Eragon

Keď Eragon nájde v lese naleštený modrý kameň, myslí si, že chudobného farmárskeho chlapca stretlo šťastie. Ale z kameňa sa vykľuje dračie mláďa. Eragon si uvedomí, že narazil na odkaz skoro tak starý ako je samé Kráľovstvo. Jeho jednoduchý život sa cez noc zmení a on je vtiahnutý do nového, nebezpečného sveta osudu, kúziel a moci. Prvý diel trilógie - Odkaz Dračích jazdcov...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141398/eragon-141398.gif 4.34869

Odkaz Dračích jezdců / Odkaz Dračích jazdcov 1.

Dobrodružné, Romány, Fantasy
Vydáno, Fragment (ČR)

Eragon, 2002

Kniha Eragon

jahex
včera

Už jsem to četl kdysi. Mám rád fantasy, takže jsem ani neváhal a hned se začetl a pak netrpělivě očekával další a další díly. Teď jsem si pořídil audioknihu v podání Martina Stránského do auta. A opět to žeru. Už to neposlouchám jen v autě, ale kdykoliv můžu a znovu prožívám všechna dobrodružství, které Eragon zažil, když nalezl modrý kámen v Dračích horách.

SherlyMoony

Toto je ta nejbombastičtější kniha ,kterou jsem kdy četla! Eragona jsem si úplně zamilovala, určitě doporučuji! Nevidím na knize žádnou chybu, ani nedostatek. Občas se u příběhu člověk zasměje, občas zaplaká, někdy ani napětím nedýchá. Válčení, magie, draci, elfové, kočkodlakové, dlouhé putování krajinou, ...to je moje, to je úžasné.
Kniha je krásně psaná, a hezky se čte. Pan Christopher Paolini je super-spisovatel.

Doporučuji i další díly (Eldest, Brisingr, Inheritance), už jsem je četla a jsou čím dál tím lepší a napínavější.

Kniha mě prostě a jasně okouzlila, a když se mě teď někdo zeptá na nejoblíbenější knížku, mám jasno: Eragon!

Nudlesmakem

Četla jsem podruhé, teď jsem objevila jako audioknihu, takže další díly poslouchám v audiu při vaření. Je to fantasy pohádka, jsou v ní draci, kočkodlakové....za mě moc fajn.

Julia284

Knihu jsem zkusila především kvůli tomu, že mě zajímaly rozdíly mezi filmem a knížkou.
Příběh se mi líbíl, protože to bylo zase něco jiného a určitě si přečtu i pokračování.

simoh

než se to rozjede (asi 20stran) tak se do toho musím nutit ale pak se od toho nemůžu odrhnout skvělé!!!

elizabeth_e

Tuhle sérii prostě miluju!!!

misatrix

Tuto sérii jsem poprvé četla na základní škole a byla jsem natolik nadšená, ze jsem si tajne četla pod lavici. Bohužel nyní me kniha velice zklamala, dlouha, několik set strankova putování s uspechanym vyvrcholením na nekolika stránkách. Myslim, ze zbytek série už číst nebudu.

Nosorozec_91

Srdcovka mého dětství. Četla jsem první díl snad ještě před tím, než se ke mně dostal Harry Potter a musím přiznat, že na pokračování Eragona jsem byla vždycky natěšená snad o něco víc. Miluju draky a ten svět je krásně vymyšlený, pestrý, skvělý pro bujnou fantazii.
Co si pamatuji, některé pasáže možná byly pro moje mladší já moc zdlouhavé, jsem zvědavá, co bych říkala teď. Těším se, až knihy zas jednou otevřu a ponořím se do jejich světa, rozhodně to mám v plánu!