Dve veže

Dve veže https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138506/bmid_dve-veze-a4j-138506.jpg 5 7338 368

Pán prstenů série

Pán prsteňov je dielo, ktoré sa v uplynulých desaťročiach dočkalo desiatok vydaní na celom svete. Dramatický a spletitý príbeh o čarovnom Prsteni si získal milióny čitateľov a popredné miesto v klasickom fonde svetovej fantastickej literatúry. Tolkienov rozprávačský talent a záujem o mytológiu vytvoril neuveriteľný svet fantázie, schopný vtiahnuť do svojho deja mladých i dospelých milovníkov čarovných príbehov o rozprávkových bytostiach z tajomných končín krajiny Stredozeme, ktorej existencia je ohrozená rozpínajúcim sa zlom. Dve veže sú pokračovaním príbehu po rozpade Spoločenstva Prsteňa.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Slovart (SK)

The Two Towers , 1954

SedllY
07.02.2016 5 z 5

Náročnější čtení, ale rozhodně stojí za to se tím popisováním krajiny občas prokousat! :)

Nikol117
16.01.2016 5 z 5

Smekám a klaním se až k zemi Tolkienovi (hned po prvním dílu této série), neuvěřitelně poutavá kniha.

Mathir
02.01.2016 5 z 5

Hned ze začátku jde kniha do plných a jen málokdy poleví z akce! Královský jsem se bavil při této pasáži, když dojede družina z Helmova žlebu do Železného Pasu a Smíšek je takto přivítá:
"Vítejte, pánové, v Železném pasu!" Jsme dveřníci. Mé jméno je Smělmír, syn Saramíra; můj společník, kterého, žel, přemohla únava" - tu štouchl do druhého nohou - "je Peregrin, syn Paladina z rodu Bralů. Náš domov je daleko na Severu. Pán Saruman je doma; v danou chvíli je však uzavřen s jistým Červivcem, jinak by bezpochyby přišel uvítat tak vznešené hosty."
Oceňuji, jak se zde střídají úseky boje, strachu, bezpečí, napětí, či decentního vtipu a jsou a jsou natolik v rovnováze, že člověk není ani jedním pocitem příliš přesycen. Zpočátku jsem se příliš netěšil na to, že kniha je rozdělená na dvě pasáže. První jsem se velmi vychutnal a už od počátku jsem se ni těšil a do druhé jsem šel s lehkým odporem, ale naprosto zbytečně! Tyto dvě části jsou odlišné, ale ani jedna nijak nezaostává za druhou.

angloumene
23.11.2015 5 z 5

Pokračování hobití ságy - tentokrát v o dost méně optimistickém duchu. Zlo z východu se šíří po celé Středozemi, dávní přátelé se stávají nepřáteli a naopak vznikají nepravděpodobná spojenectví. Budou tato spojenectví stačit na poražení dávného nepřítele?

Fanfara77
07.11.2015 5 z 5

Moje oblíbená z trilogie

Valentine
26.10.2015 5 z 5

Kouzelné a snad ještě lepší než první díl. Kniha čtvrtá, věnovaná putování Froda a Sama nemá chybu.

Ogie
18.10.2015 4 z 5

Skvělé pokračování tolkienovského Pána Prstenů, bohužel druhá část knihy byla pro mě lehce slabší než první část, přesto velmi dobré čtení.

markulka
07.09.2015 4 z 5

Kniha se mi určitě četla daleko lépe než předchozí díl. Na knížce mi vadily (jako u předchozího dílu a u Hobita) velmi dlouhé kapitoly! V první části se mi hodně líbili Entové - líbil se mi ten nápad a jak krásně je autor dokázal popsat... Samozřejmě dobrodružství se skřety a u věže Orthank jsou k nezaplacení! Druhá část knížky byla pro mne napínavější a záživnější než prví. Nečekaná spolupráce s Glumem mne hodně překvapila. Celkově se mi kniha moc líbila, nedokázala jsem nic předvídat a závěr byl pro mne velmi nečekaný! Jsem člověk, který ještě neviděl zfilmovanou verzi, takže super počtení. Knížku vřele doporučuji!!! :-)

OhClaire
24.08.2015 5 z 5

Prostě krásný, poutavý a fantastický příběh.

elfinkaa97
30.07.2015 3 z 5

Spoiler!
Miluju Pána prstenů, kniha se sice četla pěkně, ale nelíbilo se mi na ní to, že byla rozdělana na "Frodovu část" a "Aragornovu část". Z prvního dílu mě nejvíc bavili části o frodovi a takhle jsem musela čekat půlku knihy než se k mému oblíbenci dostanu. Ale zase se mi moc líbila část prvního setkání Pipina a Smíška se Stromovousem. :)

kacucna
23.06.2015

Kniha je hezká, ale moc zdlouhavá a ke konci už samé války...

Leusee
20.06.2015 4 z 5

Překvapivě mě druhý díl bavil mnohem více než první a bylo pro mě lehčí se do příběhu ponořit. Také chválím vynikající napínavý konec, díky kterému se nemohu dočkat až začnu číst třetí knihu.

woodward
19.06.2015 5 z 5

To podstatné jsem řekl už v komentáři ke společenství prstenu. Dodám jen tolik, že druhý díl PP, zejména třetí kniha o válce v Rohanu je moje vůbec nejoblíbenější část celého Tolkienova díla.

SONP
06.06.2015 5 z 5

Ani Dvě věže po létech neztrácejí kouzlo, ani nevím, po kolikáté to čtu (odhaduji od r. 1993 tak pošesté). Kniha má dvě docela odlišné poloviny - první je klasicky hrdinská se spoustou jmen, mečů, štítů bitev a odvážných činů, druhá je pak komorním dramatem o třech postavách s úžasným "kloubnatým a vrzajícím" vyvrcholením. První část má úžasný drajv, druhá trochu zpomalí, ale jakmile se objeví Faramir, rozjede se děj zase na 110%. Plný počet bodů - jak ale čtu ostatní komentáře, jsem trochu výjimečný s tím, že mám raději Společenstvo prstenu s jeho táhlým dějem.

P-man
11.05.2015

Druhý díl PP naprosto převálcoval jedničku. Velice se mi líbil ent Stromovous. Bylo velice vzrušující jak Smíšek (nebo Pipin, už nevím) popisoval útok na Železný Pas a samotnou Sarumanovu věž. Glum tomuto díly velice prospěl, zvlášť se mi líbil Glumův způsob řeči ("Ano, milášku, tudy... ano...")
Gandalf Bilý mi nebyl zas až tak sympatický jak Gandalf Šedý, nevím čím to je, Bílý Gandalf mi připadal až příliš "úřední". I bitva o Helmův Žleb je suprově napsaná.... Jedná se asi o můj nejoblíbenější díl ze série. V tomto případě se mi více líbila - kniha.

kacaabba
17.04.2015 4 z 5

Pro mne osobně zajímavější (totiž akčnější) čtení než první díl.

Markysek45
15.04.2015 5 z 5

Doufám, že mi odpustíte rýpavou poznámku, ale takhle má vypadat druhý díl trilogie. Takto má být napsaný. A opět 5 *.

Rebel0007
30.03.2015 5 z 5

Přítomnost Gluma sérii velmi prospěla a Tolkien převálcoval první společenstvo.

zuzana13
18.03.2015 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, napínavá a znovu si jí přečtu.

Ropušák
08.03.2015 5 z 5

Tolkien patří mezi nejlepší spisovatele na světě a svými příběhy dokáže uchvátit. Nemohu snad ani slovy popsat, jak jeho příběhy mám rád. Velkolepé dílo!