Ostrov Duma Key

Ostrov Duma Key https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/1279/bmid_ostrov-duma-key-UIi-1279.jpg 4 1237 191

Edgar Freemantle je bohatý stavař, který při nehodě na stavbě utrpí zranění mozku a přijde o pravou paži. Během zdlouhavého léčení propadá takovým záchvatům zuřivosti a výpadkům paměti, že ho opusti manželka. V hluboké depresi a s myšlenkami na sebevraždu uposlechne rady svého terapeuta dr Kamena, aby "změnil prostředí". Odstěhuje se tedy z Minnesoty na Duma Key, maličký, téměř pustý ostrůvek u floridského pobřeží. Lékař ho pobízel: "Nenajdete ve svém životě kromě stavařiny ještě něco jiného, co by ty deprese oslabilo?" A Edgar Freemantle si vzpomene, že kdysi kreslil. Zjistí, že je velmi nadaný malíř, a začne na ostrově malovat. Jenže s obrazy se začnou dít zvláštní věci. Cokoli namaluje, objeví se i ve skutečnosti, a pokud to vymaže, zmizí to. Ostrov má podivnou moc zesilovat a umocňovat jeho talent, protože tam přebývá cosi zlého...... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Duma Key , 2008

HŠ
17.01.2018 3 z 5

To je snad poprvé, co nejsem z Kinga "na větvi". První polovina rozvláčná, zdlouhavá, rozšafná. Pak už to docela šlo.

slawa.cap
17.12.2017 4 z 5

Můj druhý horor od Kinga, i když horor. První půlka mi moc děsivá nepřijde, spíš záhadná - proč se to děje. Druhá část už je strašidelnější, ale nemůžu říct, že bych se bál, spíš jsem byl slušně napjatý a čekal další vývoj. Samotné rozuzlení a s ním cesta na Původní hnízdiště už byla nervy drásající. Zato úplný závěr vypadá jak kdyby autorovi došel papír a musel ho co nejvíc zkrátit.

ivana1975
07.10.2017 4 z 5

Ked som si tuto knihu kupila, tesila som sa na to ako sa budem bat... Musim uznat ze svoj ucel splnila a dokonca koncila niekedy aj v mrazaku nech ma ta babika nestrasi :D
Mne osobne sa pacila a odporucam

Darknessfriend
07.10.2017 5 z 5

Naprosto skvela kniha ktera me uplne pohltila. Ze zacatku mame pomalejší rozjezd knihy a pribehu, kde ale kazdou strankou houstne atmosfera, ktera vas nenecha odlozit tenhle skvely roman dokud nebudete na konci, a nezjistite jak to vse dopadne. Paradne napsane hlasky Edgara a jeho partaka Wiremana sou absolutně zabavne, a dost obcas peprné. Musim pochvalit i preklad knihy. Pokud chcete tajemno, napeti , a klasicke mysteriozno, vse dostanete postupně a mistrovsky popsane. Od 350 strany sem mel opravdu mrazivé pocity u čtení a následně po vypnutí lampicky zvlastni pocit ze tu knihu vedle na posteli nechci a ze ji dam radsi dal ci pod postel.Nasledovalo dvou hodinove spaní... potom sem musel knihu opět vytahnout a musel zjistit jak to je a jak to vse dopadne.Vyborny King davam plný počet paradne sem se bavil.

ElUboshski
31.08.2017 3 z 5

Snad první kniha na mojí životní poušti, která mi otevřela dveře a inspirovala a čtivě skvělá, nadšený a doted na ni vzpomínám.
Ale jedna z prvních a kriticky ji moc neokomentuji.

LOTR22
02.08.2017 3 z 5

Z knihy som trocha sklamaný , pripadá mi to , že King do poslednej chvíle nevedel , kde má knihu doviesť .
Som jeho veľký fanúšik , ale okrem tradične dokonalého štýlu ma dej neoslnil .

Reat
01.08.2017 3 z 5

No jo, no. Co napsat? Vychválit? No tak to ani náhodou!!! Zavrhnout? Ne, to taky ne....to přece nejde...je to přece King, proboha!!! Ano, je...poznáte ho...i tady.... tu jeho genialitu, kdy se Vám písmena jakoby sama z knihy vpíjí přímo do mozku, při čtení žasnete nad jeho slovními obraty a spisovatelskými nápady....ale co naplat...tohle byla povětšinou taková nuda, že jsem se do dočtení knihy téměř doslova a do písmene dokopal!!!! Až na cca 50 stránek uprostřed knihy, kdy příběh dostane grády a stane se zábavnou jízdou....ta ovšem záhy zničehonic končí jako atrakce na pouti a je po všem. Bolí mě to, opravdu mě to fyzicky bolí, ale tohle byl vůbec nejhorší King, jakého jsem kdy četl, a pevně doufám, že ho již žádný z těch, co budu číst, "nepřekoná" Z úcty k Mistrovi za tři, ale......ale nic. Ach jo..... :-(

Romčuška
13.07.2017 4 z 5

Chvílemi jsem myslela, že ani nečtu Kinga... líbil se mi hlavně závěr v tom prvním Hnízdišti volavek to bylo hezky fantazijní... když maloval bylo to taky zajímavé... líp se mi četlo když byly bouřky bylo to víc strašidelné a tajuplné musela jsem si domýšlet, že jsem u moře... jinak bych to asi nedočetla. Takže si myslím, že to byl takový krásný, trošku smutný příběh, který je dobrý si vychutnat za letních bouřek u moříčka na pláži... možná pak nebudou psát lidi, že to bylo o ničem....

boxas
08.06.2017 4 z 5

Původně jsem chtěla dát o jednu hvězdičku víc, ale konec mi přišel jaksi nehotový a odbytý, tak proto čtyři...

MíšaS.
02.06.2017 3 z 5

Kniha mě moc nezaujala. Je to takové zdlouhavé, nic se tam pořádně neděje a vlastně ani ten konec není nijak "akční". Kinga mám ráda, ale tahle kniha mi moc dobrá nepřijde...

Knihožroutová
06.05.2017 5 z 5

Kniha mě dostala od první kapitoly. Nad Edgarovou neschopností vyjádřit po úrazu hlavy své myšlenky, jsem se musela smát i brečet. A hrozně se mi líbilo, když maloval, to jak vznikal obraz. Myslím, že tady se King inspiroval sám u sebe a popsal své pocity při psaní knih, tvůrčí činnost jako tvůrčí činnost, že?!

rene6927
04.04.2017 5 z 5

Bizarní příběh. Kniha se mi moc, moc líbila. Místy mi přišla zbytečně zdlouhavá. Ale kdyby byla kratší, asi by to nebylo ono.

Gordonlord
27.03.2017 odpad!

Kniha naprosto o ničem. Zapšklý dědek, co po úrazu odjede na ostrov a tam si kreslí. Žádný děj, žádné napětí, žádný příběh, naprosto nic. Tahle kniha není dobrá ani na to, abych si s ní podložil stolek. A to mám Kinga rád.

Toffee
21.03.2017 4 z 5

...když člověk maluje peklo, náčrt bohatě stačí.
Začíná to jako normální příběh o chlápkovi, který se snaží zbráborat po nehodě, při níž přišel o ruku, potloukl si mozek, nohu…. I když se skoro nic neděje, už po pár stránkách tušíte, že je to možná jen zdání, a cítíte, že pod idylickým životem bublá něco moc ošklivýho. A pak už atmosféra s každou další kapitolou jen houstne, čtete stále rychleji a víc a víc se nad knížkou skláníte, jak vás pohlcuje.
Líbí se mi, že u Kinga jsou to vždycky normální chlápci, co mají dost svých starostí, nestojí o to, hrát si na hrdiny, a nejraději by utekli. Pak ale vezmou harpunu se stříbrnými hroty a jdou se postavit peklu, protože někdo to prostě musí udělat. Tohle se nikdy neomrzí a King to naštěstí moc dobře ví.

Philoun
15.02.2017 4 z 5

Trochu pomaleší rozjezd, ale závěr to vynahradí.

stryko007
28.01.2017 5 z 5

Parádní kniha, stále jsem čekal na další namalovaný obraz.

genie
14.01.2017 3 z 5

Dobré - nic víc. Musela jsem se do čtení moc nutit.

Elkiss
15.12.2016 3 z 5

Námět velmi pěkný, sci-fi je prostě Kingova parketa a docela by mě zajímalo, kam na to chodí. Protože na tohle musí být člověk trošku šílenec nebo paranoik, i když po přečtení Duma Key se z Vás lehce může stát... Zkrátka nekresli druhým to, co nechceš aby kreslili oni tobě. Jedinou výtku mám k začátku knihy, kde úvod čtenáře do děje i po 70 straně stále neupoutá natolik aby chtěl číst dál (sama jsem váhala, že jí odložím). Ale pro milovníky Kingovek nic nového.

Pampalini
08.12.2016 4 z 5

Obracaním stránok sa atmosféra postupne nabaľuje a hustne. Zaujímavý hrdina s novým darom - maľovať obrazy. Kingovi sa ľahko uverí každé slovo, tradičná popisnosť je len plusom, lebo dokáže pútavo písať aj o banalitách.

Ruzaaa
30.11.2016 4 z 5

Zvláštně pojatá kniha. První třetina takový klidný příběh o chlápkovi, co v sobě po těžké nehodě našel talent v kreslení. Četla jsem dál a říkala si, co z toho asi bude a kdy přijde ten první hororový prvek. Vzhledem k tomu, že mě děsí nejvíc utopený lidi, tak jsem se dočkala v plné parádě. Druhá třetina knihy je plná záhad, kdy jsem některé pasáže četla dvakrát a říkala si, jestli mi něco neuniklo. V poslední třetině, která je plná napětí, jsem se však všechno dozvěděla. Příběh není obyčejný, místy nutí čtenáře přemýšlet, domýšlet, někdy naznačuje a někdy to na vás vybalí. Proto souhlasím s komentářem pode mnou - každý si najde to svoje.

malířství tajemno

Stephen King