Eragon

Eragon https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141398/bmid_eragon-141398.gif 4 5759 5759

Keď Eragon nájde v lese naleštený modrý kameň, myslí si, že chudobného farmárskeho chlapca stretlo šťastie. Ale z kameňa sa vykľuje dračie mláďa. Eragon si uvedomí, že narazil na odkaz skoro tak starý ako je samé Kráľovstvo. Jeho jednoduchý život sa cez noc zmení a on je vtiahnutý do nového, nebezpečného sveta osudu, kúziel a moci. Prvý diel trilógie - Odkaz Dračích jazdcov... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Eragon , 2002

Eliz
30.07.2013 4 z 5

Konečně jsem to napotřetí dala, nikdy jsem se tím nemohla prokousat. Ale to bylo nejspíš tím, že mi v době prvního čtení bylo nějakých deset a bylo to pro mě celkem složité na pochopení. Skvělá knížka, opravdu. I když Eragona bych někdy nejradši praštila. Paolini píše poutavě, člověk se krásně začte a příběh mu rychle ubíhá. Něco tomu ale chybělo. Když jsem knihu dočetla, neměla jsem z "ten pocit", kdy má člověk chuť nad tím vším, co se událo, přemýšlet. Od finále jsem očekávala víc, ale to asi budu muset vydržet do posledního dílu.
Vadilo mi používání "jsi se" místo "ses", ale to je chyba spíše překladatele.

Cmelina92
19.07.2013 5 z 5

Přiznám se před knihou Eragon jsem moc bášnivý čtenář nebyla. Když jsem viděla jak je knížka tlustá, bylo mi jasné že jí nikdy nedočtu. No opak je pravdou... Knížku jsem doslova zhltla snad za 2 týdny při maturitě :o))) Vždy když jsem šla spát a musela odložit knížku, těšila jsem se na další ráno až ji budu moct alespoň na chvilku otevřít. Kniha mě naprosto pohltila, vážně je úžasná na odreagování. Obdivuji autora, že tak mladý dokázal stvořit takové úžasné dílo...

joni
17.07.2013 5 z 5

Po dlouhém shánění se m konečně dostala do rukou... Měla jsem ji přečtenou za dva večery :-). Není složitá... jak už někdo napsal, prostě taková na odreagování :-). Určitě si ale přečtu i další díly! :-)

joker_natalia
03.07.2013 4 z 5

Neurazí, ale postrádá hloubku. Působí tajemně, ale již po pár stránkách ba řádcích se zdá, že je tahle knížka bez ducha. Jen tak na přečtení fajn, ale když má člověk dlouhé večery a usadí se do pohodlného křesla, nalije si víno (čaj, kávu atd.) měl by si přečíst něco jiné, možná trochu složitějšího. Věřte ale, že i tak budete chtít číst dál a dál. Budete doslova pohlceni příběhem dospívajícího chlapce a draka.

Kampino
02.07.2013 5 z 5

Draci, moje nejoblíbenější fantasy postavy. Kniha se četla sama, doporučuji všem kteří se chtějí nechat vtáhnout do jiného světa.

minde
25.06.2013 5 z 5

Příběhy o dracích mě předtím nijak zvlášť nezajímaly. Všude, kde se objevil nějaký drak, jsem o knihu/film ztratila zájem. A tak ani nevím co mě přimělo koupit si Eragona. Začetla jsem se...příběh mezi chlapcem a jeho drakem mě uchvátil a Safira mě natolik okouzlila, že jsem si taky přála mít takového draka :) Od té doby je pro mě dobrá fantasy kniha taková, kde se vyskytují draci :)

Dymond
24.06.2013 3 z 5

Taková pohádka, ale na odreagování je to dobrý... Rozhodně si přečtu i ostatní díly...

Lady Dracula
19.06.2013 3 z 5

Tato kniha mne nenadchla, ani neurazila. A přesto jsem byla ochotna přečíst si pokračování. Čím to? Možná je to tím, že příběh je působivý, zajímavě napsán a postavy relativně propracovány.

Karcoolka2210
18.06.2013 3 z 5

Film som videla davno a pravdupovediac ma nejako neohuril a viacmenej som zabudla na dej. Musim povedat ale, ze ma kniha zaujala. Dobre sa citala, aj ked pribeh mozno nie je najoriginalnejsi, ale ja mam rada knihy tohto typu a hned sa pustam do 2.casti:)

Thanyss
17.06.2013 4 z 5

Obdiv autorovi, protože to, co dokázal napsat v tak mladém věku je obdivuhodné. I když se Eragon u mě nezařadil k tomu top, co jsem zatím z fantasy četla, rozhodně mě nadchnul. Příběh pěkně odsýpal a četl se jedna báseň.

BooksLucyKing
12.06.2013 5 z 5

Prvně jsem viděla film, který se mi vždycky moc líbil, ale kniha mě uchvátila ještě mnohem víc. Ani by mě nenapadlo kolik věcí je ve filmu jinak než v knize. Film byl opravdu ochuzen o spoustu zajímavých a propracovaných věcí a postav, které v knize jsou. Zajímavý svět, kde žijí lidé, elfové, trpaslící a opět se objevují draci. Safira je užasný drak a s Eragonem jsou bezvadná dvojka. Brom a Murthag byli tajuplní a velice zajímavý. Škoda, že o Bromovi tam toho nebylo trošku víc. Jsem ráda, že se v knize vyskytuje víc Angela. A taky vše co se dovídáme o Arye. Líbilo se mi, jak je kniha doplněna jinými příběhy z minulosti, které dávají součastnosti smysl a přitom nenudí. Naopak mají svou důležitost a člověka uchvatí. Hrozně se těším na další díl. O tom nevím vůbec nic, o to víc mě hlodá zvědavost.

kotasbk
09.06.2013 1 z 5

Když jsem byl mladý, ještě jsem tolik nepřemýšlel, zda je to REÁLNĚ FANTASTICKÉ nebo NEREÁLNĚ FANTASTICKÉ, přsto jsem knihu miloval, natolik jsem ju žral, že bych ju opravdu sežral k večeři. Ale čím víc jsem byl starší a chytřejší (u téhle vlastnosti bych se hádal), zjišťoval jsem, že mi to přijde až natolik nereálné a v jisté záležitosti okopírované od Tolkiena. Možná někdo z vás bude semnou nesouhlasit, ale i přesto budu si stát za svým názorem. Jedna malá chybička je, že chlapec v mladým věku vraždí nepřátele po tuctech, ale nikde si nevzpomínám, že by měl nějaký vojenský výcvik nebo třebaže cestujě vzdálenosti neobvykle rychlým tempem, našlo by se toho víc. Paolini se snažil vytvořit svět stejně jako Tolkien, vytvořit jazyk elfů a sem tam odkazy na mýty z dávných časů, stejný rasy (trpaslíci, elfy, lidi a ještě cosi....). Ale v porovnání se Středozemí Paoliniho svět velice zaostává. Přijde mi to zbytečně jednoduché, děj mi přijde, jako kdyby ho vymýšlel při dlouhé chvíli na záchodě, ale i přesto má velký ohlas u mladých čtenářů.

Lady S.
31.05.2013 5 z 5

Kniha mě pohltila a během pár dní jsem ji měla přečtenou. Vážně obdivuji autorovu představivost, se kterou je kniha napsaná. V dnešní době si děti, ale i dospělí, nedokáží utvářet představivost, což ovlivňují dnešní technologie jako je počítač a televize. Kdyby toho nebylo, možná by bylo více knih s tak barvitým dějem a prostředím.

Adele02
18.05.2013 5 z 5

Eragon mně úplně dostal, Paolini ho napsal už v 15 letech a je mým velkým vzorem (i já se chystám psát knížky). Bromova smrt mně fakticky dostala, pokračování jsou ještě lepší. Myslím, že první díl je celkem hubený - tzn. málo stránek...

MagdalenaHalow
09.05.2013 4 z 5

Je hodně vidět, že Paolini knihu psal, když byl ještě dítě. Je hodně jednoduchá, nepouštěl se do žádných složitostí. Také mi vadily některé popisy. Například jsem si vůbec nedokázala představit, jak vypadá Farthen Dur a Tronjheim. Ty "megalomanské" rozměry mi prostě vadily. Jinak je to vcelku povedený příběh a pokračování si rozhodně přečtu.

Vieru
04.05.2013 5 z 5

Kdo má rád fantasy pohádky, tak se mu bude kniha určitě líbit. Na film se nekoukejte, vůbec se nepovedl, ale kniha je úžasná. Příběh je poutavý, napínavý, plný dobrodružství, kouzel, zajimavých postav a ras. Nechte se unést příběhem Dračího jezdce a jeho dračice bojujících proti zlému krali.

jeanny arya
12.04.2013 5 z 5

Kniha je skvělá. Děj rychle odsýpá, takže se nenudíte. Dobrá kniha, když si chcete odpočinout.

safirkaa
02.04.2013

Knížku miluju, četla jsem jí asi 3x, na dílo adolescentního kluka fakt hezký, ale film mě hodně zklamal :-(

kowalenska.m
02.04.2013 3 z 5

Ze začátku jsem viděla ještě chyby v popisování, psal to jako malej, tak co. Potom se to rozeběhlo. Bohužel z toho citím také Pána prstenů. A Pána prstenů mám mnohem radši. Někdo tady píše, že ho Pán prstenů nudil, k tomu se ani nevyjadřovat. Ukazuje to na člověku, že je netrpělivý, nevidí krásu popisu a vše jen tak přehlíží a nejde hloub. Přesto se mi Eragon líbil, další díly mi připadají vyspělejší a lepší, ale tento mám v sobě také kouzlo, je tam toho ještě spoustu nevysvětleného. Někdy mě ovšm až zaráželo, jak to vzal hopem. :) Přesto by si to každý fantasy-čtenář měl přečíst. Svět draků je úžasné místo na rozvíjené fantazie :) Ještě tu někdo psal: dlouhé popisové pasáže :D Tak to tu neni, to se zdá, protože je velké písmo :) a kdyby se chtělo je to jen na 270 stránkách. titul bestseller je vhodný, ukazuje to, že se lidem líbí ale zároven neznamená to, že je to to nejlepší co si přečtete. Jako třeba sága Stmívání. Je to čtivé.

Cibak
01.04.2013 4 z 5

Po filmu, jsem se bál o co jde, ale knížka mne nadchla a chystám se na pokračování.