Okamžiky štěstí

Okamžiky štěstí https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310093/bmid_okamziky-stesti-656779212c8a6.jpg 4 4702 1119

OKAMŽIKY ŠTĚSTÍ je možné začít číst z kterékoli strany. Vyberte si! Příběh sourozenců Veroniky a Jáchyma budete prožívat podle toho, který začátek zvolíte. Buďto do života skočíte jako Jáchym volným pádem z výšky čtyř tisíc metrů, nebo se jako Veronika budete statečně prokousávat citovými nástrahami ode dne ke dni. Prožijete dva příběhy v jednom. Jako on a jako ona. Nebo v opačném pořadí, což bude překvapivě jiné, než byste očekávali... Můžete s nimi hledat štěstí, doufat, věřit, dělat chyby a napravovat je. Budete se o ně bát, fandit jim a zamilovávat se s nimi. A nejenom s nimi. Taky s Eliškou, Kubou, Dedém, Monikou, Viktorem, Amy, Kryštofem, Danou, Viki a Ondřejem. Protože štěstí a lásku hledá každý. I když to zní jako fráze.... celý text

Jamka
01.08.2017 5 z 5

Kniha moc hezká, jen už v některých pasážích(jak U Jakuba tak u Veroniky) se mi to zdálo moc náhod najednou.

Schary
31.07.2017 5 z 5

Výborné počtení, NADCHLO MĚ TO... Kniha je rozdělená na dva příběhy. Jde o osudy sourozenců, můžete si vybrat z jaké perspektivy začnete...Jedna půlka je příběh Veroniky, s tou jsem začala já: Podle mě je Veronika trochu na nervy :( Víc se mi líbil příběh Jáchyma, i když ten byl ze začátku taky dost nezodpovědný:) Hlavně asi, ale hlavní hrdinové nebyli poučeni od rodičů o antikoncepci :)) Až při přečtení celé knihy to dá ucelený obrázek.

Terculkka
31.07.2017 3 z 5

Mně se kniha četla velmi dobře. Líbilo se mi, že byl hlavní příběh podán dvěma pohledy a přitom mě obě části knihy bavily. Začala jsem částí o Jáchymovi, zaujala mě více :). Při čtení příběhu Veroniky se příběh pěkně doplňoval. Oddychové čtení.

Marci70
31.07.2017 5 z 5

Pohodové čtení.

mschmidtova
30.07.2017 4 z 5

Zajímavý a originální nápad! Fascinuje mě, že autor dokázal sepsat ten samý příběh dvakrát, z pohledu sourozenců tak, aby čtenář mohl přečíst oba a nenudil se. Na druhou stranu je ale vidět, že knihu napsal muž. Postavy si většinou mezi sebou nic nevyříkají, buď o problémech nemluví, nebo se jen zmíní a všechno je hned jasné. Přesto jsem se ale ani chvíli nenudila a oba příběhy jsem přečetla s chutí.

Martinacertik
30.07.2017 5 z 5

Velmi se mi líbí nápad čtení jednoho příběhu ze dvou stran. Knížka se mi dostala do ruky zrovna ve chvíli, kdy podobnou situaci jsem zažívala i já. Rozhodně stojí za přečtení

Snecek89
30.07.2017 3 z 5

Můj první knižní Hartl. Čtivé, to ne že ne. Neotřelý nápad s dvojím vyprávěním a spousta toho, co by dobrá knížka měla mít - láska, sex, smutek, štěstí, život, smrt, překvapení. Pro mě ale příběh postrádal něco hlubšího. Právě proto mě neuspokojil ani jeden z konců, nevěřím jim. Ale trochu se děsím toho, že je to malá výpověď o generaci, do které patřím.

katsiki
30.07.2017 odpad!

Pro mĕ zklamání..promiskuitní,překombinované,neuvĕřitelné...do konce jsem se musela hodnĕ nutit.Slibovala jsem si,že Hartl bude patřit i k mým oblíbeným autorům, když se na tuto knihu v naší knihovnĕ čeká 41xrezervací...Bohužel to není můj šálek kávy.

Márinka
29.07.2017 3 z 5

Velmi čtivé, i když - možná - pro rodičovskou generaci příliš promiskuitní. Přesto jsem si z příběhu Veroniky a Jáchyma odnesla jednu neoddiskutovatelnou pravdu, o které vím, ale často na ni zapomínám: Štěstí, to jsou jen okamžiky. Musíme si jich velmi vážit a naplno je prožívat. A když jsme v průseru, tak věřit, že TEN okamžik zase přijde :) .

angelice
28.07.2017 4 z 5

Tak takhle čtivou knihu jsem už dlouho neměla v ruce...i když je její námět jedna velká nehoda, je zároveň hrozně optimistická a nevtíravě vtipná. Užila jsem si obě části a knihu četla na přeskáčku po kapitole, což se ukázalo jako dost efektní a k tomu i napínavé, protože bylo zkouškou sebeovládání přesunout se z jednoho sourozence k druhému. Výborný příběh o lidských vztazích, který mi dal tři věci. Překonávat to, co život tak rád hází pod nohy, zbytečně se nenervovat a nebát se včas odejít. Oba sourozenci člověku hned přerostou k srdci. Navíc snad tím, že knihu napsal muž, není Veronika zbytečně upovídaná a vyprávění plyne svižně i v její části. K této knize se ještě určitě vrátím, jen ji zkusím přečíst i jinou variantou. Rozhodně je silným a skvělým příběhem.

marketa1235
28.07.2017

Do konce jsem to nezvládla, pro mě o ničem, ale možná se k tomu ještě někdy, třeba u moře na pláži, vrátím... :-)

piney
27.07.2017

Pro mě to byla příjemná oddechovka. Začala jsem příběhem Veroniky. Veronika mě zaujala a napínala, Jáchym doplňoval otázky příběhu a překvapoval. Líbilo se mi propletení situací a odhalování pohledů z druhé strany.
Možná to bylo víc nenáročné čtení, než na které jsem zvyklá, ale kniha mě bavila a chystám si přečíst další díla tohoto autora.

Dija
26.07.2017 5 z 5

Pro mě to bylo takové pohodové letní čtení, které splnilo účel odpočinkové knihy. Příběh příjemně odsýpal, občas byly situace opravdu až lehce groteskní, ale já osobně jsem nadšená. :-)

Stradivari2009
26.07.2017 odpad!

Pana Hartla mám rád, ale tohle opravdu nešlo dočíst. Neuvěřitelná slátanina pro náctileté. Vyhozené peníze.

novina
24.07.2017 4 z 5

Moje první knížka od autora. Začala jsem osudem Jáchyma. Jeho polovina příběhu mě bavila, báječně se četla. Už během jeho příběhu jsem měla Veroniku čím dál míň v oblibě, a proto se mi její část už tak dobře nečetla. Ale nemyslím, že bych ji měla raději kdybych začala jejím pohledem :)

terezcz
23.07.2017 4 z 5

Kniha se mi libila. Asi ne tak jako Prvok, Sampon..., ale i tak ji rada doporucim jako oddechovku.

MartinkaSl
22.07.2017 4 z 5

Super oddechovka. Začala jsem Veronikou, ale osobně se mi více líbil příběh Jáchyma. Líbila se mi propletení všech postav a nejvíce mě zaujal konec příběhu Jáchyma.

Evan28
22.07.2017

Nedočteno , hloupost.

HŠ
20.07.2017 2 z 5

Dvě hvězdičky a to pouze za část o Jáchymovi. Veroniku jsem fakt protrpěla. Nemyslím, že by se autor uměl vžít do ženské postavy. Já to nemohu ocenit ani jako lehké letní čtení. Plytké postavy, překombinovaný děj, s trochou nadsázky bych to zařadila do žánru fantasy. A že by to bylo vtipné? To už vůbec ne.

carkaaa
20.07.2017 5 z 5

Zatím ta nejlepší kniha, kterou jsem četla. Smutné, vtipné, ale velmi poutavé čtení. Nejlepší !!

Praha humor dospívání sourozenci vztahy společenské romány

Patrik Hartl
česká, 1976