Kluk odvedle

Kluk odvedle https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444647/bmid_kluk-odvedle-j3m-444647.jpg 4 594 150

Šestnáctiletá Charlotte Charlie Reynoldsová si vždycky myslela, že jí skutečnost, že ji vychovával jen táta a tři starší bratři, přináší samé výhody. Dovede totiž předběhnout, porazit a přechytračit každého kluka, kterého zná - včetně svého čtvrtého bratra, souseda Bradena. Ale jak přijde na ,,holčičí chování", Charlie vůbec neví, co si počít. Když začne pracovat v módním butiku, aby si vydělala na splacení pokuty za rychlost, ocitne se v neprobádaném světě make-upu, krajkových sukní a blýskávých flitrů. A je to o to divnější, že tráví čas ve společnostu kluka, který ji nikdy neviděl nakopávat zadky při sportu. Aby se vyrovnala se stresem, který ji způsobuje nutnost předstírat, že se v téhle nové džungli vyzná, utíká na zadní dvorek. Pozdě v noci si o svých problémech povídá s Bradenem přes plot, který je odděluje. Ale jejich noční rozhovory nemohou vyřešit Charliin největší problém: začíná se do Bradena zakoukávat. A to jakože dost. Ví, jak si jít pro vítězství, ale pokud ho kvůli tomuhle tajemství ztratí úplně, sázky jsou najednou příliš vysoké.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

On The Fence , 2014

Radějka
28.06.2022 3 z 5

(SPOILER) Trošku jsem se věkově sekla, doporučila bych knížku spíše dívčinám do 16 let :)
Charlie byla sympatická, bráchové taky, trochu mě však zklamal postoj Charlie po tom, co se dozvěděla, že její matka trpěla depresemi. Chápu její zklamání i šok, ale jako osoba, která trpí podobnými problémy, mohu říct, že to není vždycky tak černobílé, jak se to zde prezentuje. Knížka se mi i z tohoto důvodu zdála dosti jednoduchá.
Nebylo by také za mě na škodu více se zaměřit na Brandenovu rodinu a jeho vztah s rodiči (hlavně s otcem) :)
Jinak mohu doporučit na odpočinek, čte se to samo ;)

kimChristopher
26.06.2022 5 z 5

Knihu jsem si zamilovala. Hned od začátku se mi kniha líbila. Děj hezky plynul a zase (jak jinak) se v mém obličeji i duši promítlo hodně emocí. Doporučuji!!

DeniCod
30.05.2022 5 z 5

Moje čtvrtá kniha od Kasie a taky čtvrtá co se mi tak strašně moc líbila. Knihy od Kasie West miluju a tahle není výjimkou. Dobře se to četlo, krásný děj, není co vytknout :D

Erika017
13.05.2022 4 z 5

Moc hezká kniha, řekla bych, že jedna z nejlepších od autorky. Rozhodně doporučuji

Magdyla.8
05.05.2022 4 z 5

Příběh autorky mě velmi překvapil a potěšil. Kasie West čtu jen na oddech a když chci na chvíli utéct realitě a proto od knih nečekám zvraty a hluboké myšlenky. Tento příběh mě tak pohladil po duši a strefil se mi do nálady, že to není ani možné. Hlavní hrdinka mi byla příjemná, sympatická a špičkování mezi ní a bratry/kamarádem se mi velmi líbilo. Také se konec dobře rozuzlil a vyřešilo se i spoustu traumat a problémů hlavní hrdinky. Příjemně se příběh četl.

babystar
29.04.2022 3 z 5

Knížka, z níž jsem už dávno "vyrostla", ale myslím, že "puberťačkám" se může líbit. Já už jsem se na příběh Charlie dívala očima matky, či spíše babičky, a bylo mi jí líto. Žít v takové rodině musí být hrůza. Bratři ji prý mají rádi, ale spíš bych řekla, že ji šikanují. A ještě mne zarazilo, že v pětičlenné rodině není nikdo, kdo by vařil, pral a uklízel. Děcka se jen dívají na televizi a otec je ve službě, nebo spí. Ty nezbytné domácí práce dělají asi trpaslíci.
S Charlie jsem soucítila a byla mi daleko sympatičtější, než ta její nová zmalovaná kamarádka.

Veber
16.04.2022 3 z 5

Poprvé jsem u Westové zklamná. Příběh mi přišel celkem průměrný. Chyběla tomu jiskra, jako u jiných, které jsem od autorky četla.

Knihožroutka23
10.04.2022 4 z 5

Začátek pomalejší, ale konec je pak úplná paráda. Určitě stojí za přečtení.

anezka1711
28.03.2022 3 z 5

Upřímně... strašně se to táhlo a od ¾ bomba!

naty_z_knihy
11.03.2022 5 z 5

Tak tuhle knížku jsem zhltla za den. Bavilo mě, že Charlie odmala vyrůstá se třemi bratry, kteří ji chrání jako oko v hlavě, navíc jsou sportovci, a to s sebou přináší spoustu vtipných situací. Mám ráda tenhle styl psaní, kdy děj krásně plyne, kapitola střídá kapitolu a člověk je najednou na konci ani neví jak. Romantická linka je taky skvělá, bavily mě i vedlejší postavy, vůbec by mi nevadilo, kdyby jim autorka věnovala další knihy. Skvělá oddychovka, po které zůstane dlouho úsměv na tváři.

janka2000
15.02.2022 5 z 5

Je těžké být jediná holka mezi kluky. Hlavní hrdinka miluje sporty a vyrůstá se třemi bratry a otcem. Když přijde na lásku a vlastně i vnitro, je zcela bezradná.

Vjeerus
09.02.2022 5 z 5

Chápu, proč jsou knihy Kasie West tak populární. Hrdinka má velmi originální povahu a moje srdce zaplesalo v závěru, kdy ten vyvolený není bad boy, což je teď očividně moderní.
Krásný byl i ten kontrast mezi tím, co hlavní hrdinové ukazovali před ostatními a co si pak sdělovali v soukromí plotu.
A dál tleskám tomu, jak Charlie nalezla samu sebe a že zájem i o holčičí věci nedefinuje, jak dobře umí člověk sportovat.

MishRarach
22.01.2022 5 z 5

S PS: Líbíš se mi je Kluk od vedle moje nejoblíbenější kniha od Kasie. Možná je to otřepané, ale líbí se mi a hlavně mi přijde, že i hlavní hrdinka má se mnou hodně společného.

Lenka2533
01.01.2022 5 z 5

Tohle bylo boží! Všechny postavy byly naprosto skvělý, ti její bratři byli zkrátka úžasní. Kluk odvedle byla moje 4. knížka od Kasie West a musím říct, že autorku mám zatím velmi ráda. Už se těším až si přečtu další knihy :) A této dávám rozhodně 5 hvězd!

Lia_and_Petty
29.12.2021 5 z 5

Knížky od autorky mám moc ráda a u téhle mě moc bavilo, že Charlie nebyla typická holka, ale vyrůstala s bratry a kamarádem odvedle. Romantická linka byla naprosto skvělá, krásně to mezi ní a Bradenem jiskřilo a skvělou zápletku umocňovalo i to, jak se k jejich lásce stavěli bratři Charlie. Skvělá oddychovka, přečteno za jeden večer.

TerryDee
26.12.2021 4 z 5

Knihy od Kasie West mám ráda, takže jsem věděla, že s touto knihou neudělám chybu. A měla jsem pravdu.
Čtení jsem si užila a příběhově se mi to líbilo, i když k hlavní hrdinka Charlie jsem zpočátku musela najít cestu, což se nakonec podařilo. Libilo se mi, jaký měla vztah se svými bratry, jak postupně nacházela samu sebe a pak její rozvíjející vztah se sousedem Bradenem (kde mě bavila ta jejich jiskřivá chemie a večerní svěřování u plotu).
Mužů říct, že se těším na další autorčiny knihy.

Mondaika
18.12.2021 4 z 5

Jak již většina uzná autorka Kasie West, prostě umí. Hlavní hrdinka Vám prostě s její klučičí rodinou příroste k srdci tak, že jste za chvíli na konci příběhu a ani nebudete vědět jak... Krásné oddechové přečteníčko...

3 přečtená kniha od autorky a to už je co říct....

Verča@
12.12.2021 5 z 5

Kasie West prostě nezklame. Už jsem od ní četla tři knihy a tahle by se umístila přesně uprostřed biť ne dokonce úplně nahoře. Hlavní hrdinka Charlie mi byla sympatická a její charakter byl jiný než jsme u hlavních hrdinek Kasie West zvyklí. (I když občas jsem s jejím chováním nesouhlasila.) Co bych na knize ocenila, je vztah Charlie a jejích bratrů. Všechny jsem si je zamilovala a užívala si zábavné konverzace s nimi. Také jsem se zasmála, když se jí táta snažil vysvětlit a pomoct s holčičími věcmi. Zkrátka kniha byla vtipná, roztomilá a jedno velké doporučení! 5/5⭐

Anie94
10.12.2021 3 z 5

Kluk odvedle je rozhodne mila oddechovka, jak pro dospivajici slecny, tak i jejich maminky. Ja taky uz davno nejsem cilovou skupinou a pribeh jsem si docela uzila. Hlavni hrdinka mi byla zpocatku docela nesympaticka, ale nakonec jsem si mladickou Charlie dokazala oblibit. A Brandon? No, toho proste miluju. ️ V deji se mi hodne libilo skadleni mezi sourozenci. V knizce je ukryto spoustu mouder z bezneho zivota. Je to hodne predvidatelny pribeh, uz od ctvrtiny knihy vite jak to skonci ale to vubec jejimu kouzlu neubira. Tato kniha byla o neco slabsi nez treba P. S. Libis se mi, ktera je proste moji srdcovkou. Jako vzdy autorka napsala tuto knihu vyborne. A ten konec? Rozhodne zahreje u ️. A o krasne obalce ani nemluvim.

Petra-1
01.12.2021 4 z 5

Knížky od Kasie West se čtou prostě sami. Opět příjemný příběh, který zahřeje srdce a vykouzlí úsměv na tváři.