Ostrov sviní

Ostrov sviní https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25386/bmid_ostrov-svini-V4Y-25386.jpg 4 254 58

Novinář Joe Oakes je rodilý skeptik. Píše pro časopis, který se zaměřuje na odhalování scestných teorií o paranormálních jevech. Pokaždé se mu podařilo nalézt racionální vysvětlení. Pak ho ale šéfredaktor vyslal na odlehlý skotský ostrov... Na kousku pevniny zvaném Ostrov sviní žije podivná komunita lidí, stádo divokých prasat - a údajně i samotný ďábel. Jeho přítomnost má dokladovat i nekvalitní videozáznam, na němž je zachycena jakási podivná bytost, napůl člověk, napůl stvůra. Přízračná atmosféra ostrova i naprostá izolace pozvolna nahlodávají Oakesovu někdejší jistotu, že i tentokrát ze všeho vyjde jako neohrožený novinář, který odhalil další rafinovaný podvod. Namísto toho se Oakes ocitá na území temnějším a nebezpečnějším, než dokázaly pojmout jeho nejfantastičtější představy. Vyzbrojen kamerou a posledními zbytky odvahy se vydává na protilehlou stranu ostrova, ač ho před tím členové komunity zrazují. Jakmile se přiblíží k hranici tvořené prasečími lebkami, rozpoutá sled krvavých událostí, které neodvratitelně směřují k závěrečnému katastrofickému střetu.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Domino

Pig island , 2005

micha-ella
06.06.2017 5 z 5

Přehnané, ale napínavé!

Vicky26
16.08.2016 5 z 5

Trosku změna po klasické tvorbe mo hayder, ale to, co to ma mit, tak ma!
Není to, co jsem presne čekala, knížka velice prekvapila.
Bavi me to, ze se toho nebojí.

Svatoslav
09.06.2016 3 z 5

Marně přemýšlím nad tím, co bylo natolik šokující a explicitní, že bych musel odložit knížku. Přirovnání se Stephenem Kingem je naprostý omyl a pouhý reklamní tahák, který většinou k publikaci sedí. Zde je tomu jinak. Je to psáno čtivě, děj má spád, postavy jsou sympatické, ale to čím se kniha prezentuje (děsivé výjevy při kterých budete drkotat zuby, nechutné scény z nichž znechuceně odhodíte knížku) naprosto chybí. Závěr je posledním hřebíkem do rakve. Je mi líto, opravdu jsem se snažil a dokonce se na ni těšil, ale takhle je to pouze zručně napsané zklamání (čekal jsem horší) bez špetky invence.

konicekbily
15.04.2016 2 z 5

Mám za to, že se autorce kniha moc nepovedla. Po zajímavém startu přijde rozvláčnější pokračování a napravit to se snaží nečekaným závěrem. Málo dialogů, hodně moc nadsázky a nevěrohodnosti.

jarkamet
06.04.2016 2 z 5

Tak to byla první kniha od této autorky a nevím jestli nebyla poslední. Nemohl jsem se do knihy začíst, málo dialogů, hodně roztažené. Zdálo se mi, že to byl pokus nějak napodobit Kinga, ale nic moc. Byl jsem a jsem zklamán.

motolka
22.03.2016 5 z 5

Zajímavá a napínavá knížka. Konec bych uvítala víc vysvětlený a ne tak trochu otevřený, ale jinak jsem se nemohla od knížky odtrhnout.

PetK
15.02.2016 3 z 5

Vymyká se běžným knihám Mo Hyder, sérii s Jackem Cafferym mám fakt moc ráda. Tahle je prostě celá divná a ujetá, stejně jako Tokio. Je třeba přistoupit na to, že je to vše trochu nadsázka a fantazie (nebo už i fantasy?).

Aqua-bella
20.01.2016 2 z 5

První kniha od této spisovatelky a vůbec mě nenadchla... Asi jsem měla příliš velká očekávání. Konec knihy byl pro mě velkým zklamáním a celá pointa se mi zdála nezdařená...

sulcova91
05.01.2016 1 z 5

Moje první setkání s Mo a bohužel už se asi k její knihám nebudu vracet. Čekala jsem od toho až příliš, ale do čtení jsem se musela vyloženě nutit, protože nesnesu nedočtenou knihu.

ondatra28
24.12.2015 5 z 5

Předešlá hodnocení sice nevalná, já však byla upřímně nadšená. Obdivuji fantazii autorky. Pro někoho občas dost šokující, zabíhá do až nechutných podrobností, ale já to beru jako kořeníčko.

Janeee
04.12.2015 4 z 5

Od této autory má první kniha a zcela ne poslední. Velmi dobrý styl psaní. ;-)

Lucina88
29.11.2015 3 z 5

Začátek knihy se skvěle rozjel, ale bohužel další část knihy mě dost nudila (policejní vyšetřování). Ale řekla jsem si, že Mo prostě musím dočíst dokonce a konec mě dost překvapil. Ale musím říct, že zatím z knih, které jsem od Mo četla (Ptáčník a Panenka) nejslabší.

Lenka.Vílka
05.10.2015 5 z 5

Kvůli tématu jsem tušila, že mě kniha bude bavit. Navíc je od Mo, takže jasné jako facka, že prostě jo. A taky mě zajímalo...Proč je skeptik jako Joe tak zanícení do odkrytí pravdy? Proč zrovna téhle konkrétní pravdy? Byla by nuda se hned v první kapitole dozvědět, že je to osobní (kdyby bylo vyprávěno lineárně). A otázka pro mě nejdůležitější. Jak to že mu dovolili přístup na ostrov? Proč zrovna Joe? Sám to zmínil ve svých myšlenkách (a mě zajímalo, jestli to tak vážně bude nebo se pouze jedná o nahození falešné udičky ze strany autorky...). Nakonec to odpadlo jako v každé její knize. Na první pohled jednoduché téma, které na pohled druhý, až tak jednoduché není. Dokonalost a blaho ;) Jednoduše doporučuji. Odložit knihu se fázi "rozečteno" bylo těžké...

ptoček
14.08.2015 5 z 5

Moje třetí kniha od Mo a musím jedním slovem - dokonalá :-) opět jsem od začátku nemohla dát knihu z ruky, četla do noci, šílený námět, konec jsem tušila ze se zvrtne, ale ne takhle :-) prostě Mo žeru a těším se na další její knížku, je to jako závislost :-)

betys6914
16.07.2015 3 z 5

o Mo Hyder sem podle recenzí čekala něco strašidelnějšího, ale bylo to moje první setkání, tak uvidíme, jak to dopadne příště

betys6914
16.07.2015 3 z 5

Slooki
05.06.2015 odpad!

No, je to takové nemastné. A neslané také. Moc jsem si na této knize nepochutnal. Je možné, a asi to je dané tím, že čtu jiný žánr, nic to ale nemění na tom, že mě příběh moc nezaujal. V celé této brožůře se veškeré ty brutální věci děli bez mé přítomnosti, skrytě mému pohledu, což docela zamrzí. Nebylo mi umožněno se jich účastnit, pokochat si svou zvrácenou mysl a trošku si je užít. Příběhu by prospělo o něco více ho v časové linii zkrátit. Toto veselé dobrodružství by se dalo zvládnout během týdne. Nějak tak trošku přidat do kroku, více rozložit mysl toho poťapy, a bylo by to ok. Pokud Vám tedy toto slabé polechtáni stačí k uspokojení vašich tajných sadistickoperverzněerotických snů, Bůh s Vámi.

Iva B.
22.04.2015 4 z 5

Mé první setkání s autorkou... kniha se mi líbila a těším se na další.

Kortexo
20.04.2015 4 z 5

Ostrov sviní láká už jenom zdejším obsahem knihy, stejně, jako u jiného románu autorky s názvem Panenka.Skvělá hlavní postava a zajímavý příběh, který je skvěle napsaný, s překvapivým koncem.
Stejně jako Ptačník, nebo Pečovatel, by to byl originální a brilantní román bez konkurence.Jenže není a proč?Po hlavním dějovém zvratu v románu a přijezdu policie se stane něco nečekaného.
Děj románu končí a dalších zhruba 100 stran knihy je věnováno několika zbylým postavám, které vypraví svůj názor na zážitky z ostrova a řeší vztahy mezi sebou.Jednotlivé kapitoly jsou i nadepsány jejich jmény.
Ani jediná z těchto kapitol neposouvá příběh dopředu a je naprosto zbytečná.Zastavuje tempo románů a je nesmyslná a nelogická.Je to jako, když se dívate na film a přeruší ho reklama.Tady boužel trvá 100 stran.
Po téhle dokumentární vložce, najednou román pokračuje, jako by se nic nedělo a dovede čtenáře k brilantnímu konci.
Kdybych neměl knihu z knihovny, tak bych vzal tuto knihu, vyrval těch zbytečných 100 stran a byl by s toho dokonalý román bez konkurence na pět hvězd...

modrasek13
26.02.2015 5 z 5

Pro mě nejlepší kniha autorky.

detektivní a krimi romány sekty

Mo Hayder
anglická, 1962 - 2021