Ostrov Duma Key zajímavosti

Ostrov Duma Key https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/1279/bmid_ostrov-duma-key-UIi-1279.jpg 4 1243 1243

Edgar Freemantle je bohatý stavař, který při nehodě na stavbě utrpí zranění mozku a přijde o pravou paži. Během zdlouhavého léčení propadá takovým záchvatům zuřivosti a výpadkům paměti, že ho opusti manželka. V hluboké depresi a s myšlenkami na sebevraždu uposlechne rady svého terapeuta dr Kamena, aby "změnil prostředí". Odstěhuje se tedy z Minnesoty na Duma Key, maličký, téměř pustý ostrůvek u floridského pobřeží. Lékař ho pobízel: "Nenajdete ve svém životě kromě stavařiny ještě něco jiného, co by ty deprese oslabilo?" A Edgar Freemantle si vzpomene, že kdysi kreslil. Zjistí, že je velmi nadaný malíř, a začne na ostrově malovat. Jenže s obrazy se začnou dít zvláštní věci. Cokoli namaluje, objeví se i ve skutečnosti, a pokud to vymaže, zmizí to. Ostrov má podivnou moc zesilovat a umocňovat jeho talent, protože tam přebývá cosi zlého...... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Beta-Dobrovský
Originální název:

Duma Key , 2008


více info...

Zajímavosti (4)

Panenka Elizabeth Eastlakové - Noveen - je nalezena v krabici ve tvaru srdce (heart-shaped box). Joe Hill, syn Stephena Kinga, napsal román pod tímto názvem (u nás vyšlo jako Černá krabice). (paulhunter)


Edgar Freemantle zmiňuje v příběhu Ka a svůj život přirovnává ke kolu, což je referencí na sérii Temná věž. Stejně tak se v knize objevuje tetování s růží a malby s růžemi - ty rovněž hrají v Temné věži velkou roli. (paulhunter)


Edgarova e-mailová adresa je EFree19. Číslo 19 hraje velkou roli především v Kingově sérii Temná věž. Devatenácka je nepřímo zmíněna i v adrese Edgarovy bývalé manželky Pam - Pamorama667 (6+6+7=19), stejně tak v čísle letu, kterým cestuje jeho dcera domů - Delta flight 559 (5+5+9=19). Číslo hotelového pokoje, ve kterém se Edgar setká s Pam, rovněž dává číslo 19. (paulhunter)


Hlavní postava díla Ostrov Duma key, Edgar, má stejné příjmení jako matka Abagail Freemantle z díla Svědectví, která je vedoucím "dobrých" přeživších moru Kapitána Tripse a rovněž prorokem Boha.

. (paulhunter)


Štítky knihy

malířství tajemno

Autorovy další knížky

Stephen King
americká, 1947
1994  87%Řbitov zviřátek
2010  89%Pod kupolí
1993  90%Osvícení
2001  95%Zelená míle
2008  89%Svědectví