylo hotovým utrpením. Trochu to vylepšily krátké hudební vsuvky na konci každé kapitoly. Nicméně jsem se snažila vydržet. Chci přeci znát Frodův příběh ne?
Nakonec jsem si nějak zvykla na rozvláčné popisy a nekonečné putování. Vždycky mě příjemně potěšilo, když se tu a tam vynořila lehce akčnější scéna a příběh osvěžila. Druhá polovina knihy už mě i celkem bavila.
Když to shrnu, tak jsem se s knihou nakonec docela spřátelila.

Lily101
13.01.2021 5 z 5

Kniha byla fajn. Jediné, co bych vytkla byla jedna pasáž, kterou bych bývala zařadila později, aby ji pak člověk nemusel dohledávat na začátku knihy, nicméně to byl nejspíš můj problém.

Jinak knihu moc doporučuji všem, kteří prožívají těžší období (pracovní vytížení, zkouškové, příprava na státnice). Bylo to relaxační a současně motivující (cesta je plná překážek a úkol nelehký).

Taufa
07.01.2021 5 z 5

Děj se mi moc líbil. V knize jsou krásné myšlenky. Propracovanost map, rodokmenů, postav a světa středozemě je obdivuhodná, ale pro příběh někdy až moc detailní a zdlouhavá. Celkově při čtení knihy ale super atmosféra a zasloužených 5/5 :)

Pasadenka
31.12.2020 4 z 5

John psal knížku jako celek, a tak ji chtěl i vydat. No nakonec rozdělení na tři části vůbec nepůsobí uměle. Nevím, zdali je možné napsat ke knížce něco objevného, nebo smysluplného. Trvalo mě léta se k ní odhodlat, a nakonec byla přesně taková, jaká měla být. Eposem o Středozemi, ve kterém se zrcadlí ušlechtilost a láska na ruinách zanikajícího světa magie a kouzel. Poslední velkolepé vzepětí proti archetypálnímu zlu. Zápas o duši světa. Přátelství, které odevzdává sílu k boji.

Adellll
24.12.2020 4 z 5

Asi mám dost nepopulární názor, ale kniha mě zas tolik neuchvátila. Ty čtyři hvězdičky dávám za skvělý svět, dokonale promyšlené postavy, zajímavou zápletku a celkově za tu atmosféru. Jenže pro mne velké mínus byla rozvleklost knihy, hlavně některé pasáže se mi zdály dost zdlouhavé. Samozřejmě zde bylo i hodně skvělých momentů, ale celkově ve mě kniha zanechala asi kvůli vysokým očekáváním smíšené pocity. Určitě se chystám i na další díly, ale dám si asi chvíli pauzu:D.