Eragon

Eragon https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33189/bmid_odkaz-dracich-jezdcu-33189.gif 4 5744 739

Jeden chlapec, jeden drak, svět dobrodružství. Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě - Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou ... První díl tetralogie Odkaz Dračích jezdců.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Eragon , 2002

Dearbooklife
18.05.2020 4 z 5

knížka sama o sobě je prostě strašně skvělá, ale já se do ní nemohla začíst :( přesto mě to celé nakonec bavilo a těším se, jak se příběh bude vyvíjet! :D

jirka9453
17.05.2020 5 z 5

Už poněkolikáté přečtená kniha, kterou jsem prostě chtěl a musel mít - a právem. Napínavý i úsměvný příběh s krásnou myšlenkou, mohutný svět, který Vás obklopí a nezapomenete na něj - a hrdinové, kterým musíte držet palce, ač byste jim některým za jejich hloupou tvrdohlavost někdy nejradši řízli. :-))

OsolenéKnihy
11.05.2020 5 z 5

Eragona jsem četla již podruhé nebo potřetí a hodně mě překvapilo, že mě stále baví. Přece jen, mé první čtení proběhlo, když mi bylo 10-12 let, a to už je nějaká doba. Od té jsem přečetla spoustu dalších knih, mám větší přehled, užší kritéria a jsem náročnější, ale stejně mě to ohromilo. Spoustu zvratů jsem zapomněla, takže mě překvapily stejně jako prvně, ač jsem žila s vědomím, že knihu umím nazpaměť. Budování a představování se světem je zde ukázkové, už od první strany na vás čiší taková atmosféra, že vám je okamžitě jasné, kde se nacházíte a trvá po celou dobu knihy. Akční scény, boje, to vše jsem si představovala tak živě. Postavy? Připadá mi, jako by byly skutečné. Takže tady skládám jednu velkou poklonu autorovi, protože si ji zaslouží i po těch letech! Další díly si určitě také přečtu znovu!

matouskova_
02.05.2020 4 z 5

po dlouhém domáhání sama sebe k přečtení této knihy a překousání první poloviny knihy, která mě ničím nezaujímala, jsem se dostala do strhujícího a napínavého čtení. nemohla jsem se od knihy odtrhnout, usínala jsem s ní, popravdě jsem ji omylem utopila při naší společné koupeli. až na postavy, jejichž povahu jsem podle nepestrého popisu nedokázala odhadnout a na Broma, který mi jako jedna z dalších postav sobecky a přechytrale připomínal Brumbála, Gandalfa a spoustu dalších knižních postav, které toho ví až děsivě moc, ví jak se správně rozhodnout a jsou popisováni jako lepší než ostatní, nemám knize co vytknout. kniha je geniálně promyšlena, ta spletitost děje a postav, o to víc k neuvěření je, že autor napsal knihu ve svých patnácti letech. tohle je opravdu skvostné dílo a upřímně ovlivnilo několik mých názorů a pohledů na svět.

Zania
19.04.2020 5 z 5

Moc pěkná kniha, škoda že jsem si ji nepřečetla tak před osmi lety, to by se mi určitě líbila více. Teď už fantasy není můj nejoblíbenější žánr. Přesto se mi líbilo to společné putování, nástrahy a nakonec parádní bitva.

Elka252
18.04.2020 3 z 5

Celkem pěkná kniha ale neuměla jsem se do ní pořádně začít. Tenhle díl se mi celkem líbil ale další díl jsem ani nedočetla.Možná že se k ní za čas vrátím a zkusím i další díly co jsem zavřela.

Pez892
13.04.2020 5 z 5

Úplně nejlepší KLASIKA všech fantasy. Přečetla jsem všechny díly této dračí série a klidně je bude číst ještě jednou. P

daniel2010
13.04.2020 5 z 5

Hodně zajímavá kniha,strašně se mi líbila.

LunaL.
09.04.2020

Na knihu jsem se dost těšila. Když byla hitem, tak jsem se k ní nedostala a teď mě napadlo, že si ji přečtu. Fantasy mám ráda, ale nevím proč, nezačetla jsem se. Okolo 200stránky jsem čtení vzdala, čekala jsem něco jiného. Možná je to tím, že mám po dlouhé době hodně knih, co chci číst, nebo jsem jen neměla tu správnou náladu. Nehodnotím, zkusím se k ní časem vrátit a zkusit ji dočíst.

ComicGuy899
02.04.2020 4 z 5

Už zo začiatku musím povedať, že kniha má v sebe väčší potenciál ako sa na prvý pohľad zdá. Zároveň má viac dejových dier ako ementál i príbeh miestami na to aký má byť komplexný je dosť jednoduchý.

To, ale nič nemení na tom, že na svoj nízky vek (15 rokov) dokázal Christopher Paoilini napísať komplexné fantasy určené jeho vlastnej vekovej cieľovke o dračích jazdcoch, čo mi už samo o sebe príde zaujímavé. I keď to má naozaj veľa múch (ako napríklad parazitné slová typu ale, že ,alebo, i keď, a tak - hlavne v Slovenskom vydaní, ale aj v niektorých českých) Chris si dokázal nájsť dieru na trhu a písať o bájnych bytostiach, ktoré boli do tej doby z pohľadu fantasy brané za negatívne a nežiadúce zvery. Touto sériou sa celá fantasy základňa otriasla a s ňou prišiel nový pod žáner (skôr pod žánre) - Young Teen a Young Adult.

Vo výsledku je Eragon napínavé a veľkolepé fantasy o mladom chalanovi, ktorý rozumie drakom, slúži i ako zaujímavá odbočka od hlavného smeru fantasy. Autoritu, povesť a kvalitu tohoto diela podkopáva iba fakt, že bol autor limitovaný len svojím vekom a fantáziou. Ak ste začínajúci čitateľ a chcete sa nejako dostať do High-Fantasy žánru a nesadli vám iné tituly ako LoTR séria či Harry Potter, Eragonom nič nepokazíte. Ak ste starší čitateľ (starší ako 20 rokov) potom výber knihy dobre zvážte a popremýšľajte akú veľkú máte toleranciu voči autorovému typu písania...Inak ukážková prvotina.

david9690
29.03.2020 5 z 5

Tohle scifi mě bavilo. Draci, lidé, elfové, trpaslíci, kouzla a spoustu nepřátel a nebezpečí je v tomto žánru klasickým tématem, ale zde je to podáno fakt velmi čtivé, děj má spád a místy je velmi napínavý. Na to že to napsal 16lety kluk je to fakt pecka. Perfektní fantazy knížka a mě nezbývá nic jiného než vrhnout se na další díl ze série. Už se moc těším na to jak se to bude vyvíjet a co Eragona čeká u Elfů

Kniha2006
21.03.2020 5 z 5

Kniha je nádherná nyní jsem ji přečetla po druhé a to jsem ji četla v lednu ( teď je březen téhož roku), čte se téměř jedním dechem. Pokaždé jsem ji přečetla cca za šest dní. Celá série Odkaz dračích jezdců stojí za to si přečíst přes 2 000 stránek je napínavá od začátku až do konce. Všem dopručuju!

Helena00
15.03.2020 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, překvapilo mne jak se rozchází s filmem. Tak mladý autor, klobouk dolů.

icezero
29.02.2020 4 z 5

první tři díly téhle série jsem kdysi dostal jako komplet k narozeninám, fantasy literatura je asi moje nejoblíbenější. A hned jsem se začetl.
první díl mi přijde jako pohádka a ač rozhodně nejsem v dětském věku, rozhodně můžu říct že se mi líbil a celou sérii můžu doporučit. I když je pravda, že občas by člověk hlavního hrdinu praštil. Ale to pro mě vyvažuje celý svět, který v tomto díle autor vytvořil

v.july
19.02.2020 4 z 5

Zacatek je trochu zdlouhavy, ale pak se dej rozjede a vtahne do sebe. Jsem zvedava jak bude pribeh pokracovat.

Atekram
10.02.2020 4 z 5

Knihu jsem si koupila asi ve 14. Stála mě všechny tehdejší úspory, ale byla tak nádherná a já tolik milovala draky, že jsem nemohla jinak. Příběh mě tehdy upoutal a četla jsem ji několikrát. Teď po tolika letech nemůžu nevidět chyby a zjevnou inspiraci jinými fantasy, přesto si ale myslím, že na tehdy patnáctiletého kluka je to dílo obdivuhodné. Líbí se mi, jak je kniha naivní, stejně jako hlavní hrdina, tak nějak to dává smysl. K Eragonovi se vracím s hezkými vzpomínkami a určitě patří mezi knihy, které mě ovlivnili.

BraveRenard
08.02.2020 5 z 5

moje nejoblíbenější kniha celou sérii jsem přečetl 2× a rozhodně ne naposled

Denni112
30.01.2020 5 z 5

Tahle kniha se mi velmi líbila. A ačkoliv mi Eragon, jakož to postava moc k srdci nepřirostla, zamilovala jsem si Saphiru, pouto draka-jezdce a svět, který Paoloni stvořil.

Luciett.ka
07.01.2020 5 z 5

Z knihy jsem nadšená.
Dobře propracovaný a velmi zajímavý svět, který vás do sebe vtáhne.
Když jsem začala číst, nedokázala jsem přestat a pořád jsem potřebovala vědět, co bude dál.

effa
06.01.2020 5 z 5

Přestože je to kniha určená podstatně mladší věkové kategorii, než jsem já, přečetl jsem si ji s chutí. Osobně ji řadím do kategorie výjimečně dobrých knih