Eragon

Eragon https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141398/bmid_eragon-141398.gif 4 5750 740

Keď Eragon nájde v lese naleštený modrý kameň, myslí si, že chudobného farmárskeho chlapca stretlo šťastie. Ale z kameňa sa vykľuje dračie mláďa. Eragon si uvedomí, že narazil na odkaz skoro tak starý ako je samé Kráľovstvo. Jeho jednoduchý život sa cez noc zmení a on je vtiahnutý do nového, nebezpečného sveta osudu, kúziel a moci. Prvý diel trilógie - Odkaz Dračích jazdcov... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Eragon , 2002

malazluta
20.03.2013 4 z 5

Série o Dračích jezdcích není tolik originální a autor si podle mě mnohé vypůjčil odjinud, ale navzdory tomu je příběh Eragona a Safiry napínavý a čtivý, já jsem se při něm skvěle bavila.

Klobáska
10.03.2013 3 z 5

První fantasy emo literatura, co jsem četl. Ale svět je to hezký. Dvě hvězdy za hezký svět, třetí zato, že přivedla spoustu lidí ke čtení.

samotar
09.03.2013

Naprosto bezkonkurenční kniha ve světě fantasy a její pokračování mne přesvědčilo, že svět fantazie je obydlen a žije. Tato kniha má jedinou vadu. Bohužel nelze od ní odejít a moje děti mi její četbu budou asi dlouho vyčítat :-)

derluc
06.03.2013 5 z 5

Čte se úplně sama, těžko se dá od ní odejít.

beba76
05.03.2013 5 z 5

Nádherná kniha. Tiež som si mala skôr prečítať túto knihu, ako pozrieť film. Predsa len vlastná fantázia pri čítaní je lepšia, ako fantázia nejakého režiséra.

Pipsina...
05.03.2013

Úžasná knížka..teď právě dočítám třetí díl a už se nemožu dočkat, až začnu číst ten čtvrtý...Naprostá bomba..

quendery
04.03.2013 5 z 5

Skvělá knížka. Nejsem zrovna zaměřená na fantazy, ale tahle knížka se mi opravdu moc líbila. Určitě si ji časem přečtu znovu.

Jarmila21
04.03.2013 5 z 5

Nemůžu jinak, ale tohle je moje srdcovka.

sabrinab
28.02.2013 5 z 5

Fantastická knížka. Apsolutně mě vtáhla do děje. Nedokážu si představit natěšenost fanoušků jak čekali na ostatní díly.

JackieSan
25.02.2013 5 z 5

Úžasné dílo!! Je to moje nejoblíbenější knížka a myslím, že právem si vysloužila titul bestseller. Kamarádka si ji koupila a říká, že se jí nemůže prokousat. To asi nikdy nepochopím. Ona má to štěstí, že ji má doma a nečte ji (já si ji musela půjčit z knihovny, doma mám jen inheritance). Vřele doporučuji ;)

Slunecniceee
18.02.2013

Co rict :-) Cim tlustejsi knizka,tim lepsi!Naprosto splneno :-) Miluji krasne prave fantasy-opet splneno!Krasny pribeh,do ktereho se proste zactete ani nevite jak.Takze me hodnoceni je jednoznacne vic nez kladne :-)

Enefersis
17.02.2013 5 z 5

Už nikdy se nebudu dívat na film předtím, než přečtu knihu. S Eragonem jsem to tak poprvé a naposledy udělala a málem mě to od čtení odradilo. Naštěstí jen málem. V první řadě bych řekla, že tahle série je opravdu jen pro skalní fanoušky fantasy, protože nevím, koho jiného by bavilo se prokousávat takovými bichlemi :D A taky myslím, že není na místě říkat, že je to strašné klišé- no jen řekněte, která fantasy kniha v sobě nemá aspoň trochu z Tolkiena? A řekla bych, že Christopher by se dal s trochou nadsázky ke zmiňovému otci Středozemě přirovnat: oba mají totiž ty nejpromakanější světy, s kterými jsem zatím měla tu čest se seznámit. Ale to je jedno, každý ať si udělá svůj názor- já Odkaz Dračích jezdců zbožňuju. :)

Martina Beranov
16.02.2013 5 z 5

I kdyby autorovi nebylo tolik, kolik mu bylo, když napsal Eragona, i tak by to bylo velkolepé dílo. Natož při jeho věku.... Žádný jiný díl nepřekonal tento...ani se k němu nepřiblížil!!!

ilosek
09.02.2013 4 z 5

úžasná kniha. Je plná napětí, dobrodružství a magie. Hlavní hrdina cestuje po celé zemi a zažívá plno dobrodružství. Jsou tam hezky popsaný vztahy mezi jednotlivými postavami a my bychom si z nich mnohokrát mohly vzít příklad. Knihu doporučuji všem.

turbosound
06.02.2013 odpad!

Jak už tady kdosi napsal, klišoidní fantasy pro náctileté. Vydržel jsem asi čtvrtinu, dál to nešlo.

Fuksinka
06.02.2013 4 z 5

Mladý, chudý chlapec (nejlépe sirotek) pod vedením starého učitele-hrdiny objevuje svoje schopnosti a sám se stává hrdinou. To už jsme viděli/četli stokrát. A já říkám : No a co? Paolini si vymyslel vlastní svět s jeho zvyky, zákony a dějinami (inspiraci nejen Tolkienem rozhodně nevidím jako zápor). Dokázal napsat zajímavý, napínavý příběh, který nemá žádné nudné místo a čte se jedním dechem. Dialogy nejsou pitomé a ani "naťuknutí" politiky není moc naivní. Výborná nenáročná oddechovka. Při hodnocení samozřejmě přihlížím k věku a jsem zvědavá na další díl. Pokud takhle psal v patnácti, dost se těším na to, co napíše třeba ve třiceti.

lacinovajanulka
03.02.2013 5 z 5

Bajecna kniha, bavila me od zacatku po konec. Cim vic jsem cetla a cetla, tim hur se mi od ni odchazelo.

Posli
02.02.2013 4 z 5

Eragon je velmi pěkný příbeh, kde je spousta napínavých momentů. Moc se mi líbí, jak Paolini popisuje vztah Safiry a Eragona. A ani mě moc netrápí, když v příběhu vidím podobnost s Pánem prstenů.

styx
02.02.2013 4 z 5

ctive jednoduche fantasy

Scathia
30.01.2013

Sice mne od knihy někteří zrazovali, že to není nic moc, přesto jsem Eragonovi propadla. Příběh mi přijde originální, rozhodně bych to nesrovnávala s Tolkienem či jinými. Jde o netradiční příběh, který zaujme a pohltí, tu knížku jsem prostě dočíst musela a už louskám druhý díl. :-)