Kluk odvedle

Kluk odvedle https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444647/bmid_kluk-odvedle-j3m-444647.jpg 4 592 149

Šestnáctiletá Charlotte Charlie Reynoldsová si vždycky myslela, že jí skutečnost, že ji vychovával jen táta a tři starší bratři, přináší samé výhody. Dovede totiž předběhnout, porazit a přechytračit každého kluka, kterého zná - včetně svého čtvrtého bratra, souseda Bradena. Ale jak přijde na ,,holčičí chování", Charlie vůbec neví, co si počít. Když začne pracovat v módním butiku, aby si vydělala na splacení pokuty za rychlost, ocitne se v neprobádaném světě make-upu, krajkových sukní a blýskávých flitrů. A je to o to divnější, že tráví čas ve společnostu kluka, který ji nikdy neviděl nakopávat zadky při sportu. Aby se vyrovnala se stresem, který ji způsobuje nutnost předstírat, že se v téhle nové džungli vyzná, utíká na zadní dvorek. Pozdě v noci si o svých problémech povídá s Bradenem přes plot, který je odděluje. Ale jejich noční rozhovory nemohou vyřešit Charliin největší problém: začíná se do Bradena zakoukávat. A to jakože dost. Ví, jak si jít pro vítězství, ale pokud ho kvůli tomuhle tajemství ztratí úplně, sázky jsou najednou příliš vysoké.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

On The Fence , 2014

Kačka2006
17.04.2021

Tato kniha je o Charlotte Ch. Reynoldsové, kterou vychovával její otec a tři bratři. Na jednu stranu to pro ni byla výhoda, např. dokázala přetlačit a předběhnout každého kluka. Ale i nevýhoda, Jelikož vyrůstala mezi chlapcema, nejen v rodině, nevěděla co dělat když přišlo na make-up nebo na ,,holčičí módu“. A aby v sobě všechen stres o tomto ,,novém" světě nedržela, chodila si po večerech povídat se svým kamarádem na dvorek přes plot. Ale další problém je, že se do něj zamiluje.
Jak se s tím vyrovná a co udělá dál? To je v knize. Knížka se mi líbila, ale pro každého asi taky nebude.

Monni
14.04.2021 4 z 5

Hrozně příjemné oddechovka :-) doporučuji

JessieEx
11.04.2021 4 z 5

4,5*
Tak tohle jsem si užila a přečetla asi na dva zátahy. Šíleně mě bavily ty blbosti, které vymýšleli bráchové Charlie, byť se k ní občas chovali až hnusně, královsky jsem se bavila. Knížka byla fakt neskutečně vtipná!

Romantická linka je tady samozřejmě to nejdůležitější a musím říct, že se fakt povedla. Chemie mezi hlavní dvojkou fungovala výborně, nechala jsem se unést :) Samozřejmě bych ve svém věku uvítala, kdyby byly postavy starší, ale to se nedá nic dělat. Tak jak to jiskřilo mezi Charlie a Bradenem, to mnohdy nejiskří ani v ženských románech. A teď mluvím o té zamilovanosti, počáteční fázi, kdy všechny ty pohledy a letmé dotyky rozbuší srdce nejedné čtenářce :) To se povedlo na výbornou!
Love story, která se vyvíjí z dlouholetého přátelství je super, sama jsem si ji zažila na vlastní kůži téměř v jejich věku takže mě to baví asi stejně jako "hate to love". :)

Došlo i na slzy, když se Charlie vyrovnávala se smrtí matky, jen ten konec byl za mě až moc natahovaný.

Kniha mi ale fakt hodně připomínala Všem klukům. Myslím, že je jasné, kde se autorka inspirovala... Smrt matky, přátelství/láska se sousedem, otec policista nebo gynekolog, to vyjde na stejno, spousta humoru, nevinná romantika.

Nevadilo mi to, i tak to bylo skvělé, čtivé a velice vtipné!! Doporučuji!

Katerina589
03.04.2021 5 z 5

Kasie West mě opět nezklamala. Knížku jsem si opravdu užila, pobavila se a ten jejich sourozenecký vztah je opravdu skvělý.

knihomolkaL
29.03.2021 3 z 5

Pohodový odpočinkový příběh, tentokrát hlavně o lásce sourozenecké. Pěkné, ale předchozí autorčiny knihy se mi líbily více.

Market116
25.03.2021 5 z 5

Zase trochu jiný romantický příběh...a opět se mi velmi líbil.
Charlie jsem celkově obdivovala, především jak zvládala žít se třemi bratry (téměř se čtyřmi)...zvlášť kvůli tomu, co vše jí byli schopní provádět...rozhodně měla smysl pro humor.
A konec byl prostě pohádkový, trochu předvídatelný, ale tady mi to ani nevadilo, naopak.
Takže už se těším na další knížku od Kasie.

Eliška13
24.03.2021 5 z 5

Do knížky jsem se okamžitě zamilovala a celou ji zhatila za jeden večer a noc, nemohla jsem se odtrhnout. Neskutečně čtivý a krásný příběh.

pavlusci
17.03.2021 5 z 5

Kasie opět nezklamala. Tohle bylo naprosto skvělý! Hrozně mě bavilo pozorovat Charliiny vztahy s bráchama (a sousedem)! Hodně čtivá knížka a pokud hledáte nějakou odpočinkovou, bláznivou, sportovní romanťárnu, našli jste správně.

Haňulilinka
16.03.2021 5 z 5

Kasie West opět nezklamala, knížku jsem přečetla na jeden zátah. Moc se mi líbil vztah mezi sourozenci a i mezi hlavními hrdiny.

Kristie051
15.03.2021 5 z 5

Tohle byla typická Westovka. Kniha byla hrozně čtivá a vtipná. Snad každá náctiletá slečna touží mít bratra, který by ji ochraňoval a hlavní hrdinka mí rovnou tři. Knihu jsem už četla asi třikrát a pokaždé mě baví.

Míjuš
14.03.2021 5 z 5

O Kasie West jsem už v minulosti slyšela hodně, ale zatím se mi nikdy žádná její knížka do rukou nedostala. Proto jsem do poslední objednávky knih přihodila i Kluka odvedle, abych zjistila, co je na téhle spisovatelce dívčích románů tak úžasného.

Normálně na sladké romantické filmy ani knihy nejsem...Ale tohle mě hodně, ale jakože fakt hodně, příjemně překvapilo. Velmi oddechové a rychlé čtení s miloučkým příběhem, které je na můj vkus romantické přesně tak, jak má být. Žádné přecpané líbačky, přehnaná rande, přeslazené řečičky a podobné věci.

Sympatická hlavní hrdinka i se svými bláznivými bratry a pohledným sousedem dělají příběh přesně takový, jaký čtenář od vtipného a zároveň romantického příběhu očekává. Charlie je navíc typ holky, se kterou se dost ztotožňuji. Žádná slečinka s výstřihy a oblibou s malování si ksichtu na obličej.

Pokud jsou všechny knihy od Westové takové jako Kluk odvedle, tak mám s největší pravděpodobností novou oblíbenou autorku, byť nejsem zrovna autorčina cílová skupina.

Ať žijí tepláky, sportující holky a přírodní obličeje!

Denda884
26.02.2021 5 z 5

Úžasná knížka! Doporučuji:-)

2688
23.02.2021 4 z 5

Sladkost

Aquagirl
21.02.2021 5 z 5

Joo tak tohle můžu! Pohoda, romantika, láska, prostě klasická Kasie :-) Těším se na další její knížky. Moc příjemná oddechovka.

V.Vendulii
19.02.2021 5 z 5

Ačkoliv to nebyla úplná pecka, kterou nebudu moct vyhnat z hlavy další měsíc, tak musím dát pět hvězdiček. Bylo to šíleně čtivé. Nebylo to smutné vyprávění, ale mně slza ukápla, protože jsem se do Charlie, tím jak dobře napsané to bylo, opravdu vcítila.

ovsemzectu
05.02.2021 5 z 5

Tak tahle kniha se rozhodně zařadí mezi moje nejoblíbenější a jistě si ji přečtu ještě minimálně jednou. Kdyby měla více stran, nevadilo by to.
Knihu doporučuji!

Readerlady
30.01.2021 5 z 5

Tohle je prostě naše Kasie West. Za mě nejlepší spisovatelka dívčích románů. Líbí se mi že tam občas připlete i vážné téma a vy si její knihu užíváte o to víc. Měla jsem malinko obavy ohledně hlavní hrdinky Charlie. Protože já nošení šatů miluju a fotbal jsem s klukama nehrála. Ale nakonec jsem si ji zamilovala stejně jako ostatní hrdinky od Kasie West. Miluji ty její bláznivé rodiny. Takže rozhodně vám tuhle uculenou jízdu můžu doporučit. (No vlastně jsem i uronila pár slz) Ale je to boží !!!!!!

Raislin
22.01.2021 5 z 5

Prostě milá kniha. Hezky se četla. Skvělá oddechovka.

Ruru
20.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Úžasná kniha.
Prostředí vyrůstání mezi samými bratry bylo dle mého názoru vykresleno velmi dobře a v Charlie jsem tak trochu viděla sama sebe. Taky mám radši mikinu a tepláky než nějaký pomalu průhledný top a skinny džíny (s třpytivým nápisem na zadku. ;)) S Charlie jsem se ztotožňovala a byla mi hodně sympatická.
Doporučuji.

rysavas
10.01.2021 4 z 5

Super oddychovka....taková u které si říkáte, škoda, že vám není ....náct a že vás tohle už asi nepotká....že nemáte starší bráchy, kteří by vás nedali ....a že nemáte kluka odvedle...