P.S.

P.S. https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267961/bmid_p-s-rvn-267961.jpg 4 1885 608

Soubor fejetonů, kterými herečka Aňa Geislerová přispívala do magazínu ELLE, nyní vychází knižně. V souhrnném vydání vyvstává příběh, který mohl dříve čtenářům snadno uniknout; příběh části života, ve které jako by se odehrálo úplně všechno. Příchod nových členů rodiny, odcházení těch starých, lásky, pády, úspěchy, problémy. Pět podivuhodných let, k nimž autorka přidala ještě několik dříve nepublikovaných textů.... celý text

janica09
04.08.2016 3 z 5

Přesně takhle jsem si Aňu vždycky představovala, stále něco hledající, tápající ve vztazích, chvíli šťastnou a chvíli na hození mašle, přesně takovou jako 90% žen nebo určitě já. Prostě ze života.

Lauralex
03.08.2016 5 z 5

Aňa, to je žena! Věděla jsem, že je úžasná, ale zjistila jsem, že je boží.
Vždycky jsem ji měla ráda, ale číst její knihu jsem neměla v plánu, už proto, že nikdy nejdu s davem a nevrhám se po knihách, které jsou na vrcholu a všichni je čtou. Pak mi to ale nedalo a zvědavost zvítězila. A jsem za to neskutečně ráda, protože bych přišla o hodně. Ona psát opravdu umí.

Nevěděla jsem, co od toho čekat, ale tohle jsem nečekala vůbec. Je to milé, vtipné, inteligentní, přímé, normální - prostě, jak já jsem řekla, "Aňovské". Neměla jsem žádné předsudky ani obavy, ale i kdybych měla, zmizely by okamžitě. Už od první stránky jsem věděla, že čtu něco unikátního. Hltala jsem to očima od začátku do konce. Jako bych četla přesně ta slova, která chci říct. Já nevím, jako bych cítila vnitřní klid. Je mi sice 21 let, možná je to troufalé, ale poznala a cítila jsem v tom tolik věcí, až jsem se sama divila. Dalo mi to neskutečně moc a rozhodně mě to v něčem ovlivnilo. A jestli to takto působí na mě, říkám si, co to asi musí dávat starším ženám. Dovolím si říct, že vám dá pokaždé něco nového, podle toho, v jakém věku, rozpoložení a životní fázi ji budete číst.

A třešničkou je naprosto kouzelné zpracování knihy a nádherné ilustrace. Tahle knížka si mě prostě získala po všech stránkách. Celý život si přeju napsat knihu. A Aňa je moje velká inspirace.
Doporučila bych to právě těm, kteří říkají, že je to blbost a nemá to hodnotu. Šeredně se pletete. V této oranžovotyrkysové knize je toho víc, než by kdo čekal.

Děkuju ti, Aňo, za vše.
Fakt.

P.S. Doufám, že Aňa napíše tu další knihu.
P.P.S. A že to bude co nejdřív.
P.P.P.S A já budu první, kdo si ji koupí.

tlllk
01.08.2016 3 z 5

Bolo to lepšie ako som čakal ...

Fifi15
01.08.2016 3 z 5

Chápu rozporuplné názory na tuto knihu, nicméně osobně se přikláním k těm kladnějším. Původně jsem nad knihou "ofrňovala" už kvůli autorce. Pak mne ale zaujala její prezentace v jednom pořadu, stejně jako řada kladných komentářů a zajímavá vazba vč. ilustrace. Pro mě se jedná o příjemné letní čtení, na které není třeba se hlouběji soustředit. Každý příběh má zhruba stejnou délku natolik, aby bavil a zároveň aby si z něj každý mohl něco odnést, popřemýšlet nad tím a třeba se i ztotožnit. Jistě že se v podstatě vše točilo okolo toho samého - láska, děti, sex, rodiče...ale o tom život přece je...Fascinovalo mě však, jak příběh začal na nějaké téma a skončil vlastně úplně někde jinde. Beru to jako autorčin originální přístup....Nejlepší kniha v mé knihovně to není, ale nelituji koupě.

Mini.Baby
01.08.2016 2 z 5

Báchorky zrzavé cácorky jsem odložila po 47 stránkách, to se nedalo. Dávám z milosti dvě hvězdy za ilustraci. Ta je dokonalá

wiix
31.07.2016 3 z 5

Chcela som aby to bolo lepšie! Fakt som sa snažila nájsť v tom niečo viac, niečo iné ako ostatné knihy s podtitulom "asi je to biografia a asi mám výnimočný život, keď o tom píšem knihu". V krásnom formáte s úžasnými ilustráciami, skvelá partia na dovolenu, ale to je asi tak všetko. A možno ešte bezhraničný pozitivizmus, to bolo fajn.

Pistácie
28.07.2016 5 z 5

Bála jsem se, že to bude další kniha a lá herečka, která se snaží prorazit jako spisovatelka. Ale musím říct, že mi čtení odbouralo prvotní předsudek po pár kapitolách. Skvěle napsáno. Aňa má svůj osobitý styl psaní, který mě oslovil. Bavila mě každá kapitola. Nebylo to jen nudné a zdlouhavé psaní a popisování hereččiného "těžkého života hérečky". Ale dostala se do hloubky sebe sama. Do svého osobního života, svých myšlenek a prožitků z jí samotné. Bavilo mě to. Ilustrace, vazba a barvy, citáty a různé dodatky, to už byla jen třešnička na dortu.

Knižní střípky
26.07.2016 4 z 5

A mi se to líbilo:-) uznávám, ilustrace Aniny sestry knihu jednoznačně pozvedly, uznávám, že Aňa se zamýšlí nad běžnými věcmi, pravdami, které již kdysi kdosi vyřkl a tak se ptám - a proč ne? Dělá to miliony lidí na celém světě, každý z nás dumáme nad "smyslem života" a pro každého je ten smysl někde jinde....já mám hodně blízko k tomu Aninu pojetí života, možná i proto se mi tato kniha líbila.....

Elisbooks
26.07.2016 3 z 5

Hezky a čtivě napsáno, vtipné příběhy ze života, krásné zpracování včetně maleb od sestry. Aňa má smysl pro humor, miluje život, své děti, svou práci, ale na můj vkus až moc příběhů o dětech a mateřské lásce, občas moc sentimentu, bohémství... Ale i přesto bych knihu doporučila a líbila se mi :-)

path.the
25.07.2016 3 z 5

ilustrace lepší než obsah...

LilyGorch
25.07.2016 4 z 5

Kniha ukazuje, že i když je člověk veřejně známá osobnost, stále má také naprosto běžné starosti a problémy, díky čemuž se autorka hodně přibližuje svým čtenářkám. Je zde popsán její soukromý život, místy se však setkáme i se zážitky a pocity ze "života celebrity". Vtipně často působí rozpor mezi něžnými ženskými představami a sny a všední realitou - např. představuji si, jak se vzbudím do krásného sluncem zalitého rána, posnídám kávu, přečtu si noviny, hezky se upravím atd., ale reálně to dopadá tak, že naštvaně zaklapnu budík, s velkým sebezapřením vylezu z postele, vyřídím to nejnutnější z ranní hygieny, jednou dvakrát ukousnu z buchty od včerejška, honem běžím na mhd a ve výsledku jsem ráda, že jsem se nezapomněla učesat. Která z nás by to někdy nezažila? =D Jedná se o lehké příjemné holčičí čtení, které se hodí i jako výplň volného času při jakémkoli čekání, jelikož jednotlivé kapitoly jsou tak akorát dlouhé a vzájemně na sebe nenavazují.
V tomto případě nelze opomenout pochválit také grafickou stránku díla. Hravé ilustrace skvěle korespondují s obsahem knihy a posunují ji tak ještě o úroveň výš. :o)

Arlenka
21.07.2016 3 z 5

Knížku jsem si koupila kvůli krásným ilustracím sestry Lely, které mi vždy udělají fajn náladu, když se na ně podívám a nakonec i to čtení bylo příjemně uvolněné, žádný zázrak, ale na dovolenou relax čtení a kresby potěcha duše.

Enehy
21.07.2016 3 z 5

Zajímavé nahlédnout "celebritě" do života, pokud je tedy vše pravda. Také souhlasím s tím, že grafické zpracování je velmi povedené. Ale ruku na srdce, opravdu by ta kniha byla takový hit, kdyby ji napsal někdo neznámý?

cleopatra11
20.07.2016 2 z 5

No...pěkný obal, pěkná grafika, ale....kniha mě nesedla.....

Michaela91
18.07.2016 4 z 5

Pro relax ideální knížka, moc dobře se čte.

Kif
18.07.2016 4 z 5

Člověk chvíli váhá, než si pořídí knížku, která zaujala tolik lidí - bude to zklamání, nebude? Bude se to líbit i mě, když se to líbilo tolika lidem? Ale já nakonec tomu davu podlehla a nelitovala.
Nazvala bych to příjemným překvapením. Aňa Geislerová má na život tak krásný pohled a já občas potřebuju nakazit tím optimismem, což ona dokázala. I když tedy, abych to nepřechválila, ke konci jsem si říkala, že to mohlo být i kratší. Někdy už mi to připadalo na jedno brdo.
Ale jinak hodnotím rozhodně pozitivně. A vizuální stránka knihy si také zaslouží velkou pochvalu!

andrea5516
17.07.2016 5 z 5

Kniha splnila mé očekávání, skvěla "oddechovka" o životě s humorem a trochou filozofie. + Nádherná grafika, kterou jsem si fakt zamilovala.

carcassonna
15.07.2016 3 z 5

Dávam tomu štyri, lebo jedna hviezda patrí ilustráciám - keď mi prišla kniha, bola som z toho nadšená, tak krásnu knižku som už dlho nevidela, farebná, veselá, skvost...
Ale samotné písanie už je za tri hviezdy, najskôr som bola očarená aj písaním a jednotlivými príbehmi,ale časom sa mi to začalo prejedať, a aj keď to nebolo tak úplne "na jedno kopyto", začínala som z toho mať taký pocit ... fantáziu má dobrú, aj myšlienky vie hravo sformulovať, len mi vadilo "preumelkované" opisovanie vecí - niečo na štýl, tak teraz si sadnem a nechám myšlienky voľne plynúť,aj keď budú nesúrodé,nekonkrétne, a aj keď sa veta bude skladať len zo samých prídavných mien. Také vypľúvanie, že čo myseľ dá.
No nič, skúsim radšej Radku Treštíkovú a jej Bábovky - je teraz okolo toho veľký hype, tak uvidím.

Papajap
15.07.2016 5 z 5

Knížku jsem dostala jako dárek - moc se mi líbí ti zpracování - desky, obrázky, ... a knížka samotná mi přišla jako skvělé letní pohodové čtení :-)

Joges
01.07.2016 3 z 5

Docela hezky psaná deníčková forma a vypravování okořeněné všedními pocity i fantazií, za které byste na střední škole dostali jedničku. Po knize jsem sáhl náhodou a nejspíš jsem to neměl dělat, nejsem totiž cílová skupina. Líbily se mi např. kapitoly: Modlitbička, Magic nebo Potok, naopak psaní o všedních věcech, které běžně dělá snad každý, už tolik nezajímalo. Z četby jsem si prostě nic moc neodnesl. Vypravování matky, ženy, herečky jistě více ocení ženy.