Šachové figurky

Šachové figurky https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206918/bmid_sachove-figurky-NGy-206918.jpg 4 1585 327

Ostrov Lewis série

< 3. díl

Fin Macleod se znovu usadil na ostrově Lewis v souostroví Hebridy, kde kdysi žil jako dítě. Jakožto bývalý policejní detektiv je najat místním majitelem rozsáhlých pozemků jako šéf ostrahy. Pro muže Finových zkušeností by to měl být snadný úkol. Při vyšetřování nezákonné činnosti, k níž na hospodářství dochází, se setkává s nepolapitelným místním pytlákem Piskořem Macaskillem, se kterým kdysi chodil do školy. Ale když Fin Piskoře dopadne při pytlačení, stanou se oba svědky bizarního přírodního jevu, při němž se samovolně vyprázdní nedaleké jezero a na jeho dně se objeví malé zabahněné letadlo s důvěrně známým nápisem na boku. Oba muži vědí, co najdou uvnitř — tělo jejich kamaráda, muzikanta Roddyho Mackenzieho, jehož letadlo zmizelo před více než sedmnácti lety. Když Fin v Piskořově tváři zahlédne i něco jiného než šok z pohledu na Roddyho ostatky, zmocní se ho mrazivá předtucha. Fin postupně odhaluje Piskořovo tajemství, není však ani zdaleka připraven na to, že pravda o minulosti může ovlivnit i budoucnost.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Host

The Chessmen , 2012

princesse
03.05.2019 5 z 5

Kniha se mi opět líbila, stejně jako dva předchozí díly. Skvěle se mi četla a za mě povedená série. Již jsem se začetla do Ostrova Entry. Tak jsem zvědavá.

Agnesita
27.04.2019 3 z 5

Asi jsem si měla dát delší pauzu po přečtení Muže z ostrova Lewis, toho těžko překonat.

13werka
25.04.2019 5 z 5

Tentokrát mne linie vzpomínek tolik nezaujala, ale i tak jsem knížku četla s chutí a líbila se mi (byť lepší mi přišly předchozí příběhy). Plný počet hvězdiček si zaslouží - není to jen detektivka, je to zajímavý příběh

surikata246
12.04.2019 5 z 5

Dočetla jsem dnes v noci bylo to napínavé,drsné a strhující.Jsem nadšená a rozhodně přečtu i další tituly.

lampernaqui
18.02.2019 4 z 5

Tak mám za sebou celou skotskou trilogii a jsem nadšený. Po dlouhé době se jednalo o detektivky, které mě dostaly. Nesnažily se o popis co nejdrsnějších scén, nesnažily se s každou stranou přinést na hlavu postavený zvrat. Plynou pomalu a spíš je v nich detektivní pasáž odsunuta na druhou kolej. Sledujeme příběhy obyvatel skotského ostrova a jejich minulost. Postupně se vše krásně proplete a vyřeší. Peter May se tímto stává mým oblíbeným autorem a těším se na další jeho série. Plus jako bonus se mi dostalo informace, že na ostrově Lewis je palírna a já nutně musím získat nějakou jejich lahev ...

frantisek8863
10.02.2019 4 z 5

Finovo zakončení se mi zdálo z celé trilogie nejslabší a možná i tím, že jsem kupodivu postrádal onu temnou linii a atmosféru z předchozích dílů. Pokračování rozhodně neurazí a doplní další informace. Jak píše mosem, tohle klidně mohla být samostatná detektivka. Román jako celek je parádní. Budu se muset poohlédnout po dalších knihách pana Maye.

niknikita
03.02.2019 4 z 5

Peter May rozehrál hodně nevšední šachovou partii, plnou zážitků ze školních let, plnou lásek a muzikantských příběhů. Na pozadí všeho je ovšem spousta záhad a drsné prostředí ostrova Lewis.Škoda, že avizované šachové figurky trochu zanikly v událostech.

Jerry H
02.02.2019 5 z 5

Těžko říci, jestli poslední díl trilogie byl nejslabší, mě tak rozhodně nepřišel. Možná že nebyl až tak akční jako předchozí, ale opět krásně napsaný. Člověka to nutí se tam podívat, na ten popisovaný život lidí - ač drsný, ale tak nějak pospolitný. Rozhodně doporučuji celou tuto trilogii přečíst a udělat si vlastní závěr.

medlovice
11.01.2019 5 z 5

Špatně se vstává tomu , kdo v noci čte. A špatně se usíná tomu, kdo si chce ještě chvilku číst, protože děj je tak zajímavý, že neví kdy přestat. Mé nadšení pro tento ostrov a pro toho autora neopadlo, stále si nesu své sympatie k Finovi,, který měl tak zajímavý život, že by Peter May mohl napsat další díl z ostrova Lewis.

Eillen
07.01.2019 4 z 5

Celkově nejslabší díl celé série. Přesto jsem se nedokázala odtrhnout od knihy a musela pokračovat ve čtení, než jsem se dostala ke konci.
Nevím, už mi to přišlo trochu překombinované. A poslední šokující událost mi nedává smysl - proč by s tím čekali tak dlouho?
I přes tyto malé výhrady jsem ale s celou trilogií spokojená. Jen více takových knižních dárků.

Mindy
05.01.2019 4 z 5

Za mě tedy nejslabší díl z celé série. Dovídáme se sice další zajímavé osudy Finových přátel z dětství, ale už to jaksi není ono. Pěkné, čtivé, ale slabší.

kap66
02.01.2019 5 z 5

Přes menší výhrady pátou hvězdičku dávám - za celou trilogii. Skálou si autor nasadil vysokou laťku, kterou už nepřekonal, ale jako celek? Výborné. Našel si mě ve správném období mého života, kdy sama trochu bilancuji, dumám nad hříchy a traumaty dětství a mládí, sleduji jejich dosahy do současnosti, vnímám intenzivněji prostředí v souvislosti se svou psychikou,... A ráda se nořím do života ostrova Lewis, kde je prostředí nehostinnější, vztahy vyhrocenější, hříchy minulosti překročily hranici morálky i zákona - a já se nechávám tímto světem pohltit, což se autorovi (i díky jeho skvělé schopnosti vyprávět) podařilo bezvadně.
Celou trilogii doporučuji stoprocentně.

DuchDoby
14.12.2018 5 z 5

Poslední kniha trilogie knih Skála, Muž z ostrova Lewis...
Tyhle příbšhy člověk hltá jako gastronomický skvost, který potěší mlsný jazyk. Úžasné, úžasné a úžasné.

davaprd
13.12.2018 5 z 5

knihu jsem si poslechl, pan Dvořák je skvělý, příběh zajímavý a pěkně zapadá a doplňuje předchozí díly, prostředí ostrovů u Skotska mě láká k návštěvě.

Péťa1950
11.12.2018 4 z 5

Začala jsem sérii třetí knihou, ale nevadilo to . Drsná příroda, láska, přátelství, vztahy mezi jednotlivými postavami. Osud hlavního hrdiny byl vysvětlen, tak jsem se postupně dověděla, co ho v životě potkalo. Zajímavý příběh. Další knihy mám v knihovně zamluvené, ale nevím, v jakém pořadí se k nim dostanu. První seznámení s autorem, zaujal mě, budu hledat další knihy.

mosem
07.12.2018 4 z 5

Třetí kniha série, která ale může být i knihou samostatnou. Detektivka, postavená nejen na kriminální zápletce, ale také spletitosti lidských příběhů a charakterů, ve kterých se odráží i drsné prostředí, prostředí kde se svým způsobem zastavil čas. Příběh který je napínavý, přičemž hrdina není superman ani příklad dokonalosti a charakterové čistoty. Čím více Maye čtu, tím více mne jeho příběhy přitahují.

Colletka
29.11.2018 5 z 5

Panebože! Nedokážu snad ani popsat tuto trilogii z ostrova Lewis. Snad .. smutný a depresivní román smíchaný s temným thrillerem? Příběh ve všech 3 knihách se rozplétá pomalu, ale má ohromný účinek? Nejde o detektivku, kde všude stříká krev a přesto mě mrazilo v zádech. Popisuje život normálních lidí a možná o to víc mě to dostalo. Smekám klobouček.

alva1
10.11.2018 5 z 5

Skvělý vrchol celé trilogie.

MorriconeTheGod
21.10.2018 5 z 5

Péťa Květen umí vykouzlit parádní máyovou atmosféru. Prostředí hebrid je skvělé a tento díl se mi z celé trilogie vryl asi nejvíc pod kůži.

Chesterton
11.10.2018 3 z 5

Příběhy Petera Maye rozplétají složité předivo morálního rozhodování. Návratem do dětství svých hrdinů ukazuje jemné a nenápadné kořeny budoucího zla i odpuštění. To je podle mne to, čím tolik oslovuje. Kouzlí atmosféru, vykresluje přírodu a dokáže vtáhnout hluboko do lidských duší, kde se rodí láska i nenávist. Ukazuje jak křehký je člověk jako dítě i dospělý. Jak důležité je chránit i malý náznak dobra.
Jako bonus v drsném skotském kraji vplétá do příběhů přirozenou i pokroucenou křesťanskou víru a tím často přidává lidským dramatům na autentičnosti.
Avšak pro mě se stejně často neubrání až přehnané obraznosti a zbytečnému zaplétání do vztahů. Proto mi třeba i tato kniha přišla trochu nabobtnalá a upovídaná. Velice by mu slušela střízlivost.

vraždy Skotsko tajemství puberťáci

Peter May