P.S.

P.S. https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267961/bmid_p-s-rvn-267961.jpg 4 1885 608

Soubor fejetonů, kterými herečka Aňa Geislerová přispívala do magazínu ELLE, nyní vychází knižně. V souhrnném vydání vyvstává příběh, který mohl dříve čtenářům snadno uniknout; příběh části života, ve které jako by se odehrálo úplně všechno. Příchod nových členů rodiny, odcházení těch starých, lásky, pády, úspěchy, problémy. Pět podivuhodných let, k nimž autorka přidala ještě několik dříve nepublikovaných textů.... celý text

Safienka
26.05.2016 5 z 5

Úžasný zážitek! Dávkovala jsem to po kouskách a stálo to za to! Najednou by to nebylo to pravé... Možná by mohlo dojít k přehlcení.. Ale takto.. Super! Brala bych každý rok novou Aňu.. A jsem ráda, že působí stejně, jako opravdu je:) spoustu krásných myšlenek jsem našla a ještě určitě několikrát najdu! A ilustrace... Ty mě naprosto dostaly a pohltily :)

arthera
25.05.2016 3 z 5

Tak jo možná budu opakovat jen to, co je napsáno níže, na druhou stranu to díky tomu bude další potvrzení těchto informací, čímž třeba nabydou na objektivitě :-)
Perfektní ilustrace a nápaditě zpracovaná vazba knihy, i to my čtenáři dovedeme ocenit. Teď k psaní. Aňa je zpočátku fakt zábavná, svá, zajímavá, člověk až lační po dalších slovech, do doby, než se jí prostě přejíte. Známe to, první díl pařížského dortu je naprostá paráda, ale představa, že jich sníte dvanáct najednou...Zůstat u měsíčních fejetonů, bylo by to vhodné dávkování, stejně jako ty dorty pro můj pas.

senora
24.05.2016 3 z 5

Ze začátku se mi to líbilo moc, ale nějak mě to začalo rozčilovat. Na rady ostatních jsem četla sem tam pár stránek. Trochu mi to připomínalo takové ty pseudomoudra, která uvádí a končí episodu v seriálu, kdy vypravěč či vypravěčka glosuje s pokusem o nadhled a sebeironii. A on tam nadhled a sebeironie je, ale mění se do jakési blahosklonnosti a ta mě iritovala.
Jinak kniha je nádherná, o tom žádná.

Sova15
23.05.2016 5 z 5

Knížka mě hodně překvapila, mile. Jak už psal někdo přede mnou, je plná emocí. Převapilo mě,(zas mile) jak se Aňa otevřela a psala o svých pocitech, snech. Je napsaná jakoby lehce, přitom se v ní najde plno hlubokých myšlenek. Každopádně si autorka na nic nehraje, je svá a takové lidi mám ráda.
PS. přečetla jsem knihu, ač mi už nezapadla do čtenářské výzvy.

sBety
22.05.2016 4 z 5

Velmi pozitivní kniha, která mi několikrát pomohla k úsměvu v neveselém období. Klidně mohla mít víc vtipu a taky příběhy neustále končili stejnou pointou - proto 4 hvězdy.

iluliacross
22.05.2016 4 z 5

Za mě velice milá knížka plná citu, emocí, upřímné lásky. Pro někoho to bude jistě kniha plná sladkého klišé a nudných vzdechů nad úžasností života. Jenomže ono se dá trochu číst i mezi řádky. Aňa miluje život, všechno, co ji dal i vzal. V knize se zrcadlí její pohled na život, na děti, na lásku, na smrt... Spousta lidí si o ní jistě myslí, že je to hloupá herečka bez školy. Já říkám, že člověk, který dokáže napsat tak emotivní věc rozhodně není hloupý, při nejmenším ví, co od života chce. A to se počítá.

Nemůžu nezmínit, jak je to krásná kniha. Sama o sobě, jako věc, je to prostě nádherná kniha, s nádhernými ilustracemi přesně určenými pro ženskou duši, vytištěna na nádherném papíře, vybarvená krásně sladěnými ilustracemi, které hodně napomáhají nastolit tu správnou atmosféru. Je to pohlazení.

Nejedná se o žádný hluboký trhák, při které byste si kousaly nehty u nohou, naopak, je to uklidňující čtení k vodě, do houpací sítě. I taková literatura má v regálech své místo.

Nikuskaaa
22.05.2016 5 z 5

Poprvé mi pět hvězdiček přijde málo. Pro mě je tahle knížka dokonalá.... super příběhy,krasne ilustrace,namety k zamyšlení. Knížky si pouze půjčuji,ruhle jsem ale musela jít koupit.

vlčice68
22.05.2016 5 z 5

I když je kniha složená ze sloupků časopisu Elle nic tomu neubírá na jejím kouzlu. Aňa přemýšlí o životě tak, jak plyne. Prezentuje se jako obyčejná ženská, které se v hlavě honí leckdy malicherné, jindy úsměvné, ale i smutné myšlenky.
PPS: Kupte si ji dvakrát
PPPS: Napíšu další, když se to prodá.
Knihu jsem si koupila jednu, ale i tak doufám, že se dočkáme další.

charlizee
21.05.2016 3 z 5

Jednoduše taková odpočinková četba :) Užívala jsem si provedení, které se neskutečně povedlo - vyloženě jsem se těšila, jaká ilustrace na mě čeká na další stránce. Samotná Aňa mě mile překvapila, nečekala bych takové metafory a přemýšlení v souvislostech - v tomto ohledu se jedná asi o nejlepší knihu napsanou herečkou, kterou jsem četla.

Kryštofka
19.05.2016 5 z 5

Kniha JE mimořádná. To kouzelné klíčové slovo je niternost. Aňa sdílí intimní důvěrnosti poetickým jazykem a netradičními náhledy. Ano, opakující se témata jsou láska, děti, každodennost. A co. Myslím, že ocenit knihu je snazší, pokud jste si prošli láskami, dětmi, úspěchy, prohrami. Možná bych přidala ještě jedno klíčové slovo - hravost. A ilustrace? Nádhera!!!! Jen ten, kdo zná druhého důvěrně, dokáže ho vystihnout DOKONALE! Lele palec nahoru.
PS: A to už jsem toho přečetla dost.

Knihomolkaa
19.05.2016 5 z 5

Dokonalé pohlazení po duši. Nádherné ilustrace, úsměvné myšlenky, nad kterými se člověk chvilkama pozastaví a řekne si, že je to vlastně skrz naskrz pravda. Knihu jsem si koupila především kvůli tomu přenádhernému obalu a ilustracím, ale nezklamala mě ani obsahem. Jak už jsem psala, milé, lehce psané oddechové příběhy ze života :)

Kaca24
19.05.2016 4 z 5

Příjemná oddechovka. Někdy mi přišlo, že se myšlenky dost opakovaly, takže se musí číst po částech :).

MahulenaK
18.05.2016 4 z 5

Aňa mi nikdy nebyla moc sympatická. Pak jsem vždycky viděla nějaký film a musela jsem uznat, že je skvělá herečka. Rovnou jsem se zařekla, že P.S. číst nebudu. Ale chtěla jsem mít knížku doma, už kvůli tomu, jak ja krásná. A zase jsem musela Aňu vzít na milost. Moc se mi to líbilo. Člověk si nemá dělat předsudky. A tak.

AlenaV
17.05.2016 4 z 5

Trochu jsem se bála, že když je Aňa skvělá herečka, nemůže napsat pěknou knihu. Omyl! Bavilo mně to, a jak! Fejetony ze života (ne)obyčejné ženy a jako bonus ilustrace, které pohladí po duši.

luckomar
16.05.2016 1 z 5

Takhle kniha není ani tak zajímavá, proto že jí píše právě Aňa, ale proto že jí krásně ilustruje její sestra. Upřímně a trošku zklamaně se musím přiznat, že jsem některé kapitoly ani nedočetla. Ilustrace jsem si prohlídla ale detailně všechny a musím říct, že některé jsou dokonce trošku brutálně hezké :)
Jinak knihu ale nemůžu doporučit.

jany70
13.05.2016 2 z 5

Knížku jsem nedavno přečetla a trochu mě zklamala, těšila jsem se ,že bude vesela ,vtipná a oddechová. Naopak se mi zda psychologická a místy až depresivní. Musím uznat, že je opravdu ze života. Grafika knihy je podle mě super!

alzbeta4340
13.05.2016 3 z 5

Doporučuji pro sváteční čtenářky, které si jednou za čas přečtou kapitolu a potěší se nádherně graficky zpracovanou knížkou. Já knihu četla v kuse najednou a cítila jsem se zahlcená vatou zbytečných slov.

Faděna
10.05.2016 5 z 5

Pro mně nyní dost aktuální téma, jsem ráda,že jsem sáhla v knihkupectví zrovna po ní. Za tři dny přečtená s úsměvem na tváři. Moc hezky ilustrovaná i v zajímavé nemačkané vazbě, ráda jí zařadím do své knihovny a vypíšu si úryvky :-)

Imor
09.05.2016 4 z 5

Milá kniha, pěkně graficky zpracovaná. PSky na konci byly vždy nejlepší. Je dobře, že AG knihu napsala. Mám radost, že ji mám v knihovně - i takové kousky je dobré vlastnit :-)

janulka1310
08.05.2016 5 z 5

Krásná kniha o ničem a o všem...potěší oko i duši.

prvotina česká literatura ze života Magnesia Litera

Aňa Geislerová (p)