Brisingr

Brisingr https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/2037/mid_odkaz-dracich-jezdcu-2037.jpg 4 3533 274

Přísahy, zkoušky oddanosti, mocné síly se střetnou...Bitvou na Hořících pláních boj s Královstvím zdaleka neskončil a zdá se, že v nadcházejícím střetu bude Galbatorixův Jezdec mocným protivníkem. Eragona se Safirou proto čekají další zkoušky v boji, ale v příběhu už nejde jenom o ně…Stejně jako Eragon a Eldest, i Brisingr je plný napětí, nečekaných odhalení a zvratů, ve kterém nechybí ani Safiřin něžný humor. Dlouho očekávaný 3. díl fantasy série Christophera Paoliniho je konečně tady!... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Brisingr , 2008

marushrn
08.02.2014 2 z 5

moc zdlouhave.

novis70
01.02.2014

Kniha je skvělá hlavně konec. Místy nudná, ale když se do ní člověk začte určitě potěší. Celkové hodnocení na jedničku na dvojku :)

Ardein
13.12.2013 5 z 5

"Brisingr... Epický závěr fantastické trilogie!." říkal jsem si tenkrát, když jsem knihu s pocitem uspokojení odnášel z knihkupectví. A ono houby... :-/ Díky Christophere!

V Brisingru se pouze k závěru posuneme. Paolini jednoduše rozehrál moc velké divadlo na to, aby ho mohl ukončit ve třech knihách. Jeho dílo má spád, nečekané zápletky a vlastně všechno, co nám dělalo radost při čtení Eragona a Eldesta. Z Eragona je silný Jezdec, který má však před sebou ještě mnoho učení. Jeho protivníci jsou stále mocnější než on a tak nezbývá než se pevně držet poslední naděje. Při boji za svobodu však logicky přichází i ztráty nejbližších.. Paolini nám servíruje na zlatém podnosu osudy všech oblíbených hrdinů a my nemáme jinou možnost, než je všechny shltnout!

Takže opravdu děkuji, Christophere, za možnost zůstat v Alagaësii ještě o knihu déle! :)

kackadoli
12.11.2013 5 z 5

Tato kniha se mi moc líbila stejně jako všechny předešlé. Chvílemi se to táhlo, ale jinak dokonalý.

BooksLucyKing
05.11.2013 2 z 5

Bývalo to lepší. Tenhle díl mě moc nebavil. Pár zajímavých odhalení, ale jinak nic moc.

estelina2300
25.10.2013 5 z 5

Tato kniha byla skvělá moc se mi líbila později byla zdlouhavá a nudná. Ale potom mě to zase nadchlo.

kuceju
23.10.2013 4 z 5

Nechápu co tady všichni řešíte. Dokázali byste napsat takovou knížku ve dvacetidvou letech? Dost o tom pochybuji. Lidé, kteří říkají, že Brisingr je nudný a že ho nedokážou dočíst je jen důkaz, že neumí dočíst pořádnou knihu a že se (většinou) vyžívají jen v takových těch amatérských detektivkách, slaďoučkých románech, komiksech, upířích deníčcích a jiných knižních bracích. V poslední době bohužel už jen málo lidí dokáže ohodnotit kvalitní četbu. Prosím, neberte to osobně.

Já si myslím, že Brisingr je opravdu dobrá četba a musím říct, že Paolini se překonal...

Eigis
19.09.2013 5 z 5

Pro mě osobně zatím nejlepší díl z celé série. Autor věnuje více pozornosti dalším postavám a celému tažení. Sice tam bylo pár slabších míst, ale tomu se občas nedá vyhnout.

ROCKETMAN
18.09.2013 5 z 5

Toto je super kniha.

-kamca-
02.09.2013 3 z 5

Tato kniha byla nejhorší z celé série. Připadá mi, že Paolini si chtěl jenom ubrat práci a tak napsal něco jednoduchýho a když zjistil že se tato kniha přestává prodávat tak napsal poslední díl už lepší. Bylo tam hoooodně nudných chvílek který jsem měla chuť úplně přeskočit.

Šárka_D
15.08.2013 3 z 5

O něco zdlouhavější než začátek ságy, ale pořád slušně čtivá fantasy.

pink_ivy
08.08.2013 3 z 5

“Perhaps not one religion contains all of the truth of the world. Perhaps every religion contains fragments of the truth, and it is our responsibility to identify those fragments and piece them together.” Tahle knížka se mi jako celek něják extrémně nelíbí, protože mi přišlo, že je na tom až příliš vidět, že autor zamýšlel napsat jen tři díly a tuhle napsal v podstatě úplně zbytečně, protože se tam toho moc neděje. Když se do toho ale člověk jednou začte, tak už mu to nepříjde tak hrozný, když se nad tím pak ale zamyslíte, tak prostě uznáte, že byla tahle knížka zbytečná.

Drakie8
06.08.2013 5 z 5

Další pokračování osudů Eragona a dračice Safiry je naprosto úžasné. Na to jak mladý spisovatel začal psát tyto knihy, tak jsou pěkně propracované. Všem vřele doporučuji a doufám, že nezůstane jen u čtyřech částí ;).

Mako123123
01.08.2013 3 z 5

ako predchádzajúci diel... veľmi zdĺhavé! , to elfské prostredie je síce pekné oživenie ale zasa aj to je strašne rozťahané.. plno nepodstatných vecí atd

Capinka
29.07.2013 3 z 5

Z této knižní série se mi jako první dostal do ruky 3. díl. Super bylo, že jsem nemusela číst první dvě knihy, protože na začátku byl předchozí příběh popsán. To mi pomohlo se v knize hned zorientovat. Kniha byla vážně zajímavá a jsem zvědavá, jak bude série zakončena. Občas jsem ale natrefila na opravdu nudné (a asi i zbytečné) pasáže...

Dymond
22.07.2013 3 z 5

Myšlenka příběhu je dobrá, ale zbytečně se to natahuje... Četla jsem tři díle po sobě a musím si pře tím posledním přečíst něco z jiného soudku...

Hanyuu-hime
19.07.2013 2 z 5

A to jsem si myslela, že Eldest nudil nejvíc a pak už to bude jen lepší. Zmýlila jsem se. Určitě by tomu neuškodilo, kdyby to bylo kratší, pak by to možná bylo fajn.
Jenže takhle je to zbytečně natahované, někde se neděje vůbec nic a já se pekelně nudila.

Gaara1
23.06.2013 4 z 5

Musím říct, že třetí díl se mi zatím líbil nejvíc a jsem zvědav , jak to všechno dopadne. Jinak co bych řekl ke knize? Autor tam měl zajímavé myšlenky a nápady, škoda jen, ( podle mého úsudku ) že je nedokázal dotáhnout k dokonalosti a přidat pořádně do děje, určitě by se kvalita knihy zlepšila. Jinak kniha je pěkná a člověk si nad ní odpočine.

Karcoolka2210
18.06.2013 2 z 5

Takze Brisingr je dokonany. Pribeh a uloha Eragona pokracuje v tomto tretom napinavom pokracovani. Dej putavy, postavy sa pekne vyvijaju, velakrat prekvapia. Pacil sa mi aj tento diel. Teraz si uz len pockat do marca na posledny diel. Som zvedava ako to nakoniec dopadne:)

dusty
15.06.2013 5 z 5

Cítím ja Paoliny během psaní své tetralogie rostl, Brisingr už je kniha s propracovaným příběhem, plná zajímavých postřehů a někdy až filosofujících úvah. Moc se mi líbilo jak autor mnohé věci domýšlí a od ničeho neutíká, např. jak uvažuje o zabezpečení dobytého území, místo toho aby hnal příběh dál. Už se těším na Inheritance a zda se Paolinimu podaří zajímavý nekýčovitý závěr.

draci elfové kouzla trpaslíci americká literatura

Christopher Paolini
americká, 1983
2004  86%Eragon
2012  88%Inheritance
2006  86%Eldest
2020  76%Spát v moři hvězd. Kniha I.
2009  87%Brisingr