Brisingr

Brisingr https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46936/brisingr-46936.jpg 4 3530 274

Uplynulo jen pár měsíců, co Eragon poprvé vyslovil slovo „brisingr", které ve starověkém jazyce znamená oheň. Od té doby se nenaučil pouze kouzlit pomocí slov – musel bojovat celým svým srdcem. Po kolosální bitvě proti vojákům Království na Hořících pláních Eragon se svou dračicí Safirou jen o vlásek unikli smrti. Tím to však pro mladého Jezdce a jeho draka nekončí, protože Eragon je vázán mnoha sliby, které možná nebude moci splnit. Především se jedná o Eragonovu přísahu bratranci Roranovi, že pomůže zachránit jeho milovanou Katrinu ze spárů krále Galbatorixe. Ovšem Eragon přislíbil svou věrnost i dalším. Vardenové zoufale potřebují jeho schopnosti a sílu – stejně jako elfové a trpaslíci. Když se rebelů zmocní neklid a nebezpečí hrozí ze všech stran, Eragon musí udělat rozhodnutí, která ho poženou přes celé království a ještě dál, rozhodnutí, která mohou vést k neuvěřitelné oběti. Eragon představuje největší naději, jak zbavit zemi krutovlády. Dokáže tento kdysi prostý farmářský chlapec sjednotit vojska vzbouřenců a porazit zlovolného krále?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Brisingr , 2008

Domča
30.11.-0001 5 z 5

Nemůžu si pomoct, ale mě si ty knížky získaly! Má to jasně danou dějovou linii a přesto je každý díl trochu jiný. Nemůžu říct, že mě občas neštvaly přechody od Eragona k Nasuadě a k Roranovi, ale když sem to dočetla a zamyslela se nad tím, tak to bylo vlastně fajn. Přesto sem se pokaždý těšila na kapitoly s Eragonem a Safirou. Samozdřejmě se ale nemůžu dočkat čtvrtého dílu!! Sem zvědavá na ty kočkodlaky :)

xxxMaryxxx
30.11.-0001

Elfy Paolini popsal myslím skvěle. Aspoň se shoduje s mými představami,takže mi nezbývá,než dát brisingrovi plné hodnocení, protože elfů je tam dost na to, abych byla spokojena:) (samozřejmě nechci zazdít to ostatní,- Nasuada,Eragon,draci- všichni jsou užasní, všichni...ale u mě vedou přeci jen ti elfové:)

R´Hell
30.11.-0001 2 z 5

To, co se mi u Eragona docela líbilo Brisingr pohřbil. Kniha má hodně slabých míst, celkově je rozvláčná a nudná. Nikdy mi moc nevadilo, když se autor inspiruje jinde (jak je zvláště u Eragona patrné), ale musí to mít šmrnc. A právě ten Brisingr postrádá, působí opravdu amatérsky. Jedno velké zklamání.

amon3000
30.11.-0001 5 z 5

Neuveriteľné pokračovanie, ktoré ma vtiahlo do deja celým telom! Pútavé, tie dialógy su perfektne spracované! Nemôžem sa dočkať 4. dielu!

Eloiska
30.11.-0001 5 z 5

musím říct, že Paolini píše čím dál tím líp. Každý další díl je o něco lepší a už se vůbec nemůžu dočkat čtvrtého dílu (i když mě kapánek zamrzelo že očekávaný vyvrcholení-boj Eragona s Galbatorixem-nepřišlo ). Velmi na mě zapůsobila odhodlaná Nasuada ve zkoužce dlouhých nožů. Nesmím taky zapomenout na ´požehnané´ dítě Elvu, na její zvláštní chování, které mě vždycky překvapovalo. Vlastně se mi líbilo snad úplně všechno, Roran, elfové, strom Monea a hlavně Safira s Eragonem. Hodnotím +++++

motycek
30.11.-0001 5 z 5

V místech kde jsem si říkal jo jo ted se to rozjede jsem našel nějakou novou nezajímavost(např duchové a tak) když jak s aryou skákali přes opevnění,jestli jste to pochopili tak já se válel na podlaze.chudák oromis s glaedrem.další důvod rozpůlení murtagha i když by neměli šanci nebejt galbatorixe.tý energie co bylo v naeglingu....doufám že ho eragon najde a energii přesune do arenu.škoda,třeba až si to přečtu znova bude mě to bavit.ale eragon byl nejlepší a nejlevnější

Meloun
30.11.-0001 3 z 5

Ze tří dílů ten nejslabší. Možná už jsem z toho "vyrostl", ale byl jsem vysloveně zklamaný (až jsem se styděl, že něco takového kupuju na předkupní certifikát). Nejenže Paolini během uplynulých let zahálel a nepsal - nevěrně svým předchozím slibům (např. že třetí díl - závěrečný - empire - vyjde v lednu 2006 (nebo sedm? tak dobrou paměť nemám)), ale degradoval třetí díl na jakousi spojnou nit mezi Eldestem a čtvrtým dílem (v nedohlednu). Ze svižného a ladně ubíhajícího děje prvních dvou dílů kvartologie (bože, to je slovo, kdyby dostával slibům, nemuseli jsme ho používat :D) se autor snížil na roztahaný a nevzrušivý příběh.
tři hvězdy ze zdvořilosti k těm, co tento opus hodnotí pozitivně, jinak bych dal tak 2,4

wendullka
30.11.-0001 5 z 5

Dalsi krasna knizka,z tech 3 dilu vede.

wendysek95
30.11.-0001 5 z 5

Musím usoudit ,ze z tech 3 silu je fakt nëjlepsi proste sem na to nemohla prestat myslet moc se tesim na dalsi dil,...-...

Lady Upiris
30.11.-0001 4 z 5

z těch tří knih které byly v této edici vydány je tahle fakt nejslabší.. nevim no ale čekala jsem od třetího dílu něco víc..

Lusa
30.11.-0001 5 z 5

Před několika hodinami jsem to dočetla a mustí říct toto. Eragon byl dobrý, Eldest lepší a Brising nejlepší.
Jako obvykle jsem se nechala tím ovládnou a najednou jsem zjistila, že opět čtu konec 3 dílu, pokračování ve 4 díle.
Ale i tak je to úžasná kniha a já se nemůžu dočkat jejího pokračování
Nechalo to vě mě tolik emocí ze kterých se dostanu jedině tak, že sáhnu po nějaké jiné knížce, abych se nějak zabavila čekáním na 4

Saruman
30.11.-0001 3 z 5

Lepší než Eldest, ale na Eragona nemá. Přesto je to povedená kniha, která zaujme a nebýt prvních 350 nudných stránek, mohlo by to v klidu aspirovat i na nejlepší díl série.

Sojkicz
30.11.-0001 5 z 5

Návrat na vrchol. Děkuji za něj, opět jsem místy zapomínal dýchat...

Sarah
30.11.-0001 5 z 5

Fakt nádherná knížka, pokud se vám líbí knihy o dracích.