Brisingr

Uplynulo jen pár měsíců, co Eragon poprvé vyslovil slovo „brisingr", které ve starověkém jazyce znamená oheň. Od té doby se nenaučil pouze kouzlit pomocí slov – musel bojovat celým svým srdcem. Po kolosální bitvě proti vojákům Království na Hořících pláních Eragon se svou dračicí Safirou jen o vlásek unikli smrti. Tím to však pro mladého Jezdce a jeho draka nekončí, protože Eragon je vázán mnoha sliby, které možná nebude moci splnit. Především se jedná o Eragonovu přísahu bratranci Roranovi, že pomůže zachránit jeho milovanou Katrinu ze spárů krále Galbatorixe. Ovšem Eragon přislíbil svou věrnost i dalším. Vardenové zoufale potřebují jeho schopnosti a sílu – stejně jako elfové a trpaslíci. Když se rebelů zmocní neklid a nebezpečí hrozí ze všech stran, Eragon musí udělat rozhodnutí, která ho poženou přes celé království a ještě dál, rozhodnutí, která mohou vést k neuvěřitelné oběti. Eragon představuje největší naději, jak zbavit zemi krutovlády. Dokáže tento kdysi prostý farmářský chlapec sjednotit vojska vzbouřenců a porazit zlovolného krále?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/46_/46936/brisingr-46936.jpg 4.42665

Odkaz Dračích jezdců / Odkaz Dračích jazdcov (3.)

Dobrodružné, Romány, Fantasy
Vydáno:, Fragment (ČR)

Brisingr (2008)

Kniha Brisingr

eva-lupen

Co napsat k dalšímu dílu... Poslechnuto opět jako audiokniha a bylo to fajn. Jdu na poslední díl.

l.e.d

Paolini je od Eragona o 5 let zkušenější a na knize to je znát. Četlo se mi to teď po x letech mnohem lépe.

Ailee

Brisinger svým způsobem působí, jako kdyby se v něm nic nestalo. Děj podivně vázne a táhne se. Krása světa a spousta jeho tajemství je již odhalena, a tak je těžké přijít s něčím dalším, co by čtenáře uchvátilo. Přesto se pár takových okamžiků našlo a díky nim kniha sice pomalu, ale jistě, plynula dál. Jen je škoda toho konce. Takový... prázdný oproti předchozím dvěma. A smrt, jenž v něm přišla, byla náhlá a odbytá natolik, že mě ani nijak nezasáhla, a to měla.

sola_lupa

Jsem nadšená i po třetím dílu. Bylo v něm pro mě o dost víc akce než v předchozích dílech, ale styl, který jsem si oblíbila, se nezměnil. A to už vůbec nemluvím o spoustě zvratů a novinek, které se na mě vyvalily především na konci.
Je nutné dodat, že u posledního boje se začal Eragon chovat náhle o dost zkušeněji. Nevím, jestli to bylo jeho výzbrojí nebo novými informacemi, které ho posílily a posunuly, každopádně bylo vidět, že jeho postava ušla dost velký kus cesty.
Vážně nemohu dát nic jiného než 100%. Čtvrtý díle, jdu si pro tebe!

Black54

Třetí vyvrcholení ságy o dračích jezdcích. Autor se pořád zdokonaluje a vytváří čím dal více komplexní svět. Kniha je nabita akci a více dějových linek se skvěle doplňuje. Postavy jsou čím dál více propracovanější a dějová zápletka pomalu vrcholí. Úžasné pasáže kde eragon ková svůj nový meč a závěrečná bitva kde se objeví nový stín prostě skvěle. A na konci jakože cože? Čtvrtý díl? No prostě pecka. Určitě doporučuji.

Dada_cte

Krásná kniha jako všechny ostatní. Miluju tohohle autora! Jsem ráda, že si mohu jeho knížky číst ❤️

Melanka13

Tento díl byl plný akce a celkově mě moc bavil.

luboskniha

Brisingr je zatím pro mě nejlepší ze série. Kniha mí spád, vůbec se u ní nenudíte. Na každém kroku je nějaká akce a zvrat. Příběh Vás chytne tak, že pomalu zapomenete na okolní svět (u mě, když jsem blokoval záchod hodinu, protože jsem nemohl přestat číst :D). Některé recenze zde uvádějí, že čtenářům přišla kniha zdlouhavá a roztahaná. V mém případě to tak nebylo. Užíval jsem si každou stránku. Těším se na celé vyvrcholení celé série.