Brisingr

Brisingr https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/2037/mid_odkaz-dracich-jezdcu-2037.jpg 4 3533 274

Přísahy, zkoušky oddanosti, mocné síly se střetnou...Bitvou na Hořících pláních boj s Královstvím zdaleka neskončil a zdá se, že v nadcházejícím střetu bude Galbatorixův Jezdec mocným protivníkem. Eragona se Safirou proto čekají další zkoušky v boji, ale v příběhu už nejde jenom o ně…Stejně jako Eragon a Eldest, i Brisingr je plný napětí, nečekaných odhalení a zvratů, ve kterém nechybí ani Safiřin něžný humor. Dlouho očekávaný 3. díl fantasy série Christophera Paoliniho je konečně tady!... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Brisingr , 2008

Jacob123
11.01.2016 2 z 5

První a druhý díl awesome. Z tohohle dílu sem přečetl asi 30% a přestalo mě to bavit, celé se to hrozně vleče a polovina pasáží je úplně zbytečná, mno třeba se ještě někdy odhodlám to dočíst do konce, ale v blízkém budoucnu to asi nebude.

koczanska
18.12.2015 3 z 5

Mám trochu strach se pustit do posledního dílu. Už tenhle mi trval přečíst dost dlouho, a to hlavně z toho důvodu, že některé pasáže byly dost nudné. Je dost těžké se oprostit od kritik, které kolem slyším. :)

Ellissabeth
12.12.2015 3 z 5

Zbytečně zdlouhavé, bitvy nudné. Draci, elfové a trpaslíci super.

Roselunda 1928
08.12.2015 3 z 5

Tenhle díl mi přišel strašně natahovaný a nudný. Ty neustálé bitvy mě už nudí. Je mi fakt líto, že jedna z nejzajímavějších částí byla ta, kde se vyráběl Eragonův nový meč... a to zjištění o Eragonově skutečném otci bylo opravdu vrcholně trapné.

Misan1993
27.11.2015 5 z 5

Knihu za knihou se Paoliny zlepšuje, děj nabírá na obrátkách a mě nezbývá nic jiného než se vrhnout na čtvrtý díl! :)

HighReaderOfOz
31.10.2015

Mýlila jsem se. Ach jak jsem byla zaslepená. Že mě kniha nevtáhla do sebe? Nesmysl. Jsem u kapitoly Noční šepot. Musela jsem si dát přestávku. Až tak mě vyždímala tato kniha. Je to jako bych s Eragonem a Safirou bojovala proti Trnovi a jeho Jezdci. Byla jsem na svatbě a obcházela později večer raněné. Asi jsem nechala své srdce v Alagaësii, jinak to nejde popsat. Moje pocity jsou smíšené, a sice opravdu silné a hluboké. Velmi se bojím co přinese budoucnost. Na všech mi velmi záleží. Na některých samozřejmě víc. Ale budoucnost mě opravdu děsí. Přesto se jí nemohu dočkat. Hotovo. Konec přišel rychle a nečekaně. Pohodlně usazená prožívám příběh, když náhle na dalším řádku: "Konec třetího dílu...", bylo to jako rána kladivem. Nemohu se dočkat pokračování a přesto nechci vědět jak tohle skončí. Má naděje na jisté konce se zvětšila. Mírně si dovoluji odhadovat, jaký bude konec. V Brisingrovi se napětí stupňuje. Pocity se prohlubují a slova a řádky mi berou dech čím dál častěji. Smrt která nás ke konci potkala mě velmi zasáhla. Ale nemůžu říct, že jsem to netušila. Předpokládali to přece všichni. A přece.

Byxy123
18.10.2015 4 z 5

Já.. prostě.. nevím jak bych slovy popsala, to co jsem přečetla. Musela bych se nejspíš uchýlit k prozrazování děje a to se mi moc nechce. Takže kolem a kolem, občas byl děj trochu protáhlý, ale jinak jsem knihu přečetla jedním dechem . :) Takže zasloužené 4 hvězdy. :)

Ashurnibibi
31.08.2015 odpad!

Tohle jsem si koupil jen z kultu, neboť jsem očekával stále klesající kvalitu jeho děl. Ale to, co jsem doma otevřel, bylo prakticky neuvěřitelné. Paolini nestárne, ale mládne a je to vidět. Vydržel jsem to do půlky knihy. Pak jsem ji šel vrátit a litoval tak nerozvážně zabitého času.

Peti
11.08.2015

Třetí díl této trilogie mi přišel trochu rozvláčný (zbytečně natažený). Ale ten meč bych chtěla vidět!

carodejka_s.r.o
13.07.2015 5 z 5

Nejlepší díl tetralogie. Postupně přichází akce, Eragon dorůstá do skutečného hrdiny, otvírá se celá řada otázek, po jejichž zodpovězení čtenář doslova prahne.

Kreyks
08.06.2015 5 z 5

Je vidět, že Paolini se při psaní knih vyvíjel a tak knihy jsou lepší a lepší.. (Pokud to snad jde.) Nejvíc se mi líbilo vyrábění Brisingru.. Fakt jsem tomu věřila doteď přemýšlím, že bych si nějaký vyrobila.. (ehh, i když to asi neuskutečním) A podívat se na svět skrz Safiřiny oči? Super nápad! Fakt jsem se bavila u jejího pojmenování věcí.. Naprosto dokonalá kniha..
Un du evarínya ono varda.

Jekysek
28.05.2015 5 z 5

Ještě lepší než předchozí díly!
Podívat se na svět Safiřinýma očima? Skvělý nápad. Sice byly některé pasáže trochu zdlouhavé (trpasličí porady, kování...) a ve jménech trpaslíků mám doteď zmatek, ale jinak super.
Ukazuje se nový rozměr Paoliniho světa; obrovské politické zmatky, Eragonův pravý otec, tajemství draků...
Určitě doporučuji =)

Anonymní
17.05.2015 5 z 5

Knížka byla úžasná, začátek pozvolnější a nudnější jinak super. :D Jediné co mě mrzí je to, co se stane Glaedrovi a Oromisovi.

Mineri
09.05.2015

Jedním slovem: BÁJEČNÁ ! :) Zprvu mi tento díl připadal tak protáhlý a bez akce, ale potom se děj začal stupňovat a mě naprosto vtáhl do sebe! Mohu vřele doporučit! ;)

markulka
15.04.2015 5 z 5

Kniha se mi opět moc líbila.... Ze všech dílů se mi zatím četla nejlépe. V mnoha situacích jsem byla dost překvapena! Tato kniha ve mne dokázala vzbudit emoce, což znamená, že je to více než dobrá knížka! Čím více čtu, tím více mám ráda Eragona, Safiru a elfy! :-) Snad nikdy jsem nečetla tak zdařilou knihu! Mohu vřele doporučit. :-)

kobylahappy
25.03.2015 5 z 5

Moc krásná knížka.

Greene
19.01.2015 5 z 5

Třetí díl si udržuje kvalitu toho druhého. Nemám slov.

Kyta
02.01.2015 5 z 5

Brisingr... no co k tomu napsat?
Hlavně toto: Bylo to opravdu velkolepé!

Dobrodružství Eragona a Safiry a jejich záchrana Alagaesie se zde ubírá v plném proudu. S nedočkavostí a s napětím jsem si přečetla jejich cesty a poslání; jejich sedm slibů a přísah, kterými se zavázali a které nesměli porušit... Příběh je zcela nabitý vzrušujícími cestami, nechyběla pořádná akce ani napětí, dokonce mi i ukápla slza nad tím koncem. Ano, byly tam i nějaké ty zdlouhavé pasáže, jako např. kování meče; což bylo rozebráno do největších detailů. Tahle část byla ale tak jediná... Dost mě překvapilo, jak autor líčil různé pasáže o bojích; připadalo mi to tak skutečné!
Hlavní myšlenka se krásně rozvíjela a navazovala na předchozí dva díly. V mnoha okamžicích mi děj přišel trochu složitý a chvíli mi trvalo, než jsem stihla různá vysvětlení vstřebat. Občas se mi také zdálo, že si autor ukousl trochu větší sousto, ale zanedlouho jsem změnila názor. Když jsem děj začala plně chápat, neviděla jsem na něm jedinou vadu a ani jsem k tomu neměla žádnou připomínku.

Názory některých čtenářů mě opravdu udivují. Čemu nerozumím a co naprosto NECHÁPU, je to, jak někdo může odsuzovat knihu kvůli její tloušťce?! Co to je za nesmysl? Jde hlavně o její obsah, o čivost a hlavní myšlenku, která je zde skvělá a dokonale promyšlená. Já na tuhle sérii mám zdaleka jiný názor než jiní: podle mě si zaslouží samou chválu!

dadako
27.11.2014 5 z 5

Z prvních tří dílů se mi tento líbil nejvíce.

xeroxino
23.11.2014 5 z 5

Cela kniha a cela edicia mne sedela ako ritka na serblik (nocnik)..
Po precitani celej edicie som ale dostal depky, ze uz je koniec :)

draci elfové kouzla trpaslíci americká literatura

Christopher Paolini
americká, 1983
2004  86%Eragon
2012  88%Inheritance
2006  86%Eldest
2020  76%Spát v moři hvězd. Kniha I.
2009  87%Brisingr