P.S. Líbíš se mi

P.S. Líbíš se mi https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395844/bmid_p-s-libis-se-mi-kMe-395844.jpg 4 880 209

Podepsáno, zapečetěno, doručeno! Další romantická kniha od oblíbené Kasie Westové. Lily při jedné obzvláště nudné hodině chemie nedává pozor a čmárá si na lavici slova oblíbené písničky. Druhý den zjistí, že někdo rozepsanou sloku dokončil, a ještě přidal vzkaz pro ni. Zajímavé! Brzy už si se svým anonymním přítelem vyměňují dlouhé dopisy, doporučují si vzájemně kapely a sdílí ta nejsoukromější tajemství. A to je teprve začátek dopisového přátelství, které se postupně promění v něco víc. Promluví si s tajuplným neznámým někdy naživo?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

P.S. I Like You , 2016

Luc00inka
02.12.2021 3 z 5

Myslím, že existuje spousta lepších a zajímavějších knih, přesto jsem tuhle knížku přečetla a můžu ji doporučit. Děj není nijak složitý, takže se hodí k oddychu. A sa mozřejmě je tam milostná zápletka, která knížce dodává šmrnc.

Ana72154
23.10.2021 4 z 5

Příjemná, oddechová kniha. Hned od začátku jsem tušila, kdo je ten tajemný pisatel.

jitka_dankova
21.10.2021 5 z 5

Romantická kniha, ve které vlastně nejde o žádné tajemství pisálka těch dopisů ani nějakou dechberoucí dobrodružnou zápletku. Ne, jde o něco půvabného. O hezký příběh dvou lidí a jejich pohled na svět, na sebe, na přátele. Hlavní hrdinka i hrdina knihy jsou opravdoví, přemýšliví a dokáží se zamyslet nad tím, co jim řekne někdo jiný. Rodinné vztahy jsou uvěřitelné, přání osob jsou taková skromná a normální. Absolutně nejsem cílovou skupinou, ale knihu mohu doporučit ženě každé věkové kategorie. Vždy tam bude něco, co si z knihy vezme. Kniha je opravdu milá a odpočinková, nenásilná, dobře se čte a je tam určité příjemné napětí, které udržuje pozornost.

ElessaRiverbow
16.08.2021 4 z 5

(SPOILER) Ze začátku jsem byla dost skeptická, protože většina romantických knih je jedno velké klišé, což se stalo i tady - hlavní hrdinka je divná, šedá myš, do které se zamiluje největší bad boy na škole, který se chová hnusně, protože se mu stalo v minulosti něco špatného. I tak jsem si čtení ale užila a knížku jsem si oblíbila, hlavně kvůli nápadu s psaním dopisů. Hate-love romantiku mám nejraději a líbilo se mi, jak si Lily a Cade k sobě nacházeli cestu. Oba hlavní hrdiny jsem měla ráda, i když Lily o něco víc. Jediná věc, co mě zklamala, byl předvídatelný anonymní dopisovatel, jehož identitu jsem odhadla už na začátku. I tak to je za mě svižné milé čtení na léto.

heliiinka
07.08.2021 4 z 5

Milý. Sladký. Romantický.
A za měsíc už si asi nebudu pamatovat detaily.

lud9
03.08.2021 5 z 5

Dočetla jsem tuto knížku, kterou mi přinesla moje vnučka (13). Hezky se četla a je mi trošku líto, že období prvních lásek už mám nenávratně za sebou:-). Trošku jsem si myslela, kdo dopisy píše ..... a ten konec byl hodně napínavý! Moc jsem jim lásku přála.

Michalka98
10.07.2021 3 z 5

Kniha je milá, odpočinková a velice čtivá. Hlavní hrdinka byla poměrně sympatická, v několika situacích jsem se s ní dokázala ztotožnit. Velmi oceňuji to, že autorka vynechala pro tyto knihy typické divoké americké večírky, na kterých nezletilí pijí alkohol jako vodu, místo jídla konzumují drogy a všem to připadá naprosto normální. Nejedná se o nic přelomového, ale když budete chtít "vypnout", můžete sáhnout po Kasie West. Celkově dávám 3,5 hvězdičky.

Malíček
30.06.2021 4 z 5

Kasie West je prostě taková holčičí klasika, která snad nezklame.
Kniha se mi opět velmi líbila, protože příběh byl čtivý, hlavní postavy sympatické, a i když od začátku víte, jak to dopadne, prostě si celou tu dobu při čtení užíváte, usmíváte se, červenáte a vzpomínáte na vaše první zaláskované chvíle.

Adýsek
28.06.2021 5 z 5

P.S. Líbíš se mi není ten typ knihy, co se obvykle řadí mezi mé nejoblíbenější. Kasie West však vytvořila skvělé hlavní hrdiny, zábavné konverzace a příjemnou atmosféru, díky čemuž mám vždycky při myšlence na knihu úsměv na tváři a lepší den. Další autorčiny knihy mě rozhodně neminou.

Tialexa
29.04.2021 5 z 5

Kniha byla skvělá. Měla jsem několik vlastních teorií na to, kdo je ten pisatel, ale všechny byly chybné. Ne vždy je člověk opravdu takový, jak se chová před lidmi. Doporučuji

Lucynell
29.04.2021 4 z 5

Je to příjemná, oddychová knížka, ke které se ráda vracím. Příběh je klasický, jednoduchý, ale díky tomu se krásně čte. Kasie West mám ráda, jelikož její knihy jsou vždy velmi čtivé.

Ketfl
26.04.2021 4 z 5

Přiznám se, že tuto knihu už čtu podruhé. Je to opět příjemná, oddychová četba. Sice určená pro mladší čtenářky, ale někdy člověk prostě potřebuje takovou roztomilou knížku. Za mě spokojenost! :-)

Amy05
15.04.2021 4 z 5

(SPOILER) 4⭐️/5⭐️
Jako první bych chtěla poděkovat xxxxx, za to, že jsem se mohla zapojit do štafety s touto knížkou. Byla to moje úplně první štafeta, úplně si pamatuji, jak mi přišla, to bylo radosti. Knížku jsem přečetla asi za 3 dny a byly to moc hezké dny, protože bylo léto a já jsem četla na lehátku u bazénu, ale teď už teda ke knížce. Postavy hlavní hrdinka Lily mi byla moc sympatická a zčásti mi připomínala i mě samotnou. Hlavní hrdinka nemá doma moc soukromý a času sama na sebe, jelikož má 2 mladší sourozence, taky má nejlepší kamarádku Isabel, nevím no, ta mi úplně nesedla, všechno dělala za Lyliima zády, bylo na mě moc hrr.... Hlavní hrdinka hraje na kytaru a skládá písničky, což bylo hezké zpestření knížky. Tajemný dopisoval, rozhodně jsem od této knížky nečekala, že tady bude nějaká “detektivní” linka, ale bylo to příjemné ozvláštnění, já osobně jsem ho uhodla hned na začátku knížky. Cade mi byl poměrně sympatický a líbilo se mi, jak se průběhu knížky vyvíjel. Romantická linka, jo, to já můžu, totálně jsem žrala ty chvilky, jak se do sebe postupně zamilovávali. K Ostatním postavám jsem měla většinou neutrální názor. Knížka se čte strašně rychle, jelikož děj je napsaný svižně a lehce. Za mě vám knížku můžu doporučit jako krásnou oddechovku, která se hodí na slunečné dny u vody.

marta14
15.04.2021 3 z 5

Dávám 3,5 hvězdičky. První polovina knihy mě moc nebavila, ale jakmile Lily zjistila, kdo píše dopisy, tak to bylo skvělé. Druhou polovinu knihy jsem přečetla za den, škoda, že první půlka byla nuda.

Katerina589
03.04.2021 5 z 5

Tohle byla moje první knížka od Kasie West a od té doby tahle autorka patří mezi mé oblíbené autory YA. Knížka je čtivá, romantická oddechovka, která vás nutí číst dál. Já sama jsem ji četla už dvakrát a rozhodně své kouzlo neztratila.

makul
21.03.2021 4 z 5

Abych řekla pravdu, nejsem si úplně jistá, jak bych knihu zhodnotila. Na jednu stranu to byl docela jednoduchý a předvídatelný příběh, nic ohromujícího v tomto ohledu a určitě bych takové knihy nemohla číst pořád, ale zároveň to byla dobrá oddechovka, nic náročného na čtení, jinými slovy přesně kniha, kterou jsem si momentálně potřebovala přečíst. A Lily byla fajn hlavní postava s dobrým smyslem pro humor. Takže kdybych to měla krátce shrnout, tak se mi kniha líbila a jsem ráda, že jsem ji četla v příhodnou dobu, protože nevím, jestli bych na ni měla stejný názor, kdybych ji četla jindy.

gabca5316
17.03.2021 5 z 5

Byť už hodně dávno nejsem cílovou skupinkou, tak si tohle čtení neskutečně užívám. To se čte samo, bez dechu, nelze odložit..Tento příběh je vtipný, s takovou lehkostí psaný, že prostě mě u toho srdce plesalo..Ano, je to předvídatelný příběh, ale krásný.. Vždycky když potřebuju vzpruhu, a že v této době je to často, mě to prostě pohladí po duši..

Ella161
16.03.2021 5 z 5

(SPOILER) Knihu jsem měla do vydání Kluk od vedle nejraději, ale teď je z ní má druhá oblíbená Westovka. Najdete v ní všechno, na co jsme od autorky zvyklý. První lásku, úsměvné a sladké pasáže a boží hlavní postavy. Také konec i zápletku, která nám je už z anotace jasná. Ale právě proto přeci tuhle knihu a knihy jí podobné vyhledáváme. Pro šťastné konce.

Lily jsem si prostě oblíbila. V nějakých situacích jsem se v ní viděla a možná proto k ní chovám tak vřelé sympatie. Ona je prostě svá. Je trochu divná, ale tím hezkým způsobem (Dává to smysl? Protože mě ano????). Je moc milá, přátelská, vtipná a sarkastická. Bože můj! Jak já miluju ten její smysl pro humor, který mi vždy vytvořil úsměv na tváři nebo mě donutil se hlasitě smát.

A zatímco u Lily to byla láska na první pohled (????), tak ke Cadovi jsem si musela najít cestu. Já si ho prostě od začátku nedokázala oblíbit. To jeho chování bylo fakt příšerné, ale jak jsem ho začala poznávat, tak jsem zjistila, že je v něm mnohem víc, než namachrovaný frajírek. A ani nevím, kdy se stalo to, že jsem si ho tak moc oblíbila.

Příběh se mi líbil hlavně proto, že byl originální. Psaní vzkazů na lavici????? Taková kniha se jen tak snadno nenajde. Takže moc všem doporučuji, protože touhle knihou neuděláte chybu! Pokud máte špatný den, tak tahle "slaďárna" Vám ho zaručeně zlepší. Navíc příběhy od nenávisti k lásce jsou ze všech nejlepší.

sydneysage04
15.03.2021 5 z 5

Od Kasie West jsem už četla knihu Po tvém boku, která je naprosto skvělá, takže jsem se na tuhle moc těšila. Mnohem dřív než Lily jsem přišla na to, s kým si píše, i přesto mě to moc bavilo. Těšila jsem se na každý dopis, který Lily najde. Kniha je velmi čtivá a vtipná, přečetla jsem ji během jednoho dne, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Už se těším, až si přečtu další knihy od autorky. Rozhodně doporučuji přečíst

Ella161
20.02.2021 5 z 5

Moje nejoblíbenější od KW. Moc doporučuji :)

dopisy láska hudba pro dospívající mládež (young adult) anonymní dopisy

Kasie West
americká, 1976