Inheritance

Inheritance https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/110686/bmid_odkaz-dracich-jezdcu-inheritance-RGT-110686.jpg 4 3081 352

Inheritance je čtvrtou knihou ze série Odkaz Dračích jezdců, kterou napsal Christopher Paolini. Neuplynulo mnoho času od doby, kdy byl Eragon pouhým klukem z chudé farmy a Safira jen modrým kamenem ležícím v hlubokém lese. Nyní se situace změnila. Eragon je dračí jezdec a zabiják stínů a Safira mocný drak, který spolu se svým jezdcem letí vstříc k definitivnímu vítězství nebo záhubě. Osud celé země spočívá na jejich bedrech. Životy tisíců lidí závisí na tom, jak si v poslední bitvě povedou. Celé dlouhé měsíce výcviků i bitev mohou všem přinést naději a život, ale stejně tak i bezednou propast ztráty, smrti a zatracení. Ten nejtěžší zápas je stále ještě čeká. Galbatorix. Budou muset najít veškerou sílu k tomu, aby svedli tuto poslední bitvu. Jestli tentokrát neuspějí, je vše navždy ztraceno. Další šance už nebude. Eragon a Safira spolu dokázali dojít dál, než se kdokoliv odvážil vůbec doufat. Ale teď musí svrhnout zlého krále z jeho trůnu, zbavit násilím zmítanou zemi tyrana a nastolit v Alagaesii znovu právo a řád. Není velká šance, že se jim to podaří. A pokud ano, jakou cenu budou muset zaplatit?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Inheritance , 2011

EMANAOST
14.07.2014 5 z 5

Chyběli mi tam některé detaily. Ale jinak jedna z nej knih které jsem četla

LammEr
13.07.2014 5 z 5

Zakončení série, jak má být. Paolini zde nejen chytře vymyslel finální bitvu mezi králem a Eragonem, ale také se věnoval tomu co se děje několik dní po skončení války. Dořešil, někdy až moc rychle, některé vedlejší linky a navnadil mě na další příběhy z Alagaesie. Snad se toho dočkám .-)

Blekí
02.07.2014 5 z 5

Inheritanci jsem otvírala s očekáváním, jak celá série skončí, a jsem naprosto nadšená. Příběh mě nepustil a děj jsem opravdu prožívala. Už dlouho jsem se do knihy tak nezačetla.
Ke knize celkově nějak nemám co říct, ještě stále ve mě víří pocity z ukončeného příběhu, ale co se konce týče, jsem nadšená. Bála jsem se, že se mi konec nebude líbit, ono autoři celkově mají tendence zprasit konec skvělých sérií, ale tenhle se mi líbil, jsem spokojená.

Dočtením Inheritance pro mě končí nejen série Odkazu dračích jezdců, ale taky část dětství. Eragona jsem dostala když mi nebylo ještě ani deset let, Eldesta jsem si posléze vydupala :) A poslední dva díly série jsem si koupila za své první vydělané peníze. Paoliniho příběh mě prostě doprovázel dlouho a myslím, že ještě dlouho bude.
Plný počet bodů tedy dávám nejen knize samotné, která si je bezpochyby zaslouží, ale i celé sérii.

Kopta
21.06.2014 5 z 5

Slzy mi asi zastřou úsudek, ale co s tím? Inheritance bylo dokonalé zakončení ODJ série, které mě provázela hezkých pár měsíců a vžil jsem se do tohoto světa. Překvapilo mě, že se konec prodlužoval jak jen to asi šlo, čímž Galbatorix byl něco jako jen malá výzva. S každou postavou jsem prožíval každý zážitek a každí stránka byla něco nezapomenutelného.

šošana-lilie
16.06.2014 4 z 5

!BOMBA!
Na konci jsem měla na krajíčku a to jsem četla už 3x.
(i když ten konec byl podle mě zbrkle napsaný)
!BOMBA!

Scharks
10.06.2014 5 z 5

Tenhle do detailu propracovaný svět a jeho postavy jsem si fakt zamilovala :o) Jen škoda toho konce, čekala jsem něco...nevím, asi něco víc, přišlo mi to bohužel takové trošku zbrkle useknuté... Každopádně to nic nemění na tom, že celou sérii naprosto zbožňuji :o)

Misa25
10.06.2014 5 z 5

No jestli já nejsem zamilovaná do draků :DDD První knihu mám dokonce podepsanou :DDD tato série je jedna z mých nejoblíbenějších :DD

DračiceLaura
04.06.2014 5 z 5

Kniha se mi opět velmi líbila, byla však lehce horší než předchozí. Konec se mi vůbec nelíbil(byla jsem z toho smutná). Byl však originální a nečekaný, což se od knížek očekává.

AndreaD
26.05.2014 3 z 5

Dlho som sa bránila napísaniu komentáru k poslednej knižke Okazu, lebo autora nechcem uraziť, ale jednoznačne vo mne táto knižka nezanechala taký pocit ako prvé 2. Niekto tu píše o tom ako Paolini v písaní dozrel, mne sa zase zdá, že chcel skôr udržať určitú masívnu väzbu, aby to nebolo pod 500 strán, lebo táto knižka sa mi zdala neskutočne rozťahaná a navyše som už takmer od polovice cítila pichanie kdesi v kostiach, že aj speje ku koncu, ku ktorému pravdepodobne nemilosrdne aj dospieť musela. Neviem či som čakala nejaký happyend ako z červenej knižnice, ale určite nie to, že Eragon skysne kdesi v pustine s drakmi opustený celým okolitým svetom a ľuďmi na ktorých mu záležalo....

tlllk
19.05.2014 5 z 5

Pre mňa najlepšia kniha z celej série, žiadne pol stranové elfské básne ani prísahy v trpazlíčtine, dej bol svižný, vyvrcholenie celkom originálne dokonca aj to "dotiahnutie deja" mi v audiopodobe nevadilo (aj keď chvíľami sa to ťahalo ako ...)

IvcaK98
01.05.2014 4 z 5

Čím delší dobu na knížku čekám, tím větší mám od ní očekávání. No, na Inheritance jsem čekala hodně dlouho. Až moc. Paolini se měl držet svého původního plánu udělat z Eragona trilogii a čtvrtý díl byl dost zbytečný. Nejvíc mě ale zděsil závěr. Ten mi přišel absolutně zazděný, nepromyšlený, přímo odfláknutý. Tohle má být konec celé téhle skvělé ságy, během které se nám dostalo bezpočtu narážek na nepravděpodobnost úspěchu a hrozby velkých ztrát? No sakra. Pořád je to ale slušné počtení a z úcty k celé sérii dávám 4*, i když mi to leží těžce v žaludku.

Barbastelle
09.04.2014 2 z 5

Bylo to dobré - ale už u mně pominula Eragonovská mánie a zkrátka ne natolik dobré, aby mě to nadchlo.
Musí se nechat, že Paoliniho styl psaní docela vyspěl, ale své mouchy to pořád má.

DaKy2003
07.04.2014 5 z 5

Suppppppppeer!

kristynakris
06.04.2014 3 z 5

Odkaz dračích jezdců jsem si zamilovala, ale poslední díl jsem četla nejdýl, protože mě do děje nevtáhl. Mohlo to být lepší =) Ale stejně mám ráda příběh dračích jezdců)

Sequentus
05.04.2014 1 z 5

Nejslabší díl. Působící, že byl napsán jen z nutnosti ukončit příběh a vytřískat další peníze.
Škoda. Finále mohlo být určitě lepší.

Sarka14
05.04.2014 5 z 5

Příběh je u konce. Eragon a Safira dokončili svá dobrodružství a mě budou chybět :-) Celá série byla opravdu výborná. Narozdíl od jiných, já si opravdu myslím, že autor se s každou knížkou spíše zlepšuje. Je z nich cítit vyzrálost spisovatele. A nepřestává mě udivovat, že autor je stejně starý jako já a dokázal vytvořit něco tak úžasného. V podstatě celý svět. Smekám. Mám ráda fantasy knížky a už hodně dlouho jsem nečetla tak skvělou sérii. Doslova mě uhranula a přečetla jsem všechny díly takříkajíc jedním dechem. Doporučila bych ji každému, kdo má tenhle žánr rád. Poslední díl jasně směřoval k nevyhnutelnému konci. A i mě, stejně jako jiným (možná většinou ženám) bylo u konce docela smutno. V minulých dílech byl pro mě hlavním hrdinou spíše Roran, ale v posledním díle už má Eragon převahu. Abychom to shrnuli. Děkuji Christophere za něco tak úžasného, jako je svět Eragona a Safiry.

Pižmoň
19.03.2014 2 z 5

Je to hezké čtení, ale mám k tomu výhrady, který sráží mé hodnocení až k podprůměrným. Absolutně se mi nelíbí že Eragon a Safira nepřinesli téměř žádnou oběť a bylo jim dopřáváno maximální přízni autora. V porovnání s Galbatorixem neměli žádnou šanci na úspěch a přesto dokázali vyhrát. Celý úspěch závisel jen na tom jaké měli štěstí. Téměř každý boj vyhrála náhoda a to ku prospěchu Eragona a to i ten poslední, vcelku se mi ten Eragon jeví jako neschopný sedlák co měl kopu štěstí.

Alex.Barunka
24.02.2014 4 z 5

Eragon se Safirou prošli dlouhou cestu, kdy získali potřebný výcvik, zkušenosti a přátelé. Teď před nimi stojí ten nejtěžší úkol ze všech - zabít Galbatorixe. Od Eragona se přesouváme k Inheritance a musím říct, že i Paolini urazil dlouhou cestu. Hlavní dějová linie se týká dobývání měst, které mi přišlo dost monotonní. Do hlavního příběhu jsou opět vsazena dobrodružství Rorana. Ačkoliv mě v předchozích dílech bavila, teď jsem jimi byla znuděná. Mnohem více mě zajímalo jak si povede Eragon se Safirou a jaká esa proti Galbatorixovi vytáhnou. Inheritance má skoro přes 680 stran, a tak jako v knize Brisingr, mi připadali některé scény naprosto zbytečné a utahané - příkladem jsou přerostlí šneci na Vroengardu. V jiných částech jsem příběh doslova hltala. I když nám Christopher nabídl 670ti stránkovou knihu, pořád si myslím, že nás o něco ošidil. O draky! Další věcí, která mě tak trošku zklamala je ta, že hrdinové dospěli do cíle příliš rychle a snadno. Paolini mohl více času věnovat poslednímu boji proti Galbatorixovi namísto dobývání měst. Chyběla mi tam ta třešinka na dortu. Konec příběhu je sice do jisté části utopický, ale jsem ráda, že neskončí všudy přítomnou láskou, ale nádechem smutku.
Dávám pět hvězdiček :) ..

Ravabi
23.02.2014 4 z 5

Skvělé zakončení úžasného 4 dílného dobrodružství. :)

Lika
15.02.2014