Grey

Grey https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260317/bmid_grey-IVm-260317.jpg 3 1713 345

Život Christiana Greye je čistý, disciplinovaný, plně pod kontrolou, plný bohatství a… naprosto prázdný. Až do dne, kdy do jeho života vstoupí Anastasia Steele. Snaží se na ni zapomenout, vytěsnit ji, ale místo toho ho strhne bouře emocí, kterou nedokáže pochopit a které nedokáže odolat. Dá mu Ana zapomenout na hrůzy dětství, které Christiana pronásledují každou noc? Nebo ho jeho temné sexuální touhy a snaha kontrolovat vše včetně téhle dívky donutí zničit křehkou naději, kterou mu Ana nabízí?... celý text

Romány Pro ženy Erotika
Vydáno: , XYZ (ČR)

Grey: Fifty Shades of Grey as Told by Christian , 2015

RendysStrange
19.09.2019

Zajimavé čtení z pohledu Christiana, knihu jsem více užila. Mnohem lepší než z pohledy Anastázie.

mazlak
02.09.2019 4 z 5

Z mého pohledu to bylo o trochu slabší. Sice při přečtení této knihy dojde k ucelení a vysvětlení některých událostí v celém příběhu, ale z pohledu Christiana je tento přístup k celému vztahu dosti jednoduchý. Kdežto Anastázie svůj příběh daleko více a hlouběji prožívala.

Taralcielle
02.09.2019 4 z 5

Po přečtení celé série 50 odstínů musím říct, že z Christianova pohledu je to vtipnější a zajímavější. zkrácenější verze celého příběhu z pohledu muže. Za mě o fous lepší než původních 50 odstínů.

michaella03
20.08.2019 5 z 5

Z Christianova pohledu se mi kniha asi líbila víc - upřímné, přímočaré, místy vtipné. Nahlédly/i jsme hlouběji do jeho světa - práce, dětství, minulost, city celkově...
Osvětlila mnoho věcí z původního prvního dílu - a já jsem za ni ráda.

NoelHudson
01.08.2019 4 z 5

Z pohledu Christina je pro mě příběh daleko zajímavějším.

Dada077
29.07.2019 3 z 5

zo začiatku občas aj vtipné komenty, lebo ako zvyčajne, mužom ide len o to jedno, nezmenia na tom nič veky, prachy, orientácie, ani partnerky a za všetko aj tak môže posttraumatická stresová porucha. možno, keby tento diel napísal skutočne chlap, svojim spôsobom, pohľadom, slovníkom ... možno by to nejakú kvalitu malo... kto ste čítali prvý diel, neunúvajte svoje oči, ani peňaženky

Kýťule
13.06.2019 4 z 5

Sice stejný příběh, ale z pohledu muže, jehož tužby jsou detailně popsány. Dobrá a celkem zajímavá verze :)

MartinkaSl
27.04.2019 2 z 5

Bylo sice zajímavé zjistit pohled a pocity Christiana, ale na kvalitě to knize moc nepřispělo.

Layyen
20.04.2019 3 z 5

rychlejší, zkrácenější verze celé série, aspoň z mýho pohledu, má to větší spád, občas je to trochu kýčovitý, nebo trapný ale pobaví

boxas
01.04.2019 odpad!

Nedočetla jsem to, neviděla jsem žádný důvod, proč bych měla v četbě pokračovat. Nudné, místy až nechutné a k uzoufání hloupé.

ivca79
30.03.2019 4 z 5

Knížka, u které netřeba nijak zbytečně přemýšlet - nenáročná oddechovka. Skoro bych řekla, že to bylo lepší, než tanečky vnitřní bohyně u Padesáti odstínů :)

domina
22.03.2019 3 z 5

Na knihu jsem se moc těšila, ale byla hodně slabá

Vendas
19.03.2019 5 z 5

Poprvé co se mi film libil vic jak kniha.....

DK197
25.02.2019 3 z 5

Musím se přiznat, že jsem v pokušení jednu hvězdičku ubrat, protože tato kniha je dle mého názoru jenom dojná kráva, aby se z prodávaného bestselleru vytřískalo co nejvíc. Nutno však podotknout, že kniha sama o sobě jistý potenciál má. Zejména Christianovy noční můry a přidané scény. Kdyby autorka postavila knihu pouze na tom a na základě toho by možná všechny díly vepsala do jednoho Christianova pohledu, neměla bych námitek. Christian sám působí jako velmi charismatický a sexem posedlý, ačkoli komplikovaný a poznamenaný muž. A ač to některé čtenáře a čtenářky překvapí, stále je pro mě mužem, neboť nepovažuji opačné pohlaví za bezemoční stroje, které by navíc přiznáním vnitřních pochodů ztratili na přitažlivosti a sex-appealu - ačkoli na papíře, je to pořád lidská bytost, proboha. Ale ani on sám neutáhne už omletý příběh, který navíc - alespoň co do prvního dílu - považuji s odstupem času za docela nudné čtení. Takže bohužel, ale těch přidaných hodnot, které bychom neznali z pohledu hlavní hrdinky a které mě na tom bavily nejvíc, tam bylo na počet stran až moc málo. A sexu, jehož popis jsme ale už znali, zase až moc.

Doporučuji v audio verzi s přednesem Michala Slaného. Ale ani jeho skvělý hlas to nezachrání. Mně nadšení vydrželo hodinu a půl /z dvaceti a půl hodiny.

Kamiliana
21.02.2019 4 z 5

Já jsem neměla od knihy žádná očekávání a překvapeně jsem zjistila, že jsem přečetla 100 stran, ani o tom nevím :-) Posloužila jako oddechovka mezi dvěma náročnějšími tituly. Čtení rychle plyne i díky mailové komunikaci, jen ten překlad... nesedí hlavně v místech duševních pochodů.

Pasadenka
14.02.2019 2 z 5

Těžko ohodnotit. Nebylo to vůbec dobré. Nechci se zaobírat tím, jak populární se série stala i když je to obyčejný brak. O to vůbec nejde. Příběh naivní dívenky, která přepadne vášni, byl moc hezký. Ty erotické prvky byly jen takové pozlátko, zas o tolik nešlo a její pohádková osobnost z celé knížky dělala velice čtivou kratochvíli. Tedy alespoň pro mě. :) Ale tohle? Tohle byla hrůza. Ano, je to takové oživení si příběhu, ale ta “karikatura” chlapa byla naprosto směšná. Když jsme mu neviděli do hlavy, tak působil docela tajemně a místy drsně. Po tom, jak do příběhu autorka vykreslila to nadržené individuum, které má ve své hlavě snad jen tu malinkou hlavu, celý příběh úplně zbortila. Dočteno jen z povinnosti a s nulovým zájmem. Neříkám, že neexistují muži s malými hlavami, ale v hlavě tohoto mladého miliardáře bylo naprosto vymeteno. Celá postava Greye byla až absurdně plochá. Čtu maily, š#k#m, a přemýšlím nad tím, jaký jsem ubožák, jak se nedovedu vyrovnat se svou minulostí a kdy konečně budu moci opět š#k#t, abych ukojil svou perverzi, kterou si kompenzuji svůj neléčený psychický stav. A tak na asi pěti tisících stranách si čtenář čte o infantilním velkopodnikateli, který se utrhl z řetězu. Obrovská nuda!

kristyn3833
31.01.2019 3 z 5

Ke knize jsem došla díky předešlým třem.
Musím říct, že se mi to více líbilo z pohledu Anny, ale i tak jsem knihu dočetla.
Všichni nejspíš víme o čem kniha je, ale i přes to mě film zaujal mnohem víc.
Přesto knihu jako bonus ke všem dílům, doporučuji.

Zelvinka
31.01.2019 2 z 5

Pohádka pro dospělé...

Placi
24.01.2019 1 z 5

Přečteno v rámci čtenářské výzvy.
Vím, že nejsem cílová skupina, ale tohle mě prostě ubíjelo. Snažil jsem se zbavit veškerých předsudků a hodnotit čistě příběh a styl psaní. Asi se všichni shodneme, že E. L. James není druhý Hemingway, Fitzgerald nebo Dickens, ale proboha... U podobné literatury zkrátka není potřeba vytříbeného stylu, ale moje oči a mozek přesto celou dobu krvácely. Jestli ještě někdy v životě někde přečtu větu o tom, jak knižní hrdina cítil tlak v kalhotách, tlačilo ho v kalhotách nebo se opět ozýval jeho rozkrok svým tlakem, tak asi někoho zabiju! Nejvíc mě pak pan dokonalý miliardář a alfa samec rozesmál svým tvrzením, že on se nemiluje, on šuká. Přitom to ve většině knihy dělá jako holka a neustále se zaobírá svými holčičími city. Je zkrátka vidět, že to psala ženská.

Víc už ne, díky!

Elja
15.01.2019 1 z 5

Po přečtení celé trilogie nic zajímavého... Přečetla jsem jen abych měla knihy komplet přečtené.