Eragon

Eragon https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141398/bmid_eragon-141398.gif 4 5750 740

Keď Eragon nájde v lese naleštený modrý kameň, myslí si, že chudobného farmárskeho chlapca stretlo šťastie. Ale z kameňa sa vykľuje dračie mláďa. Eragon si uvedomí, že narazil na odkaz skoro tak starý ako je samé Kráľovstvo. Jeho jednoduchý život sa cez noc zmení a on je vtiahnutý do nového, nebezpečného sveta osudu, kúziel a moci. Prvý diel trilógie - Odkaz Dračích jazdcov... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Eragon , 2002

Nelin
27.01.2013 5 z 5

Kniha se mi zdála pomalá na rozjezd, ale potom to stálo za to. U mě za 5 hvězdiček. Eragon je originální a když jsem se do té knihy začetla, nemohla jsem přestat. Užasné.

Lothorien
22.01.2013 5 z 5

Krásně si vymyslel celou Alagaesii. odkaz dračích jezdců je parádní. Děj se s každou další knihou vyvíjí a graduje. Fantastické!

misar11
22.01.2013 5 z 5

Knížka, která bude oslovovat ještě mnoho a mnoho generací:)) Jedna z nejlepších knih vůbec s překrásným příběhem!

Arien
18.01.2013

Osobně si myslím,že Christopher,již tak mladý netušíc,že Eragon se stane bestsellerem, už jen první větou a celou myšlenkou stvořit Odkaz Dračích Jezdců neuvěřitelně pomohl k nynější situaci fantasy tvorby. Bylo mi ctí číst první díl, již čtu druhý a Christophera nemůžu pokárat snad za nic. Knihu doporučuji všemi chapadly co mám! :)

danca044
07.01.2013 5 z 5

Na Christophera Paoliniho opravdu nikdo nemá. Tak mladý a už napsal světový bestseller, který se čte jedním dechem. Všechno je velice promyšlené a obdivuji jeho styl psaní. Tuhle knihu byste si rozhodně měli přečíst. Určitě stojí za váš čas. :-)

saphe
03.01.2013 5 z 5

jedna z nejlepších knih co jsem četla- je jednou z těch, co se mohou chlubit, že jsem je měla do 2dnů přečtenou :-)

VitSchlesinger
02.01.2013 5 z 5

Výborná kniha - začátek je chytlavý a poutavý a zakončení epickým závěrem je perfektní ;)

Artë Calima
01.01.2013 5 z 5

Kniha je úžasná.. Přečetla jsem jí za 5 dní a celkově Odkaz dračích jezdců úplně žeru! :)

Wendysek
29.12.2012 5 z 5

Úžasné, už se těším na další díly!

Kate.S
13.12.2012 4 z 5

Knížka má zajímavý námět. Já si nemyslím, že to autor nějak obšlehl, spíše se inspiroval a vymyslel si svůj vlastní svět. Jeden z důvodů, proč jsem si chtěla Eragona přečíst byl, že vznikl z pera patnáctiletého kluka. Já osobně si myslím, že je příběh povedený, poutavý a místy i dobrodružný. Hladce se čte, stránky ubývají ani nevíte jak.

dusty
03.12.2012 5 z 5

Zase jednou mě překvapila knížka, kterou jsem otevřel napůl z nouze napůl ze zvědavosti. Původně mě odrazovalo právě to, že ji napsal patnáctiletý kluk. Ale pak se začali dít ty správné divy. Nejdřív jsem zjistil, že je Paolini Tolkienem jen okouzlen a příběh i místopis je jeho vlastní, pak se po několika stránkách vytratili i nedořečené věty (možná to je překladem) a příběh začal plynout. Po dvou dnech mám dočteno a už se brouzdám Eldestem. Klobouk dolů pane Paolini.

swamp
03.11.2012 4 z 5

Docela jednoduše, ale účelně vystavěný fantasy příběh, který dokáže docela dobře uchvátit.

borknagar
27.10.2012 4 z 5

Stokrát semleté nápady, ale u mě to zafungovalo. Bavil jsem se a dráčka si oblíbil..... Další díly jsem nečetl, ale čekají v knihovně až po nich jednou sáhnu :)

Mishwaa
23.09.2012 3 z 5

Omlouvám se všem fanouškům, ale v některých úsecích měl spisovatel dost krkolomná slovní spojení a na některých místech se děj hoodně protahoval, tudíž se kniha stávala méně a méně čtivější, občas jsem se do čtení musela dokopat.. Vlastně jsem ráda, že jsem t vůbec dočetla.

Sheina
22.09.2012 4 z 5

knížka jse mi docela líbila jsem ráda že jsem si ji přečetla docela mě překvapila protože jsem od ni očekávala rozhodně méně

Eryl
15.09.2012 5 z 5

Některým se možná může zdát děj nudně typický pro fantasy (z mladého chlapce se stane hrdina, tak říkajíc přes noc), ale to podle mého názoru znamená, že úplně nepochopili myšlenku autora. Knihy nejsou čistě jen o ději a o tom, jak rychle se prokousáte ke konci. Dobrá kniha vás vždy svede na svou vlnu, aniž byste si toho byli vědomi. A tahle kniha to zvládá bravurně. Občas jsem sice narazila na části, které se mi četly pomaleji, ale bylo jich poskrovnu. I sloh se mi velice zamlouval. Kdo váhá, určitě si knihu přečtěte. Při nejmenším se vám zlepší slovní zásoba. :D

klaruškak
10.08.2012 4 z 5

Lidi kteří nadávají na stupiditu této knihy by se měli zamyslet nad tím co je pro ně dobrá kniha. Jelikož většina fantasy knížek má jeden a ten stejný obrys děje, mění se akorát omáčka kolem. I přesto je Eragon originální a přes velký počet stran i dobře čitelnou knihou.

AnnaSk
05.08.2012 4 z 5

Má prostě své kouzlo.

dqenisa
22.07.2012

Skvělé. Viděla jsem to ve filmové podobě, takže jsem nevěděla co čekat .Ale musím říct, že knížka je velice dobrá. Čte se dobře.

kotasbk
19.07.2012 1 z 5

Všechno zlouhavé, nijak zábavné, chyby v cestování (jednou šli cestu týden podruhé 5x tak delší cestu pár dní, pokud si teda dobře vzpomínám, je to už pár let, co jsem to oteveřel naposled) a hrdina mladý chlapec, je fakt ubohá představa, že bude bojovat proti zkušeným a ostříleným bojovníkům jako byl stín. To je jako kdyby měl jít proti sobě Mike Tyson ve své nejlepší formě a věku proti mladému klučinovi, který ještě nemá ani vousy pod nosem.